Mutfak Dekorasyonu Çeyiz konusunda çok karışığım

Semipermeable

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2012
1.873
1.955
Selamlar,

Bir önceki postta yazdım ama yine de copy paste yapacağım, benim gibi olan varsa buradan devam edebiliriz..

"

Yeni
Kızlar selam,

Misafir yemek takımımı güç bela beğenip aldım bernardodan, royal bone china.. Annemden bir ton azar işittim tabi. Hala daha almadım, alana kadar değişim hakkım var takımı. Üstelik aldığımda başlayacak garantisi. 1200 tl hediye çekimve kahvaltı takımını hediye etmişlerdi. 1200+100 e, su takımım ve catal bıcak takımımı tamamlarım herhalde. Catal bıcak konusunda bernardo nasıldır bilmiyorum açıkcası..

Şimdi günlğk yemek tamımı bakıyorum. Normalde korkmazda begenmıştım günlüğ ama annem salata tabagı yok bilmem ne dedi kafam karıştı sanırım 12 parcalık alacağım.. Ne yazık kı gıdıp en pahalıları begenıyorum. Bu sefer gunluk karacanın ozel tasarım 60 parcalıgını begenmıştım. Pembe orkideli. Görseniz sizde cok begenırsınız. 1400 tl. Deger mı gunluge bılemıyorum. Bır de karaca cızılıyor renklerı soluyor dedınız, kafam karıştı.
Bu arada korkmazda cok hoş kahvaltı takımları var, bernardodan aldığımı gunluk kullanacagım kısmetse kı o takımını da degıstırme hakkım var cunku urunlerı almadım. Kütahyada da vardı guzel kahvaltı takımı mitterch markalı mı neydi. Hatırlamıyorum şimdi.. Ben herseyı ıncıgıne kadar arastıryorum sınırım bozuluyor.

Tencere setı alacağım, hisar kullanıyor annem ama yıllar gectıkce değiliyor kalıte. Karacanın granıtının seklı hosuma gıtmıstı halbukı. Pembecı değilim kesinlikle. Şimdi tencerede korkmaz mı alayım? Korkmazda ceyız setıyle beraber gunlugumu alabılırım. Celiklere yogunlasıyorum onlar yıllarca kullanılır, granıtler ıcın aynı seyı dıyemeyecegım. Teflon vardı seramık cıktı sonra granıt sımdı tıtanyum bır sure sonra zırkonyum filan falan. Kolay gelsın arkadaslar."

Hem günlük hem misafirlik kahvaltı takımı almalımıyım ? Günlüğüm hediye gerçi. Ben istanbulun bir ucunda oturscagım ailem benden uzakta ve ailem ben dahil 6 kişi. Kalabalığız yani. Bana gelirseler kalacaklar bende. Aynı kahvaltı takımından 2 tane slmak istemiyorum sıkılırım çünkü, ayrı alsam garip oluyor.. Kafamda deli sorular ....

Sakin ol derin nefes al hepsini halledersin bu panikle sen nasıl gelinlik alyans seçeceksin
Tabak çanak geçici, az çok beğendiğin bir modeli al geç, bir parçası kırılsa canın yanacak üzüleceksin bu kadar takma..
Ben tek bir model görmüştüm çok indirimliydi ve makinede rahatlıkla yıkanabiliyor. ertesi gün annemi gönderdim aldırdım gitmiken çatal bıçakta al dedim ben görmeden aldı, aynı gün kayınvalidem yemek takımı çatal bıçak ve kahvaltı seti almış, işim bitiverdi :)
Tencerelerim hediyeydi, gezerken çok indirimli seramik set gördüm aldım, oda tamam.
Sonu yokki ne maddi olarak ne manevi olarak.
Ben bol bol beyaz porselen aldım, günlük kahvaltılık, servis tabağı olarak kullanmak için.

Bende aynı senin gibiyim bir fincan takımı için bile kaç yere baktım herkes 30 40 tl ye alırken ben 160 tl verdim senin gibi gözüm pahalı şeylere gidiyor :KK48: Ben Karacayı sadece nevresim takımları için tercih ettim porselen grubu için pek iyi şeyler duymadım çünkü şikayetvar.com daki şikayetlere de bakarsan Karacadan pek memnun kalınmamış. Ben teredddüt etmeden Kütahya Porselene baktım inşallah pişman olmam daha almadım ama büyük ihtimalle alıcam.Valla çok zor bu işler :KK34:

Sağolun kızlar, panik değilim aslında. sadece baya zor beğeniyorum. baya irdeliyorum.. ama işte bu dediğimden de dönmem bir daha :) Bakalım ya, kahvaltı seti almayı düşünüyordum sonra 12 kişilik günlük yemek takımı alırsam onun pasta tabakları ile işi götürürüm diye düşündüm. ki kuzenimde dediki 12 kişilik al günlüğü ama şık olsun çünkü insan bazen misafirlik takımını çıkarmaya üşeniyor diyor :) şık alsam da makinada yıkanma garantisi olan bir takım almam lazım. aksi takdir de işim zor. hadi misafirliği 40 yılın başı çıkartır yıkarım diye düşünüyorum :):)

yani ben bugüne kadar sahip olduğum şeylerden de pek sıkılmadım ama bu sıkılmayacağım anlamına gelmez tabii..ama herhangi en degersız esyam gitsin uzulurum yani bu da bir gerçek :) hadi yemek takımından sıkıldım ama sanmıyorum ki çelik tencere takımından da sıkılayım. neticede çelik yıllarca hep çelik olarak kalacak. o yüzden alacağım markanın önemi büyük kalite açısından tabiki.

yani pahalı şeyler en iyisidir en güzelidir diye bir kavramım yok. ama bünye fiyatı görmeden gidip en pahalısını buluyor.

komik cidden durumum, Eylül de düğün var ben bir tek misafir yemek takımımı aldım. bir de sağolsun teyzoş profesyonel mikser filan almıştı o var başkada bir pulum yok :)

gelinlikten de bahsederdim de burası onun yeri değil :)

Eylül gelinlerii buralarda mı acaba? huhuh ?

Bir site var ben çeyizimi oradan yaptım. İndirimleri çok güzel. Korkmaz tencere , korkmaz tost makinesi nde ve daha nicelerinde % 20 ye varan indirimler vardı. Aklında bulunsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kızlar bende çeyiz dizeceğim. markaların çeyiz setlerini mi alsam ayrı ayrı mı alsam çok kararsızım hangisi uyguna gelir bilemedim. benimde gözüm hep pahalıya gidio nasıl olacak bakalım

merhaba kızlar bende çeyiz hazırlığına başlamış durumdayım. beğeniyorum atlıyorum sonra yorumlara bakıyorum kötü.şu an benim için en önmli konu misafir yemek takımı 12 kişilik nerden alamalıyım ya????? önerisi olan var mı?
evet çeyiz setleri totalda çok uyguna geliyor ama porseleni iyi olan markanın çatal bıçak takımı veya tenceresi iyi olan takımın kahvaltı takımı iyi olmayabilir. ne öneriyorsunuz?

merhaba kızlar bende çeyiz hazırlığına başlamış durumdayım. beğeniyorum atlıyorum sonra yorumlara bakıyorum kötü.şu an benim için en önmli konu misafir yemek takımı 12 kişilik nerden alamalıyım ya????? önerisi olan var mı?
evet çeyiz setleri totalda çok uyguna geliyor ama porseleni iyi olan markanın çatal bıçak takımı veya tenceresi iyi olan takımın kahvaltı takımı iyi olmayabilir. ne öneriyorsunuz?

bernardonun sofra takımlarını beğeniyorum ama henüz bende almadım kahvaltı takımı için parça sayısı fazla olsun istiyorum ama henüz onu da bulamadım

X