Çıkmazdayız Ne Yapmalıyız Bilmiyoruz..

_MAJESTE_

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2015
10.117
23.832
30
Özet geçerek anlatmak istiyorum bilmeyenler için
Geçen sene ocak ayında işe başladım. maddi anlamda zor durumdaydık zaten kıt kanaat geçiniyorduk. asgari ücretle çalışıyorum işim rahat.. hiç birşey yaptıgım yok nerdeyse ilçede yaşıyoruz. iş imkanları cok kısıtılı burayada akraba sayesinde girebildim. başka iş bulma sansım hiç yok böyle biryerde.
Annem o zaman şimdiki eşi ile nişanlıydı. başka bir kadının 2 çocuguna (650tl ) bakıyordu , iş haberi geldi annemle konuştum, anne başkasının 2 cocuguna bakacagına gel ogluma bak biz emegin neyse veririz dedim.. tamam dedi..
Gönlümüzden kopan bir miktar para verecektik zaten yahut 1 ay ihtiyaçlarını karşılarız 1 ay başka birşey yaparız gibi hesap ettık eşimle çünkü , emek verecek neticede aksam oldu annem aradı.. ( ben ogluna bakarım ama malum evleniyorm elin adamı ile.. burda ne alıyorsam sizdende aynısını alırım dedi! ) o zamanlar bakıcı istemedik güvenemedik.. maddi anlamda zor durumdaydk tamam anne dedim zorumuza gitti ama elden birşey gelmedi.. başkaları ile bizi bir tuttu.. Maaşımı alıyorum, 650 tl anneme veriyorum 750 tl bana kalıyor belki burda diyen olur, 750 tl için neden çalışıyorsun ? ama 750 tl benim mutfak masrafımı, cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karşılıyor eşimin maaşıda yetiyor maddi anlamda cok ama cok rahatladık. annem ile zamannda cok sıkıntılar proplemler oldu eşi ile iligili olsun annem ile ilgili olsun bakıcıya veremedim oglumu kıyamadım anneme cok alışmıştı, şimdiki fikrimiz kreş yaşına kadar idare etmek ( burda 3 yaşından evvel kreşe almıyorlar 1 tane özel kreş var orasıda cok pahalı. bakıcıyada vermem bu saatten sonra ) verecek olsam su an 500 tl bakabilecek insanlar var ama artık ogluma bunu yapamam. annemlede durduk yere kötü olurum.. )
Şimdi asıl mevzuya geleyim. Annemlerin karşı komşusu hemşire.. kadın cocuguna bakıcı arıyormuş birtane bulmuş, 900 tl veriyormuşta işte yemek ütü temizlik iş vs hepsi varmış ama bakıcıdan memnun değilmiş , annemde bana söyledi, işte ne kadar çok veriyor demi vs diyerek. annem ogluma bakmasa başka cocuga bakar yine boş durmaz..
Benm karşı apartmanda birtane komşum var severim kendisini gelip gider.. geçen annem varken ugramış kızı ile annemle konuşmuşlar ,annem bizden para aldıgını felan söylemiş. kadın zaten biliyordu. hatta hemşirenin cocuguna bakıcı aradıgını belirtmiş komşumda demiş ki
abla madem ikisine baksan felan yok öyle olmaz felan demiş ama torunuma bakmasam ben yine başka cocuga bakarm .. / ( zam için zemin hazırlıyor )
Annemin ihtiyacımı var hayır.. benden aldığı parayı direk çeyrek atıyor.. 2 tane. banada siz neden birikim yapmıyorsunuz boşa calışıyorsun diyor.
Biz bu ay çok sıkıştık maddi anlamda kış geliyor malum 16 aylık bebegim var kıslık ihtiyaçları var gecen senekiler olmuyor haliyle kaldırdım.. kendi ihtiyclarım var hava buz gibi hala yazlık pantolon giyiyorum alamadım bu ay. bekletiyorum. makinemizn moturu yandı tv bozuldu hastane masraflı derken su an elimzde 100 tl para var ayın 10 u na kadar eşimin maaş günü.. neyse annem bu ay ne kadar sıkıştıgımızı cocugumun ihtiyaçlarını bile dogru düzgün alamadıgımızı biliyor.. gecen gün parasını verdim aldı.. telefonda konşuyoruz işte size nasıl para yetmiyor ben anlamıyorum siz müsrifsinz bence bak ben direk alıyorum çeyrek atıyorum köşeye dedi.!! yahu kızım bu ay cok sıkıştınız bana vermeyin de ihtiyçlarınızı alın cocugun ihtiyaçlarını tamamla diyemedi çok zoruma gidiyor sen bakıcı değlsin benim annemsin ya ihtiyacnda yok ihtiyacı olan insan ceyrek almaz demi ? herkez başındaki kocayı ne diye almış diyor.. ( annem bekar olsa geliri olmasa anneme bin tl versekde zorumuza gitmezdi.. )
şimdi ocakda benm maaşım 1500 tl olacak ve büyük ihtimalle annem aldıgı parann üstüne para isteyecek zam gibi yani..
Eşimin dediği ; eger annen öyle birşey isterse o konuma düşerse diyeceksin ki anne benim aldığm 100 tl zam onuda sana verdikten sonra benm calışmamın anlamı yok oturup evde cocuguma bakar olanı yerim! olmayanı yemem yeter ben bittim tükendim dedi eşim..
Benim fikrim; eğer annem olurda isterse napacagımı bilmiyorum ama maddi anlamda cok sıkıntıya düşeriz eşim ile bilyorum eski kabus dolu günlere dönmek istemiyorum bende eşimde dedim ki ; isterse veririm.. oglum 3 yaşına gelene kadar idare edelim o zamn iyi kötü kv idare edebilir kreşden gelince ama su an bakamaz kv hasta. maddi anlamda zora gireriz ihtiycmz varsa boyun egmek zorundayız dedim. bakıcı olsada yapacaktık bu zamı dedim annen bakıcı değil diyor !!! anne o annenne diyor zaten alacagını alıyor diyor.. !
Eğer ben işten cıkarsam ocaktan sonra size gelirimizi söyleyim.
2300 bin tl eşimin maası olacak
500 tl kiramiz arabamız var vergisi sigortası vizesi vırt zırt mümkün değil bana bir yol gösterin çok dardayım zordaym..
ocaktan sonra işten cıkmaz isem 3100 civarı gelirimiz
cok zorluk cektik hiç birşey alamazdım cocugum dogdu dogum parası için bilezik bozdurduk.. kıyafet ihtiyaçlarını karşılamayızdım.. bezi biterdi bezi alacak gücümüz olmazdı zaman zaman.. cok zor günler yaşadık kimse destek olmazdı o zmaan gelirimiz 1600 tldi... cok agladım cok içime attım aylarca hamileik kıyafetlerimi giydim yoktu..
2300 tl yeter mi szce kafayı yemek üzereyim..
Bu kadar derdi sıkıntıyı cekmektense olanla yetinip gerekirse kuru ekmek mi yemek annemin ocaktan sonra o hamlesine karsılık cıkmalımıyım devam mı etmeliyim ?
Kısa bir not ( bu arada sanmayın ki annem oglumla cok iyi ilgileniyor.. elinde bir sigara.. balkonda içer içerde içmez.. kulagında telefon ne zaman arasam oglum ya kendi kendine oynuyor ya tv bakıyor bütün gün.. uyuyor birde.. ne zaman arasam annemin telefonu dakikalrca meşgul komşum bile diyor.. oglun kendi halinde oynuyor annene ne zaman sorsam içerde tv bakıyor uyuyor kendi kendine oynuyor diyor dedi aksamları cok eziyet ediyor bize bütün gün ilgisizlikten sanırım özlüyor. gerektiği zaman ilgileniyor ama yeterli değil demekki. .. cok hırcınlaşıyor maddiyatsızlık cok zormuş :KK43: )
Önümde 2 yol var ya devam ya tamam sizce ?bakıcı dediğim gibi olmaz artık bakıcı bul demeyin lütfen..

Son düzenleme:
Ne sen ne annen değişmezsin

Lakin iki konu önce annemlerin o paraya ihtiyacı var Ada'mın aldığı ile geçinemezler Ada'm emekli olunca belki annem çalışmaz diyordun

Tüm konularına yazdım yine yazıyorum çocuğu düşünen yok

Bakıcı bul anneni bırak dedik olmadı annen eve götüreyim dedi sıkıntı oldu vs vs

3 yaşından sonraları diyorsun da kreş kaç lira

Ben piyasadan uzaklaştım oğlum ilkokul 2 ye gidiyor en son 900 küsürdu kreşi

Yani ucuzu olsa 700 altı olmaz gibi

Oğlan kreşe başlayınca da maddi olarak refah olmayabilir

Çözümü annene maaşı aynı verip aradaki zamma da senin dediğin gibi yatıyım yapacağım anne vs deyip baskın basanındır moduna geçmek

Lakin kadın da haklı benim çocuğuma baksa idi zam alacaktı esasen aldığı para da çok değil

Haftada yarım gün gelen Temizlikçim ayda 280 alıyor yarım günü 10 tl zamlandı bu sene

İşten çıkmayı kafandan çıkar bir kere.
Eşine de bu duruma mecbur oldugunuzu elinden bir şey gelmedigini anlat yapacak bir şey yok.
İşten çıkınca sanki durumunuz iyi olacakmış gibi sinirlenmesine hiiiiç gerek yok eşinin.
Annenin karakteri bu yapacak bir şeyinin olmadıgı gül gibi ortada.
Çocugu başkasına verme fikrine sanırım pek aşina degilsiniz.
Ben yarım gün baktırıyorum çocuguma 500 tl veriyorum.

Ne sen ne annen değişmezsin

Lakin iki konu önce annemlerin o paraya ihtiyacı var Ada'mın aldığı ile geçinemezler Ada'm emekli olunca belki annem çalışmaz diyordun

Tüm konularına yazdım yine yazıyorum çocuğu düşünen yok

Bakıcı bul anneni bırak dedik olmadı annen eve götüreyim dedi sıkıntı oldu vs vs

3 yaşından sonraları diyorsun da kreş kaç lira

Ben piyasadan uzaklaştım oğlum ilkokul 2 ye gidiyor en son 900 küsürdu kreşi

Yani ucuzu olsa 700 altı olmaz gibi

Oğlan kreşe başlayınca da maddi olarak refah olmayabilir

Çözümü annene maaşı aynı verip aradaki zamma da senin dediğin gibi yatıyım yapacağım anne vs deyip baskın basanındır moduna geçmek

Lakin kadın da haklı benim çocuğuma baksa idi zam alacaktı esasen aldığı para da çok değil

Haftada yarım gün gelen Temizlikçim ayda 280 alıyor yarım günü 10 tl zamlandı bu sene
aldıgı para cok değil haklsınız lakin hiç bir annennede torununa baktıgı için para almıyor
evlatları gönlünden kopanı veriyor. ihityaçlarını alıyor ama annem ,bize 650 tl şart koştu
bu arada evet önceden ihtycı var sanıyordum ama yokmş.. bana öyle demişti
ihtycı olan insan her ay ceyrek atmaz değil mi ?
düşünün elimzde 100 tl para kaldı bu ay ve benm cocugumun kışlık dogru düzgün hiç giyebileceği birşey yok.. bende para alıp ceyrek attı ne kadar zoru durumda oldumuuzu bilyor insan bunu yapmaz neyse mevzu oda değil aldıgı parada değil mevzu zam olayını çözmek peki işten ayrılmam bu durumda sizce mantlı mı zaman ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.

evet gerçekten çöktüm.. bittim ruhen işten cıkmaz mı en güzel çözüm dersin ?

Çıkma işten

Ya anneni uzak tutup bakıcı baksaydın bunlar olmayacaktı

Annen hemşirenin çoçuğun baksın seninkine de başkası baksın

Annenin işi olacağı için seninkine de karışamaz

Başkası bakınca gerekirse 3 değil 4 yaşında okula başlar devlet okuluna gider vs vs

İşten çıkmayı kafandan çıkar bir kere.
Eşine de bu duruma mecbur oldugunuzu elinden bir şey gelmedigini anlat yapacak bir şey yok.
İşten çıkınca sanki durumunuz iyi olacakmış gibi sinirlenmesine hiiiiç gerek yok eşinin.
Annenin karakteri bu yapacak bir şeyinin olmadıgı gül gibi ortada.
Çocugu başkasına verme fikrine sanırım pek aşina degilsiniz.
Ben yarım gün baktırıyorum çocuguma 500 tl veriyorum.
burası küçük bir ilçe dediğim gibi bakıcı fiyatlarıda uygun.. gelirler düşük.. 500 tl tüm gün bakabilecek insnlar var ama bakıcı olmaz artık
eşim 2300 yetmez mi gecinen nasıl geçniyor diyor
bende sormak istyiyorum size 2300 yeter mi sizce ? cok mu daralarız zora gireriz ?
annem aldıgı paraya birde zam isterse cevabım nasıl olmalı yorumlarını alabilrmiyim.

Çıkma işten

Ya anneni uzak tutup bakıcı baksaydın bunlar olmayacaktı

Annen hemşirenin çoçuğun baksın seninkine de başkası baksın

Annenin işi olacağı için seninkine de karışamaz

Başkası bakınca gerekirse 3 değil 4 yaşında okula başlar devlet okuluna gider vs vs
artık oglumu bakıcıya vermem annemede kalkıp anne sen git baskasıın cocuguna bak diyemem..
zam istediği zaman baskın basanın mantıgı en iyi çözüm mü dersiniz yoksa
2300 tl gecinmeye calışmakmı dersiniz hangisi ?

Cıkarsan maddi anlamda zorlanacagız diyorsun, birikim yokmuş, güvenceniz yok.
Bilemedim gercekten...
Bir yandan yavrun anne sevgisiyle büyür.Çünkü ona yeterince ilgi gösteremedigini dile getirmiştin.
evet inanın cok zor durmdayım cıksam böyle cıkmasam böyle
annem kalkıpda birde bizi el gibi görüp zam isterse ben nasıl kaldıracagım :KK43: maddiyatsızlk hep belimizi büküyor :KK43:

Bu arada çocuğun giysisi yok da senin neden yok

Geçen sene giydiklerin ne oldu

Ya bir ben miyim 10 yıllık kıyafetlerini giyen

Çocuğa da sezon sonu al

Oğluma sezon sonu alıyorum öbür sezon gıcır gıcır giyiyor

Bu arada da bu gelir işi değil kültür işi şimdi de gidip her şeyi tek seferde alacak gelirim de var ama neden aynı ürüne daha fazla para vereyim ki

Ama siz demişsiniz,başkasının çocuğuna bakacağına gel torununa bak,emeğinin karşılığını veririz diye.Siz zor durumdayken istemese yeri ama baştan böyle anlaşmışsınız.İdare etmekten başka şansınız yok gibi görünüyor.İşten çıkmanız hiçbir işe yaramaz.Zam isterse de güzellikle daha fazla veremeyeceğinizi söylersiniz.Kabul etmezse de bakıcıya verirsiniz

artık oglumu bakıcıya vermem annemede kalkıp anne sen git baskasıın cocuguna bak diyemem..
zam istediği zaman baskın basanın mantıgı en iyi çözüm mü dersiniz yoksa
2300 tl gecinmeye calışmakmı dersiniz hangisi ?

Valla bence annen ayak yapıyor tabir için kusura bakma

O hemşirenin çocuğuna bakmak istiyor hem yakın da

Arada eve de götürürüm vs sanıyor

Öğlen kocam gelir öğle yemeği yer vs vs

Bence ara ağzını ayyy ben X i bırakamam vs der ama beni işten çıkarırlarsa sen kaçırma bu işi vs desen koşarak gider o işe

burası küçük bir ilçe dediğim gibi bakıcı fiyatlarıda uygun.. gelirler düşük.. 500 tl tüm gün bakabilecek insnlar var ama bakıcı olmaz artık
eşim 2300 yetmez mi gecinen nasıl geçniyor diyor
bende sormak istyiyorum size 2300 yeter mi sizce ? cok mu daralarız zora gireriz ?
annem aldıgı paraya birde zam isterse cevabım nasıl olmalı yorumlarını alabilrmiyim.
Girersin yetmez.
İlçe de olsa yeeeeetmez.
Her şey ateş pahalısı lady sence yetse bu soruyu sorar mısın ?
Başkasını düşünseydin bence bu kadar dert olmazdı sana bu durumlar inan.
Annen devreye girince eşinle de aranda ipler geriliyor ama inatla annene baktırmak konusunda aynı tavrı devam ettiriyorsun.
Başkası 500 tl'ye bakıyorsa ve iyi bakacagına dair güvendigin kişiler varsa ille de annen olması konusunda neden diretiyorsun ki ?
Benim çocuguma da başkası bakıyor.
Hatta 3.5 yasından okul yasına kadar kreşe gitti.
Kuş kadar maaş alıyordum o zamanlar.
Yarısı kalıyordu elime maaşımın.
Yine de çalısıyordum.
İşten çıkma en azından bu durumdayken daha rahatsın ve işinde rahat.

Bu arada çocuğun giysisi yok da senin neden yok

Geçen sene giydiklerin ne oldu

Ya bir ben miyim 10 yıllık kıyafetlerini giyen

Çocuğa da sezon sonu al

Oğluma sezon sonu alıyorum öbür sezon gıcır gıcır giyiyor

Bu arada da bu gelir işi değil kültür işi şimdi de gidip her şeyi tek seferde alacak gelirim de var ama neden aynı ürüne daha fazla para vereyim ki
neden yok acıklayım ... olan kotlarım soldu rengi attı giyilebilecek durumda değil çünkü..
diğerleride dar geliyor bekarken aldıgım pantolonlar. mevzu bunlar değil ama.. benm işten cıkmakmı yoksa
anneme eğer zam isterse verip devam etmek mi buna karar vermek istiyorum yorumunz için teşekkür ederim.

Girersin yetmez.
İlçe de olsa yeeeeetmez.
Her şey ateş pahalısı lady sence yetse bu soruyu sorar mısın ?
Başkasını düşünseydin bence bu kadar dert olmazdı sana bu durumlar inan.
Annen devreye girince eşinle de aranda ipler geriliyor ama inatla annene baktırmak konusunda aynı tavrı devam ettiriyorsun.
Başkası 500 tl'ye bakıyorsa ve iyi bakacagına dair güvendigin kişiler varsa ille de annen olması konusunda neden diretiyorsun ki ?
Benim çocuguma da başkası bakıyor.
Hatta 3.5 yasından okul yasına kadar kreşe gitti.
Kuş kadar maaş alıyordum o zamanlar.
Yarısı kalıyordu elime maaşımın.
Yine de çalısıyordum.
İşten çıkma en azından bu durumdayken daha rahatsın ve işinde rahat.
neden diretiyorum cünkü anneme git bakma bakıcı bulacagız desem tüm kıyamet kopar.. oglum alıştı artık kıyamıyorum böyle yapsak onu ortada bırakmış gibi olacagz o yüzden mantıklı değil inanın belki burdan kolay gelir söymesi ama yaşaynca öle olmuyor.. o zaman eğer bizi el gibi görüp zam isterse susup agzımızı acmayıp ne istiyorsa vermek mi en güzel çözüm :KK43:

neden yok acıklayım ... olan kotlarım soldu rengi attı giyilebilecek durumda değil çünkü..
diğerleride dar geliyor bekarken aldıgım pantolonlar. mevzu bunlar değil ama.. benm işten cıkmakmı yoksa
anneme eğer zam isterse verip devam etmek mi buna karar vermek istiyorum yorumunz için teşekkür ederim.
Eger annenden başkası olmaz diyorsan anne bu zammı ben sana yapamam de durumunu anlat.
Annen yok o zaman ben bakmam diyorsa ver bakıcıya lady.
Dert etme artık bu kadar.
Herkesin çocugu ya bakıcıda ya da kreşte.

İşten çıkmanın makul olmadığını anlatıyorum ya

Geçen seneden giyecek pantolonun bile yoksa çalıştığın halde çalışmayınca ne yiyeceksiniz

500 kira 500 fatura

Arabayı satarsanız olur

Ama siz demişsiniz,başkasının çocuğuna bakacağına gel torununa bak,emeğinin karşılığını veririz diye.Siz zor durumdayken istemese yeri ama baştan böyle anlaşmışsınız.İdare etmekten başka şansınız yok gibi görünüyor.İşten çıkmanız hiçbir işe yaramaz.Zam isterse de güzellikle daha fazla veremeyeceğinizi söylersiniz.Kabul etmezse de bakıcıya verirsiniz
sagolun teşekkür ederim yorumunuz için inanın cok ihtiyacım var birilernin beni anlamasına dertleşmeye..
dediğiniz gibi işten cıkmak banada mantıklı gelmiyor burada 750 tl bir çok kişiye az gelebilir ama bizi maddi anlamda cok rahatlatıyor allahıma şükürler olsun ki.. dha fazla veremeyeceğim dersem bana vereceği cevap bakıcı olsa verecektin der..
birşeyler der yani.. enisi susup vermek mi :KK43: böyle birşeye susulurm evet bakıcı olsa istese insanın zoruna gitmez lakin anne isteyince olmuyor işte..
bz başta dedik emegini veririz diye ama kalkıpda bizden o cocuklardan istediği paranın aynsını istedi.. neden 300 500 değil vs de 650 cünkü başkalarıyla bizi bir tuttu
ilk başta ihtiyacm var diyerek kandırdı ama baktım ki ihtycı felan yok ceyrekler almış başını gitmiş..

X