Servikal erozyen ve yumurtalık kisti

loveincats

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
18
5
33
Merhaba kızlar. Size bir şey sormak istiyorum. Çünkü artık kafamda kurmaktan yoruldum artık. Ben 32 yaşımdayım 7 yıllık evliyim. 3 aydır çocuk düşündüğümüz için korunmuyoruz fakat gebelik oluşmadı. Bende bir kontrole gideyim bakalım dedim. Yaklaşık 10 gün önce özel hastanede bir kadın doğum doktoruna gittim. Vajinal muayene etti doktor. Sol yumurtalığımda 3 cm hemorrajik kistik oluşum var dedi ve serviks alt dudakta erozyon izlenmiş. Yani özetle doktorum rahim ağzında yara ve sol yumurtalığında kist var dedi. Genç kızken de kistim vardı benim. Zararsız idi. Doğum kontrol hapı vermişti doktor. Sonra geçti. Şimdi de çıktı işte fakat doktor Simir testi aldı, kan tahlili yaptı. Bir de ilaçlı mr istedi. Mr için 15 günüm var ve simir testimi de henüz almadım bayram tatili olduğu için. Kan tahlili yapmıştı bir de, baktığı değeler hep kanser ile alakalı şeyler ama hepsi normal çıkmış gittim onu görüştüm. Dedim neden hep kanser ile alakalı testler yaptınız bir şeyden mi şüphelendiniz? O da hayır kanser olduğunu düşünmüyorum. Bebekten önce sağlıklı bir vücuda sahip olduğundan emin olalım sonra bebek işine bakacağız dedi. Bir de HPV aşısı yaptırmamı önerdi. Sanırım rahim ağzı kanserine karşı koruma sağlıyormuş ama onu da yaptırmak istemiyorum şu an çünkü 6 ay çocuk düşünmemek gerekiyormuş. Bende biraz hastalık anksiyetesi var, panik atak gibi. Sürekli bir şeyim mi var acaba diye düşünüyorum. Günler geçmek bilmiyor. Simir testimin sonucunu ise nasıl öğreneceğim hiç bilmiyorum. Çok tedirginim. Böyle bir şey yaşayan var mı daha önce? Benim ilk deneyimim diyebilirim bu konularda deneyimsizim.

X