Çikolata kisti belası

lalaf67

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2023
44
16
25
Merhaba hanımlar
Yumurtalıklarımda 2 tane öpüşen kist varmış
Biri 7 cm diğeri 8 cm
Evlenmeden önce Regliyken Çok aşırı kanamam oluyordu ağrım hiç olmazdı bu yüzden doktora gidip öğrendim
Aslında kistler hiçbir belirti vermedi.
Evlendikten sonra da yine kanamam çok ve ağrım yok ama cinsellik yaşadıktan sonra çok rahatsız etmeye başladı bazen ağrı saplandı
Ara ara sızı oluyordu. Cinsellik yaşarken aşırı acıyordu
Doktorum yasmin hapı verdi uzun zamandır kullanıyorum ameliyat önermedi ve tekrar çıkabileceğini söyledi kistlerin,fakat çok yararını görmedim
Açıçası yasmin kullandığımdan beri cinsel isteksizliğim var canım yapmak dahi istemiyor
Hanımlar siz nasıl atlattınız bu süreci
Ne yapabilirim?

Sizde sadece çikolata kisti yok bence ilerlemiş endometriozis var canım. Muhtemelen bağırsaklar ve rahim bağları da etkilenmiş. İlaçlar fayda etmez, işin uzmanı birisi tarafından laparoskopi olman tek çözümü. Yaşadığım için yazdıklarını kendimden biliyorum

Sizde sadece çikolata kisti yok bence ilerlemiş endometriozis var canım. Muhtemelen bağırsaklar ve rahim bağları da etkilenmiş. İlaçlar fayda etmez, işin uzmanı birisi tarafından laparoskopi olman tek çözümü. Yaşadığım için yazdıklarını kendimden biliyorum
Merhaba yorum yaptığınız için teşekkür ederim
Sizde nasıl belirtiler verdi?

Merhabalar, benim de iki tane küçük ebatta çikolata kistim var. 3 sene önce miyom ameliyatı oldum (laparoskopi). Ameliyat esnasında çikolata kisti görülmüş ve alınmış. Ameliyattan sonra doktorlar açıkladılar. Pek bilgim olmadığı için çok önemsemedim. Şu aralar tüp bebek tedavisi görüyorum. Yumurta rezervim düşük baya. O kistler alınmasaydı bu kadar düşmeyecekti. Doktorum çok büyük olasılıkla bu dokunuştan dolayı düştüğünü söylüyor. Ameliyat yapan doktorlar biri profesördü bana bunun sonuçlarından bahsetmediler. Şimdi yumurta elde etmek için uğraşıyoruz. En son çare ameliyat.
Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama bebek düşünürseniz yumurta veya embriyo dondurmanızı naçizane tavsiye ederim. Tabi öncelikle bir uzmana görünmelisiniz. Bu arada kistlerde yumurtlama sıkıntısı yaratıyor.
Ergenliğimden beri reglim hep sancılı geçerdi. Yine sancılı ağrı kesicilerle geçiriyorum. Akdeniz usulu beslenmeniz, kırmızı eti fazla tüketmemeniz tavsiye ediliyor. Bu alanda uzman bir doktora danışın. Geçmiş olsun 🙏

Benimde böyle çıktı hamile kalmaya engel mi akıntı için gittiğim doktor söyledi ama aşılama tedavisi göreceğim doktor hala ultrasonla bakmadı Aralık ayı gel adetinde tedaviye baslicaz dedi o zaman alttan ultrasonla bakar mı aceba

Eklentiler

• Screenshot_2023-11-30-12-16-14-089_com.mi.globalbrowser.jpg
    Screenshot_2023-11-30-12-16-14-089_com.mi.globalbrowser.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba yorum yaptığınız için teşekkür ederim
Sizde nasıl belirtiler verdi?
Canım büyük abdestimi yaparken resmen ağlıyordum okadar ağrı vardı. Her zaman karın şişliği, gaz şikayetleri oluyordu. Bel ağrıları, ilişki sırasında ağrılar oluyordu...

X