Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçeklerim

İyi sabahlar arkadaşlar
Biliyorum kimse yok bu saatte ama olsun ben yazacağım :))
Bugün iki saksı ve çok köklü olan spati lerimin köklerini ayırıp saksılara diktim , birkaç saksı değişimim de vardı
İşim bittiğinde dörtbir yanımda spatiler önümde yanımda her yerde toprak bitkin vaziyette yerde oturuyodum ,
Evdeki toprak ve saksılar bitti dışardan saksılar ve koçtaştan 50 lt toprak aldım (ordaki v... markasının çok güzel torfu) o da az kaldı ,
Kimse yazmamış zaten küstüm ben :KK12:
Canim aklimdasin ne zamandir,firsat bulamiyorum. Benim cimcime costu yarin atacagim resmini :KK15:

Mune Mune abla ,nazlı ikizlerin türü ne annem çok beğendi,hediye edeceğim :KK66: bu arada emeklerine sağlık ,hepsi çok güzeller :)
Sümbül onlar ablacım, kıyamam annen çok mu beğendi? Benimkiler açtılar ama şimdi soldular malum Sümbüller birkaç hafta çiçek açar.

20170531_185910_Richtone(HDR).jpg
önce böyle oldular
20170602_083000.jpg
sonra böyle :)
20170602_083017_Richtone(HDR).jpg

Maşallah yaa Allah nekadar güzel yaratmış:) Her biri ayrı birer mucize..
gercekten oyle çiçekler hepsi ayrı mucize gün gün değişimi insanlar gibi ruh hali falan,hergün güzellestıkce mutlu oluyorum.Balkona çıktıgım zaman yanlarında dıkılıp inceliyorum:ıslık:
Zambakların beyazları oluyor mu sanırım bunun beyazını bıryerde gordum benzıyorda olabılır belki birtanede ben alırım:21:

gercekten oyle çiçekler hepsi ayrı mucize gün gün değişimi insanlar gibi ruh hali falan,hergün güzellestıkce mutlu oluyorum.Balkona çıktıgım zaman yanlarında dıkılıp inceliyorum:ıslık:
Zambakların beyazları oluyor mu sanırım bunun beyazını bıryerde gordum benzıyorda olabılır belki birtanede ben alırım:21:
Evet beyazlarda çok güzel:)

Kızlar merhaba, seradan ağaç tipi formunda 2 Açelya aldım. Sulama konusunda 2 günde bir yapıyorum ama su hemen alt tabakta birikiyor :KK43: şimdilik çok iyiler ama solarlar siye korkuyorum. Açelyası olup bakımı hakkında püf nokta verecek olan var mı?

Cicegimin ismini bilmiyorum ama onu çok seviyorum günden güne sarariyor ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz:KK43:( toprağına bakıyorum ıslaksa sulamiyorum, güneşe çıkıyorum gün içinde normalde içerde bilgilerinizi benimle paylaşın lütfen. .

Iyi akşamlar arkadaşlar.
Bilgisi olan birileri yardımcı olursa cok sevinirim.
Bugün cicegimin saksısında çok minicik beyaz kurtcuklar gördüm. O kadar küçük ki kurt oldugunu anlamam biraz zor oldu.

Sizce sebebi ne olabilir ve ne yapılabilir?
Sulama ile mi alakalı yoksa bulundugum şehirin nem orani yuksek o yüzden mi?

Birde nemden dolayı galiba, topraginda beyaz küflenmeler meydana geliyor.

Valla dere otunu bende diktim geçen sene çimlenmiyor hayatım, tohumundan mıdır bilemedim? Sanırım dere otu maydanoz gibi bitkilerde önce gölge de çimlendirmek gerekiyordu, bilgisi olan varsa yazsın, dere otu olmasa da maydanoz ekmeyi istiyorum çünkü.
Üzerinden epey zaman geçmiş ama belki faydası olur :)
Dere otu ve maydanoz tohumu çok derine gömülmeyi sevmezler,şubat başı gibi dikmek en uygun zamanları,sabah güneşi alan yerleri severler.