Çıkarcı insanlar psikologumu bile şaşırtacak

Yavrunuzun mekanı cennet olsun. Sizi mutsuz eden insanlarla hiç iletişim kurmayın. Altın beklentileri varsa annenizle gönderip kurtulun.
Tanımadığınız yavrusunu kaybetmiş bir kadını cahillikle suçlamışsınız. Hastanede miydiniz. Ne olduğunu gözlerinizle mi gördünüz. Yargıya taşınmış bir durum var. Belli ki ihmal var. İnsanlar hangi meslekten olursa olsun ihmallerinin bedellerini ödemeleri gerekir. Bir can gitmiş. Bunun savunulacak yanı yok. Araştırılıp doğrusu bulunur.
Baş sağlığı dileyip empati kurmak bu kadar zor olmamalı.

Tamam sağlık çalışanları önemli. Çoğumuzun da sağlıkçı yakını var ama yani. Bu tamamen hatalardan münezzeh şahane insanlar oldukları anlamına gelmez. Hatalıya hatalı demeyi de bilmek gerekir. O kadar da değil ya

Ben ilk bebegımı cocuga hazır olmadıgım ıcın aldırmıstım...Sonra ılk kızım dogunca cok pısman oldum oncekını aldırdıgıma..Ama sımdı kızımı o kadar o kadar sevıyorum kı oncekı dogmus olsa ıdı tekrar hamıle kalmak ıstemeyecektım belkı de..Demem o ki bence kızımın dogmasına o ılk olay vesıle oldu ve ben artık pısmanlık hıssetmıyorum...Sen de boyle dusunerek karnındakı bebege odaklan cnm...Hersey cok guzel olucak ınsallah....

Sen ne zirvaliyorsun be. Ayıp ayıp evladını kaybetmiş insana dediği laflara bak. Hadsiz

Başınız sağolsun. Evlat kaybını Allah kimseye yaşatmasın. Maalesef insanlar yaşamayınca anlamıyor. Empati yoksunu hepsi. Dediğiniz gibi konuyu değiştirecek binbir türlü bahaneler buluyorlar. Kutlasınlar tamam ama sosyal medyada paylaşmasalar bile olurmuş hayır bu kadar mı önemli sizin için acı içinde duran akrabanız varken sosyal medyada gösteriş yapmak. Bazen merak ediyorum sosyal medya olmasa bu insanlar ne yapacak diye. Ayrıca iş yerinden izin alınamamasını bile anlarım ki açıkçası o bile yalandır tatil olsa giderlerdi. Kuzeniniz niye gelmedi onun bahanesi neymiş? Çok ayıp ya. Ben bu konularda direk silen biriyim öyle polemiğe bile girmem ama sizde de olduğu gibi karşı taraf sanki haklıymış gibi üste çıkmak için sorguladığında bende çat çat yüzüne vururum ayıpları böyle tartışma büyüyor kalp kırılıyor. Aslında hatalarını biliyorlar sussalar bu kadar uzamayacak. Ben direk silerim. İster kinci desinler ister alıngan, abartıyor desinler. Şundan eminim bunu söyleyen kim olursa olsun başına gelince deli gibi sinirlenir. Hayırlı olsun bu arada Allah analı babalı büyütsün. Bence söylemeyin onlara zaten çevreden duyacaklardır. Birde her ne kadar geçiştirip görüşsenizde eski samimiyet olmayacak ve her seferinde onların yaptığı ister istemez aklınıza gelecektir. Benim kötü günümde yanımda olmayan iyi günümde hiç olmasın.

Bende direk sildim ama mevlüte çağırdı kibarca reddettim. Ama durmuyorlar. Sanki onların çocuklarını kiskanıyorum da gitmiyorum gibi davranıyorlar. Öyle imalarda bulunuyorlar. Ben susturamadım sessizlikle. En sonunda kustum tüm olanları. Şimdi susarlar inş.

Kıskanıyor diye düşünmek yerine aksine zor zamanlar geçiriyor gözüne sokar gibi kutlamayalım yanında olalım demeleri lazım ama işte onu düşünecek adamın aklına instagram gelmez zaten :) Ama Allah bir evlat daha nasip etmiş düşünmeyin hiç size yapılanları insan düşündükçe daha çok yıpranıyor kini büyüyor açıkçası.

Benzer bir durumu babamın cenazesinden sonra yaşadım. Ne arama sorma ne kapıdan uğrama (korona dönemi olduğu için zaten kimseyi eve beklemedim) olmadı. O insanların hepsinin numarasını sildim görüşmeyi de kestim. Acı günümde yanımda olmayanın hayatımda yer kaplamasına gerek yok.
Sizde silin görüşmeyin , ilk bebeğinizde zor şeyler yaşadınız bunu bile bile saygı duymayan insanlar için canınızı sıkmayın.

Son düzenleme:
Evlat acısı yaşamış, hukuksal sürecini devam ettiren acılı bir anne var karşınızda. Bu şekilde bir tartışmaya girmiş olmanız çok çirkin görünüyor. Böyle bir tartışmayı etik bulacak ya da bunun ahlaki tarafıyla ilgilenmeyecek, popüler kültürün tabulaştırmalarına kapılıp acılı bir anneyi ezip geçecek kadar liberal olmamalı insan.

Konu sahibi ben sizi çok iyi hatırlıyorum. Çok etkilenerek, üzülerek okumuştum konunuzu. Tekrar hamile olmanıza o kadar sevindim ki anlatamam. Umarım bebeğinizi sağ salim alırsınız kucağınıza ve bizlere de buradan müjdeyi verirsiniz. Bahsi geçen insanlar ilişkiyi kesmeyi hak etmiş. ilişkinizi kesin ama kendinizi de üzmeyin bu konuda artık bebeğiniz var onu düşünün.

Sizin çocuğunuz benim içimde yaradır sevgili ervanın annesi. Çok üzülmüş çok ağlamıştım. O sebeple çok adil olamayacağım bu konuda.

Sizin acınızı bir yabancı olarak ben paylaştım da kuzeniniz paylaşamamıs bence uzak durun.

Sizi hatırlıyorum. Burada ilk yazdığımda çoğu insandan daha çok yanımda oldu herkes. Hiç unutmayacağım burayı

Öncelikle basınız sağolsun Rabbim sabırlar versin hastaneyi şikayet etmediniz mi nasıl dikkat etmemişler nereden ogrendiniz ciğerine mama kaçtığını.

Ben kendimde sağlık çalışanı olmama rağmen aslen sağlıkçılari kollamiyorum işini layıkıyla yapanda var ama insan hayatını hiç umursamayan da var. Benim oğlumda uogun bakımda yattı. Sarılığı çok yüksekti ışın tedavisi alıyordu gidiyordum bir bakiyordum göz bandaji açılmış hemşire orda laklak ediyor. Çalışma şartlarımız zor kolay değil çoluk çocuğumuzu bırakıp gidiyoruz o nobetlere. Ama bizimde baktığımız hastalar başka kimselerin ya anası ya evladı ya babası oluyor. O canlar bize emanet. Kimsenin canı yanmasın diye çok dikkat etmemiz gerekiyor.

3 hastane gezdik o olay sonrasında. Hepsi ile çok güzel iletişimimiz oldu. Hamilelik öncesi tıp bayramında hediye göndermiştim aradılar konuştuk. İnsan bu hata olur. Sorun hastanenin gerekli alt yapısı olmaması...nöbetçi doktorun olmaması müdahale edecek kimsenin olmaması... Bunların hepsi ihmal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…