Çikolata kisti ile mucize yolculuk başlasın! LÜTFEN OKUYUN!

Lady Strawberry Lady Strawberry hamilelik sürecinde kanamanız olmuş anladığım kadarıyla. Bende de çikolata kistleri var ve 5.haftadan beri süren kanamam var. Ne kadar sürdü sizde? Bir de kistle alakası var mı diye merak ediyorum bunun öyle bişi demişler miydi size?

Lady Strawberry Lady Strawberry hamilelik sürecinde kanamanız olmuş anladığım kadarıyla. Bende de çikolata kistleri var ve 5.haftadan beri süren kanamam var. Ne kadar sürdü sizde? Bir de kistle alakası var mı diye merak ediyorum bunun öyle bişi demişler miydi size?
Kistle alakası yok canım kanamanın . Benim dışa kanama vermedi kese çevresinde kanama görüldü 13. Haftada tamamen kayboldu . İlaç kullanıyor musun canım ?

Kistle alakası yok canım kanamanın . Benim dışa kanama vermedi kese çevresinde kanama görüldü 13. Haftada tamamen kayboldu . İlaç kullanıyor musun canım ?

Benim bayağı bayağı oluyor kanama. Progestan kullanıyorum ama kesilmiyor doktorlar bişe olmaz diyor ama ben artık kafayı yiyecek hale geldim...

Benim bayağı bayağı oluyor kanama. Progestan kullanıyorum ama kesilmiyor doktorlar bişe olmaz diyor ama ben artık kafayı yiyecek hale geldim...
Kesinlikle yorma kendini. Tuvalet dışında kendini yerinden kaldirma. Adet gibi mi kanamanın yoğunluğu ?

Kesinlikle yorma kendini. Tuvalet dışında kendini yerinden kaldirma. Adet gibi mi kanamanın yoğunluğu ?

Hiç kalkmıyorum ki yerimden. Sadece rapor almak için hastaneye gidiyorum 2 adım fazla atınca artıyor bu şey. Aralıklarla yoğun oluyor bazen az bazen çok. Kesede ve bebekte sorun yok diyor doktor ama içim hiiiiiçç rahat değil.

Hiç kalkmıyorum ki yerimden. Sadece rapor almak için hastaneye gidiyorum 2 adım fazla atınca artıyor bu şey. Aralıklarla yoğun oluyor bazen az bazen çok. Kesede ve bebekte sorun yok diyor doktor ama içim hiiiiiçç rahat değil.
Bebekte ve kesede sorun yoksa korkma canım çoğu insan bunları yaşadı ve sağlıklı doğumlar yaptı. Bol bol su iç iyice dinlen bunları da kafana takma daha kötü yaparsın kendini

Bebekte ve kesede sorun yoksa korkma canım çoğu insan bunları yaşadı ve sağlıklı doğumlar yaptı. Bol bol su iç iyice dinlen bunları da kafana takma daha kötü yaparsın kendini

Benzer şeyler yaşayan insanlardan güzel sonlar duymaya ihtiyacım olduğu için buralarda geziniyorum:110: İnşallah ben de sağlıkla kavuşurum bebeğime:dua:

Benzer şeyler yaşayan insanlardan güzel sonlar duymaya ihtiyacım olduğu için buralarda geziniyorum:110: İnşallah ben de sağlıkla kavuşurum bebeğime:dua:
2 aylık olmuş bile kuzucuk sabırlı ol geçecek canım. Bende ilk duyduğumda çok ağlamıştm sonra takmadim kafama şimdi 5 aylık bücür :)

Merhaba kızlar.. Şimdiden sabırla okuduğunuz için Teşekkür ederim..
Benim hikayem 4 yıl önce başladı.. bundan 4 yıl önce regl döneminde kabızlık ve ağrı şikayeti ile doktora gitmiştim,hormon testleri ultrason derken testler sonucu solda 4cm kist olduğunu öğrendim. Tabi ki hastalıkla ilgili bir fikrim olmadığı için çok da telaşa vermedim eve gelince araştırmam sonucu yıkılmıştım.. bi kaç gün sonra tekrar doktora gittim kanser hormonum nerdeyse tavan yapmıştı beni araştırma hastanesine yönlendirdiler, bu tip hastanelerde sıra bulmak neredeyse imkansız olduğu için aciliyet bildirilerek 2 gün içinde bana sıra geldi.. Doktorun yanına çıktım,sadece bana iki üç tane soru sorup çikolata kisti bu dedi, oysaki ben zaten bi ton rapor emarlar ile gitmiştim hiç umursamadan bana aylık doğum kontrol hapı verdi gönderdi.. Bir bildiği vardır dedim kullanmaya başladım.İlacın ilk kutusunun sonuna doğru beyaz haplara denk gelince diğerlerinden daha şiddetli ağrılar çekmeye başladım ve 'vardır doktorun bir bildiği' diyerekten devam ettim..Her geçen gün ayaklarım dha çok şişiyor karnım da daha çok büyüyordu, her adet döneminde eve ambulanslar gelip kas gevşeticiler ağrı kesiciler vurup gidiyorlardı ama ne çare asla geçmiyordu ağrılarım! Bu böyle olmaz dedim ve ilacın 3. ayında başka bir doktora gittim,derdimi anlattım raporlarımı gösterdim,kullandığım ilacı da söyledim.Doktor raporlara baktı bana baktı sonra yüzüme karşı 'sana hangi akıllı doktor bu ilacı verip de sana bu zulmü yaptı' dedi.Şok olmuştum hiçbir şey anlamadım ne demek istediğine dair hiçbir bilgim yoktu , beni ultrasona aldı evirdi çevirdi baktı etti sonra beni hormon ve kan tahliline gönderdi. Bir kaç saat sonra hormon ve kan tahlillerim ile doktorumun yanına çıktım oturttu beni başladı anlatmaya... ''Kanser hormonun sınırı geçmek üzere ve sol yumurtalık bağırsak duvarına yapışmış ve kistinin çapı 20ye doğru gidiyor, acil ameliyata girmen lazım ama sol yumurtalığını alabilirim'' deyince ikinci defa dünya başıma yıkıldı...Ameliyat kararı için düşünmeme bir kaç gün fırsat verdi ve sonunda karar verdim.. Açık ameliyat olacaktım!..Ameliyat günü geldi çattı saat 9 da gitmem gerekiyordu ama ben uyuyakalmışım annem bir yandan iş yerinden beni arıyor ablam desen o da benim gibi uyuyakalmış, uyandığım gibi koştur koştur hastaneye gittim.Hastane işlemleri hazırlıklar vs derken gözlerime sankı perde inmişti bir anda kanama başladı ameliyata girerken doktorum neler oluyor diye sordugunda adet oluyorm herhalde dedim ve ameliyata girdim...Çıktığımda hafif ağrım vardı ama enerjik hissediyordum kendimi ameliyat öncesi halsizlik yorgunluk hiçbişey kalmamıştı o an koşabilirdim bile inanın! Doktorum başıma geldi ve ''müjde kistin patlamış o kanama ondanmış almadım yumurtalığını'' deyince enerjim ikiye katlandı.. ama kansr hormonu tavan yapmış durumda kemotarapi kaçınılmazdı maalesef! İyileştikten sonra terapiye başlamak gerekiyordu. 3güne ayağa kalktım iyileştim ve terapiler başladı.. 6 ay terapi gördüm her aylık dozda biraz daha baş dönmesi bacak titremesi yaşamış olmama rağmen umudum vardı iyileşecektim ve evlenip çocuklarım olacaktı.. En çok da annem için iyileşmek istemiştim ve İYİLEŞTİM..herşey yolnda gidiyordu çok güzeldi ağrılar yoktu sızılar yoktu kontroller devam ediyordu iyiydim...O süreçte doktorum sürekli bana evlen evlen çocuk yap deyip duruyordu ama nasip işiydi bu işler kontrollerimi de hiç bırakmadm bu zamana kadar ...Zaman bu zamana kadar aktı geldi işte...

Bu süreçte arkadaş olarak hep yanımda olan terapiler bittikten sonra onun ısrarı ile artık sevgili olduğum ve sevdiğim adamla Evlendim..En başndan beri eşim hayatımda olmak istiyordu ama akıbetimi bilmediğim için onu da bu zorlu sürece sokmak istememiştim.. Şİmdi 8 aylık evliyim, ilk zamanlar hep korunduk o istemiyordu ama ben evliliğe alışamadığım için erteledim... 2 ay önce beni ikna etti ve bebek çalışmalarına başladık ocakta olmayınca şüphelendim kendimden, gidelim bir de doktora görünelim bakalım iyi miyiz diye doktora gittim..Beni ameliyat eden doktoruma gittim bana vissanne denilen ilacı verdi çünkü yine ''çikolata kisti''belası bu sefer sağ yumurtalığıma sıçramıştı!!! ilacı bir ay kullandım sonra ''kullanmak istemiyorm ben bebek istiyorum bu baskılama ilacı ''deyip başka bir doktora gittim..Doktorun yanına gittiğimde olayı baştan sonra anlattım, güzelce dinledi beni ve notlar aldı.Sonra beni alttan muayene etti.''kistin var ama bebeğe engel değil daha 25mm dedi ve sol yumurtalık da rahime yapışık deyince yine bir şok ve üzüntü yaşadım.. neyse kalktım toparlandım biraz konuştuk merak ettiklerimi sordum ve bana ''OLACAK AMA ZOR OLACAK BU SÜREÇ ÇÜNKÜ KİST ZORLAŞTIRIR AMA ÜZÜLME ELBET OLACAK BUNUN İÇİN UĞRAŞACAĞIZ''dedi ve beni klomen ilacı ile evime gönderdi...yumurta takiplerine ve gün aşırı ilişkilere başladık...;Bu ay'ın 18inde adet olmam gerekirken olmadım bekledim olurum diye olmadım bekle bekle bekleee yine olmadım Derken bi test yapayım bakayım neler olacak diye aldım testi umutsuuuuz bir şekilde test yaptım 3 dakika sonra gözlerime inanamadım KOCAMAN BİR POZİTİF görünüyordu inanmadım bir daha yaptım yine aynı.. Hemen doktorumu aradım anlattım durumu yarın hemen gel dedi.. Dün doktora gittim durumu anlattım,adam suratıma hem gülüyor hemde şaşkın bir şekilde bakıyordu eli ayağı karışmış gibiydi kan testi verdim ama geç gittiğim için test sonucum doktorun çıkışına denk geliyordu .. Beni cepten 6 gibi ara dedi aradığımda bekleyin hemen bakayım dedi bekledim bir anda ses kesildi İSmini seslenerek sordm sonuç nedir diye HANIMEFENDİ SONUCUNUZ POZİTİF MUCİZE YAŞIYORSUNUZ dedi gerçekten mi dedim gülerek bana gerçekten dedi..Telefonu kapattğım gibi eşime sarıldım bebeğimiz geliyor dedim herkes çok sevindi .. Şu anda 3 haftalık hamileyim yarın doktor kontrolum var Bana dua edin..
BENİM HİKAYEM BU..SAKIN UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN!!!!SAKIN SAKIN ASLA !!!! OL DEYİNCE OLDURAN RABBİMİZ VAR... BENİM GİBİ OLANLARA UMUT OLSUN DİYE BU YAZIMI YAZMAK İSTEDİM SÜREÇLERİ İLE BİRLİKTE ...
SABIRLA OKUYAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ...

Gerçekten de mucize olmuş :) tebrik ederim. Link için de teşekkürler. Umarım tüm bekleyenlerin kucağı senin gibi kısa sürede dolar :)

X