Cihantimur Yağ Transferi

BektasKoyuAssos

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2014
247
82
Yağ transfer sistemi halk arasında, yağ enjeksiyonu, yağ doldurma ya da plastik yağ transferi olarak geçiyor. Yağ transferi, vücudunuzun herhangi bir yerinden alınan yağlı dokunun, yine vücudunuzun bir başka yerine transfer edilmesi suretiyle yapılır. Yağ enjeksiyonları çok iyi geri dönüşler aldığımız, mükemmel bir uyumluluk sağlayan plastik cerrahi uygulamalardır. Sorunlu görülen ve hacimsel olarak geliştirilmesi gereken alanlara enjekte edilen yağın, oldukça güvenli, uzun ömürlü ve en doğal sonucu ürettiğini kanıtlamış bulunmaktayız. Cihantimur Yağ Transferi olarak dünya tıp literatürüne giren bu teknik, bu sebeple Op. Dr. Bülent Cihantimur'un soyadıyla anılmaktadır.

Klasik yağ transferinden farklı olarak geliştirilmiş bu teknik yeni bir operasyon şekli değildir Op.Dr Bülent Cihantimur’un geliştirerek uyguladığı teknikle, yepyeni bir metot halini almıştır. Klasik yağ transferi diyebileceğimiz uygulamalarda, şimdiye kadar liposuction ya da liposculpture ile alınan yağlar temizlendikten sonra vücuda enjekte edilebiliyordu ancak enjekte edildikleri bölgelerdeki tutunmaları çok düşük seviyelerde kalıyordu. Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından kullanılan lipokit kapalı yağ transfer sistemi sayesinde hava ile temas etmeyen yağ dokusunun tutunma oranlarında ciddi artış sağlamaktadır. Yağ hava ile temas etmediğinden hücreler daha uzun ömürlü oluyor. Bu sayede doğal bir görünüme sahip olabiliyorsunuz.

Cihantimur Yağ Transfer Sistemi Neden Başarılıdır?

Cihantimur yağ transfer sistemi oldukça başarılı bir uygulamadır çünkü
  • İşlem sırasında kapalı sistem uygulanmaktadır
  • Bedeninizden çıkartılan konsantre yağ kullanılır
  • Yüksek değerde ve büyük çapta yağ kullanılabilir
  • Yağ transferinin aktarılma süresi 30-40 dakika gibi kısa bir süre içinde yapılır
  • Kök hücreden zenginleştirilmiş olarak kullanıldığından, enjekte edildiği alanda yenilenme, canlanma ve iyileşme etkisi yapar
Cihantimur Yağ Transfer Sistemi hangi bölgelerde uygulanmaktadır?

Yüz bölgesi, vajina daraltma, popo büyütme, meme büyütme, dudak büyütme, çarpık bacak düzeltme, ayak bileği kalınlaştırma, yüz çukurlarını ve çizgilerini doldurma, popo yanlarındaki çukurları doldurma, çok derin akne (sivilce) çukurlarını doldurma, daha önce yapılmış liposuction sonrası oluşan çukurları düzeltme, el sırtının derisini kalınlaştırma gibi birçok alanda Cihantimur yağ transfer sistemi uygulanabiliyor. Kısaca yapay protezlerin, dolgu uygulamalarının kullanıldığı her alanda Cihantimur Yağ Transferini kullanabiliyoruz. Özellikle Örümcek Ağı Estetiği ile entegre edilmiş uygulamalarda, maksimum faydayı aldığımızı da söyleyebiliriz.

Ankaradamısınız, yanaklarımda çökme olduğunu düşünüyorum. İleride sarkık oluşmasını engellemek için ne yapılabilir?, bu işlemlerin maliyeti nedir. 33 yaşındayım.

Ankaradamısınız, yanaklarımda çökme olduğunu düşünüyorum. İleride sarkık oluşmasını engellemek için ne yapılabilir?, bu işlemlerin maliyeti nedir. 33 yaşındayım.

Merhaba,

İstanbul, Bursa ve evet Ankara'da da kliniğimiz bulunuyor. 30 yaş ve sonrası, geleceğe yönelik önlemlerin alınması gereken yaşlardır. Engellemek ve hatta bu yaşlarda kolajen oluşumunuzu artırmak adına ameliyatsız estetik uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Sağlık Bakanlığınca yapılan kısıtlamaya göre bu ortamda fiyat bilgisi veremiyoruz. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi ve maliyet bilgisi almak için, lütfen forumun özel mesajını kullanarak, İsim, Soyisim ve telefon numaranızı gönderiniz. Sağlık danışmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaklar

hocam yüze uygulandıktan sonra yüzde sisme morarma oluyor mu?

eskiden 8-9 yıl evvel yüzüne yağ transferi yaptırmıs bir aile büyügümüz vardı, yüzü çok kotu sarktı
simdi teknikler mutlaka gelişmiştir ama cok uzun süre öyle o halde evden cıkamadı

şimdi böyle sıkıntılar olmuyordur herhalde? işlemden kac gun sonra dısarı cıkabılırız?

bir de boyun bolgesi de olur mu? fiyat aralıgı nedir? yanı tahmını..

hocam emboli riski olur mu bu yağ alma işlemi nedeniyle? çünkü klasik bir liposuction değil ama yine de bir müdahale var riski %kaçtır?

hocam emboli riski olur mu bu yağ alma işlemi nedeniyle? çünkü klasik bir liposuction değil ama yine de bir müdahale var riski %kaçtır?
Merhaba,

Cihantimur Yağ Transferi adı üzerinde bir transfer işlemi yani çekilen yağın transferi sırasında kullanılan bir teknik. Amacı ise daha fazla yağı, daha makul şekilde toplamak ve bu yağların içinde barındırdığı bir çok canlı mekanizmayı (kök hücre gibi) öldürmeden, diğer alana yani ihtiiyacı olan alana transfer etmek... Estetik Cerrahi günden güne gelişen ve teknolojinin ilerlemesiyle hastalara muhteşem geri dönüşler yaşatabilen bir dal. Bundan 10 sene evvel kök hücrenin ne işe yaradığını bu denli bilmiyorken, şimdi yere göğe sığdıramıyoruz. Dolayısıyla akrabanızın yaşadığı talihsiz süreç, bugünün koşullarıyla son derece minimal morarma, ödem ve kızarıklıkla ve hatta hiçbir sorun yaşamadan atlatılabiliyor. Her cerrahi uygulamanın illaki riskleri vardır ama bugün geldiğimiz noktada önleyici uygulamalar ve benzeri tedbirler alarak bu oranları %1'lere kadar indirmiş bulunuyoruz. Fiyat konusuna gelince, Sağlık Bakanlığı kamuya açık ortamlarda özendirici olması sebebiyle fiyat vermemizi sakıncalı buluyor. Bu sebeple lütfen forum özel mesaj kutunuzu kontrol ediniz.

merhaba,malum cihan hoca diğer opr. drlara göre fiyat farkı var diğer şubelerinizdeki hocalarda işlemi kapalı yağ tranferi kök hücre olarak mı enjekte ediyorlar yoksa işlem uygulama farklılığından mı kaynaklanıyo fiyat

merhaba,malum cihan hoca diğer opr. drlara göre fiyat farkı var diğer şubelerinizdeki hocalarda işlemi kapalı yağ tranferi kök hücre olarak mı enjekte ediyorlar yoksa işlem uygulama farklılığından mı kaynaklanıyo fiyat

Merhaba,

Op.Dr. Bülent Cihantimur dışında, Estetik International bünyesinde görev alan diğer cerrah doktorlarımız da Cihantimur Yağ Transferi tekniğini kullanıyorlar. Herhangi bir uygulama farkı yok, her iki işlem de aynıdır Sayın emeldincay2 emeldincay2 .

Yağ transferi ile yağ dolgu arasındaki fark nedir, görüşmeye geldiğimizde sadece ne istediğimiz ve fiyat konuşuluyor. ilerde sarkmalara neden olmucak, ama yüzümü biraz daha dolgun ve gergin gösterecek, ayrıca ilerde kırışıklıkları engellicek bir yöntem arıyorum. Yağ transferi için İstanbula yönlendirildim, ancak ben Ankarada işlem yaptırmak istiyorum

Yağ transferi ile yağ dolgu arasındaki fark nedir, görüşmeye geldiğimizde sadece ne istediğimiz ve fiyat konuşuluyor. ilerde sarkmalara neden olmucak, ama yüzümü biraz daha dolgun ve gergin gösterecek, ayrıca ilerde kırışıklıkları engellicek bir yöntem arıyorum. Yağ transferi için İstanbula yönlendirildim, ancak ben Ankarada işlem yaptırmak istiyorum

Merhaba,

Yağ Transferinde hastanın bölgesel yağlanma olan söz gelimi bacak içi, karın gibi bir alandan bir miktar yağ alınır. Bu yağ kök hücreden zengin hale getirilir ve dudak, yüz gibi ihtiyaç duyulan bir başka alana transfer edilir. Şİmdi burada sizin kendi yağınız kullanılıyor dikkat ettiyseniz., kök hücreden zengin hale getiriliyor ki, yeni geldiği alana canlılık ve tazelik kazandıran da bu zaten, ayrıca tedavi edici etkisi de var. Yağ trasferiyle yapılan dolgu uygulamaları sizinle birlikte yaşlanan uygulamalardır kısaca ileride sarklamalara neden olmaz. Sarkıklıklar normal yaşlanma sürecinizden kaynaklanır. Aynen dediğiniz gibi, "yüzümü biraz daha dolgun ve gergin gösterecek, ayrıca ilerde kırışıklıkları engellicek bir yöntem arıyorum" demişsiniz,kliniklerimizde bunun için Örümcek Ağı Estetiği ile entegre edilmiş Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz. Fakat İstanbul' a yönlendirilmiş olmanız enteresan, bu işlem Ankara'daki kliniğimizde de yapılıyor. Sanıyorum anlatımda bir hata olmuş

Bana bu işlem için makinenin sadece İstanbul da olduğu, onun için İstanbul a gitmem gerekeceği, gidiş geliş için yardımcı olunacağı söylendi.

mrb. uygulanan bu yağ transferinin kalıcılığı ne kadar sürüyor malum biraz maliyetli takdir edersiniz

Merhaba,

Kendi yağınızdan alınarak, kök hücreden zengin hale getirdikten sonra sorunlu alana enjekte ettiğimiz yağ transferinin kalıcılığına ortalama 5 ila 10 yıl kadar bir ömür biçebiliriz. Fakat bu enjekte edilen alanın hareketli bir yer olmaması durumunda çok daha uzun süre hatta ömür boyu hayat buluyor.

Merhaba, bu uygulamada anestezi lokal mi yoksa genelmi uygulanıyor? dudak dolgunlaştırmada eklenebiliyor mu? işlemin fiyatı hakkında da mesaj atabilirseniz sevinirim.

Merhaba, bu uygulamada anestezi lokal mi yoksa genelmi uygulanıyor? dudak dolgunlaştırmada eklenebiliyor mu? işlemin fiyatı hakkında da mesaj atabilirseniz sevinirim.

Merhaba,

İşlemin lokal mi, yoksa genel anestezi mi olacağına muayene esnasında karar verilir. Elbette bedeninizden çekilen yağlar, gerekli görülen her yere dudak dahil enjekte edilebilir. Fiyatlandırma konusunda ise Sağlık Bakanlığınca alınan karara göre, kamuya açık alanlarda bilgilendirme yapamıyoruz. Bu sebeple lütfen bize forum özel mesaj yoluyla İsim, Soy isim ve telefon numaranızı ulaştırınız

X