Çıkmazdayımm yardiminiza ihtiyacım var..

poncikellazey

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2021
325
280
26
Merhabalar yine ben..önceki konularimi yazmicam tekrardan ama şunu soylicem, boşanma asamasindayim1 yaşında evladımlaa..
Şimdi arkadaşlar ben bu adamla seviyorum diye ailemi zamanında kırdım doktum..Babam olmaz yapma dedi dinlemedim ..abimle defalarca kez aram açıldı..bqbamla defalarca kez kavga ettim..annemle abimle falan filan..evlendim olaylar 3 ay sonra patlak verdi babaevine döndüm..geçmişte yaşananlar yüzüme vuruldu ailem tarafından "bizi attın noldu gördün mü" diye ..ardından olaydan 25 gün sonra çıktı geldi, yeni evli olduğumuz için sevgi vardı bnde seviyorum diye geri gittim ..ardından 1 bucuk yıl sonra yine aynı şekilde babaevinegeldim bu defa kucağımda çocukla..Babam ilk başlarda ne olursaolsun arkandayız diyordu destek çıkıyordu..şimdi yine suçlu ben oldum..boşanma aşamasında oldugum esim hala mesaj atiyomus bbma bizi ayırmayın,ben seviyorum,herseye tövbe ettim (alkol konusunda) diye ..Babam onun hakkında yine de saygısını yitirmiyo hala senin arkana düşmüş yuvasını kurtarmanın peşinde diyo ve hala geçmişi yüzüme vuruyor ..kucağında çocukla geldin diyo ..bugün çok büyük kavga ettik ailemle .."sen bu çocuğu dusunmuyosun,bu çocuğa yazık değil mi babasız büyüyecekcocuk geldiğinden beri baba diyo"dediler .3 aydır görüşmüyorum cocuguda göremiyor esim (uzaklastirma vR) ..Bununla ilgili de Babam "ben olsaydım benim çocuğumu siz kimsiniz de göstermiyorsunuz der evi basardim, adam hala mesajda bana yalvRiyo hala baba diyo "dedi ..benim yerimde başkası ols senin gecmiste bana yaptıklarına rağmen senin arkanda durmazdı dedi.evi buraya taşıyın bir iş bulalım size dediler bir düşün kararını ver dediler ..tamam dersem "bizi yine ezdin" diyecekler..babamın dili başka konuşsa da içinin ne söylediğinin farkına vRabiliyorum.ben napicam..hiçbir insan bir kadini durduk yere dovmez şiddet uygulamaz diyorlar...evinde huzur yoksa bir adama lkole Başlar disariya gider diyolqr...babamda "ben bu çocuğun vebaline giremem" diyo ..arkadaş çevresi bozuyorsa evini buraya taşıyalım kabul ederse iş bulalım size dediler ..Yani demem o ki kabul etsem yüzsüzlük yapmış olucam onca şeye yasanilanlara rağmen,yine babama muhtaç olmak zorunda kalicam ..kabul etmesem ileride keşke deneseydim cocuk icin bir sorsaydın düzelir miydj gercekten der miyim diye düşünüyorum..Ne yapsam ne düşünsem olmuyo
Yani sorum şu siz olsanız babaevinde bile bu şekilde geçmiş yüzünuze vurulRak yaşayabilir mıydınız? Benim çok ağırıma gidiyo..hatalarımın bedelini ödüyorum şuan çok kötü durumdayım..cikmazdayim yardım edin ..? 😢

Son düzenleme:
Bir hata yapmışsınız sizde farkındasınız ve pişman olmuşsunuz bunu ısıtıp ısıtıp önünüze sunup yüzünüze çarparak ailenizinde eline birsey geçmez... Bekarken sığdığınız baba evine geri döndüğünüz zaman sığamazsınız. Asıl o adama dönmeniz düşüncesi o cocuga kıymaktır. Hiç bir cocuk mutsuz yuvalarda büyümeyi haketmiyor...

Kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz. Ailenizi bir yerde ezip geçerek, kendi bildiğinizi okuyarak evlenmişsiniz sonuçta, maalesef yüzünüze vurulur. Üçüncü ayda patlak veren bir evlilikte hangi cesaretle çocuk yaptınız? Tipik çocuğuyla başımıza kaldı mantalitesi var, çok zor durumlar. O yüzden boşanmakta kararlıysanız, çalışın paranızı kazanın ve kendinize yeni bir hayat kurun. O ağızları kapatamazsınız.

Yüze vurmanın derecesine bağlı. Sen aileni sil git adamla evlen, sonra tekrar aynısını yap bi daha adamla birleş. Sonra çocukla eve kesin dönüş yap! Herkesin de sanki hiçbir şey olmamış gibi seni karşılamasını bekle!

Bu beklentinin pek oluru yok bence. Tabiki belirli laflar söylenir, kızılır, kırılınır, suçlamalar yapılır. Ama bunun derecesi önemli. Hayattan bıktıracak kadar olmaz, arada içlenince olur.

Babanın da arada kalmasını anlıyorum. Sonuçta çocuğa baktıkça suçluluk hissediyor, sana baktıkça adamı öldüresi geliyordur. Bir babayı da bu duruma sokmak çok acı.

Kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz. Ailenizi bir yerde ezip geçerek, kendi bildiğinizi okuyarak evlenmişsiniz sonuçta, maalesef yüzünüze vurulur. Üçüncü ayda patlak veren bir evlilikte hangi cesaretle çocuk yaptınız? Tipik çocuğuyla başımıza kaldı mantalitesi var, çok zor durumlar. O yüzden boşanmakta kararlıysanız, çalışın paranızı kazanın ve kendinize yeni bir hayat kurun. O ağızları kapatamazsınız.
Gercekten çok zor ..devamlı herseyi yüzüme vuruyorlar..cocuk da kazara oldu zaten..hamile olduğumu öğrendiğimde uzun süreli bir şok geçirmiştim ..nasıl kiyabilir ki bir insan küçücük cana ..kıyamadım aldıramadim..

Yüze vurmanın derecesine bağlı. Sen aileni sil git adamla evlen, sonra tekrar aynısını yap bi daha adamla birleş. Sonra çocukla eve kesin dönüş yap! Herkesin de sanki hiçbir şey olmamış gibi seni karşılamasını bekle!

Bu beklentinin pek oluru yok bence. Tabiki belirli laflar söylenir, kızılır, kırılınır, suçlamalar yapılır. Ama bunun derecesi önemli. Hayattan bıktıracak kadar olmaz, arada içlenince olur.

Babanın da arada kalmasını anlıyorum. Sonuçta çocuğa baktıkça suçluluk hissediyor, sana baktıkça adamı öldüresi geliyordur. Bir babayı da bu duruma sokmak çok acı.
Hicbirsey olmamış gibi davranmalarını beklemiyorum..ama ilk basta bu şekilde davranacaklarini bilseydim bir kez daha düşünürdüm..şuan şu durumda bile böyle yaptılar. O kDR özürlere ragmen hala aynılar..

Bir hata yapmışsınız sizde farkındasınız ve pişman olmuşsunuz bunu ısıtıp ısıtıp önünüze sunup yüzünüze çarparak ailenizinde eline birsey geçmez... Bekarken sığdığınız baba evine geri döndüğünüz zaman sığamazsınız. Asıl o adama dönmeniz düşüncesi o cocuga kıymaktır. Hiç bir cocuk mutsuz yuvalarda büyümeyi haketmiyor...
Böyle de mutsuz olucak gibime geliyo..bazen çocuğu bile dısliyorlar gibi geliyo ..Hele bugün söyledikleri yenilir yutulur cinsten değildi

En baştan problemlerle başlamış bir evlilikte üstelik aileniz de bu kadar uyarıda bulunurken neden çocuk düşündünüz çok merak ettim.
3 yıldır stabil giden bir evliliğim var hala bekliyorum ki daha çok düzene girsin birikim yapalım şöyle böyle...
Sizinki baya iyi cesaretmiş tebrik ederim. Aynı cesareti kendi ayaklarınız üzerinde durma konusunda da göstermeniz beklenir. İş bulup çalışın en güzeli budur.

En baştan problemlerle başlamış bir evlilikte üstelik aileniz de bu kadar uyarıda bulunurken neden çocuk düşündünüz çok merak ettim.
3 yıldır stabil giden bir evliliğim var hala bekliyorum ki daha çok düzene girsin birikim yapalım şöyle böyle...
Sizinki baya iyi cesaretmiş tebrik ederim. Aynı cesareti kendi ayaklarınız üzerinde durma konusunda da göstermeniz beklenir. İş bulup çalışın en güzeli budur.
Is konusunda bosandiktan sonra dusunuyodum..cocuk kazara oldu zaten..hamile olduğumu öğrendiğimde uzun süreli bir şok geçirmiştim ..nasıl kiyabilir ki bir insan küçücük cana ..kıyamadım aldıramadim..

Ailenizi suçlamayı bırakın...suçlu varsa alkol sorunlu eşiniz ve aile sözü dinlemeyen siz. Dönseniz de aynı olacak çocuk da şahit olacak hem de. Çok daha fena.
Babanızla ciddi bir konuşma yapın desteğini isteyin çalışmak konusunda. Bir iş bulun ve yeni bir hayat kurmaya bakın. Çocuğu da zamanla babasına gösterin.

Merhabalar yine ben..önceki konularimi yazmicam tekrardan ama şunu soylicem, boşanma asamasindayim1 yaşında evladımlaa..
Şimdi arkadaşlar ben bu adamla seviyorum diye ailemi zamanında kırdım doktum..Babam olmaz yapma dedi dinlemedim ..abimle defalarca kez aram açıldı..bqbamla defalarca kez kavga ettim..annemle abimle falan filan..evlendim olaylar 3 ay sonra patlak verdi babaevine döndüm..geçmişte yaşananlar yüzüme vuruldu ailem tarafından "bizi attın noldu gördün mü" diye ..ardından olaydan 25 gün sonra çıktı geldi, yeni evli olduğumuz için sevgi vardı bnde seviyorum diye geri gittim ..ardından 1 bucuk yıl sonra yine aynı şekilde babaevinegeldim bu defa kucağımda çocukla..Babam ilk başlarda ne olursaolsun arkandayız diyordu destek çıkıyordu..şimdi yine suçlu ben oldum..boşanma aşamasında oldugum esim hala mesaj atiyomus bbma bizi ayırmayın,ben seviyorum,herseye tövbe ettim (alkol konusunda) diye ..Babam onun hakkında yine de saygısını yitirmiyo hala senin arkana düşmüş yuvasını kurtarmanın peşinde diyo ve hala geçmişi yüzüme vuruyor ..kucağında çocukla geldin diyo ..bugün çok büyük kavga ettik ailemle .."sen bu çocuğu dusunmuyosun,bu çocuğa yazık değil mi babasız büyüyecekcocuk geldiğinden beri baba diyo"dediler .3 aydır görüşmüyorum cocuguda göremiyor esim (uzaklastirma vR) ..Bununla ilgili de Babam "ben olsaydım benim çocuğumu siz kimsiniz de göstermiyorsunuz der evi basardim, adam hala mesajda bana yalvRiyo hala baba diyo "dedi ..benim yerimde başkası ols senin gecmiste bana yaptıklarına rağmen senin arkanda durmazdı dedi.evi buraya taşıyın bir iş bulalım size dediler bir düşün kararını ver dediler ..tamam dersem "bizi yine ezdin" diyecekler..babamın dili başka konuşsa da içinin ne söylediğinin farkına vRabiliyorum .."ben bu çocuğun vebaline giremem" diyo ..
Yani sorum şu siz olsanız babaevinde bile bu şekilde geçmiş yüzünuze vurulRak yaşayabilir mıydınız? Benim çok ağırıma gidiyo..hatalarımın bedelini ödüyorum şuan çok kötü durumdayım..cikmazdayim yardım edin ..? 😢
Hastalarımızın bedelini odediginizi gerçekten kabul edin hayatınızın sorumluluğunu alın. Geri dönüp tekrar bir şey yaşayıp babanıza bak beni siz gondermistiniz mi demek istiyorsunuz yoksa çocuğumu büyütmeyim ben kendi ayaklarımın üzerinde tek başıma durup hem anne hem baba olurum mu demek istiyorsunuz? Bi de bana pek de boşanmak istiyor gibi gelmiyosunuz

Ne baba evi ne koca evi. Çalışın kendi evinize geçin.
Çok doğru dediniz ama meslegi de yokmuş :/

Şimdi şu devirde iki maaşla bile ev geçinmezken bu kadın nasıl nerde çalışıp geçinsin

Böyle durumlarda kadinlara ( evet sadece kadinlara ) devlet bakmalı
Geçim kira fatura vs gibi tüm ihtiyaclarini karşılamalı
Tabi öyle bir güçlü devletimizde yok orası ayrı

Hicbirsey olmamış gibi davranmalarını beklemiyorum..ama ilk basta bu şekilde davranacaklarini bilseydim bir kez daha düşünürdüm..şuan şu durumda bile böyle yaptılar. O kDR özürlere ragmen hala aynılar..

Ya özür dilediniz diye her şey geçti gitti mi, unutsunlar mı tüm yaşananları? Acaba siz bu adamla evlenecem diye babanıza, abinize neler dediniz, kendi dediklerinizi şuan onların dedikleri ile karşılaştırdığınızda ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca “Şuan şu durum” dediğiniz tam olarak nedir?

Ne kadar oldu eve döneli? İnsanların olayları sindirip, normalleştirmesi için zamana ihtiyaç var.

Çok doğru dediniz ama meslegi de yokmuş :/

Şimdi şu devirde iki maaşla bile ev geçinmezken bu kadın nasıl nerde çalışıp geçinsin

Böyle durumlarda kadinlara ( evet sadece kadinlara ) devlet bakmalı
Geçim kira fatura vs gibi tüm ihtiyaclarini karşılamalı
Tabi öyle bir güçlü devletimizde yok orası ayrı
Mesleği olmasa da, zor da olsa, bundan sonraki hayatında var olmak istiyorsa, bir yerden başlayıp, mecbur çalışmak zorunda, milletin eline bakmamak için. Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum bu arada. Keşke öyle olsa.. Ama işte devletin gücü yerlilere yetemiyor... Nys. :)

Gercekten çok zor ..devamlı herseyi yüzüme vuruyorlar..cocuk da kazara oldu zaten..hamile olduğumu öğrendiğimde uzun süreli bir şok geçirmiştim ..nasıl kiyabilir ki bir insan küçücük cana ..kıyamadım aldıramadim..
Zor tabi zor olmaz mı? Bu ataerkil toplumda, hele sizin durumunuzda maalesef kadınlarımız baba evine döndüğünde irdeleniyor. Doğru olduğundan veya desteklediğimden değil ama en ufak bir şeyde bile tepenize kakılacak. Çocuğunuzla hele baba evine sığmak daha zor.

Eşinizin alkol problemi ne seviyede? İçip içip size şiddet uyguluyor mu?

X