Gebeliğe Hazırlık ÇİKOLATA KİSTİYLE HAMİLE KALANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

gizlinefes

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2018
98
46
Merhaba,

Çikolata kistiyle, tedavili veya tedavisiz hamile kalan var mı?
Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Arkadaşım da genetik olarak var ablası 10 yıl hamile kalamadı çikolata kisti yüzünden 3 kez tüp bebek denedi tutmadı 10 yıl sonra kendiliğinden hamile kaldı
Arkadaşım da da var aynı kist o evlenir evlenmez hamile kaldı hemde peşpeşe oldu ikiz gibi çocukları var

Bende var tüp bebek tedavisi görüyorum. Kişiden kişiye değişiyor kolay hamile kalan çok kişi var.

Arkadaşım da genetik olarak var ablası 10 yıl hamile kalamadı çikolata kisti yüzünden 3 kez tüp bebek denedi tutmadı 10 yıl sonra kendiliğinden hamile kaldı
Arkadaşım da da var aynı kist o evlenir evlenmez hamile kaldı hemde peşpeşe oldu ikiz gibi çocukları var

Çok teşekkür ederim bize umut olur bunlar :)

çikolata kisti ameliyatı ve snrasında oluşmaması için tedavi gördüm , 3 sene snra hamile kaldım.

İnşallah tekrar oluşmamıştır ve oluşmaz :dua: Tebrik ederim :)
çok şükür rabbime ya ama zorlu yollardan geçtim , lucrin yapıldı 6 ay adet görmedim snrasında falan... Bağırsağıma yapışıktı , yumurtalığımın bir tanesini anormalleştirmişti vs... kötü günlerdi. En son geçen yıl 2mm kadar normal kistler oluştu onlar da patlamış. Çikolata kisti gerçekten illet bişey.

çok şükür rabbime ya ama zorlu yollardan geçtim , lucrin yapıldı 6 ay adet görmedim snrasında falan... Bağırsağıma yapışıktı , yumurtalığımın bir tanesini anormalleştirmişti vs... kötü günlerdi. En son geçen yıl 2mm kadar normal kistler oluştu onlar da patlamış. Çikolata kisti gerçekten illet bişey.

Kesinlikle katılıyorum bende 4 cm tek yumurtalığımda var ve orada yumurta oluşmuyor. Hsg çektirdim yapışıklıkta yoktu sadece rahimde polip çıktı. acaba ilaçla küçültsem mi bilemiyorum. Yoksa denemeye devam mı etsem. Siz ne dersiniz?

Kesinlikle katılıyorum bende 4 cm tek yumurtalığımda var ve orada yumurta oluşmuyor. Hsg çektirdim yapışıklıkta yoktu sadece rahimde polip çıktı. acaba ilaçla küçültsem mi bilemiyorum. Yoksa denemeye devam mı etsem. Siz ne dersiniz?
Bence dene derim diğer yumurtalığında sorun yoksa , kistlerde genellikle bebek öneriyorla doğumda içinin temizlendiğini söylüyorlar . Baktın 3/4 ay daha yok öyle tekrardan bir doktora gidersin.

teşekkür ederim . 6. ayımdı bu ay. biraz daha deneyeyim. Siz hamile kalmadan önce özel bir şey yapmış mıydınız soğan uyu falan.?

teşekkür ederim . 6. ayımdı bu ay. biraz daha deneyeyim. Siz hamile kalmadan önce özel bir şey yapmış mıydınız soğan uyu falan.?
Benimde cikolata kistim var. Sogan suyunu denedim ama bende etkisi olmadi. 7/8 ay denedik. Hamile kalamadim. Yasimda 39 bu arada. Demekki artik olmayacak diyip kafamdan cikardim. Ek bir tedavi yontemine de gitmeyi hic gozum yemiyordu. Kist icin adetten sonra tekrar muayeneye gidecektim doktora belki onu tedavi ettiririm diye. Ama adet olmadim cunku hamileydim😃. Allahim isteyen herkese nasip etsin insallah. Kafalarin rahat olmasi lazim galiba

Benimde cikolata kistim var. Sogan suyunu denedim ama bende etkisi olmadi. 7/8 ay denedik. Hamile kalamadim. Yasimda 39 bu arada. Demekki artik olmayacak diyip kafamdan cikardim. Ek bir tedavi yontemine de gitmeyi hic gozum yemiyordu. Kist icin adetten sonra tekrar muayeneye gidecektim doktora belki onu tedavi ettiririm diye. Ama adet olmadim cunku hamileydim😃. Allahim isteyen herkese nasip etsin insallah. Kafalarin rahat olmasi lazim galiba

Çok sevindim bu mutlu haberi bizimle paylaştığnız için teşekkür ederim. Bizde denemelere devam :)

Merhaba,

Çikolata kistiyle, tedavili veya tedavisiz hamile kalan var mı?
Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
25 yaşıma geldim hala sivilce çıkarıyorum diye doktora gitmiştim cilt doktorum beni hormonal olabilir diyip kadın doğuma yönlendirdi o zaman 10 aylık evliydim daha kadın doğum muayenesinden sonra iki yumurtalığımda da çikolata kisti çıktı ve soldaki 3 cm den büyüktü kadın doğum doktorum da bana bi an önce çocuk yap yoksa bunlar büyümeye devam edecek ve hamile kalman gittikçe zorlaşabilir dedi hatta git bir kaç ay dene olmazsa gel tedaviye başlayalım dedi ben yeni evli olduğum için ilk başta kabullenmedim hastalığımı şuursuzca olur ya nasılsa dedim korunmayı bıraktık ama soğan kürüne başladım hemen belki kökten kurtulurum diye ama bu kür sadece çikolata kisitinin yanındaki çok küçük bir kistin patlamasına sebep oldu bu kadar yani işe yaramadı ve kaç ay geçti ben hamile kalamadım bu sefer tutuşmaya başladım 7 ay geçmişti doktora gittim olmuyo diye hsg çektirdim tüpler tamamen kapalı değil ama tüplerin ucunda şişme oldu dedi çeken doktor yani sıvı geçmiş ama zor geçmişti bu esnada tüpler açılsın diye brokoli kürü yaptım ama doktor aşılama tedavisine başladığı için yarıda bırakmak zorunda kaldım ilk aşılamayı oldum ama tutmadı bu arada bu kadınlar kulübünde okudğum herşeyi yaptım acı elma yağı tamponunu civanperçemi çayını civanperçemli lokman hekim macununu polenli çörek otlu bal karışımını en son ikinci aşılama yapılmadan önceki iki ay da sütlü maydanoz oturma banyosunu denedim ama ikinci aşılama da olmadı ve ben o moral bozukluğuyla eşim iş seyahatine giderken onun peşine takıldım istanbula gittim orda o işteyken bol bol gezdim hatta ordayken adet olmuştum sonra eşimle haftasonu boyunca gezdik o kadar çok gezdikki çoraplarım yırtılmıştı :) sonra büyükada bol bol bisiklet sürdük meşhur kiliseye tırmandık kendimi tamamen bırakmıştım nasıl olsa işimiz tüp bebeğe kaldı diye tatilden bi hafta sonra karadeniz turuna çıktık orda da sürekli gezdik yürüdük yürüdük ve yürüdük doğu karadenizdeki bütün şelalelere yürüdük gittiyseniz bilirsiniz bir şelaleye gidiş dönüş 4 km filan neyse demem o ki dönüşte tedaviye başlamak için adet olmayı bekliyodum ama olmadı:) bence hem tatilde stres atmam hem de bol bol yürümem işe yaradı hem de doğal yollarla hamile kalmış oldum hamile kalmak isteyen herkese tavsiyem tatile çıkın bol bol gezin stres atın Allah ın izniyle nasipse olur evde kafaya takarak olmuyor çünkü bir seneden fazla sürdü benim kalmam Allah isteyen herkese nasip etsin çok uzattım biliyorum ama son olarak belirteyim düzenli adet oluyordum ve hormon seviyelerim de hiç bir problem yoktu ben sadece çikolata kisti olanlar için bu postu yazdım buraya kadar okuduysanız hamile kalırsınız inşallah:)

Merhaba,
Ben çikolata kisti hastasıyım ve sağ yumurtalığımda 6 cm sol yumurtalığımda da 4,5 cm çikolata kistim var.
Evlendikten sonra regliden bir kaç gün sonra gelen hafif lekelenmeden dolayı muayene oldum ve öğrendim.Tabi dünyalar insanın başıma yıkılıyor çünkü bu hastalık regli düzensizliği,ağrılı regli dönemi gibi belirtileri olurmuş ama benim asla olmadı hiç bir belirtisi yoktu nasıl böyle büyümüş doktorlar bile inanamadı.
Tabi tüm gittiğim doktorlarda normal yolla hamile kalamayacağımı yardımcı üreme merkezinde bebek sahibi olabileceğimi söylemişlerdi.Tabi çok araştırdım hergün deli gibi kadınlar kulubünü okuyordum belki bir umut olur bana diye.
Folikasite başlandı 4 ay kadar olmadı ben doktoruma rahim filmi çektirmek istediğimi söyledim çok erken dedi ama yine de ben kafamda soru işaretinin yok olması için rahim filminide çektirdim.Bu arada ne ağrı ne sızı hiç bir şekilde hissetmedim ve şişli ecomar görüntüleme merkezini kesinlikle tavsiye ederm.
Sonuçlarım temiz çıktı tüplerim açıkmış herhangi bir sorun yok yani kistim dışında :)
Kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini ve tüp bebeğe de bir yıl daha olmazsa başvurmamı söyledi orada cevat bey.
Kendi doktoruma gösterdim bana klomen verdi kişinin durumuma göre kullanım değişiyor ve ikinci ayımda hamile kaldım:)şuan 6 aylık hamileyim.
size tavsiyem öncelikle psikolojik olarak hep iyi olmalısınız, doktorunuzun motive etmesi çok önemli.
Ameliyat olmayın tüp bebeğe hemen başvurmayın.
Eşinizde spermografi yaptırmalı, ben kendime nasıl özen gösterdiysem aynı şekilde eşime de o şekilde yemesine özen gösterdim.
İçtiğiniz su çok önemli en yüksek psh dengesi yüksek olan suyu kullanın çünkü bu bir bağışıklık hastalığı Saka su kullandık 6 ay boyunca nerde olursam olayım.
Çok su içtim en az üç lt
Eczanelerde ingliz karbonatı var ondan içtim
Bu gibi şeyler yaptım ve 6 ayda hamile kaldım çok şükür🙏Allah herkese nasip etsin.Umarım birikerine moral olur🙏

X