Ciddi tavsiyeye ihtiyacım var, bakar mısınız?

withoutname

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2011
226
118
Merhaba Hanımlar,
Ben yakın zamanda biriyle görüşmeye başlamıştım. Etrafımda çok fazla ilgilenen erkek olmasına rağmen bana güven veren biri pek olmuyor. Bu kişinin görüşme isteğini sevilen, saygı duyulan iyi bir insan olduğunu düşündüğüm için kabul ettim. Başlarda her şey çok güzeldi. Nazik, ilgili, ağzımdan çıkan her kelimeye dikkat edip beni tanımaya çalışan, gittiği yerlerden bana yiyecek şeyler olsun ufak hediyeler olsun alan, tam ideal insan dediğim biriydi.Hayat görüşlerimiz de temel konularda aynı. Sadece o biraz daha iş-ev modunda evcimen, ben daha sosyal biriyim. 2-3 ay görüştük ve gelecek ile ilgili planlarına hep beni de dahil ederdi, yani niyeti ciddiydi sanıyorum.
Peki ne oldu diyeceksiniz. Onun söylediği bir söze kırılmam ile başlayan bir olay, benim fazla tepki vermem üzerine büyüdü, ve bu sırada şu tarz şeyler söyledi: "ben ne yapsam sana yetmiyor, yeterli gelmiyor. Sürekli diken üstündeyim. Rahat davranamıyorum..." İnanın öyle kaprisli, anlayışsız biri değilim ama bu konuşmayla fark ettim ki benim her sözümden farklı anlamlar çıkarmış, en ufak şeyleri kafasında büyütüp içten içe alınmış. Yaşı küçük olmamasına rağmen hayatına çok fazla kişi girip çıkmamış, bundan ötürü kızsal basit triplerden anlamıyor olduğunu düşündüm. 100 tane güzel, ona değer verdiğimle ilgili şey söylesem, o biraz olumsuz olan 101. ye odaklanıyor. İstiyor ki ben hiç bir olumsuz şeyden bahsetmeyeyim, onunla ilgili her konuda sonsuz memnun olayım. Fakat sonuçta iki farklı insanız ve benim de beklentilerim, alınganlıklarım, nazlarım oluyor arada. Ama o bu tarz basit şeyleri kafasında acayip büyüten biri, ve sanırım borderline. Biz bu tartışmadan sonra toparlayamadık ve görüşmeyi kestik. Ben daha sonra kendi hata payım olduğunu düşündüğüm için ve zamanla ona olan sevgime güvenip bu tarz basit şeyleri görmezden geleceğini düşündüğüm için tekrar görüşmek istedim. O da kabul etti fakat bu süreçte çok üzüldüğünü ve biraz zamana bırakmamız gerektiğini söyledi. Ben yaklaşık 15-20 gün kadar daha dikkatli özenli davrandım. Sürekli ona ne kadar değer verdiğimi söyleyip göstermeye çalıştım. O biraz daha tutuktu bu dönem, eskisi gibi değildi ama önemsemedim. Sonrasında bir gün onunla ilgili olumsuz bir konuşmanın etkisinde kalıp "sen olmazsan başkası olur" tarzında bir imada bulundum. Tabi ki hiç hoşlanmadı söylediğim şeyden ve ben de bu sefer alttan almayınca iyi geceler dileyip muhabbeti bitirdi. Ve yaklaşık 3 aydır hiçbir şekilde görüşmedik fakat sosyal medyadan beğeni yapmasa da beni hala takip ettiğini biliyorum. Açıkçası başlarda kızgındım, bir cümle için ilişki mi biter, bu kadar basit mi diyordum. Şuan ise bana güvenemediği ve gelecekte onun yanında olacağıma inanmadığı için bitmiş gibi geliyor. Bana çevreden olan ilginin farkındaydı çünkü. Ben ne hissettiğimle alakalı netim ama bunu ona hissettiremedim galiba. Sanki yeteri kadar emek vermedim gibi geliyor bana. Ekstra düşünceli, maddi manevi verici, iyi niyetli, güvenilir bir insanımdır. Bunları görmüş olmalıydı diyor bir tarafımda. Tekrar iletişim kurma konusunu düşünüyorum son zamanlarda ama çevremden olumsuz fikirler geliyor ve kararsızım. Bir sürü artısı var, ben gerçekten çok hoşlanıyorum ama sanki kolay vazgeçebilen ve fazla alıngan biri. Zamanla beni daha çok sever ve güvenir de bu durum değişir mi diyorum. Özellikle uzun ilişkisi olanlar ve evli olanlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler şimdiden :)

"sen olmazsan başkası olur" cümlesi tek başına ayrılık sebebi zaten.
adam naz ve kapris çekemiyorsa ve siz bunları yapmaya meğilliyseniz ilişkinizin yürümemesi gayet normal.
bu arada adama borderline teşhisini siz mi koydunuz? psikiyatristler bile çat diye koyamıyor kişilik bozukluklarının teşhisini, siz koyduysanız bravo yani...

Boşver deneyip ne olacak gene aynı şey olacak :) borderline daha çok kadınlarda görülür ne gibi şeyler seni böyle düşünmeye itti söyler misin?

Kızlarla fazla ilişkisi olmadığı için kız tiplerini kaldıramıyor fakat kendisi trip atmakta gayet iyi gibi... bilemedim sen kaldirabilecekmisin peki?

Zamanla sizi daha fazla sevmeyecek.
Baştan sekteye uğramış,sonu iyi olmaz gibi.
Siz gerçekten başkasına bakın.
Ben de kolay silerdim eskiden,kendimden biliyorum.

Belli ki sorunlari ,anlattiginizdan anladigim bu ,
Adam ezik ,ozguveni yok,iliskisine sahip cikamiyor ,ailesi vs birine karsi sizi sahiplenip korutamaz ,
Belli ki mantikli ,ozguvenlisiniz ,
Bu karsinizdakini unutun,

Güven olmadan sağlıklı bir ilişki olmaz. Güven de kazanılan bişey değildir.
Bu saatten sonra olmaz.
Yalnız o cümle de kavgada bile söylenmez.

Kafana takili kalmis, madem bukadar hoslaniyordun, e tatlim nicin buyuk sozler ediyosun. gerci diyene bak! cokta farkli sayilmam senden haha..

kizginlik aninda bazen soylemek istemedigi seyleri soyleyebilir insan. karsindaki samimiyetle soylenmeyen bir soz oldugunu anlayabilmeli. anlamamis seninki. biraz cocuksu gibi, sen daha olgun sahiplenici bir karakter arzuluyosun. insanlar degismez canim. madem bitmis, 3 aydir onsuz yapabiliyosun, sal gitsin.

Direk öyle söylemedim tabi ama söylediğim şey oraya çıkıyordu. Hoş olmadı, evet. Borderline olduğunu kendisi laf arasında söylemişti ama ben o zaman önemsememiştim, bilmiyordum da. Sonra araştırınca öğrendim.

Boşver deneyip ne olacak gene aynı şey olacak :) borderline daha çok kadınlarda görülür ne gibi şeyler seni böyle düşünmeye itti söyler misin?

Borderline olduğunu kendisi laf arasında söylemişti ama ben o zaman önemsememiştim, bilmiyordum da. Sonra araştırınca öğrendim.

Güven olmadan sağlıklı bir ilişki olmaz. Güven de kazanılan bişey değildir.
Bu saatten sonra olmaz.
Yalnız o cümle de kavgada bile söylenmez.

Direk öyle söylemedim tabi ama söylediğim şey oraya çıkıyordu. Hoş olmadı, evet. Teşekkürler yorumunuz için.

Haklısınız galiba. Tamamen aklımdan çıkarmak en iyisi şu durumda.

Tamam. Öyleyse onaylandıysa zor bir durum o psikolojik durum ömür boyu sürer diye duydum ben

Terapiyle kısmen tedavi ediliyormuş. Ben sevgiyle yaklaşınca her sorun çözülür, her insanla anlaşılır gibi belki biraz safça bir zihniyette olduğum için idare edebilirim dedim ama olmazmış, yorumlar iyi geldi.

Ben tekrar denemenizi tavsiye ederim.zaten etrafnzda bir suru kisi varmis.kaniniz buna kaynamis bu kisiye guvenmissinz.ama hem ona yeterli guveni verememis hem de soyledgnz sozle olan guveni de kirmissniz...iki taraf da nazli geldi bana iletisimsizlik olmus..bnce birbirinze apacik olun.herseyi konusun davranis beklentleri de dahil..olmazsa yine olmaz zaten.ama en azndan hem aklnzda kalmaz hem de hoslandgnz birini bu kadr kolay kaybetmemeliydm emek vermliydm demzsnz..kolay bulunmuyor bu devirde guven veren biri..bahsettgnz kotu ozellikler torpulenecek adam edilecek ozellikler..bi sans daha taniyim birbirnze.

İşte ben de tam böyle düşünüyordum ama o kadar çok olumsuz yorum geliyor ki sürekli gidip geliyorum fikirler arasında. Doğru olan neyse onu yapmaya çalışıyorum. Bakalım...

Ya ne kadar dertli kadin var tey yaa. En guzeli erkekler olmadan yasamak mi acaba? Bu erkekler bizi yaslandiriyo omrumuzu kisaltiyolar resmen. Cocuk gibi peslerinden kosuyosun tabir-i caizse. Hastalik durumu baska daha cok uzulursun bu duruma ama elinden bisey gelmez. Allah yardimcin olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…