Çıkmazdayız Ne Yapmalıyız Bilmiyoruz..

artık oglumu bakıcıya vermem annemede kalkıp anne sen git baskasıın cocuguna bak diyemem..
zam istediği zaman baskın basanın mantıgı en iyi çözüm mü dersiniz yoksa
2300 tl gecinmeye calışmakmı dersiniz hangisi ?
Gozu ac olana benim isjm yuruyecek diye cocugumu da emanet etmem.. annenin zorla baktigi cocuktan ne olur .. cocugun size en cok ihtiyaci oldugu donem .. sevgi ilgiye doymasi gerektigi zaman kadin tv basina kitlemis cocugu isine bakiyor .. vallahi covuklara tv acarak bakma isine deliririm bana kizarlar ne var baksin ama hayir ordan ogrenecegi birsey yok. Ve sjzinki dil gelisimini tamamliyor su siralar tv ye uzun sure bakmasi da hata ..
al usagini yanjna ,otur asaa gecinirsinizzzzz..

Hem annenle ilişkinizin mahvolmamasi için
Hem kocanizin annenize karşı dirdirlanmamasi daha çok bilenmemesi için
Hem kendi evinizdeki huzurunuz için çocuğunuzu bakıcıya verin diyorum(z)
Niye ısrarla annem de annem diyorsunuz

Bakıcı tutmak hiç olmuyorsa işten siz çıkın iki sene oturup kuru ekmek yiyin hiç değilse kafanız rahat olur
Kaç konudur huzurunuz yok stresten hasta olacaksınız duzelmiyor bir yola da girmiyor

Ayrıca annenizi de çok ayipliyorum açıkçası
Vah benim rahmetli anannem tüm torunlarına sorgusuz sualsiz bir lira istemeden baktı annemler tek bir ekmek biraz peynir süt mama birakir giderlermis
Her şeyi karşılar bizi gozlerimizden operdi
Ne kiymetli kadınmış
Sizinki kendi torununa para gözüyle bakiyor hadi dışarıya 650ye bakıyorum kendi kızıma 500 e bakayım bari demiyor el alemin işe yaramaz herifini besliyor
Cevabı bu iste

Bir anne torununa bakiyor diye nasil para alır aklim almiyor.
Bence boşuna calisiyorsunuz madem bütün parayi sizden aliyor evde oturup siz bakin.
Ya da birseyler üretip evde calisarak satın.bir sürü instagram sayfasi var bu sekilde büyüyen.

Ben olsam işten çıkmam. Evde sikintiya girip cocuguma gergin bi anne olacağıma ayrica is yok diyorsun tanıdıkla girdim diyorsun bir daha bulur musun isteyince?

BASKA BAKICI bul lütfen fiyatlar düşük diyorsun. Ihtiyacı olan bilinçli biri annenden cok daha iyi bakar.
Annen kolay ikna olur sorun etmez suan çünkü akli komsunun vereceği 900 tl de kalmış gibi görünüyor. Firsat bu firsat deyip bakıcı tut

E toruna bakana devlet maaş bağlıyordu hani öyle birşey yok muymus :/ anneanne olarak aldığı maaş saçma geldi bilemedim yani kendi canına insan seve seve bakar bi garip.. işten de çıkmamalisin kanimca yada kemeri çok sıkman gerekir

Siz de bu anne olduktan sonra daha çok konu açarsınız.
Sizin aranızda ana kız ilişkisi yok konu sahibi
Çocuğunuz için bakıcı bulun.
Güvenemiyorum demekle biraz rahata kaçıyorsunuz gibi
Biraz araştırırsanız gayette güvenilir birilerini bulursunuz :KK66:

Hem annenle ilişkinizin mahvolmamasi için
Hem kocanizin annenize karşı dirdirlanmamasi daha çok bilenmemesi için
Hem kendi evinizdeki huzurunuz için çocuğunuzu bakıcıya verin diyorum(z)
Niye ısrarla annem de annem diyorsunuz

Bakıcı tutmak hiç olmuyorsa işten siz çıkın iki sene oturup kuru ekmek yiyin hiç değilse kafanız rahat olur
Kaç konudur huzurunuz yok stresten hasta olacaksınız duzelmiyor bir yola da girmiyor

Ayrıca annenizi de çok ayipliyorum açıkçası
Vah benim rahmetli anannem tüm torunlarına sorgusuz sualsiz bir lira istemeden baktı annemler tek bir ekmek biraz peynir süt mama birakir giderlermis
Her şeyi karşılar bizi gozlerimizden operdi
Ne kiymetli kadınmış
Sizinki kendi torununa para gözüyle bakiyor hadi dışarıya 650ye bakıyorum kendi kızıma 500 e bakayım bari demiyor el alemin işe yaramaz herifini besliyor

Cunku bu konu cok satiyor israrla anamda anam demesi ondan ladynin bircok konusuna yorum yapmis biri olarak yaziyorum bombos durdugu bir ofis var gunde 4veya 5defa telefonun caldigi ama lady bu bos zamani yeniden bir sinava hazirlanmak ,dil ogrenmek,kitap okumak,orgu ormek vs vs icin kullanmayi sevmiyor sanal sohbet hosuna gidiyor bu anne konusu hep cok satti bir ara ara verdi baska konular acti onda ilerletemedi bazilarini kapatmak zorunda kaldi kiminde biraz sivrilmeyi denedi iih olmadi hatta bir ara bazi uyeler cift uyelik falan var diye tutturdular ama o konuda bise olmadi oydu arka planda yonetimlemi anlasti yoksa gercekten o degilmiydi yonetim ondanmi mudahalede bulunmadi bilmiyorum

Bana gore cok yanliz cok cani sıkilıyor bura bagimlilik yapmis ne oyle bir anne nede bu tarz konular var bgn en bilincsiz anne bile sigara konusunda tv konusunda bu kadar hassasken dikkat edin cok rahat amaaan benim esimde sigara kullaniyor o konuda bise yapamam yazabiliyor

onceki anne konusunda isten cik dedigimizde ama cikamam ben kadroya gecicem maasim artacak diye kapi duvar oldugunu hatirlar bazilariniz bgn istenmi ciksam ustelik annesinin isteyecegi 100 tl icin bir onceki konuda tatile gittiklerini yazdi bu konuda cok zorlaniriz diyor cok zorlanirlar ama arabalari var tatilde ihmale gelmez,onu satmaya yanasmiyorlar o arabada alinmis zorlukta bu arada

kimse bize yardim etmiyor diyor
Ama kp her kurban kurbanlarini kesiyormus eltiye gorumceye cok dusman sebebi bir olmalari ortalik karistirmalari oysa iddia ettigi kendi anne sikintisi ortada
Velhasil kelam hicbir konusunun anlattigi gibi oldugunu dusunmuyorum kasiniyor bildigin
Eski is yerimde bir kiz vardi hergun bir yalanla gelirdi veya gelmezdi ama mazeret yalanlari vardi bir anlatirdi seneryo halt etmis hastalik,cevresindeki evlat kotulukleri, anasi babasinin bencil olusu sahip cikmayisi isten memnuniyetsizligi ikide bir cikayim parami aliyorlar elimden bisey kalmiyor zorla calistiriyorlar falan cunku dinlenmek isterdi sonra ne oldu biliyormusunuz anlattiklarini yasadi hakikaten once isten cikartildi sonra duyduk hastalik gelmis halikaten aile ile dusman olmus vs yani insan her aninda agzindab cikana kurdugu hayale dikkat edecek ne olur ne olmaz ondan derler hep guzel dusunun diye
Simdi ladyde aynini yasar muhtemelen yasayana kadarda burada best off a oynar sahsen vaktim varsa gercekmis gibi yazarim yoksa sallar gecerim oda kendince eglensin napayim

neden diretiyorum cünkü anneme git bakma bakıcı bulacagız desem tüm kıyamet kopar.. oglum alıştı artık kıyamıyorum böyle yapsak onu ortada bırakmış gibi olacagz o yüzden mantıklı değil inanın belki burdan kolay gelir söymesi ama yaşaynca öle olmuyor.. o zaman eğer bizi el gibi görüp zam isterse susup agzımızı acmayıp ne istiyorsa vermek mi en güzel çözüm :KK43:

Merhaba, evden yapabileceğiniz işler de olabilir, çevreniz veya internet üzerinden ürettiğiniz şeyleri (örgü sepet, teraryum, takı) hesabınızdan satabilirsiniz, işten çıkmayı düşünseniz bile size el harçlığı olabilir, iyi paralar kazanan insanlar da var ama bebek de olunca tabi çalışma süresi azalacağından, boş duruyormuş hissi olmaz ve katkı olursunuz. Mantı, sarma yapıp satan komşularım da var, sonuçta hepsi emek ve gerçekten talep oluyor, önemli olan insanlara ulaşabilmek. Yani bebeğinizle zaman geçiremediğiniz için üzüldüğünüzü düşünüyorum. Bütün gün evde durup çocuk bakmak bazı çalışan anneler için bunaltıcı olabiliyor. Siz evde durmayı çocukla vakit geçirmeyi seviyorsanız, öncelikle evden yapabileceğiniz şeyleri araştırıp hemen işten çıkmayın derim. Mesela bir diğer öneri, kokulu taş, sabun gibi ürünler veya nikah, bebek şekeri süsleri de aynı şekilde. Sosyal medya hesabıyla daha uzak yerlere dahi kargoyla gönderebiliyorsunuz. Annenizle ilgili de problem olmaz, ben bakmak istiyorum çocuğuma dersiniz. Ama çalışacaksanız zaten size de zam geleceğinden, annenizle yarı yarıya anlaşırsınız, 100tl zamsa annenizin maaşını 700tl yaparsınız mesela. 50 tl de size kalmış olur, anneniz bunu anlayışla karşılayabilir. Bu arada benim param olsa da marka diye pahalıya yönelmiyorum, pazardan bile alırım, çünkü yarını da düşünmek gerekiyor. Bebek bezini, ıslak mendili internetten toptan alınca daha ucuza geliyor, böyle hesaplarla durumunuzu daha iyi hale getirebilirsiniz. Bebeğe biraz büyük kıyafet alıyorum ilk sene bol giyiyor ikinci sene tam oluyor mesela. öteki türlü her sene kıyafet almak gerekiyor.

burası küçük bir ilçe dediğim gibi bakıcı fiyatlarıda uygun.. gelirler düşük.. 500 tl tüm gün bakabilecek insnlar var ama bakıcı olmaz artık
eşim 2300 yetmez mi gecinen nasıl geçniyor diyor
bende sormak istyiyorum size 2300 yeter mi sizce ? cok mu daralarız zora gireriz ?
annem aldıgı paraya birde zam isterse cevabım nasıl olmalı yorumlarını alabilrmiyim.
neden bakıcı olmasın ki annen size bunu yapabiliyor tatlı tontiş bir teyze kendi torunu gibi sevip bakabilir cocugunuza yüz lira yüz liradır.

anne var anne var
bu baska bir sey.
ben böylesini görmedim ama varmis.
annem yegenime bakiyor, kardesimden kurus para almadigi gibi, yiyecek, giyecek, oyuncak her seyini annem aliyor.
yetmeyince para verir.
gece alir uyutur, hatta kardesim nöbette oldugunda yegenim annemde kalir.
bazen tüm gün annemde oldugu oluyor, gezdirir, parka, carsiya, bisiklet sürmeye, okula götürür, üsenmez seve seve ilgilenir.
para almakta ne
hadi aliyorsun, daha az almali. torunu o el degil. madem bir seyler almiyor cocuga ozaman kizim ben bakayim bana para verme demeli.
zor durumda olan kizini görüyor hala bi adim atmiyor. bakiciyada verecektin derse "anne burasi Kücük yer ben 300-500 e bakici bulurum, sana daha fazlasini veriyorum" dersin
bunu söyle! bana muhtac diye düsündügünden gözünde tek paralar ucusuyor.
yemek falan yapiyormu? yapmiyordur degil mi?

Bence isten cikma

Cocugun kisligi yok diyorsun ya etrafinizda hic mi cocugun kuculen kiyafetlerini veren yok?

Bunda utanacak bir sey yok yani benim cocugum yok ama ablam torununun kuculenlerini simdiden bana ayiriyor. O kiyafetlerde de 3 cocuk buyur, almis da almis.

Cocuk cok ilgili bakilmiyor ama ne diyim 3 yasinda kreste oynar, sosyallesir

Mesela ne gibi zararini gördünüz canim ? Araya girdim ama.. benimde bir bebegim var. Ondan soruyorum
Sorunuz uzerinden konu sahibine de bir iki cift lafim var. _MAJESTE_ _MAJESTE_
Anneniz nasil cocuk bakiyor öyle ya ne demek ya kendi kendine oynuyor ya da tv bakıyor o yaşta cocugun oldugu evde tv neden acilir ki?
Cocuklarin hem beyin hem de fizziki gelisimlerinde en onemli dönemlerden biridir o yaslar. Tv nin aşırı akis hizi bebeginizin algisini ve beynini ne kadar zorluyor farkinda misiniz o yuzden konusmada gerilik eylemlerde gerilik oluyor bebekle surekli ilgi oyun lazim insallah cocugunuzda bir sıkıntı olmaz tv izleyen her cocuk otistik olacak die tabiki bir sey yok ama bu ileriki hayatini olumsuz yönde etkileyecektir ogrenmede gucluk problem cozmede sıkıntı konusmada sıkıntı kendini ifade edebilme eksilikligi vs vs o yastaki cocuk gunde max yarim saat izlemeli ki bu bana gore bile fazla.
Anneniz zaten parasini aliyor bi 50 tl zamn yapin, bi zahmet duzgun baksin cocuga oyle cocuk bakip parayi da kenara atip millete laf atmakla olmuyor o is.
Siz de parasini verdiginize gore uyarin annenizi gerekirse tv yi kaldırın.

Sorunuz uzerinden konu sahibine de bir iki cift lafim var. _MAJESTE_ _MAJESTE_
Anneniz nasil cocuk bakiyor öyle ya ne demek ya kendi kendine oynuyor ya da tv bakıyor o yaşta cocugun oldugu evde tv neden acilir ki?
Cocuklarin hem beyin hem de fizziki gelisimlerinde en onemli dönemlerden biridir o yaslar. Tv nin aşırı akis hizi bebeginizin algisini ve beynini ne kadar zorluyor farkinda misiniz o yuzden konusmada gerilik eylemlerde gerilik oluyor bebekle surekli ilgi oyun lazim insallah cocugunuzda bir sıkıntı olmaz tv izleyen her cocuk otistik olacak die tabiki bir sey yok ama bu ileriki hayatini olumsuz yönde etkileyecektir ogrenmede gucluk problem cozmede sıkıntı konusmada sıkıntı kendini ifade edebilme eksilikligi vs vs o yastaki cocuk gunde max yarim saat izlemeli ki bu bana gore bile fazla.
Anneniz zaten parasini aliyor bi 50 tl zamn yapin, bi zahmet duzgun baksin cocuga oyle cocuk bakip parayi da kenara atip millete laf atmakla olmuyor o is.
Siz de parasini verdiginize gore uyarin annenizi gerekirse tv yi kaldırın.
Evet öZellikle 2 yaşına kadar kesinlikle izletilmemeli. 2 yasindan sonra da süreli olmak kaydiyla tabii... benimde 6 aylik bebegim var. Çok pimpirikligim bu konuda
Cevremdeki herkes elestirdi beni
Aman ne var sanki. Biz de tv ile büyüttük çocuk salak mi oldu falan filan. Kizimi kucagina alanlar tvye baktiriyor. Bak bak nasilda izlio diye gulusuyor. Ben de olaganustu tepki verince
Islerine gelmiyor herhalde. " aman biz cocuk büyütmedik sanki" havalarina giriyorlar.

Cunku bu konu cok satiyor israrla anamda anam demesi ondan ladynin bircok konusuna yorum yapmis biri olarak yaziyorum bombos durdugu bir ofis var gunde 4veya 5defa telefonun caldigi ama lady bu bos zamani yeniden bir sinava hazirlanmak ,dil ogrenmek,kitap okumak,orgu ormek vs vs icin kullanmayi sevmiyor sanal sohbet hosuna gidiyor bu anne konusu hep cok satti bir ara ara verdi baska konular acti onda ilerletemedi bazilarini kapatmak zorunda kaldi kiminde biraz sivrilmeyi denedi iih olmadi hatta bir ara bazi uyeler cift uyelik falan var diye tutturdular ama o konuda bise olmadi oydu arka planda yonetimlemi anlasti yoksa gercekten o degilmiydi yonetim ondanmi mudahalede bulunmadi bilmiyorum

Bana gore cok yanliz cok cani sıkilıyor bura bagimlilik yapmis ne oyle bir anne nede bu tarz konular var bgn en bilincsiz anne bile sigara konusunda tv konusunda bu kadar hassasken dikkat edin cok rahat amaaan benim esimde sigara kullaniyor o konuda bise yapamam yazabiliyor

onceki anne konusunda isten cik dedigimizde ama cikamam ben kadroya gecicem maasim artacak diye kapi duvar oldugunu hatirlar bazilariniz bgn istenmi ciksam ustelik annesinin isteyecegi 100 tl icin bir onceki konuda tatile gittiklerini yazdi bu konuda cok zorlaniriz diyor cok zorlanirlar ama arabalari var tatilde ihmale gelmez,onu satmaya yanasmiyorlar o arabada alinmis zorlukta bu arada

kimse bize yardim etmiyor diyor
Ama kp her kurban kurbanlarini kesiyormus eltiye gorumceye cok dusman sebebi bir olmalari ortalik karistirmalari oysa iddia ettigi kendi anne sikintisi ortada
Velhasil kelam hicbir konusunun anlattigi gibi oldugunu dusunmuyorum kasiniyor bildigin
Eski is yerimde bir kiz vardi hergun bir yalanla gelirdi veya gelmezdi ama mazeret yalanlari vardi bir anlatirdi seneryo halt etmis hastalik,cevresindeki evlat kotulukleri, anasi babasinin bencil olusu sahip cikmayisi isten memnuniyetsizligi ikide bir cikayim parami aliyorlar elimden bisey kalmiyor zorla calistiriyorlar falan cunku dinlenmek isterdi sonra ne oldu biliyormusunuz anlattiklarini yasadi hakikaten once isten cikartildi sonra duyduk hastalik gelmis halikaten aile ile dusman olmus vs yani insan her aninda agzindab cikana kurdugu hayale dikkat edecek ne olur ne olmaz ondan derler hep guzel dusunun diye
Simdi ladyde aynini yasar muhtemelen yasayana kadarda burada best off a oynar sahsen vaktim varsa gercekmis gibi yazarim yoksa sallar gecerim oda kendince eglensin napayim
Vallahi anlamadim ben de
Ya gerçekten çözüm bulamiyor yada burada yazdığı gibi şikayetçi değiller bu durumdan kari koca

Çok şikayetçi olsalar bu durum şimdiye kadar çözülürdü

sagolun teşekkür ederim yorumunuz için inanın cok ihtiyacım var birilernin beni anlamasına dertleşmeye..
dediğiniz gibi işten cıkmak banada mantıklı gelmiyor burada 750 tl bir çok kişiye az gelebilir ama bizi maddi anlamda cok rahatlatıyor allahıma şükürler olsun ki.. dha fazla veremeyeceğim dersem bana vereceği cevap bakıcı olsa verecektin der..
birşeyler der yani.. enisi susup vermek mi :KK43: böyle birşeye susulurm evet bakıcı olsa istese insanın zoruna gitmez lakin anne isteyince olmuyor işte..
bz başta dedik emegini veririz diye ama kalkıpda bizden o cocuklardan istediği paranın aynsını istedi.. neden 300 500 değil vs de 650 cünkü başkalarıyla bizi bir tuttu
ilk başta ihtiyacm var diyerek kandırdı ama baktım ki ihtycı felan yok ceyrekler almış başını gitmiş..
sende söyle lady kusura bakma da anne şuan buranın piyasası 500 tl civarı sende bizden fazla maaş alıyorsun
hemde annemken.. en iyisi sen o çok veren aileye git ben keseme uygun çocuğa tv izletmeyen oyun oynayan başka bakıcı bulayım
tatlılıkla de ama
çalışan anne olmak çok zor :KK43:

Tam olarak şuan senim başlangıcın durumundayim. Oğlum daha 4 buçuk aylık. Ve ben sezeryan sonrasi daha kendime gelemeden (vitamin kan vs tüm degerlerim çok çok düşük ) ise başladım. Daha maaş almadim, faturalarimiza ihbar geldi ama annrm şimdiden ayda1 yarım altın alırsin bana diyor erkek kardeşimin dugünu içim kenara koyacak.200 de yol parası var. Maaşım en fazla asgari ücret olacak bazen daha az (ücretli öğretmenim)
Allah yardimcimiz olsun

Eşimin maaşı 1800 kiramiz 800. Eğer 2300 alsa ise dönmezdim. Ve bebeğim mamayla besleniyor.
Ben ise başladım esim işinden terfi etti resmen para parayı cekti her an işi bırakabilirim kenara az para koyup.
Kira+faturalar +bebegin masrafları karsilaniyorsa calismayip bebeginizi sevin derim

Annenize diyecek bir söz bulamadım, o kendini düşünüyor ama siz de hala ona gitbaşkasının çocuğuna bak dşyemem diyorsunuz. Bence kendinizi düşünüp mademki 500 e bakacaklar var, annene kibarca diyebilirsin.işten çıkmanı kesinlikle tasvip etmiyorum, çünkü sigortan da yatıyor, o kısmı atlama lütfen.

X