Cinsellik konuşmazsan fotoğraflarını yayarım diyen sapık

Sheldon_Cooper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2018
1.192
858
27
Merhaba iyi akşamlar,kime sorsak ne yapsak bilemedim.Burada az çok bir şeyler bilen yol gösteren olur diye düşündüm.
Bu olay benim başımdan geçmedi,3 tane arkadaşımın başından geçiyor.
Bir çocuk var,Türk değil Pakistanlı.Kanadalı bir kız arkadaş aracılığıyla tanışılmış.Türkiye’ye daha önce gelmiş hatta bu kişiyle buluşulmuş yani dolayısıyla tipi biliniyor.Fotoğrafı ve cep telefon numarasını biliyoruz.
Bu çocuk yıllardır bizimkilerle arkadaş.Ben de tanıyorum ama çok değil.Arkadaşlarımın da fotoğrafları bu çocukta var.(Normal fotoğraflar,çıplak fotoğraflar falan değil)
Bu çocuk son birkaç aydır garip davranmaya başladı en sonunda herkesle durduk yere kavga edip ilişkisini kesmiş.Sonra da bizim kızların numaralarını sapık gruplara yaymış.X’in (Bir arkadaşım) çıplak fotoğrafını görmezsem numaraları yaymaya devam ederim demiş.Hatta başka bir arkadaşın kardeşine de (14-15 yaşında) “benimle cinsellik konuşmazsan senin de numaranı ve fotoğraflarını sapık gruplara yayarım” demiş.Kız da daha küçük,korkmuş ve internetten bulduğu bir fotoğrafı atmış.Çocuk da gitmiş.
Pakistan’da yaşıyor şu an.Oranın vatandaşı.”Beni hapse falan attıramazsınız” diyordu.Sonra özür falan diledi bizimkiler kabul etmedi tabii.Sonra duruldu.
Şimdi aylar sonra tekrar X’in bir fotoğrafına erişmiş ve onu yaymakla tehdit ediyor.Ayrıca başka bir 15 yaşındaki kıza cinsellik konuşmazsan yayarım fotoğraflarını ve numaranı demiş.Kızın koyduğu bütün whatsapp profillerini de ekran görüntüsü almış hepsini atmış kıza.
Neden böyle herkesi rehberinize ekliyorsunuz yüz göz oluyorsunuz ki dedim ama olan oldu.
Bu arada çocuk 18 ya da 19 yaşında.
Bu kişiyi şikayet edebilirler mi ? Facebook hesabından Pakistan’daki arkadaşlarını bulduk durumu anlatıp ailesinin numarasını istemek için ama büyük ihtimalle vermezler.
Ne yapılır böyle bir durumda ?

Bilisim suclarina sikayet edilebilir numara dagitmak suctur kaldı ki tek sucu bu degil o kisinin..yurt dısında olmasi isleri zorlaştırır gibi geldi..Numalarini degistirsinler en temizi.

Havlayan köpek ısırmazmış. 16 yaşımda webcamde göğsümü açmak istemeyen sapık da beni tehdit etmişti durumu aileme anlattım sonra olaylar olaylar. Boş beleş tehditler sadece kuru gürültü.
Bu çocuk gerçekten yayıyor numaraları ama daha önce 3 arkadaşımınkini yaydı.Günde 100-150 kişiyi engelliyorlardı.Bir de birinin fotoğrafını ve başka kişilerin de numarasını yaymıştı ama tanımıyorum onları.
Nasıl olsa başka ülkedeyim bir şey yapamazlar diye düşünüyor.

Çocuk Pakistan’da biz Türkiye’de.Bir anlamı olur mu ki buranın vatandaşı değil sonuçta,zaten onda da o rahatlık var
Bilişim suçları diye ayrı bir birim var o birim türkiye ve diş devletlerle ilgili şikayetlerle ilgili bir birimn

Numara yaymak her şekilde suç. Yurt dışındayım bana bir şey yapmazlar diye hiç düşünmesin.

Yapacakları şey basit. Bütün sosyal medyalarını kapatıp numaralarını iptal edip yeni hat alacaklar. Adam iletişim kurmaya devam ettikçe daha da şantajları artacak. Cinsel içerikli konuşsa bu sefer cinsel içerikli konuşmaların var elimde diyecek. Çıplak foto verse o fotoyla tehdit edecek. Numarasından suç duyurusunda da bulunabilir. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun. Korkmayın.

Yapacağınız şey belli, çocuğun ailesini bulucaksınız facebooktan sizin bu sapık oğlunuz bizi tehdit ediyor diceksiniz. Elinizdeki yazışmaların screenshotlarını atıcaksınız. Olmazsa İnstagramda orda burda ifşa edin sapık diye.

Konuay dönersem sizin pakistanlılarla işiniz ne, hiç aklınız yok mu? Ne işiniz var bilmediğiniz adamlarla neye konuşuyorsunuz? Şurda şantaja uğrayan kimseye şöyle bir şey yazmam ama ultra akılsız geldiniz bana. Kmlerce uzakta yaşayan bir herife ne savcı söker ne başka biri, ne olduğu belirsiz tiplerle ne demeye konuştunuz?? Ne zorunuz vardı? 100 kez yazdım burda Arap marap Hintli pakistanlı uzak durun bunlar normal medeni adamlar değil, kadına şiddet de var, tecavüz de. Zorla belanızı arıyorsunuz.

Evet ben de sizin gibi düşünüyorum zaten bir tanesi numara değiştirdi ama onu da bulmuş bir yerden.
Numarası var evet,fotoğrafı da var

O zaman ne yapsınlar bilişim suçlarına mı gitsinler ?
Zaten bir ceza almasına gerek yok ailesi öğrense polis kapısına gitse bile yeterli olur cayması için.
Evet çünkü numara değiştir sosyal medya kapat yine azıyorlar. Twitter da bu konuda ses getiriyor.

Bu cağda pakistandaki adamdan bu kadar korkmak saçma. birincisi numaralar değişecek, sosyal medyalar değişecek, siber suçlara da şerefsizi bildirecekler. Ailelere de mutlaka soyleyecekler (bu hayatta aileler çocuklarını pisliklerden korumak için var)sıfırdan devam edecekler. bu gençler bazen akıl tutulması yasiyor

Evet ben de sizin gibi düşünüyorum zaten bir tanesi numara değiştirdi ama onu da bulmuş bir yerden.
Numarası var evet,fotoğrafı da var
Bulamaz yaa nerden bulmuş? Bıçak gibi kesilip atılacak bu tarz iletişimler. Yoksa cidden kurtulmak çok zor. Karşı taraf manipülasyon ustası. Muhatap oldukça etkisi altında kalacaklar korkuları büyüyecek. Yaşları da çok genç. Facebook instafram cidden rezil yerler. Bir insanin Bütün sosyal çevresine ulaşıp bir insanı cidden iftiralarla bezdirebilirsin . Kotuluk yapmak istersen bir insana sosyal medyası yeter yani. Başıma geldi ordan biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…