Çeyiz veya günlük kullanım için alan var mı?

sensational

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2020
1.161
470
Herkese merhaba, ben çeyiz için internetten bir şeyler bakıyordum. İnternetten falan bakınca daha iyi oluyor sanki, mesela işte tencere takımına bakıyorum, alan ve kullananların yorumlarına bakıyorum daha konforlu oluyor sanki. Ama işte bilemedim güvenilir olur mu, orjinali gelir mi diye düşünüyorum. Bu konuda biraz tereddütlerim var. Gidip mağazadan alsam orjinal olduğunu bilirim ama internetten emin olamıyorum daha önce de hiç internetten almadığım için. Daha önce alanlar var mı? Orjinal geliyor mu ürünler?

Tüm her seyimi internetten alıyorum tabi büyük sitelerden iadem kolay olsun diye. Beyaz eşya mobilya aklınıza ne gelirse... Sorun yaşamadım. Ben çeyiz alirken her yer set satmaya çalışıyodu. Ben parca parça nerden ne beğendiysem aldım.
Tencerelerim pierre cardin yemek takımım kütahya kahvaltı takımı biev bunlardan çok çok memnunum. Catal kaşıklar karaca lanetsss.

Karacayı seviyorum ama çelik tencerelerini asla. Hiç memnun değilim. Granit alacaksan al Karacadan, ama çelik alma.
Ayy bunu öğrendiğim iyi oldu. Karaca dışında hangi markayı önerirsiniz? Çeyiz sonuçta en kalitelisinden almak istiyorum ama hiç bilmiyorum böyle şeyleri :KK43:

Ben genelde kıyafet aldığım için öyle çeyizlik yemek takımı falan almıyorum açıkçası :KK70: sorun olmuyor ama trendyol herşeyi orjinal satmıyor dediğim gibi yorumlara bakıyorum genelde ama orjinal almak istiyorsam direk sitesinden alırım açıkçası pahalıysa da cuma indirimini beklerim :KK70:
haklısınız, çok teşekkür ederim en iyisi öyle yapmak :)

Tüm her seyimi internetten alıyorum tabi büyük sitelerden iadem kolay olsun diye. Beyaz eşya mobilya aklınıza ne gelirse... Sorun yaşamadım. Ben çeyiz alirken her yer set satmaya çalışıyodu. Ben parca parça nerden ne beğendiysem aldım.
Tencerelerim pierre cardin yemek takımım kütahya kahvaltı takımı biev bunlardan çok çok memnunum. Catal kaşıklar karaca lanetsss.
Bende parça parça almayı düşünüyorum, daha doğrusu set olanların her parçası hoşuma gitmiyor o yüzden. Sizce hangisi daha avantajlı?

Ayy bunu öğrendiğim iyi oldu. Karaca dışında hangi markayı önerirsiniz? Çeyiz sonuçta en kalitelisinden almak istiyorum ama hiç bilmiyorum böyle şeyleri :KK43:
Çelikte başka tecrübem yok bilemiyorum. Ama granitte kütahya kullanıyorum çok ama çok memnunum. Kütahyanın düdüklüsünden de çok memnunum. O yüzden çelik alacak olsam Kütahyayı araştırırdım belki.
Bu arada komşum korkmaz çelik kullanıyor, o da memnun değil.

Ben de bir süredir çeyiz yaptığım için konuya yazmak istedim :KK76:
Valla şu ana kadar misafir yemek takımı, tencere tava, stand mikseri, kahve makinesi, ev tekstili aklına gelecek her şeyimi internetten aldım ve allaha şükür hepsi kusursuz geldi. Benim için inanılmaz büyük bir kolaylık kapıma kadar gelmesi. Aksi halde o koca kutuları nasıl taşırdım hiç bilmiyorum. Bu arada tabiki bilindik yerlerden alıyorum, amazon ve trendyol ilk tercihim. Arada markaların sitelerinden aldığım da oluyor özellikle Jumbo'nun kendi sitesinden alışveriş yapıyorum. Son olarak online çeyiz alışverişi kalp ben:21:

Çeyizde mağazalardan aldım internete bakmamıştım bile. Ama sonradan (geçen sene) stand mikser, yemek takımı ve karaca markasının set halinde saklama kaplarından aldım. Stand mikser ve yemek takımından memnunum görseldekinin aynısı geldi orijinal marka. Ama saklama kabı berbattı. Mağazada görüp kapağını bir kere takıp çıkarsan para etmeyeceğini anlardım...

Herkese merhaba, ben çeyiz için internetten bir şeyler bakıyordum. İnternetten falan bakınca daha iyi oluyor sanki, mesela işte tencere takımına bakıyorum, alan ve kullananların yorumlarına bakıyorum daha konforlu oluyor sanki. Ama işte bilemedim güvenilir olur mu, orjinali gelir mi diye düşünüyorum. Bu konuda biraz tereddütlerim var. Gidip mağazadan alsam orjinal olduğunu bilirim ama internetten emin olamıyorum daha önce de hiç internetten almadığım için. Daha önce alanlar var mı? Orjinal geliyor mu ürünler

Herkese merhaba, ben çeyiz için internetten bir şeyler bakıyordum. İnternetten falan bakınca daha iyi oluyor sanki, mesela işte tencere takımına bakıyorum, alan ve kullananların yorumlarına bakıyorum daha konforlu oluyor sanki. Ama işte bilemedim güvenilir olur mu, orjinali gelir mi diye düşünüyorum. Bu konuda biraz tereddütlerim var. Gidip mağazadan alsam orjinal olduğunu bilirim ama internetten emin olamıyorum daha önce de hiç internetten almadığım için. Daha önce alanlar var mı? Orjinal geliyor mu ürünler?
eğer ki maddiyat sıkıntınız yoksa çelikte jumbo zwilling wmf granitte de Berghoff derim. Lakin daha uygun olsun derseniz çelikte korkmaz granitte karaca bio diamond derim. Sürekli yemek yapan birisi olarak önereceklerim bunlar. İnternetten çelik takım almak daha mantıklı geliyor granitte hasar oranı daha yüksek oluyor internetten geldiğinde

Kendi sayfasından bakıp mağazadan alabilirsiniz, yada taksitle satış yapan yerlerde de orjinal ürünler oluyor set şeklinde onlara bakabilirsiniz 🌹

Korkmaz daha mı iyi karacadan? Ben karaca diye düşünüyordum tabi hiç kullanmadım, bilen birilerinin fikri iyi olur😊
Karaca ve korkmaz bence kıyasa bile girmemeli. Korkmaz çok daha kaliteli. Karacayı uzun vadede kullanınca ne demek istediğimi anlarsınız, hemen her ürünü için geçerli. Sektörünün bimi, lcwsi gibi bir marka

Ev eşyası özellikle elektronik konusunda kesinlikle internetten almamanı öneririm. Aşırı indirimli olan bir çok ürün revizyon (başkasının kullanıp iade ettiği ve tamiri yapılan) oluyor. Veya kısa süre de olsa teşhirde kalmış ürünler olabiliyor. Biraz yoruluyorsun ama çeyiz bir kez alınır. Mağazadan almak kesinlikle daha garanti. Ben internetten 3-4 kez ancak sipariş verdim onlar da ucuz şeylerdi (saklama kabı vs). Çelik tencerelerimi, süpürgemi, yemek takımımı, o ağırlıklarına rağmen gidip alıp seyit onbaşı gibi eve taşıdım valla. Ve her ürünü tek tek kontrol edip öyle çıktım mağazadan :KK70: iyi ki de öyle yapmışım diyorum.

X