Çıldırmak üzereyim artık tükendim

Eskiden yani görüştüğümüzden bu yana bazı davranışları oldu direkt aldatmak olarak değil. Mesela bana başka bir kızın adıyla seslenmişti bir kere, iş yerinde çalıştığı bayanla aralarında arkadaşlık varken bana bundan hiç bahsetmemişti, internetten başka kızla yazismisti gibi. Bunlar aklımda kalan küçük ayrıntılar ve bunlar evlenmeden önce yani sevgili döneminde olan şeyler. Güvenim zedelendi tabiki de bunlardan dolayı
Bu kadar güvensizlikle nasıl huzur buluyorsunuz peki? Kocanız biraz hareketli anlaşılan 🤷‍♀️

İyi günler hemen konuya geçiyorum eşimin düzenli bir işi var ama kendisi iş değiştirmek istediği için farklı bir alanda eğitim alıyor. Haftada 2 gün bu eğitime katılıyor. Katıldığı eğitim çok kalabalık ve %95 kadınlardan oluşuyor. Ve çoğu genç güzel kızlar. Şimdi ben merak ettiğim ve pek de insanlara güvenmediğim için geçenlerde habersiz bir şekilde ziyaretine gittim. Ama eğitime girmedim uzaktan baktim sadece. Çıkışta yanına gittim sürpriz diye, bana çok tepki gösterdi. Aradan zaman geçti bu seferde haber vererek gittim eğitime bende katılacağım yanında bulunacağım dedim. Bu seferde aşırı tepki gösterdi. İşte sen bana guvenmiyorsun, geç bu merak numaralarını vs morali çöktü resmen. Dedim evet çevreye güvenmiyorum dedim. Bende tepki gösterince girmedim yanına gitmedim. Beni başka bir yere bıraktı çünkü ben öyle istedim tamam gelmiyorum o zaman dedim bu kadar tepkine dedim o kendi gitti eğitimine. Neyse wtsptan grup kurmuşlar yine eşim haricinde bir erkek var diğerleri kız. Orda eşim espri yazmış bunu da görünce çıldırdım. Hayır sen evli adamsın bekar kızlarinda olduğu grupta niye muhattapliga geçiyorsun espri neden yazıyorsun hani ne gerek var orda bilgileri oku geç haksız mıyım? ben olsaydım yazmazdim inanın o kadar erkeğin olduğu bir grupta. Sonra işte eğitimde erkek azınlıkta ya. Baska erkekle işte şu kız bizim grupta olsaydı muhabbeti yapmış yine watsptn. Ya Allah aşkına ben ne yapayım sizler ne düşünüyorsunuz
Çalışıyor musunuz? Öz güvensizlik yaşadığınızı görüyorum. Eski mesajlarınız da buna benzer.

Kocam kadin gördü, elimden gidecek diye ödü kopan birini görüyorum.
Ha muhtmelen hissettiginiz doğrudur. Cikista geldiniz diye bile tepki gösteren adam sizden rahatsiz oluyor demektir. Ama kendinizi bu kadar paraladiginiza değmez bu adam icin. Bosuna ugrasiyorsunuz yani
Ödüm kopmuyor yani ben tam tersi biriyken onun gevşek olduğunu düşünmem tüm bunları yaptığını kafamda kurmam ve eğer gerçekten de böyleyse bana acı veriyor ben onun yaptıklarını yapmazdım ama onun bu şekilde davranmasi beni aşırı sinirlendiriyor. Kendimi kandırılmış hissetmeme sebep oluyor nasıl ceza vermeliyim ona ne yapmalıyım bilmiyorum sadece kendimi yıpratıyorum ve üzüyorum😞 ama çok zoruma gidiyor aşırı zoruma gidiyor neden diyorum ben böyleyken o tam tersi ne istiyor ne arıyor diyorum

Çalışıyor musunuz? Öz güvensizlik yaşadığınızı görüyorum. Eski mesajlarınız da buna benzer.
Çalışıyorum özgüvensiz biri değilim inanın tam tersi. Ama genellikle evdeyim ya da şöyle soyleyeyim işim ve ev arasında gidip geliyorum. dışarı çıkmam, bir yerde buluşup kahve içeceğim bir arkadaşım yok, çalışma ortamımda genelde yaş aralığı fazla, sessiz sakin öyle işte

Baska erkekle işte şu kız bizim grupta olsaydı muhabbeti yapmış yine watsptn.
Bunu neden söylemiş yani bir konu varken mi?
Kızın kendisini beğendiği için mi demiş eşiniz yani yoksa atıyorum kız çok paylaşım yapıyordur güzel kaynaklar paylaşıyordur da faydalanamıyorlardır o grupta olmadığı için, böyle bir konu mu var ortada?

Bunu neden söylemiş yani bir konu varken mi?
Kızın kendisini beğendiği için mi demiş eşiniz yani yoksa atıyorum kız çok paylaşım yapıyordur güzel kaynaklar paylaşıyordur da faydalanamıyorlardır o grupta olmadığı için, böyle bir konu mu var ortada?
Bence kız güzel olduğu için demiş. Yazistigi erkek bekar. Şimdi sorsam niye böyle yazdin ona diye o bekar oğlana ayarlamak için diyecek bana biliyorum

Ödüm kopmuyor yani ben tam tersi biriyken onun gevşek olduğunu düşünmem tüm bunları yaptığını kafamda kurmam ve eğer gerçekten de böyleyse bana acı veriyor ben onun yaptıklarını yapmazdım ama onun bu şekilde davranmasi beni aşırı sinirlendiriyor. Kendimi kandırılmış hissetmeme sebep oluyor nasıl ceza vermeliyim ona ne yapmalıyım bilmiyorum sadece kendimi yıpratıyorum ve üzüyorum😞 ama çok zoruma gidiyor aşırı zoruma gidiyor neden diyorum ben böyleyken o tam tersi ne istiyor ne arıyor diyorum

Karsinizdaki cocuk değil ki cezayla düzlecek olsun.
Orada burada buldugu kadinlara gevsek gevsek konusan takilan adamlardan biri eşiniz yani en iyi ihtimalle.
Normal biri egitim cikiisina geldi diye eşine tepki gostermez. Kabul edin

Kısmen haklı kısmen haksızsın. Bir halt yemeyen kişi eşi geldi diye rahatsız olmaz, çıkışta eşinin yanına gidebilirsin gizli saklı kişi değilsin, sonuçta eğitim çıkışı yemeğe gidebilir bir plan yapabilirsin bu olağan bir şey. Erkekler sevgili/eş eğitime gittiğinde almaya ne kadar normalse tersi de normal.
Grup kurulabilir, grupta muhabbet dönebilir. Mesele şu senin eşin evli iken başkasına meyil verip flörtöz davranıyor mu? Eğer öyle ise sadece kadınlara fatura kesmek de yanlış geliyor bana.
"He seni aldatıyorum" da demez yani, tabiki inkar mod olur. Şu kız da grupta olsa idi lafı tabi ki hoş olmamış. Geyik için bile olsa ayıp.
Birlikte plan yapıp çıkışta buluşmak ayrı bir şey, gizli gizli gidip uzaktan izlemek, baskın yapmak, ben de gelecem diye tutturmak ayrı bir şey. İlk durumda rahatsız olmazken ikinci durum aşırı derecede rahatsız edici bir olay benim için. Bu davranışlara sinirlenmek aldatıyor olmak demek değil. Aklı başında her insan sinirlenmeli böyle davranışlara.

Normal şartlarda eğitim/iş çıkışına gitmek eşi rahatsiz etmez/etmemeli. Ama burdan tamamen suç esinizde anlamı çıkmaz. Örneğin benim eşim de sevgililik döneminde çok kıskançti ve kendini her fırsatta göstermeye çalışırdı. Bu sebeple ben de çok rahatsız olurdum tartisirdik. Sonradan zor da olsa ben taviz vermedigim için çok şükür aştık kıskançlık problemlerini. O süreçten sonra Okul ve iş çıkışlarıma defalarca geldi hatta ben cagirdim hep bir şeyler yaparız falan diye. Yani tamamen sizin tavrinizla alakalı olabilir o tepkisi. Wp grup kurulabilir, muhabbet donebilir. Olayda en sinir olacağım kısım erkek arkadaşıyla yaptığı muhabbet oldu.
Ha siz derseniz ki benim bu yaklaşımımin sebebi de zaten onun geçmişte yaptıkları; güven olmayan ilişkiyi evliliğe dönüştürmek de yine biraz sizin hatanız.

Bende kursa gidiyorum bir süredir. Eşim uzaktan gelip izlese, baskın yapar gibi çıkışta gelse rahatsız olurum. Haberli şekilde çıkışa gitmek ayrı bir şey sizin yaptığınız ayrı. Ayrıca kursa beraber gitmek istemekte hoş değil.
Eşinizin öncesinde sizi rahatsız edecek tavırları olduysa çözümü bu şekilde peşinde gezmek değil.

Birlikte plan yapıp çıkışta buluşmak ayrı bir şey, gizli gizli gidip uzaktan izlemek, baskın yapmak, ben de gelecem diye tutturmak ayrı bir şey. İlk durumda rahatsız olmazken ikinci durum aşırı derecede rahatsız edici bir olay benim için. Bu davranışlara sinirlenmek aldatıyor olmak demek değil. Aklı başında her insan sinirlenmeli böyle davranışlara.
Ona ben de kızarım, söylerim canım çıkışta plan yapalım ben gelirim dersin gidersin. Baskın yapar gibi gidince şaşırır insan. Ama ne bilim geliş gidiş genelde eşler tarafından bilinir. Ya şu saat çıkacağım yemeği napalım, bekle beni, bekleme beni denir gibi geliyor :) beni rahatsız eden tek şey arkadaşı ile şu kız da grupta olsa idi lafı :) kadının aşırı kıskançlık yaptığını düşünmeden varsayarsak şüphe oluşturucu bir cümle:) bilemedim ki eşi nasıl bir kafada

İyi günler hemen konuya geçiyorum eşimin düzenli bir işi var ama kendisi iş değiştirmek istediği için farklı bir alanda eğitim alıyor. Haftada 2 gün bu eğitime katılıyor. Katıldığı eğitim çok kalabalık ve %95 kadınlardan oluşuyor. Ve çoğu genç güzel kızlar. Şimdi ben merak ettiğim ve pek de insanlara güvenmediğim için geçenlerde habersiz bir şekilde ziyaretine gittim. Ama eğitime girmedim uzaktan baktim sadece. Çıkışta yanına gittim sürpriz diye, bana çok tepki gösterdi. Aradan zaman geçti bu seferde haber vererek gittim eğitime bende katılacağım yanında bulunacağım dedim. Bu seferde aşırı tepki gösterdi. İşte sen bana guvenmiyorsun, geç bu merak numaralarını vs morali çöktü resmen. Dedim evet çevreye güvenmiyorum dedim. Bende tepki gösterince girmedim yanına gitmedim. Beni başka bir yere bıraktı çünkü ben öyle istedim tamam gelmiyorum o zaman dedim bu kadar tepkine dedim o kendi gitti eğitimine. Neyse wtsptan grup kurmuşlar yine eşim haricinde bir erkek var diğerleri kız. Orda eşim espri yazmış bunu da görünce çıldırdım. Hayır sen evli adamsın bekar kızlarinda olduğu grupta niye muhattapliga geçiyorsun espri neden yazıyorsun hani ne gerek var orda bilgileri oku geç haksız mıyım? ben olsaydım yazmazdim inanın o kadar erkeğin olduğu bir grupta. Sonra işte eğitimde erkek azınlıkta ya. Baska erkekle işte şu kız bizim grupta olsaydı muhabbeti yapmış yine watsptn. Ya Allah aşkına ben ne yapayım sizler ne düşünüyorsunuz
Gerçekten çevreye mi güvenmiyorsunuz

Çalışıyorum özgüvensiz biri değilim inanın tam tersi. Ama genellikle evdeyim ya da şöyle soyleyeyim işim ve ev arasında gidip geliyorum. dışarı çıkmam, bir yerde buluşup kahve içeceğim bir arkadaşım yok, çalışma ortamımda genelde yaş aralığı fazla, sessiz sakin öyle işte
İşte bu :) çık bacım çık dışarı çık kursa git sen de eğitime git, müzik kursu, fotoğraf kursu, yemek kursu çık evden. Bülbül gibi sen napıyorsun evde, maaş da var üç beş kuruş ver git sen de kafa dağıt iki insan gör. Böyle bu adam seni paranoyak yapar. Bebiş de yok heralde gez yani. Aman iyi evde oturuyor benim hanım demezler madalya da almazsın.

Sizi anlıyorum. Benim de eşim yüzde 95 kadın olan bir ortamda çalışıyor. Arada gittiğim oldu benim de sizin gibi. Eşim beni çok güzel karşıladı ve çevresindeki insanlarla tanıştırdı. Olması gereken budur. Ha bunu yaptı diye aldatmayacak mı ya da bunu yapmasa aldatıyor demek mi asla bu çıkarımlara varamayız ama insan eşi geldiği için eşine kızmaz. Güvenilmediğini hissetse bile tepki vermemeli yani o kızınca sizin güvenmeme hissiniz geçiyor mu hayır aksine daha da artıyordur hisleriniz ve kırılıyorsunuz. Her kadın tolere edilmek alttan alınmak ister bu konularda. Siz yüzde 95 erkek olan bir ortamda çalışsaydınız acaba o nasıl hissederdi.

Ona ben de kızarım, söylerim canım çıkışta plan yapalım ben gelirim dersin gidersin. Baskın yapar gibi gidince şaşırır insan. Ama ne bilim geliş gidiş genelde eşler tarafından bilinir. Ya şu saat çıkacağım yemeği napalım, bekle beni, bekleme beni denir gibi geliyor :) beni rahatsız eden tek şey arkadaşı ile şu kız da grupta olsa idi lafı :) kadının aşırı kıskançlık yaptığını düşünmeden varsayarsak şüphe oluşturucu bir cümle:) bilemedim ki eşi nasıl bir kafada
O mesajın da bağlamı önemli. Diğer bekar olan kişi o kızdan hoşlanıyordur muhabbet keşke grupta olsaydı diye dönebilir.

Konu sahibi problemli bir kadın. Aşırı ve gereksiz kıskançlıkları var. Kocasına zerre güvenmiyor, niye bu evliliği sürdürüyor bilmiyorum. Kocası da konu sahibini sevmiyor anladığım kadarıyla, aşağılıyor, beğenmiyor, hakaret ediyor. Bu iki insan bir şekilde evlenmiş ama neden evlenmişler, neden bu saçma sapan, mutsuz evliliği sürdürüyorlar hiç anlamadım. İkisine de işkence.

O mesajın da bağlamı önemli. Diğer bekar olan kişi o kızdan hoşlanıyordur muhabbet keşke grupta olsaydı diye dönebilir.

Konu sahibi problemli bir kadın. Aşırı ve gereksiz kıskançlıkları var. Kocasına zerre güvenmiyor, niye bu evliliği sürdürüyor bilmiyorum. Kocası da konu sahibini sevmiyor anladığım kadarıyla, aşağılıyor, beğenmiyor, hakaret ediyor. Bu iki insan bir şekilde evlenmiş ama neden evlenmişler, neden bu saçma sapan, mutsuz evliliği sürdürüyorlar hiç anlamadım. İkisine de işkence.
Eski konuları bilmiyorum 😁 Allah sabır versin artık ne diyelim hayırlısı

X