Cinnet

3cadianasi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
819
1.301
İyi aksamlar hanımlar , evet eşim resmen cinnet getirdi.İki gün oluyor iş yerinde çok sıkıntı olduğunu zaten biliyorum.Cok streliydi zaten.Aksam işten geldi.Hemen tatile çıkalım köye gidelim dedi.Bende hemen gidemeyiz hazırlık yapayım sabah gidelim dedim.Resmen çildirdi ,bağırıp çağırıp eline ne geçerse fırlatmaya başladı.Evlendigimizden beri böyle bir seyle ilk kez karşılaştım.İste bir şey istemiş ben hemen yapmamisim bir görseniz kapılara ,duvarlara vuruyor.Bende çocuklarimda çok korktuk.Allahim resmen tekrar yaşadım o anı.İki gündür konuşmuyorum.İftar yemeğini ondan ayrı kızlarla odamızda yiyoruz.Ondan ayrı oturuyorum.Şu an içimde nefretten başka birşey yok.Biliyorum en geç bir haftaya yalvarmaya başlıyacak.Ama bu çok ağır geldi bana.Hele evden gideceksin demesi kulağımdan gitmiyor.Kavga esnasindada dedim kendisine ,bundan sonra sakın beni eşin olarak görme,zira ben seni görmüyorum dedim.Okuyan herkese teşekkür ediyorum

Ay neyin siniri bu bu kadaaar? Şaka gibi.
Beyefendinin istediği dakikasında mı olacakmış? Kusura bakmasın o işler öyle olmuyor. Tabi hazırlık yapacaksınız.
O kadar sinirliyse gitsin dağlara bağırsın taşları yumruklasın
Kizlar küçük mü? Cok üzüldüm . Unutmayacaklar bunu. Bence de konuşmayın bir süre. Bravo ona bayram üstü..

Adamın sıkıntısını biliyormuşsunuz.
Hemen gidemeyiz demek yerine;
Noldu?Canın çok sıkkın bu aralar,konuşmak ister misin?Diye sormadınız mı?
Cinnet gerçekten farklı bir durum,
akıl baştan gidiyor.
Eşiniz ruhsal bir bunalım geçiriyor olabilir.

Acaba birseyleri eksik yazmış olabilir misiniz ? Tatile gidelim dedı.siz hemen olmaz dediniz diye cinnet gecırdı.bu işte bı tuaflık var .dıeolog eksıklıgı var sanki .herşeyi yazmamışsınız🤔
Söylediği şey ben onu hiç umursamiyormusum,hiçbir isteğine hemen istekle cevap vermiyormuşum.Köyümüz iki saatlik yol ,fakat üç dört gün kalalım dedi,bende yemeklerim hazır ,hiçbir hazirligim yok hazirlanmam lazım dedim.Bu onun için ,onu reddetmem bahane bulmam demekmiş ,bunu söylüyor

Beyefendinin istediği dakikasında mı olacakmış? Kusura bakmasın o işler öyle olmuyor. Tabi hazırlık yapacaksınız.
Kizlar küçük mü? Cok üzüldüm . Unutmayacaklar bunu. Bence de konuşmayın bir süre. Bravo ona bayram üstü..
Sarışıncım sıradan bir sinir hali olmayabilir.
Cinnet hali bir anda gelir ve insan istese de kontrol edemez kendini.

Adamın sıkıntısını biliyormuşsunuz.
Hemen gidemeyiz demek yerine;
Noldu?Canın çok sıkkın bu aralar,konuşmak ister misin?Diye sormadınız mı?
Cinnet gerçekten farklı bir durum,
akıl baştan gidiyor.
Eşiniz ruhsal bir bunalım geçiriyor olabilir.
Sormaz olur muyum ,neyin var ,noldu dediğimde,iş yerinde yirmi tane pislik insanla uğraşıyorum yeter artık dedi.Zaten köpürüyordu ama bana hemen kalk gidelim demesi ne öyle bir cevap verdim.Üc çocuğum var .En küçüğü bir yaşında ,hemen o dedi diye o dakka nasıl yolculuğa cikayim

Söylediği şey ben onu hiç umursamiyormusum,hiçbir isteğine hemen istekle cevap vermiyormuşum.Köyümüz iki saatlik yol ,fakat üç dört gün kalalım dedi,bende yemeklerim hazır ,hiçbir hazirligim yok hazirlanmam lazım dedim.Bu onun için ,onu reddetmem bahane bulmam demekmiş ,bunu söylüyor
sanki kavga etmeye bahane aramış

Teşekkür ederim ,kızlarım 12 ,9,1 yasinda

Sormaz olur muyum ,neyin var ,noldu dediğimde,iş yerinde yirmi tane pislik insanla uğraşıyorum yeter artık dedi.Zaten köpürüyordu ama bana hemen kalk gidelim demesi ne öyle bir cevap verdim.Üc çocuğum var .En küçüğü bir yaşında ,hemen o dedi diye o dakka nasıl yolculuğa cikayim
Anladım,zaten canı sıkkın olup bir de sizin
haklı itirazınızı yanlış anlayınca işler çığırından çıkmış.
Olan olmuş,bundan sonrasında ne yapabileceğinizi düşünmek lazım.
Öncesinde aranızda bir tatsızlık veya anlaşmazlık var mıydı?
Normalde nasıl davranır size ve çocuklarına?

Teşekkür ederim ,kızlarım 12 ,9,1 yasinda
Ben en çokta kızların anlamalarına,baba yapma diye bagirmalarina üzüldüm.Hic uyuyamadım iki gündür.Onlarida alıp ,yattım .Kızlar bu manzarayı unutacaklarmi dedim ona dahada çok gerildi.Beni kızlara kötü gösterdin ,hep senin yüzünden diye bağırdı.

Anladım,zaten canı sıkkın olup bir de sizin
haklı itirazınızı yanlış anlayınca işler çığırından çıkmış.
Olan olmuş,bundan sonrasında ne yapabileceğinizi düşünmek lazım.
Öncesinde aranızda bir tatsızlık veya anlaşmazlık var mıydı?
Normalde nasıl davranır size ve çocuklarına?
Bana çok düşkündür,kizlarada öyle.Herseyi anlatır ,konuşur.Ama dediğim gibi bu bir ilkti ama çocukluğuma döndüm.Babam geldi gözlerime .Babam her cinnet geçirdiğinde annemide benide doverdi.İstemsiz bana vuracak sandım.O buna daha çok sinirlendi.Sana nasıl dokunucagimi sanıyorsun diye eline geçeni firlatti

Eşin haksız ama çok sıkıntılı gibi geldi.
Bayramda gitme konusu evde hiç konuşulmamış mıydı? Yarın gidelim dediğinizde hayır bugün dediğinde o zaman yardım et de hazırlanalım deseydiniz keşke. Dediğim gibi eşin haksız ama iş yerinde büyük sorunlar var gibi. İster istemez özel hayata yansıyor.

Bayramda gitme konusu evde hiç konuşulmamış mıydı? Yarın gidelim dediğinizde hayır bugün dediğinde o zaman yardım et de hazırlanalım deseydiniz keşke. Dediğim gibi eşin haksız ama iş yerinde büyük sorunlar var gibi. İster istemez özel hayata yansıyor.
Bayramda Karadeniz'e gidecektik.İkinci günü falan.Nu konuştuk,otellere baktık.Köy hiç akılda yoktu.Koy dediysem devamlı gittiğimiz bir yer değil.Kac aydır gidilmemiş ,bir yer.Ben üç çocukla saat beşte nasıl oraya gideyim.Gidince akşamın köründe napayım.Cok bilmiş konuştu,hep sen bilirsin ,hep sen olanların gibi gibi pek çok şeyler söyledi.O şokla çoğunu unuttum

Üzüldüm çocukların da şahit olduğu böyle bir durum yaşamanıza.
Normalde böyle değildi diyorsunuz, iş yerinde yaşadığı sıkıntılar çok bunalttı demek ki. Keşke yaşanmasaydı ama biraz zaman verin eşinize de kendinize de. Sakinleşince konuşursunuz, gerekirse psikoloğa gitsin eşiniz.
Tekrarı olmaz inşallah.

Onu gibi görmek dahi istemiyorum,sanki 13 yıllık emek bir anda silindi.Hicbir sevgi,saygı kalmadı içimde.Bilmiyorum nasıl üstesinden gelip,nasıl unutucam.Daha önemlisi kızlarım nasıl unutucak

Üzüldüm çocukların da şahit olduğu böyle bir durum yaşamanıza.
Normalde böyle değildi diyorsunuz, iş yerinde yaşadığı sıkıntılar çok bunalttı demek ki. Keşke yaşanmasaydı ama biraz zaman verin eşinize de kendinize de. Sakinleşince konuşursunuz, gerekirse psikoloğa gitsin eşiniz.
Tekrarı olmaz inşallah.
Çok teşekkür ederim.İs yerinde eşim pahalı bir makineyi kullanıyor.Bir nevi çizim ,proje.Ama önüne gelen onun yaptığı işe göz koyup,eşimin yaptığı en ufak hatayı patrona yetiştiriyormuş.Bilmiyorum bunun gibi şeyler işte.Esim çok ciddidir.Sevmez laubaliligi.Bana çokta anlatmaz.O günde öğlende aradı ben burada napicam diye.Sakin ol , duymamazlıktan gel,işinle ilgilen demiştim .Ama akşam gelince ipler koptu işte

X