Cilt problemi

Nisanur12

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2022
9
9
24
Cildim de bu tarz minik minik pütürcükler var,cildim kuru ve hassas bir de çabuk kızarıyor.Kendime cilt bakım rutini oluşturmaya çalışıyorum,bu pütürler nedir ve nasıl geçer bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir miii🧚

Eklentiler

• IMG_20220504_221205.jpg
    IMG_20220504_221205.jpg
    75,5 KB · Görüntüleme: 60
Pütürler yağ bezesi yanlış kullanılan kozmetiklerden,kötü beslenmekten vs olur..bende de bir iki tane var geçiyorlar doğru rutin oluşturduğunuzda
Cildim genelde kuru t bölgem yağlı hafta da bir kere yeşil kil maskesi yapıyorum (çok iyi geliyor)
Sonra cildime göre krem ve serumlarım var onları kullanıyorum ve tabiki en önemlisi makyajla asla yatmıyorum yüzümü ilk önce ellerimle sonra da yüz İçin olan aletlerle temizliyorum

Çok teşekkür ederim yorumunuz içinn🥰ya aslında ben makyaj da yapmıyorum,şu an ki rutinim de cildimi Bioderma'nın sensibio temizleyicisi ile sabah ve gece temizliyorum,ardından termal su sıkıp hyaluronik asit serumu ile cildimin nem tutmasını sağlıyorum,gün içerisinde güneş kremimi de kullanmaya çalışıyorum,dediğiniz gibi kil maskesini de deneyeceğim çok sağ olun💐belki kullandığım ürünler cildime iyi gelmiyordur ara verip bakacağımm,yağ bezeleri için önerdiğiniz bir serum var mı acaba?

Çok teşekkür ederim yorumunuz içinn🥰ya aslında ben makyaj da yapmıyorum,şu an ki rutinim de cildimi Bioderma'nın sensibio temizleyicisi ile sabah ve gece temizliyorum,ardından termal su sıkıp hyaluronik asit serumu ile cildimin nem tutmasını sağlıyorum,gün içerisinde güneş kremimi de kullanmaya çalışıyorum,dediğiniz gibi kil maskesini de deneyeceğim çok sağ olun💐belki kullandığım ürünler cildime iyi gelmiyordur ara verip bakacağımm,yağ bezeleri için önerdiğiniz bir serum var mı acaba?

Yağ bezesini bünye kendi yapar o yüzden serumu yok yani ben bulamadım onun yerine her akşam yüzümü temizledikten sonra elma sirkeli suyla siliyorum bu hem yüzümün ışıldamasını sağlıyor hem kötü bakteriler varsa öldürüyor hem de yağ bezelerini yok ediyor..hafta da bir kere yeşil kil maskesi mutlaka yap
Sonra kesinlikle cildine uygun serumlar al hylüronik asiti nemli yüzüne sür ki nemini tutsun arkasından C vitamini ve arada retinol (soyucu özellikli olmayandan başla) yavaş yavaş yükseltirsin
ginseng serum anti aging yaşlanma karşıtı serum ve peptit serum mutlaka olmalı
Yani anlayacağın serumlar çok önemli cildin en alt tabakasına kadar gidiyor çünkü
Ve cildine uygun krem sür oda üst tabakanın nemli olmasını yaşlanmayı geciktiriyor
Yediklerine içtiklerine özen göster bol su iç
Yazınca çok zor gibi görünse de bunları birgün başka diğer gün başka olarak kullanırsan cildin muhteşem olucaktır ❤️❤️❤️❤️

X