Çene Estetiği Çenemde kayma var:(

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Ust cenem kaymis anladigim kadariyla, ve dar. Hic boyle bir sorun yasayan veya onerisi olan var mi. Tekrar tel takmak istemiyorum :KK43:

hacettepe üiversitesini şiddetle öneririm canım.benim gittiğim doktorlar ameliyat demişlerdi ve ameliyat sonrasıda kesinlikle tam bir düzelme olacak diyemiyorlardı başka bir doktorun tavsiyesiyle hacettepe üniversitesine gittim bir yıl kadar iki değişk aparat kullandım.yıllar geçti çok şükür şimdi hiçbir sıkıntım kalmadı.

ben dişlerimden dolayı ortodontik tedavi gördüm. ama çenem düzelmedi. ameliyat olmam gerekiyormuş. tel tedavim bitti tbi. şmdi ameliyat olmak istesem tekrar tel takmam şart mı?

hacettepe üiversitesini şiddetle öneririm canım.benim gittiğim doktorlar ameliyat demişlerdi ve ameliyat sonrasıda kesinlikle tam bir düzelme olacak diyemiyorlardı başka bir doktorun tavsiyesiyle hacettepe üniversitesine gittim bir yıl kadar iki değişk aparat kullandım.yıllar geçti çok şükür şimdi hiçbir sıkıntım kalmadı.

cnım ben 2.5 yıl tel tedavisi gördüm doktorum çenende kayma var dedi ameliyat sart dedi babam kabul etmedi olmadım. görünüde bişe yok ama fatografta belli oluyor işte.:KK43: şmdi olmak istesem tekrar tel takmak zorunda mıyım? ve hacettepede ne kadara oldun anlatır mısın?

Bu ileride sorunlara yol acabilir tekrar tel takman gerekiyo dedi :KK43:

of bende bundan korkuyorum durum bu şuan bak : $Fotoğraf4243Gwjg.jpg $Fotoğraf4249Gm..jpg $Fotoğraf4243Gwjg.jpg $Fotoğraf4249Gm..jpg 2şer tane olmuş pardon hehe

Son düzenleme:
Benim de çenemde seninkine benzer kayma var sağa doğru bende tel tedavisi görüyorum Ağustos'ta ameliyat olacağım inşallah.çoğu doktor bana hiç belli olmadığını ameliyatın zor olduğunu söyledi. Ancak ileri yaşlarda sorun olabiliyormuş ve ben görüntüden çok rahatsız oluyodum çevremdekiler ben demesem farketmez ama işte:) dicem o ki cidden rahatsızlık veriyosa sana hemen tedaviye başla derim

cnm çene ameliyatında çene yapının nasıl oldugu önemlidir.ben hemşire olduğum için çene ameliyatlarında çok bulundum.çene ameliyatlarından önce yapman gereken iyi bir ortodontisle anlaşman.ortadontislerin zaten birlikte çalışmış oldukları iyi plastik cerrahlar vardır.ilk önce dişlerine tel takılması gerekiyor.belli bir zaman sonra tel çıkartılıp alt çene öndeyse öne çekilir yada üst çene öne çekilir.bazen iki çene durumununda sıkıntılı olduğu durumlarda çift çene ameliyatları yapılır.ve şuana kadar iyi bir plastik cerrahla çalıştıgımız için ameliyat sonrası belli bir süre şişlik olur wkonuşma sorunu yaşarsın ama şişliklerin indikten sonra estetik açıdan bir sorun oluşturmuyor.anlatmak istediğim uzun bir tedavi dönemi yaklaşık çene bozukluguna göre 1 seneyi bulabiliyor.iyi düşün tam kararını verirsen iyi bir plastik tanıdığım var seni ona yönlendirebilirim.sağlıklı güneler.

bendede cenede problem vardi cocuklugumda tel taktim 4 seneye yakin disler duzeldi fakat cenede sorun vardi, onuda korkuyordum yaptirmak istemiyordum ameliyati var demisti doktor, en sonunda korkumu yendim yaptirdim cok guzel oldu ve burun estetiginden daha kolay gecti, sorulariniz varsi cevapliyabilirim, profilimde albumum herkese acik

bendede cenede problem vardi cocuklugumda tel taktim 4 seneye yakin disler duzeldi fakat cenede sorun vardi, onuda korkuyordum yaptirmak istemiyordum ameliyati var demisti doktor, en sonunda korkumu yendim yaptirdim cok guzel oldu ve burun estetiginden daha kolay gecti, sorulariniz varsi cevapliyabilirim, profilimde albumum herkese acik(alıntı) canımm ben yeni üye olduğum için göremiyorum resimlerini Ağustos'ta çift çene ameliyatı olacağım bende çok fazla merak ettiğim şey var aslında birazda korkum tabi çene ameliyatından sonra burun ameliyatı da olacağım arkadaşlık isteği gönderdim sana kabul edersen sevinirim.

incebellibardak .!.:
ay canım ya benimde alt çenemde azkenarda bir eğrlik var ve dişler yukarı doğru büyümüş çene üçe bölünecek dediler,şu an tel tedavisi görüyorum,ameliyat olmak hiç istemiyorum ama tel takan doktor olmam gerektiğini söylüyor,çene ameliyatı olacağınız yerle görüştüştünüzmü ,ne kadar fiyat çıkardı size ve kime ameliyat olacaksınız,mahsuru yoksa cevaplarmısınız?
canım ben çift çene ameliyatı olacağım öncelikle onu söylim Ankara da Mehmet Emin Mavili hocayla görüştüm onda karar kıldım. bana ameliyatı 5 bin- 6 bin euro arası söyledi. burun ameliyatı da olacağım o bu fiyata dahil mi değil mi bilmiyorum fiyat konusunu çok konuşmadık açıkcası.ama her vaka farklıdır fiyat değişebilir yani.ortodontistim bana ist. da Mesut saraç ı önermişti gerçekten onunda mesleğinde çok iyi olduğunu duydum ana ben ank da oturuyorum ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyon oluşursa ulaşım kolay olsun diye Ankara tercihim oldu.

arkadaşlar benim de alt çenem kısa ve ameliyat olmak istiyorum yalnız korkuyorum da yüzümün eski şeklini özlersem yeni halini beğenmezsem diye.tamam doktor çok önemli ama biraz da şans işi ve bünyeye bağlı herşey yolunda gitmeyebilir.arkadaşlarım ihtiyacım olmadıgını söylüyor ama bazen gülerken özellkle boynumla bitişik bir çene görüyorum :KK43:(( bu arada ameliyat olan kişilere sormak istşyorum his kaybı oluyor mu?özellikle ağız içi değil de çene altı istiyorum tat alamamaktan korkarım yemeyi çok seviyorum çünkü :KK70:

slm size bisey sorabilirmiyim benim cenem cok ses cikartiyor yemek yerken cenem catur cutur ediyor neden acaba ne yapmaliyim cok ses cikartiyor bende rahatsiz oluyorum bu durumda bilgi verebilirmisiniz teskler

Benim de çenemde sola doğru hafif kayma var normalde hiç belli olmuyor fakat fotograflarda farkettim istanbul şişlide oturuyorum önerebileceğiniz doktor var mı??:KK5:

X