Çift yumurta ikizlerinde bir hafta ara ve adım adım gebeliğimiz ile ilgili her şey...

hgnl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2015
185
201
Merhaba arkadaşlar... Şu an 12 haftalık çift yumurta ikizlerine gebeyim. Forumda çok gezindim ancak genelde konular eski; paylaşım yapmak açısından yeni bir başlık açmaya karar verdim. Çünkü çift yumurta ikizlerinin gelişimi, kilo alımımız, testler, ilaçlar vs. çok fazla bilgi edinem. Kendimle ilgili kısaca özet geçmem gerekirse bebeklerimin arasında bir hafta ara var. Biri 4 gün önden diğeri 3 gün geriden geliyor. Merak ettiğim konulardan biri bu, benzer durumlarda olanların yaşadıklarını merak ediyorum çünkü şu an yolun çok başındayım. Benzer durumda olan gebe ve anne arkadaşlarımın paylaşımlarını merakla bekliyorum...

Canım çok erken bir anne adayıyım. geçen hafta 2 kese gördüm ve haftaya carsamba İnşallah dilerim Rabbimden kalp atışlarını duyarım sizinle birlikte bende taki,p ederim en azındna dualarınızı eksik etme

Canım çok erken bir anne adayıyım. geçen hafta 2 kese gördüm ve haftaya carsamba İnşallah dilerim Rabbimden kalp atışlarını duyarım sizinle birlikte bende taki,p ederim en azındna dualarınızı eksik etme
Eksik etmem canım tabi tüm anne adaylarına ve anne olmak isteyenlere hep ediyorum allah hepimize sağlıklı bebekler versin inşallah. ben 7. haftada duymuştum ikisinin de kalp atışını hatta biri gerideydi bir hafta onun ki bile duyulmuştu harika bir duygu :)

2 kaybı olan bırı olarak tedırgınlıgım cok olsada bu kez pozıtıf bı anneyım

Merhaba arkadaşlar... Şu an 12 haftalık çift yumurta ikizlerine gebeyim. Forumda çok gezindim ancak genelde konular eski; paylaşım yapmak açısından yeni bir başlık açmaya karar verdim. Çünkü çift yumurta ikizlerinin gelişimi, kilo alımımız, testler, ilaçlar vs. çok fazla bilgi edinem. Kendimle ilgili kısaca özet geçmem gerekirse bebeklerimin arasında bir hafta ara var. Biri 4 gün önden diğeri 3 gün geriden geliyor. Merak ettiğim konulardan biri bu, benzer durumlarda olanların yaşadıklarını merak ediyorum çünkü şu an yolun çok başındayım. Benzer durumda olan gebe ve anne arkadaşlarımın paylaşımlarını merakla bekliyorum...
merhaba canım bebişlerin hayırlı olsun allah tamamına erdirsin inş. çift yumurta ikizi olduğunu doktorun mu söyledi canım benim 2 emriyo transferim oldu iki kese görüldü cumartesi kontrolümde ilk defa gittiğim doktor tek plasante görüyorum sanki dedi tek plasante olunca tek yumurta ikizi oluyormuş bunun içinde beni perinatologa yönlendirdi hem ikili test hemde ayrıntılı ultrasyon için 12 haftada yapılıyormuş. bana doktorum cumartesi günü biri 9+5 günlük diğeri 10 haftada dedi daha önceki kontrollerimde de aralarında 3 4 gün oynuyordu canım

merhaba canım bebişlerin hayırlı olsun allah tamamına erdirsin inş. çift yumurta ikizi olduğunu doktorun mu söyledi canım benim 2 emriyo transferim oldu iki kese görüldü cumartesi kontrolümde ilk defa gittiğim doktor tek plasante görüyorum sanki dedi tek plasante olunca tek yumurta ikizi oluyormuş bunun içinde beni perinatologa yönlendirdi hem ikili test hemde ayrıntılı ultrasyon için 12 haftada yapılıyormuş. bana doktorum cumartesi günü biri 9+5 günlük diğeri 10 haftada dedi daha önceki kontrollerimde de aralarında 3 4 gün oynuyordu canım
doktor bir şey demedi ama bana da iki embriyo transfer edilmişti ve bebeklerin keseleri ayrı olduğundan ben çift diye düşündüm hep. tek olduğunu zannetmiyorum çünkü keseler başlangıçtan beri vardı ve ayrıydı sadece keselerin biri daha küçüktü ve bebeklerin biri 3 gün geriden gelirken biri 4 gün ileriden gidiyor işte. ben 11. haftada kontorole gittim 13. haftada tekrar çağırdı ayrıntılı bakacağım dedi koç üni. hastanesine gidiyorum perinatologdan filan bahsetmedi henüz haftaya ne olacak bakalım. yazarım buradan sizler de yazın birbirimizi bilgilendirelim.

doktor bir şey demedi ama bana da iki embriyo transfer edilmişti ve bebeklerin keseleri ayrı olduğundan ben çift diye düşündüm hep. tek olduğunu zannetmiyorum çünkü keseler başlangıçtan beri vardı ve ayrıydı sadece keselerin biri daha küçüktü ve bebeklerin biri 3 gün geriden gelirken biri 4 gün ileriden gidiyor işte. ben 11. haftada kontorole gittim 13. haftada tekrar çağırdı ayrıntılı bakacağım dedi koç üni. hastanesine gidiyorum perinatologdan filan bahsetmedi henüz haftaya ne olacak bakalım. yazarım buradan sizler de yazın birbirimizi bilgilendirelim.
benimde hep aynı şekildeydi canım iki kese ayrı ayrı 10 hafta da doktor öyle tek plasante deyince şaşırdım kaldım neden tüp bebek doktorum göremedi diyede düşündüm daha belli değil gerçi ama kısmet artık :) ayrıntılıya girince bize de bilgi ver canım merak ettim bende :)

Selamlar ben de ayri yumurta ikizi annesi olacagim insallah. Haftaya testleri yapilacak bebeklerin..hayirlisi olsun herkese

selam,benim de çift yumurta ikizlerim büyümeye devam ediyor göbüşte :) son kontrolümüzde biri normalden 1 gün ileri,diğeri de normalden 4 gün ileriydi,araları 3 gün falandı yani.zaten kan testinden sonra önce tek kese görmüştük,sonra diğeri görüldü,değerim yüksek olunca doktorum ikiz bekliyordu zaten :)2li testi atlattık,şimdi 3lü teste geldi sıra..bu arada hiç tek plasenta demedi doktor,o yüzden çift yumurtadır sanırım :)

selam,benim de çift yumurta ikizlerim büyümeye devam ediyor göbüşte :) son kontrolümüzde biri normalden 1 gün ileri,diğeri de normalden 4 gün ileriydi,araları 3 gün falandı yani.zaten kan testinden sonra önce tek kese görmüştük,sonra diğeri görüldü,değerim yüksek olunca doktorum ikiz bekliyordu zaten :)2li testi atlattık,şimdi 3lü teste geldi sıra..bu arada hiç tek plasenta demedi doktor,o yüzden çift yumurtadır sanırım :)
Bebeklerin gelişiminin ilerde olması için özel bişeyler yiyor içiyormusn ablam mercimekli bulgur pilavı demişti senin uyguladğn bişey varmı

Bebeklerin gelişiminin ilerde olması için özel bişeyler yiyor içiyormusn ablam mercimekli bulgur pilavı demişti senin uyguladğn bişey varmı
valla hergün süt peynir yumurta ceviz zaten yiyorum,et ile aram hiç yok o yüzden mercimek ve bulgur benim vazgeçilmezim :)onun etkisi var mı dır bilmem ama çok yiyorum mercimek.hatta bugün bile yeşil mercimekli erişteli mantılı bi yemek yaptım söylemesi ayıp,bol salata ve yoğurt ile onu yicem.kalsiyumu yeterli aldığımı düşünüyorum,diş sorunu da yaşamadım,vitamin olarakta elevit ve demir için ferrum kullanıyorum o da aklınızda olsun,en iyi multivitamin elevit.

selam arkadaşlar yarın 3.5 ayım doluyor bu hafta çok ağrı çekiyorum göbek ve kasık bölgemde rahim büyüdüğünden normal demişti doktor ama yemek zor yiyorum resmen bi bardak su içsem karnım çatlayacak gibi geriliyor şimdiden böyle ise sonra nasıl olacağım diye korkuyorum 3. ayını dolduran ikiz bekleyen arkadaşlarım sizlerde de aynı sıkıntı var mı merak içindeyim? ve bebeklerinizin gelişimi ne alemde benim aynen bir hafta ile devam ediyorlardı en son geçen hafta gittiğimde.

Merhaba benimde bebislerim cift yumurta ikizleri. aralarinda gun farki yok.ayni gun olusmuslar sanirim:)) 11+2 deyim ve gobusum 5 aylikmis gibi. ozellikle yemegi biraz fazla kacirdigimda patlayacakmis gibi oluyorum. 7. Yada 8. Ayimi cok merak ediyorum!!!

bende 18 haftadayim yeme sorunum vardi bulnti aasiriydi bilmiyorum ondanmidir pek gobus yok ama bebislerim 7 gun ilerdeler ayran iciylrum surekli kizlar ilk hamileliginizmi ilk sezeryan olan varmi aranizda

Merhaba hanımlar
Bende 7 haftalık ikizlerime hamileyim. Benimde bebeklerimden biri 2 gün önde diğeri 4 gün geride. Sanırım bu çok normal. Ben sizler gibi yumurta süt et yiyemiyorum. Midem bulaniyor ve tiksiniyorum. Ayrıca karnımda benimde hafif bir sancı gerginlik ağrısı gibi birsey var. Korkuyorum. Elevit folik asit coraspin balık yagi içiyorum.
.

Merhaba hanımlar
Bende 7 haftalık ikizlerime hamileyim. Benimde bebeklerimden biri 2 gün önde diğeri 4 gün geride. Sanırım bu çok normal. Ben sizler gibi yumurta süt et yiyemiyorum. Midem bulaniyor ve tiksiniyorum. Ayrıca karnımda benimde hafif bir sancı gerginlik ağrısı gibi birsey var. Korkuyorum. Elevit folik asit coraspin balık yagi içiyorum.
.
canını sıkma tatlım onlardan alamadıklarını başka şeylerden almaya çalış ilk ay çoğu kişi bulantı sebebiyle yiyemiyor. zaten ben 2 ay peynir ekmek ayran yedim, süt yumurta ben de yiyemedim ama çok şükür bebeklerim normal gelişimine devam etti. et yiyemiyorsan bulgur mercimek gibi baklagillerden ye onlarda da yüksek değerde protein vs. var ayran iç yoğurt ye mideyi de rahatlatıyor. ağrılarda rahim büyüdükçe hep oluyor ona da çok takılma. bunun dışında elevit çok erken başlamışsın sanki genelde 10-12. hafta civarı veriyor hep doktorlar ama tabi doktorun ne verdiyse doğrusu odur.

hgnl tşk ederim canım. tavsiyelerin için.
hanımlar hiç biriniz vitamin içmiyor musunuz şuan.

Merhaba biz de 6+1 de kalp atışlarını duyduk ikizlerimizin bugün. Korkularım var ins sorunsuz geçer

X