CHP ve DEM Parti, bazı kentlerde seçim iş birliği için ortak çalışma yürütecek

merve

consume obey die
Pro Üye
13 Ocak 2020
42.404
153.436
32
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulundu. Görüşmede, iki partinin, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde, bazı kentlerde “seçim iş birliği” yapmasına dönük ortak çalışma yürütme kararı alındı. CHP ve DEM Parti, hangi kentlerde iş birliği yapılacağı konusunda ortak çalışma yürütmek üzere heyetler oluşturacak.

DEM Parti Eş Genel Başkanları, daha önce kendilerini ziyaret eden CHP liderini parti genel merkezinde ziyaret etti.

Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede genel başkanlar, iki partinin yerel seçimlerde bazı yerlerde iş birliği yapması için ortak çalışma yürütme kararı aldı. İş birliği yapılacak yerlerin tespiti ve koşullarını belirlemek üzere ortak çalışma komisyonu kurulması görüşü benimsendi. İki parti ayrıca DEM Parti’nin dile getirdiği “kent uzlaşısını” dikkate alarak işbirliği yapılmasında uzlaştı.

Kulislerde İstanbul, Adana, Hatay ve Mersin, iş birliği yapılabilecek iller arasında gösteriliyor.

'CHP tüm seçim çevrelerinde aday çıkarabilir, iddiasız yerlerde DEM Parti’ye destek verebilir'
Görüşmede, iş birliğinin nasıl olabileceği konusunda genel çerçeve de ele alındı, detaylar komisyona bırakıldı. Edinilen bilgiye göre DEM Parti, kritik olan illerden İstanbul’da da iş birliğine açık olduğu mesajı verirken, “işbirliğinin ön koşulu” olarak herhangi bir ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmadı.

Haberin tamamı için link:

Ayağımın tozuyla kaoss🧿
indir.jpeg

Dem ne ya? Her sene isim mi degistirecekler?
Bizim orda bi market vardı. Isim değiştirirdi her sene. Dışarıda balonlar flamalar şişme oyuncaklar ses sistemleri kurulur büyük açılışlar yaparlardı. Meğerse öyle vergi kaçırılıyomuş. 10 yaşında sayelerinde ögrendim vergi ve kaçırmak işini. O hesap. 💔

Ey cehapeliler nerdesiniz. 😂
Ex-chpli olarak burdayim be burdayim. Diger illeri bilmem ama istanbullu olarak olarak chp hicbir kriter olmaksizin herkesle anlasmalidir. Bir onceki belediye secimlerinde de bu strateji izlendi. He ben bir suredir chpye oy vermiyorum ama ibb icin el mahkum imamogluna vercem.

Ex-chpli olarak burdayim be burdayim. Diger illeri bilmem ama istanbullu olarak olarak chp hicbir kriter olmaksizin herkesle anlasmalidir. Bir onceki belediye secimlerinde de bu strateji izlendi. He ben bir suredir chpye oy vermiyorum ama ibb icin el mahkum imamogluna vercem.
Peki cehape bu soysuzlara soysuz dese de benim gibi herkesten nefret eden seçmenden oy alsa ya. Genel seçimde inceye oy verecektim veremedim vekilde verdim soğana oy verdim sonucta resmi olarak akepeli diildi cart curt maksat geçersiz olmasındı. 2. Turda kullanmadım.

Peki cehape bu soysuzlara soysuz dese de benim gibi herkesten nefret eden seçmenden oy alsa ya. Genel seçimde inceye oy verecektim veremedim vekilde verdim soğana oy verdim sonucta resmi olarak akepeli diildi cart curt maksat geçersiz olmasındı. 2. Turda kullanmadım.
Ben de politik olarak seninle ayni gorusteyim. Ama 2019da chp 4,7 milyona akp 4 milyondu. 4,7nin 1 mil kurt oyu vardi chpnin. Akpninse sadece 0.3 mil kurt oyu vardi. Dem aday gosterse 1,3mil kurtten 0,8ini bile alsa akpye kazandir. Ki bu 2019 rakamlari bu secimde ciddi multeci oy gucu var akpnin. O yuzden chpnin herkese yanlamak disinda bir sansi yok stratejik olarak. He tepki gosteren alternatif partilere oy verenler tabiki olacaktir. Dedigim gibi politik olarak degil ama stratejik ve matematik olarak baska sanslari yok.

Ben de politik olarak seninle ayni gorusteyim. Ama 2019da chp 4,7 milyona akp 4 milyondu. 4,7nin 1 mil kurt oyu vardi chpnin. Akpninse sadece 0.3 mil kurt oyu vardi. Dem aday gosterse 1,3mil kurtten 0,8ini bile alsa akpye kazandir. Ki bu 2019 rakamlari bu secimde ciddi multeci oy gucu var akpnin. O yuzden chpnin herkese yanlamak disinda bir sansi yok stratejik olarak. He tepki gosteren alternatif partilere oy verenler tabiki olacaktir. Dedigim gibi politik olarak degil ama stratejik ve matematik olarak baska sanslari yok.
Başka şanslarının olmaması kabul edilebilir değil. Terör bu ya. Kazanama lanet olsun temiz kal. 6 oku ben mi çıkıp anlatacam bunlara bilmiyorum valla.

Benden sola şu yaşıma kadar oy cikmadi, çıkmaz.
Sağcı biriyim ama koru körüne savunan bir insan değilim.
Deniz baykaldan sonrasi CHP çöp.

Benden sola şu yaşıma kadar oy cikmadi, çıkmaz.
Sağcı biriyim ama koru körüne savunan bir insan değilim.
Deniz baykaldan sonrasi CHP çöp.
Benden de sayın cumhur başkanına helalinden bir oy gitti ergendik :KK14: Sonra da işte Doğu Perinçek'e filan oy verdim bi kez.
Pusulaya Cumhurbaşkanı Yıldız Tilbe olsun yazdım filan. 🤣

Gerçekten Allah kahretsin ya hepsini.

Terorist dediginiz parti Turkiyede 10 il ve 65 ilcede secimle diger partileri geride birakarak belediye baskanliklarini aldi. Sadece Diyarbakirin nufusu 1.8 milyon civari ve hic gocunduklari yok bu durumdan. Bu illerde yasayan herkes terorist mi? Mecliste milletvekilleri olan bir parti trtoristlerden olustuguna inaniyorsaniz bu destekleyen illerle birlikte sinirdisi edeceksiniz. Kesin cozum. Yok, olmuyorsa diger partilere nasil davraniyorsaniz ayni sekilde davranacak, Turkiye sinirlari icinde bir kesime boluculuk ayrimcilik yapmayacaksiniz. Ya mesrudur, ya illegal. Hukuk icinde cozulmeli. Herkes yargicliga soyunmamali. Hukuk beceremiyor, adaleti saglayamiyor diyorsaniz o zaman da hukuk ve adaleti calistirabilen birilerini isbasina getireceksiniz. Balik bastan kokuyor, insanlar gucunun yettigine lafediyor. Sorunun kaynagina sorabilen yok. Daha cok ugrasirsiniz.

Terorist dediginiz parti Turkiyede 10 il ve 65 ilcede secimle diger partileri geride birakarak belediye baskanliklarini aldi. Sadece Diyarbakirin nufusu 1.8 milyon civari ve hic gocunduklari yok bu durumdan. Bu illerde yasayan herkes terorist mi? Mecliste milletvekilleri olan bir parti trtoristlerden olustuguna inaniyorsaniz bu destekleyen illerle birlikte sinirdisi edeceksiniz. Kesin cozum. Yok, olmuyorsa diger partilere nasil davraniyorsaniz ayni sekilde davranacak, Turkiye sinirlari icinde bir kesime boluculuk ayrimcilik yapmayacaksiniz. Ya mesrudur, ya illegal. Hukuk icinde cozulmeli. Herkes yargicliga soyunmamali. Hukuk beceremiyor, adaleti saglayamiyor diyorsaniz o zaman da hukuk ve adaleti calistirabilen birilerini isbasina getireceksiniz. Balik bastan kokuyor, insanlar gucunun yettigine lafediyor. Sorunun kaynagina sorabilen yok. Daha cok ugrasirsiniz.
Çıkıp da Apo naralarını ben mi atıyorum onlar atıyo ? Ne diyem mahmud mu diyem? Ve çok biliyoruz ki güneydoğuda seçim zamanı yaşananları. Zorla halka oy verdirmelerini. Hiç bir kesime bölücülük yapmıyoruz. Teröristlere ve terör sevicilere sövüyoruz.

Keşke bir fikriniz olsaymış da belirtebilseymişsiniz. Hebele hübele bi mesaj yazabilen bir terör sevici olduğunuzdan zaten rahatsız oldunuz.

X