Çene Estetiği Cene Kücültme Resimleri......

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

__fstk

єη вüуüк тü&#11
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2009
8.280
5
forumda pek fazla resim bulamadigim icin paylasmak istedim opuyorumnanaktan
xxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
fstk çene estetiği oldunmu cnm sen brz bilgi verirmisin süreç hakkında bende burun ve çeneyi aynı anda istiyorum...bu arada fotolar için çok teşekkürler....:)

fstk çene estetiği oldunmu cnm sen brz bilgi verirmisin süreç hakkında bende burun ve çeneyi aynı anda istiyorum...bu arada fotolar için çok teşekkürler....:)

cnm ben cene büyütme yaptircam:)
rica ederim cnm opuyorumnanaktan
cene kücültme yaptirmak isteyenler icin ekledim fotolari
birazda olsa aklinizda bi fikir olusturabildiysem ne mutlu bana olumunekankayizsmile

baya farketmiş, yüze daha düzgün, hoş bir ifade vermiş. burunla desteklenince daha güzle olmuş ama korkuturucu bi ameliyat ne yazık ki

fstk cnm inş. herşey istediğin gibi olur ben de burun çene ameliyatı olmak istiyorum ama önce 2 senelik bi ortodonti görmem lzm yolum uzun...:sinifsinif:guclubacismile

fstk cnm inş. herşey istediğin gibi olur ben de burun çene ameliyatı olmak istiyorum ama önce 2 senelik bi ortodonti görmem lzm yolum uzun...:sinifsinif:guclubacismile

sagol cnm ins herkesinki istedigi gibi olur
ooo zor bi sürecten geciceksin ins cabukca atlatirsin cnm :1hug:

Arkadaşlar bende istiyorum çok hafif bişey. Çenemin sağ kısmında bi kemik var ve orasını törpületsem şahane olucak azcıkda yuvarlatıp. ama ameliyat sonrası hakkında fikri olan varmı? Acıları fln. Mesela ben burun estetiği oldum 2 yıl olucak hala burnum hassas. Çeneminde öle olmasını istemem.
Bide fiyatlar ne alemde????

Arkadaşlar bende istiyorum çok hafif bişey. Çenemin sağ kısmında bi kemik var ve orasını törpületsem şahane olucak azcıkda yuvarlatıp. ama ameliyat sonrası hakkında fikri olan varmı? Acıları fln. Mesela ben burun estetiği oldum 2 yıl olucak hala burnum hassas. Çeneminde öle olmasını istemem.

bende bunları çok merak ediyorum cnm ?

cnm benim pek bi bilgim yok ama cene törpületme/kücültme ameliyatinin cene büyütme ameliyatina göre daha acili bi sürecten gecildigini ve ameliyat sonrasi daha gec iyilesildigini ögrendim
2 sene oldu ve burnun hala hassasmi :uhm: korkuttun beni simdi

Kızlar bende çene küçültmenin zor bir ameliyat olduğunu duydum dr'uma sormuştum çünkü çenem biraz önde biraz törpületsek mi diye o bile önermemişti bana..

kızlar,bu linki inceleyin geniş alt çene kemiğine sahip veya kare yüze sahip olanlar için örnek estetik ameliyat fotoları var,korede bir hastaneymiş:

xxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
bende çene küçültme istiyorum aslında ama korkuyorum ya nasıl bişi sölemeden anlaşılırmı hoş benim büyük değil ama azcık önde durması hoşuma gitmiyo :S fiyatları bilen bi arkadaş yardımcı olsa keşke

kuzenim oldu ama onun iki cenesine birden yapildi ust one alindi alt geri alindi cok guzellesti kimlik fotolari bile degisti

merhaba arkadaslar,

cene kücültme ameliyati hakkinda detayli bilgi verebilecek kimse yok mu?
ameliyat sekli? iyilesme süreci ? fiyati ?

dilos79 bende cene kücültmesiyle ilgili detayli bilgi ariyorum
nasipse bu sene sonunda doktor baris cakira burun ameliyati olmak istiyorum hazir bicak altina yatmisken cikintili cenemide düzelttirmek/törpületmek istiyorum

suana kadar netten bulabildiklerim bunlar

Büyük Çene

Çenenin normalden büyük olduğu ya da ileride olduğu durumlarda ya çene ucu kesilerek küçültülür ya da bu yeterli olmayacaksa çene ameliyatı ile alt çeneyi geriye almak gerekir.
Ameliyattan sonra 2-3 gün basınçlı bandaj kullanılmaktadır.

Çene yan tarafındaki köşeler bazı hastalarda çene kaslarını aşırı irileşmesi nedeniyle olması gerekenden oldukça iri ve anormal görünümde olur. Bu durum sıklıkla uzak doğulularda görülmektedir. Bu tip hastalarda eğer çene köşeleri büyükse ağız içinden girilerek küçültülür. Kaslar büyükse bunları azaltacak cerrahi uygulamalar yapılır. Bazen kasları zayıflatmak için Botox uygulanabilir.
Çene uzu normalden bir miktar ilerde olan hastalarda ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Bu diğerine göre biraz daha geç iyileşir, hasta bir hafta içinde işine dönebilir.

Ameliyat süresi ortalama 45 dk-1 saattir. Ameliyat tamamen ağız içinden yapılır ve yüzde herhangi bir iz oluşmaz. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve ağızdan alınan ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilir. Cerrahiye bağlı olaşacak şişlikler 5-7 gün içerisinde tamamen kaybolur.

X