Çileden çıkmamak elde değil !

Tweety26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
808
14
Merhaba kızlar bugünde satıcılarla başımız dertte !
Bundan 10 gün önce Luxell den bir mini fırın aldık. Garantili. 2 gün önce yemek pişirme denemesi yapalım dedik fırın ısınmıyor, bide kapağın sol üst köşesi oturmuyor.
Neyse farkeder etmez aradık. Onların üretimi öyle dediler ! Neymiş ÜRETİMDE FIRIN ISINMIYOMUŞ ! BAK SEN ! Nasıl oluyorsa artık. Demekki millet yemeğini soğuk fırında yapıyor.
Aldığımız yeri aradık. -çok özür dilerim- tabiri caizse yırtık bir kadın "bize ne, bizi ilgindirmez, napabilirim" diyip duruyor ! üstüne bide kullanmışsınız değiştiremeyiz diyolar ! e nolcaktı ben kahin miyim de fırına dışardan bakıp "Aaa ya bu bozuk değiştirin" diyecektim ? Kullanmadan nerden anlayabilirim arkadaşım ? Servisi arıyoruz biz öyle üretiyoruz diyolar, aldığımız yeri arıyoruz kadına adam gibi derdimizi anlatıyoruz "Napabilirim, almasaydınız, değişitiremem, kullanmışsınız" diiyp diyip duruyor. Tüketici haklarına şikayet edceğiz diyoruz -çok özür dilerim kadının kullandığı cümle şu "Hiç bir ... yapamazsınız"
ne demek ya bu ? Bide suratıma utanmadan telefon kapatıyor. Gidicem bir güzel pataklıcam kim ne yapıyormuş anlayacak. Bildiğiniz gibi değil o kadar sinirliyim ki ! Patronunu ver onunla görüşücez diyoruz "Vermiyorum var mı diyo" böyle bir ahlaksızlık var mı ? Siz söyleyin bi akıl verin. Onun seviyesine inmemeye çalışıyorum ama az kaldı alıp kafasını fırına sokucam. :KK9: Lütfen bi akıl verin napacağız şimdi ? Sinirime yenik düşmek istemiyorum.

Az önce de yanındaki kıza "Resmen taciz ediyo yaaağğğğğğğğğğ" diyordu. :KK47:

Son düzenleme:
Burada olsa 30 gun icinde degistiriyorlar, hatta bir sene icinde garantileri var ama orayi bilmiyorum. Tek bildigim tuketici haklari dernegine basvurman. O kadinla konusmandan bir sonuc alamazsin. Direk bu yolu dene.

Fırının ilk çalıştırılması servis aracılıgıyla yapılmalıydı.

Bundan sonra aklınızda olsun.
Ne alırsanız alın, mutlaka servis gelip çalıştırmalı...

Yoksa kullanıcı hatası diyip garanti kapsamına almıyorlar...

Fırının ilk çalıştırılması servis aracılıgıyla yapılmalıydı.

Bundan sonra aklınızda olsun.
Ne alırsanız alın, mutlaka servis gelip çalıştırmalı...

Yoksa kullanıcı hatası diyip garanti kapsamına almıyorlar...

Bıraktılar gittiler bunlar servis değil. Bi tane mağaza. Srvisi arıyoruz gelin bakın diyoruz. neymiş efendim servisleri yokmuş biz getirecekmişiz ama bi sonuç alamazmışız !:KK47:

Burada olsa 30 gun icinde degistiriyorlar, hatta bir sene icinde garantileri var ama orayi bilmiyorum. Tek bildigim tuketici haklari dernegine basvurman. O kadinla konusmandan bir sonuc alamazsin. Direk bu yolu dene.

Ankara'da oturuyorum başkette değiştirmeyecekse nerde değiştirecek. En Büyük KK Gıcıklık yapacaklar ya..

Vay uyanıklar vay! Akıllarısıra sizi bezdirip vazgeçirecekler.
Tüketici hakları var oraya başvurun bencede.
Mecbur değiştirmek zorundalar, öyle yada böyle.

Merhaba kızlar bugünde satıcılarla başımız dertte !
Bundan 10 gün önce Luxell den bir mini fırın aldık. Garantili. 2 gün önce yemek pişirme denemesi yapalım dedik fırın ısınmıyor, bide kapağın sol üst köşesi oturmuyor.
Neyse farkeder etmez aradık. Onların üretimi öyle dediler ! Neymiş ÜRETİMDE FIRIN ISINMIYOMUŞ ! BAK SEN ! Nasıl oluyorsa artık. Demekki millet yemeğini soğuk fırında yapıyor.Aldığımız yeri aradık. -çok özür dilerim- tabiri caizse yırtık bir kadın "bize ne, bizi ilgindirmez, napabilirim" diyip duruyor ! üstüne bide kullanmışsınız değiştiremeyiz diyolar ! e nolcaktı ben kahin miyim de fırına dışardan bakıp "Aaa ya bu bozuk değiştirin" diyecektim ? Kullanmadan nerden anlayabilirim arkadaşım ? Servisi arıyoruz biz öyle üretiyoruz diyolar, aldığımız yeri arıyoruz kadına adam gibi derdimizi anlatıyoruz "Napabilirim, almasaydınız, değişitiremem, kullanmışsınız" diiyp diyip duruyor. Tüketici haklarına şikayet edceğiz diyoruz -çok özür dilerim kadının kullandığı cümle şu "Hiç bir ... yapamazsınız"
ne demek ya bu ? Bide suratıma utanmadan telefon kapatıyor. Gidicem bir güzel pataklıcam kim ne yapıyormuş anlayacak. Bildiğiniz gibi değil o kadar sinirliyim ki ! Patronunu ver onunla görüşücez diyoruz "Vermiyorum var mı diyo" böyle bir ahlaksızlık var mı ? Siz söyleyin bi akıl verin. Onun seviyesine inmemeye çalışıyorum ama az kaldı alıp kafasını fırına sokucam. :KK9: Lütfen bi akıl verin napacağız şimdi ? Sinirime yenik düşmek istemiyorum.

Az önce de yanındaki kıza "Resmen taciz ediyo yaaağğğğğğğğğğ" diyordu. :KK47:

fazla sinir iyi değil canım sakin ol:KK9:

şikayet var.com a hemen yazın...2 güne kalmaz geri dönerler..
ben karşılaştığım her sorunda oraya yazıyorum ve 2 günde halloluyor..
deneyin göreceksiniz..
Tüm Kategoriler - Şikayetvar
yukarıdaki verdiğim linke tıklayın arama kısmına LUXELL yazın bakın şikayetlere.

Hiç şüpheniz olmasın..aldığınız yer ile muhatap olmayın bir daha onlar size dönene kadar..
zaten üretici firma aldığınız yer ile gerekli muhataplığı gösterecek:)

Ya bu arada ben Luxell deki şu mantığı anlayamadım. Ne demek "biz gelmiyoruz, siz getirin servise ?" Koskoca fırını kucaklayıp götürecek miyiz ? Hadi arabası yoksa, hadi sorunu varsa, hadi bayansa.. Ne demek siz getirin var mı böyle bir olay ? :KK37:

Öncelikle ne yap ne et mutlaka gönder, götür fırını servise.
Annem de almıştı aynı marka, zamanlayıcı düğmede sorun vardı,
aynı teraneyi okudular ama azıcık tüketici yasalarından bahsedince
kendileri servise gönderdiler...

Faturası varsa iade hakkınızı kullanın. Tüketici hakem heyetleri
bu konu ile ilgilenir, ihmal etmeyin mutlaka başvurun. Muhakkak
zaman ayırın...

Hem ayıplı malı satıyor hem de edepsizlik yapıyor. Her türlü ortamda
aldığınız firmanın bilgilerini paylaşın, karşı kamuoyu oluşturun.

X bir mobilya firması da bize çok sorun çıkardı ve arkadaşın paylaştığı
sitede her yaptıklarını, an be an yazdım . Jet hızıyla çözüp ilerleyen
tarihlerde arayıp memnuniyetimi bile sordular. Daha da uzun bir zaman
sonra şikayeti kaldırmamı istediler...

Hepsi önce sindirme politikasını deniyor, dişli olduğunu görünce
geri adım atıyor hemen...

değiştirmeme gibi bir lüksleri yok.Kanunda "ürünün ayıpsız misli ile değişimi" denilmektedir.Ücret iadesi de talep edebilirsiniz.

üretici firmaya telefon etseniz aldığınız mağazayı söyleyerek, şikayetvar.coma da yazın biyandan. bu tip mağazalar kraldan çok kralcı oluyolar, sanki kendileri tamir edecek. sorununuz çözülse bile o kendini bilmez kıza bunun hesabını sorun, gerekirse patronuyla konuşun gidip, kararlı olun. en azından başka bi müşteriye daha böyle davranamaz.

Öncelikle geçmiş olsun.
Siz ne fırını aldığınız mağazayı ne de servisi aramayın. Öncelikle fırını üreten firmayı arayın ve durumu onlara iletin, serviside şikayet edin firmaya.
Ayrıca her ne olursa olsun hem kendilerini hem servislerini hem de satıcı mağazayı tüketici hakem heyetine bildirdiğinizi ve sonuna kadar bunun peşinde olduğunuzu söyleyin, hatta söylemekle kalmayın size ne derlerse desinler şikayetinizi yetkili yerlere yapın.
İnternetten şikayetimvar.com da faydalıdır. Birkaç sorunumu ben oradan çözmüştüm.
Ama vakit ve hak kaybetmemek için kanuni yola başvurun.

Eğer bayiden aldıysanız,genel müdürlüğe şikayet edin.
Bayiliklerini kaybetmek istemezler.Genel müdürlük,firmanın adını kötüye çıkaran bayiyi uyarır.

Servis ağı nasıl bilemiyorum,belki önce servise götürseniz daha iyi olur.

bazı insanlar gerçekten gerizekalı

benim patron bi test yaptırması lazım, rahatsızda benden rica etti internetten bakabilirmisin bu testi nerde yapabilirim diye
ben baktım sonra bi kaç hastaneyi aradım X testi yapıyormusunuz diye
ben : iyi günler. X testi için aramıştım. sizin hastanenizde X testi yapılıyormu?
kadın (baya sinirli bi ses tonuyla) : X testide ne???
ben : X testi diye yazmış doktor hanım
kadın (daha sinirli) : tamamda, hangi bölüm bakıyor buna????
ben : bi saniye, internetten araştırıp söyliyim size
kadın : KARDEŞİM MADEM X TESTİN NE OLDUĞUNU BİLMİYORSUN NE DİYE ARIYORSUN BİZİ?????
ben : SİNİRLENMENİZE GEREK YOK! BUNU SİZİN BİLMENİZ LAZIM!! DOKTOR OLSAYDIM BİLİRDİM VE SİZİ ARAMAMA GEREK KALMAZDI!!! BİLMEK ZORUNDADA DEĞİLİM! YAPIYORMUSUNUZ YAPMIYORMUSUNUZ???
kadın : yapmıyoruz, yok bizde öyle bi test!!!!!!!!!!!!

tak diye kapattım bende

neyse, sonra florence nightingale hastanesini aradım onlar yapıyomuş

Son düzenleme:
Ben de karşılaştım böyle ciddiyetsizliklerle. Başvurduğum çözüm şudur; işi büyütmek. Ondan anlıyorlar çünkü. "Şikayet var" tarzı siteler var, oradan şikayetleriniz yapın. Satın aldığınız yere sadece telefon etmeyin, şikayet maili de atın. Onunla da kalmayın daha üst mercilere ulaşın. Üretici firmalara yani... Bu arada size yapılan bu laubaliliklerden de mutlaka bahsedin. Eminim sonuç alacaksınız. İnternet bu konuda büyük bir yaptırım sağlıyor. Sonuna kadar kullanın.

Benim başıma gelmiş gibi sinirlendim şuan. En basit hakkımızı bile savaşarak alıyoruz. Delirmemek işten değil.

X