Cilt lekerine savaş!

SaryamV

Tevekkül🙏🏻
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2019
461
6.045
27
Merhabalar, yeni üye oldum ama güzel bir maske tarifim var.
1 adet patatesi rendeliyoruz ve suyunu sıkıp ayrı bir kaba alıyoruz içine 2 çay kaşığı limon suyu ve koyulaşsana kadar pirinç unu koyup karıştırıyoruz. Bu maskeyi uygulamadan önce yüzümüzü temizliyoruz ve sıktığımız patates püresi ile ilk önce yüzümüze peeling yapıyoruz ve daha sonra bu koyu kıvamlı maskeyi sürüyoruz. 10 dk beklettikten sonra soğuk su ile yıkıyoruz.
1 haftadır uyguluyorum her gece yatmadan önce, cildim çok yağlı sivilce ve leke sorunum var ve siyah noktalar malesefff. Ama 1 haftada lekelerimde gözle görülür açılma ve siyah noktalarımda kesinlikle azalma gördüm, cilt tonunu eşitliyor, kızarıkları önleyip daha pürüzsüz yapıyor.
Ama önemli bir konu eğer cildiniz hassas ve limona karşı duyarlıysa sadece patates suyu ve pirinç unu ile yapabilirsiniz.
Daha önce defalarca kremler ilaçlar kullandım evde yapılan çok maske denedim ama en çok sonuç aldığım maske bu oldu. İnşallah sizlerde de işe yarar. İnternette yabancı ve Türk sitelerinde çok araştırdım patates gerçekten bir mucize, içinde A, B, C vitaminleri, fosfor, potasyum, karbonhidrat, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengin olan patates aynı zamanda antioksidan olduğu için cilde çok faydalı.

Çok uzun oldu ama lekeler insanın psikolojini bozduğu için çok iyi anlarsınız beni :KK61: