Cilt bakımı

Pembishayaller__

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2022
29
10
22
Merhabalar ben 17 yaşındayım ve şu zamana kadar herhangi bir cilt bakım rutinim olmadı kuru bir cildim var kendime cilt bakımı rutini oluşturmak istiyorum fakat zarar veririm diye çok korkuyorum sivilce hiç yok yüzümde fakat renk eşitsizliği var ve kızarıklık
Nasıl bir rutin oluşturabilirim ek olarak şunu da ekleyeyim geçen hafta göz altımda 3 tane hiç anlam veremediğim minik kabartilar çıktı yardımcı olursanız sevinirim 🤍

merhaba aynı sorunu bende yaşadım 20 yaşındayım,benim de cildim kuruydu,ben aklına gelebilecek bütün her şeyi denedim fakat hiçbiri bu kadar etkili ve kalıcı olmadı.Sana hemen yaptığım herşeyi tek tek anlatıyorum.

Günde en az 3 kere keçisütü sabunu ile yıkadım
yıkama sonrası hemen hindistancevisi yyağı ile nemlendirdim
hindistancevizi yağı hem göz altı morluklarını geçiriyor hem de cilt tonu eşitliği sağlıyor en önemlisi de cildimi yumuşacık yapıyor
haftada 3 kere pirinç suyunu yüzüme pamuk ile uyguladım
ve en en en en önemlisi şu güneş kremini asla eksik etme yaz kış farketmez her zaman kullanman gerekir çünkü çilt tonu eşitsiliğini yapan cildimizin direk güneş ile temas etmesi benden sana tavsiye asla güneş kremini eksik etme,cildim şimdi çok güzel ve çok canlı

merhaba aynı sorunu bende yaşadım 20 yaşındayım,benim de cildim kuruydu,ben aklına gelebilecek bütün her şeyi denedim fakat hiçbiri bu kadar etkili ve kalıcı olmadı.Sana hemen yaptığım herşeyi tek tek anlatıyorum.

Günde en az 3 kere keçisütü sabunu ile yıkadım
yıkama sonrası hemen hindistancevisi yyağı ile nemlendirdim
hindistancevizi yağı hem göz altı morluklarını geçiriyor hem de cilt tonu eşitliği sağlıyor en önemlisi de cildimi yumuşacık yapıyor
haftada 3 kere pirinç suyunu yüzüme pamuk ile uyguladım
ve en en en en önemlisi şu güneş kremini asla eksik etme yaz kış farketmez her zaman kullanman gerekir çünkü çilt tonu eşitsiliğini yapan cildimizin direk güneş ile temas etmesi benden sana tavsiye asla güneş kremini eksik etme,cildim şimdi çok güzel ve çok canlı
Pirinç suyunu çok duydum deneyeceğim güneş kremini de eksik etmiyorum keçi sütü sabununu da çok övüyorlar teşekkür ederim benzer şeyleri yaşayan birinden tavsiye almak çok daha iyi geldi 🤍

Goz altindaki kabarcik dedigin sıkılmayan milia ise hindistan cevizi yagi daha da olusturur.
Onceden senede 1 benim de cikardi igne ile bir yontemi vardi.

35 yasinda biri olarak rutinine onerim, kesinlikle kesinlikle eve geldigin gibi makyajini cikartip,yuzunu temizlemen ve gunes kremi surmen.

Makyaj temizleyici olarak temizleme sütü daha iyi diye biliyorum.
Yuz yikama jeli olabildigince katkisiz kullan,
Tonik icin gul suyu kullaniyordum simdi the purest aldim.

Ayni markanin cilt tonu esitleyici serumu var.yasin icin uygunsa arastirip kullanabilirsin.
O yaşa donsem cok dikkatli davranirdim bu konularda.
Gunes gozluksuz gezmez ve hatta bronzlasmazdim.

Simdi cogu urunu (dis macunu,sampuan vs) sls,paraben icermeyen temiz icerikli tercih ediyorum.
En buyuk tavsiyem de urunleri arastirarak al ve icine sinsin.birini kullanirken online alisveriste diger markayi gorup alip evdekini kenara atma.
Onceki aklim tum kozmetik urunlerimi vitrin gibi dizerken simdi bildigince az,gunluk rutinde kullandiklarimi gormek istiyorum.o yuzden olabildiignce biriktirme.
Ayni durum makyaj urunleri icin de gecerli.
Icine sinen urunu az ve oz al.
5 tane ruj gereksiz bence artik.
2 farkli renk yeterli bana.
He bir de sacim ince ve yagli. Su siralar kati sampuana gectim.deniyorum daha.

Ozetle yaşinin kiymetini bil mutlaka.onlemlerin uzun vadeli olsun.
Aklina takilan bir sey olursa,biliyorsam yazarim.
Kolay gelsin sana.

Bu deferli
Goz altindaki kabarcik dedigin sıkılmayan milia ise hindistan cevizi yagi daha da olusturur.
Onceden senede 1 benim de cikardi igne ile bir yontemi vardi.

35 yasinda biri olarak rutinine onerim, kesinlikle kesinlikle eve geldigin gibi makyajini cikartip,yuzunu temizlemen ve gunes kremi surmen.

Makyaj temizleyici olarak temizleme sütü daha iyi diye biliyorum.
Yuz yikama jeli olabildigince katkisiz kullan,
Tonik icin gul suyu kullaniyordum simdi the purest aldim.

Ayni markanin cilt tonu esitleyici serumu var.yasin icin uygunsa arastirip kullanabilirsin.
O yaşa donsem cok dikkatli davranirdim bu konularda.
Gunes gozluksuz gezmez ve hatta bronzlasmazdim.

Simdi cogu urunu (dis macunu,sampuan vs) sls,paraben icermeyen temiz icerikli tercih ediyorum.
En buyuk tavsiyem de urunleri arastirarak al ve icine sinsin.birini kullanirken online alisveriste diger markayi gorup alip evdekini kenara atma.
Onceki aklim tum kozmetik urunlerimi vitrin gibi dizerken simdi bildigince az,gunluk rutinde kullandiklarimi gormek istiyorum.o yuzden olabildiignce biriktirme.
Ayni durum makyaj urunleri icin de gecerli.
Icine sinen urunu az ve oz al.
5 tane ruj gereksiz bence artik.
2 farkli renk yeterli bana.
He bir de sacim ince ve yagli. Su siralar kati sampuana gectim.deniyorum daha.

Ozetle yaşinin kiymetini bil mutlaka.onlemlerin uzun vadeli olsun.
Aklina takilan bir sey olursa,biliyorsam yazarim.
Kolay gelsin sana.
Bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim 🤍
Güneş kremi sürmeye çok dikkat ediyorum artık ürün kullanırken daha dikkatli olacağım çok teşekkür ederim tekrardan

Kesinlikle yüzüne hindistan cevizi yağı sürme. Komedon oluşumunu tetiklersin.
Yaşın çok genç. Cildine neyin iyi geldiğini bilmiyorsan bir dermatologa git. Sade ama duzenli bir cilt bakimi oluşturur.

Katı sampuan kullanan var mi kizlar ya da saci kurutan sampuanlardan?
Sacim yagli normalde,kati sampuqn kepek gibi bir sey yapti.
Arada yag bakimi yapiyorum ama gitmedi bu kez ozellikle onlerde.

Katı sampuan kullanan var mi kizlar ya da saci kurutan sampuanlardan?
Sacim yagli normalde,kati sampuqn kepek gibi bir sey yapti.
Arada yag bakimi yapiyorum ama gitmedi bu kez ozellikle onlerde.
Sac kurutmaya calistikca yaglanan bir sey. Ustteki yagi sert kimyasallar ile aldikca cilt dengwde tutmak icin daha cok yag uretiyor ve sorun kisir bir donguye geliyor.

Bir de bu sac meselesi cok sac yapisina yani kisiye ozel. Ben hem kendi sacim hem esimin kepek problemi hem kizimin sac rutini icin hep farkli urunlerde cozum buldum. Esim cok kepek problemliydi vichynin kepek sampuani iyi geldi sonunda deneye deneye.

Sac kurutmaya calistikca yaglanan bir sey. Ustteki yagi sert kimyasallar ile aldikca cilt dengwde tutmak icin daha cok yag uretiyor ve sorun kisir bir donguye geliyor.

Bir de bu sac meselesi cok sac yapisina yani kisiye ozel. Ben hem kendi sacim hem esimin kepek problemi hem kizimin sac rutini icin hep farkli urunlerde cozum buldum. Esim cok kepek problemliydi vichynin kepek sampuani iyi geldi sonunda deneye deneye.
Tesekkurler,haklisiniz.
Benim sacim kepekli degil, sadece yeni farkli bir urune gectigimde bazen donemlik kurutuyor.
Misal o gun yag bakimi yapsam geciyor.
tam kepek degil bu sanirim deri soyulmasi.

Bu arada iyi mi yapiyorum bilmiyorum.
Gecen hafta her dustan sonra sacimi taramadim.
Dalgali ve guzel durdu, herkes iltifat etti taramadigimi bilmeden ama sac acisindan iyi bir sey mi bilemedim 🤗

Tesekkurler,haklisiniz.
Benim sacim kepekli degil, sadece yeni farkli bir urune gectigimde bazen donemlik kurutuyor.
Misal o gun yag bakimi yapsam geciyor.
tam kepek degil bu sanirim deri soyulmasi.

Bu arada iyi mi yapiyorum bilmiyorum.
Gecen hafta her dustan sonra sacimi taramadim.
Dalgali ve guzel durdu, herkes iltifat etti taramadigimi bilmeden ama sac acisindan iyi bir sey mi bilemedim 🤗
Iyi bisi :) ne kadar dogalina birakir ne kadar az mudehale ederseniz sac icin o kadar iyi :)
Yag bakimi yaptiginizda da sacinizi extrqdan sampuanlayip daha da kurutmamak onemli.

Merhabalar ben 17 yaşındayım ve şu zamana kadar herhangi bir cilt bakım rutinim olmadı kuru bir cildim var kendime cilt bakımı rutini oluşturmak istiyorum fakat zarar veririm diye çok korkuyorum sivilce hiç yok yüzümde fakat renk eşitsizliği var ve kızarıklık
Nasıl bir rutin oluşturabilirim ek olarak şunu da ekleyeyim geçen hafta göz altımda 3 tane hiç anlam veremediğim minik kabartilar çıktı yardımcı olursanız sevinirim 🤍
Kuru cildin en büyük sorunu ilerleyen yıllarda kırışıklığa meyil oluyor malesef.
Size tavsiyem temiz cildinize(temizleme kopugu,sabun,tonik) uygulamasindan sonra nemlendirici kullanmanız olur. Haftada veya 15 günde bir cilt tipinize uygun maske uygulaması.
Mutlaka ve mutlaka yaz kış güneş kreminizi ihmal etmeyiniz 🥰

X