CHP’li Vekil Sezgin Tanrıkulu: “PKK’da çok acı çekti”

minnakkelebekim

♡♥♡ MERYEM ELİF ♡♥♡
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
4.973
7.240
37
Dün akşam saatlerinde Ankara’da yaşanan patlamada 40 a yakın vatandaşımız hayatını kaybederken, 150 ye yakın vatandaşımız da yaralandı. Bu elim hadisenin ardından PKK’nın kanalı Med Nuçe TV ye konuk oldu. “PKK’da çok acı çekti” dediği iddia edilen Sezgin Tanrıkulu gündeme bomba gibi düştü.

Hain saldırıya art arda tepkiler gelirken; bombalı terör saldırısının düzenlendiği anlarda, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun terör örgütü PKK’nın kanalı olarak bilinen Med Nuçe’nin canlı yayınında olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da polise saldıran DHKP-C li 2 kadın teröristin de CHP milletvekillerinin de katıldığı eylemler sonrası tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış olması, CHP teröristleri destekleyen bir konuma mı geldi sorusunu ayyuka çıkarmış durumda.

https://teknokrasi.net/chpli-vekil-sezgin-tanrikulu-pkkda-cok-aci-cekti/

Terorle mucadele yerine, terorle muzakere yapanlar terörü desteklediler. Teröristlerin dugunlerine altin bilezik yollayip onlarla kolkola biji miji sarkilar soyleyenler teröre destek verdiler. Teröristleri davulla zurnayla karsilayanlar destek verdiler. Pisligin tekine sayin deyip, valilere emir gonderip aman Teröristleri dokunmayin diyenler destek verdiler. Pkk it sürüsü guclenirken sinsi sinsi kenardan izleyip gormemezden gelenler destek verdiler. Simdide kalkip chp terore destek veriyor diye sacma sapan soylemlerde gundemmi degistirecekler... he heee bizde inandik.

Terorle mucadele yerine, terorle muzakere yapanlar terörü desteklediler. Teröristlerin dugunlerine altin bilezik yollayip onlarla kolkola biji miji sarkilar soyleyenler teröre destek verdiler. Teröristleri davulla zurnayla karsilayanlar destek verdiler. Pisligin tekine sayin deyip, valilere emir gonderip aman Teröristleri dokunmayin diyenler destek verdiler. Pkk it sürüsü guclenirken sinsi sinsi kenardan izleyip gormemezden gelenler destek verdiler. Simdide kalkip chp terore destek veriyor diye sacma sapan soylemlerde gundemmi degistirecekler... he heee bizde inandik.

Bunu sürekli soyluyorsunuz zaten... bakin Tanrıkulu pkk.nin dağda şehirde kirda bayirda insanları öldürdüğü bir zamanda neler söylemiş. Konuyu saptirmaya gerek yok. .

Eminim konu sapacak olay yine kisisellesecek... beklediğim bir şey

İdda edilmiş..
Ama doğruysa eğer, gerekenin yapılmasını umuyorum vatandaş olarak..
Gerçi bir kaç ay öncede, Akp li milletvekiki Orhan Miroğlu demiştiki:
“PKK terör örgütü değildir, PKK’nin bir siyasi programı var bunu harekete geçirmek istiyor”
Ses kayıtları bile varmış.. Gerçi avukat arkadaşıda bunu söylemek onun demokratik hakkı demiş..
Ne yapalım.. (bu arada adam hala milletvekili)
Tencere dibin kara, senin ki benden kara hikayesi bu işler..

Bunu sürekli soyluyorsunuz zaten... bakin Tanrıkulu pkk.nin dağda şehirde kirda bayirda insanları öldürdüğü bir zamanda neler söylemiş. Konuyu saptirmaya gerek yok. .

Valla bu kadar olaya neden olan, bu devletin hatalarini gormezden gelip, tanrikulunun bir sozunu teroristlere destek derseniz iste ozaman konuyu bu haberle siz saptirmaya calisiyor olursunuz. Tanrikulu soylemis ama akepe bunlari tektek yapti,yalanmi! Ve bugun bu hatalarinin bedelini hepimiz canimizla oduyoz. Ben lafa degil icrata bakarim, hatirladinizmi bu soylemi...
Tanrikulununki bos laf ama bu devlet hepsini icrataa gecirdi. Hayaldi gercek oldu....
Ayrica Tanrıkulu zerre kadar sevmem bu tarz haberlere konu oldugu icin.

Su adami partiden atmak icin ne bekliyorlar anlamiyorum. Ama nickim akplilerin bu konuda baska bir partiye laf soylemeye hakları yok. Onlari desteklemiyordum ben onlari demekle de olmaz. Zamaninda neler soylendi .Onlar icin laf etmeyenlerin kalkmış "bak bu da bunu soylemis" demesi samimiyetsiz bir durum

Ben derim bak ; ben zamaninda da simdi de ayni seyleri soyluyorum:KK59:

Su adami partiden atmak icin ne bekliyorlar anlamiyorum. Ama nickim akplilerin bu konuda baska bir partiye laf soylemeye hakları yok. Onlari desteklemiyordum ben onlari demekle de olmaz. Zamaninda neler soylendi .Onlar icin laf etmeyenlerin kalkmış "bak bu da bunu soylemis" demesi samimiyetsiz bir durum

Ben derim bak ; ben zamaninda da simdi de ayni seyleri soyluyorum:KK59:

Evet size samimiyetsiz gelmesi normal. Dediğin gibi baştan beri aynı şeyi söylediniz. Sizin bu yönde elestirinizi anlıyorum ve boynun kildan ince sizin elestiriniz karşısında diyorum.

Ama bu samimiyetsiz buldugunuz tavır sadece ak parti secmeninde mi? Tersinden bakıp düşünelim, zamaninda çözüm surecini canhiras elestirenler şimdi askerin sokağa cikma yasağını ve yaptığı operasyonları elestiriyorlar şimdi.... tıpkı bu haberdeki şahıs gibi...

Bu arada ben zaten zamanında destekledigim konular için yeterince pismanlik yaşıyorum. Bu da benim gunahim olsun. Sen belki samimi bulmayacaksin ama her gun sorguluyorum kendimi. Her şehit cenazesinde.... Özel harekatta polis olan kuzenimi her dinledigimde... ben ne yapmisim diyorum... barış olacak diye nasil inanmisim nasil desteklemisim diyorum... o yüzden senin bu konularda bana yapacağın eleştiriler konusunda söyleyecek hiçbir lafim yok. . Ilk defa da burda birine bu kadar içtenlikle cevap veriyorum. O da senin bu konuda samimiyetini bildigimden

Bu arada burda saygim sana ve senin gibi bu konuda tutarli olanlara. Diğerlerinin benim hakkımda ne düşündükleri umrumda bile değil

Son düzenleme:
"Teroristi sevindirmeyecegiz" ile "PKK de cok aci cekti" lafinin arasinda ne fark var? Istedigin yere cek.. Birincisinin hangi ortamda soylendigini biliyorum, ama ikincisinin hangi ortamda soylendigini bilmiyorum. Lafin basina sonuna bakmak gerek. PKK desteklemek adina ise tabii ki gereken yapilsin.
Gerci netten aradim, baktim boyle bir konusma kaydi veya metni bulamadim. "Demis, etmis" babinda dedikodu gibi gazete haberleri var sadece.

Biraz daha arastirdim. Tanrikulunun TBMMde yaptigi konusmalar var. Operasyonun ilk zamanlarinda, Ayse ogretmen "cocuklar olmesin" dedigi ve terorist ilan edildigi zamanlarda, hatta benim de burada veryansin ettigim zamanlarda o da mecliste veryansin etmis. Operasyonlar sirasinda Diyarbakir'da, Sur'da, Cizre'de bulunmus ve gozleri ile gordukleri karsisinda dehsete ugramis, benim gitmeden, gormeden bir kac fotograf karesi bir kac video ile dehsete ugradigim gibi. Eger bu yuzden PKK sevici ilan edildiyse sasirmam, ben de ilan edilmistim... Hatta birsey demedigi halde Beyaz bile..:KK12:

Arınçın tüüü kaka olmadığı AKP milletvekili olduğu dönemki açıklama aşağıda.Hiç itiraz ettiniz mi ?
Bu kadar terörün üst seviye çıkması CHP sayesinde mi oldu.15 yıldır iktidar CHP mi?

Lütfen biraz tutarlı ve duyarlı olalım.

Arınç: Ben de dağa çıkardım
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ben bir BDP’li kadın milletvekiline çok kızıyordum, çok beddua ediyordum. Halen milletvekili bu insan ama onunla ilgili bir hatırayı dinledim, şimdi artık kızmıyorum. Çünkü 17 yaşındaki bir genç kızken Diyarbakır Cezaevi’nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/arinc-be...t/siyasetdetay/16.12.2012/1642553/default.htm

Arınçın tüüü kaka olmadığı AKP milletvekili olduğu dönemki açıklama aşağıda.Hiç itiraz ettiniz mi ?
Bu kadar terörün üst seviye çıkması CHP sayesinde mi oldu.15 yıldır iktidar CHP mi?

Lütfen biraz tutarlı ve duyarlı olalım.

Arınç: Ben de dağa çıkardım
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ben bir BDP’li kadın milletvekiline çok kızıyordum, çok beddua ediyordum. Halen milletvekili bu insan ama onunla ilgili bir hatırayı dinledim, şimdi artık kızmıyorum. Çünkü 17 yaşındaki bir genç kızken Diyarbakır Cezaevi’nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/arinc-be...t/siyasetdetay/16.12.2012/1642553/default.htm

Demek ki, FETÖ gibi, pkk gibi daha bilimum kandırıkçı oyunbozanlar gibi Arınç da akpyi kandırmış.
İşte bunlar hep iyi niyetten.

iddia edilmis kanıtı varsa zaten tabiki geregi yapılsın terorun desteklenmesi kabul edilir birsey degil kim soylerse soylesin

Program haberde yazdigi gibi patlama aninda yapilan canli yayin falan da degilmis bir de.Gerisinin ne kadari dogru yayini dinlemedim.

Beyazgrinin 3748583. Trol hesabindan paylasilmisti diye hatirliyorum.

göremedim ya, normalde tekrar konuları googledan aratıp buluyorum bunu tek tek sayfalarda ve googleda bulamadım, ama bu konu konularda sık sık paylaşıldı, acaba karıştırmış olabilir misino_O beni mor etmek için linki bulup yapıştırman serbest:KK70:

göremedim ya, normalde tekrar konuları googledan aratıp buluyorum bunu tek tek sayfalarda ve googleda bulamadım, ama bu konu konularda sık sık paylaşıldı, acaba karıştırmış olabilir misino_O beni mor etmek için linki bulup yapıştırman serbest:KK70:

Sankim oyle hatirliyodum chess.Hemen kapanmismiydi neydi konu.Spordan geldim cok yorgunum ugrastirma beni aramalarla taramalarla simdi :KK45::KK53:

X