Cinsellik olmadan evlilik olur mu ?

Merhaba arkadaşlar. Şimdi size 2 yıldır evli olan fakat halen cinsel hayatı olamayan bir genç kızdan bahsetmek istiyorum.
2 sene önce 3 senelik beraberliğimizin sonunda birbirimizi çok severek evlendik. Her genç kızda olduğu gibi bende ilk gece nasıl olacak diye merak içerisindeydim. İlk gece malum yorgunluktan dolayı hiç böyle işlere girişmedik. Yatıp dinlenelim dedik. Şimdi düşünüyorum da gelinliğimi bile kendim çıkartmıştım. Eşime iplerimi çözmesini istedim çözdü ve gitti. Gayet hoş geceliğimi giyip tv nin karşısına geçtik biraz izledik sonra uyuyalım dedik. Eşim uyuyamadı ve kalkıp tv izlemeye gitti. Ve orada uyudu. İlk gecemiz böylece bitmiş oldu ama nedense o gece baya üzülmüştüm. İlk geceden ayrı uyuduğumuz için. Herneyse ertesi akşam cinsel olarak yaklaştık birbirimize bi ön sevişmemiz oldu gayet güzeş giderken eşim heyecanlandım deyip durdu. O gün öylece bitti. Ertesi gün tekrar yakınlaştık bu seferde eşim bende kuruluk olduğunu söyledi. Doğum kontrol hapı kullanıyordum ondandır dedi. Bırak düzelir dedi. Tamam dedim bıraktım. Üst üste böyle bir kaç gün geçti derken eşim acele etmemize gerek yok kendini rahat hissettiğinde birlikte oluruz falan dedi. Tamam dedim. Halbuki ben aslında rahat hissediyor ve eşimle birlikte olmak istiyordum. Herhangi bir korku veya eşimi itme ne biliyim korkup bağırma tarzı hiçbişey olmadı. Herneyse bu durum 1 ay 2 ay derken zaman hızla geçip gidiyordu. Ve eşim bana acaba sende vajinismus olabilir mi varsa da normal artık bi çok kadında görülen bişey vs. dedi. Ve benim içime hiç ortalıkta yokken kurt düşürdü ve aklımı ona takmama sebep oldu. Bir jinekolog bulup muayene oldum. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ben rahatlamış bir şekilde oradan ayrıldım. Aradan zaman geçti hala dahs tık yok ve sevişme vs baya azaldı. Çünkü her sevişmemizin sonu eşimin duraksayıp içeri giderek beni yatağımızda bırakmasıyla sonlanıyordu. Ve ben her seferinde gizlice ağlıyordum. Evliliğimizin ilk senesi böyle geçti. Ve sonunda bir psikologa gitmeye karar verdik. Bir kaç seans gittik ve enerjimiz tutmadı gibi hissedip devam etmedik. Yeni bi psilolog arayacakken eşim korona oldu. 7-8 gün hastanede yattı. Çok şükür hastalığı atlattıktan bir süre sonra bi süre cinselik konularına hiç bakmadık bile malum herkesin korktuğu bir hastalığı atlatmıştı. Herneyse o dönem kendini yorgun ve depresif hissettiğini ve içsel olarak bu sıkıntısını gidermek için bi psikologa gideceğini söyledi. Gittikten sonra memnun kalmadığımı benim bir psikolog bulmamı söyledi. Ben zaten sürekli bir bu derdimize çare arayışı içerisindeydim. Doktor psikolog ne varsa araştırıyorum. Ve hep ben bu durumdan muzdarip olduğumu sürekli üzüldüğümü dile getiriyorum. Eşimse bende düşünüyorum ama kafaya takmamaya çalışıyorum sorun daha büyür diye diyor. Ve hiç bu konuyu açmıyor ben sürekli iğneliyordum ne zaman olcak olmuyor vs gibi. Çok uzun oldu kusura bakmayın. Gel gelelim evliliğimizin 2 . Senesine vardık sayılır. Ve zaten belki haftada bir olan sevişmemiz bile bi süredir hiç yok. Bırakın sevişmeyi herhangi bir cinsel olarak temas yan yana her akşam oturuyoruz bi öpüşme ufak bi öpücük falan hiçbişey yok. Başından beri zaten yoktu hani yatak odası falan hariç birbirmize cinsel yaklaşmalarımız çok azdı. Çünkü eşim hiç yanaşmıyordu. Bende bir süre sonra bıktım peşinde koşmaktan. Ve ben bazen bu iş senelerce böyle giderse ne yapıcaz ben çocuk istiyorum falan demeye başladım artık hani cinselliği geçtim cocugumuz olsun bi an önce bu işi halledelim diyorum. Ama tabi asıl amaç düzgün bir cinsel hayatımıızın olması. Eşim işe düşkün çok çalışır. Bu yüzden haftaiçi şimdiye kadar hiçbi zaman cinsel yakınlaşmamız olmadı diyebilirim. Haftasonuna randevulaşıyorduk ama randevu gibi olunca da içimizfen gelmiyor ve tv izleyerek geçiriyorduk. Bir gün yine bu konuları konusurken cocuğumuz olmasa ayrılcakmıyız yani dedi belki sende yada bende sorun var dedi. Hayır dedim ama en azından olup olmadığını bilmemiz.için de bi cinselliğimizin olması lazınm dedim. Bana dedi ki cinsellik olmasa bile ben senle bu yüzden evlenmedim tabi ki cok önemli ama olmazsa da bu sebepten boşanmak cok saçma düşünme böyle şeyler dedi. Peki dedim ama içimden öyle geçmedi tabi ki. Ayy inanılmaz uzun yazdım sonuç olarak bütün bu anlattıklarımdan ne çıkarırsınız ne düşünürsünüz hala birlikte olamadık ve ben bundan bunaldım artık hanımlar. ( Bu arada nişanlıyken ara ara cinsel yaklaşımlarımız oluyordu ve heyecanlı gayet güzel geçiyordu) ( eşim benden 13 yas büyük ve daha önce bir çok ilişkisi olduğunu sadece bakire biriyle hiç olmadığını söylüyor ) ve artık sorunun bende değil onda olduğunu düşünüyoruz. En son bir ürolojiyle gidip test yaptırdı sonuclarını almaya gitmedi cunku bi kaç gündür konusmuyoruz tartışmıştık.
Benim bi arkadaşın başına gelmişti sonuna kadar okuyamadım yazdıklarınızı ama ilişkiye girmiyordu hep bahane Kıza yükleniyordu. Çocuk gay çıktı. Toplumsal baskıdan ailesinin haberi bile bile kızla evlenmiş. Evlendikten 3 ay sonra öğrendi

12 yılı evlilikle geçmiş, toplamda 20 yıldır beraberliği ona bir bayan olarak cevabım, cinsellik evet herşey değil ama cinsellik olmadan da evlilik olmaz.

bizim eşimle güya evlilik öncesi de ilişkimiz vardı, hep yakalanma korkusu olduğu için sorun olduğunu söylüyordu (7 yıl ve evet kafama tüküreyim). evlendik, sizin gibi ilk gece yattık uyuduk, üstelik sabah eşim evde değildi :) annesine gitmiş :KK70:

evlendikten sonra benim istekli olduğum için kkendisinin yetemeyeceğinden korktuğundan olmadığını bahane etti yıllarca. sonrasında benim de isteğim falan kalmadı. yılda iki kere, o da denk getirip deliğe girebilirse ( ki bacağımı falan zorladıkça kalkıp gidiyordum) oldu ilşkimiz. son 7 senedir ayrı yatıyoruz. çok detay var burda uzatmak istemiyorum ama evlilik değil bu. ev arkadaşlığı bile değil bence. bu kadar yıl sonra sadece zorunluluk...
Bunca yıldır nasıl katlanıyorsunuz? Şoktayım. Madem olmuyor neden genç yaşınızda mutlu olmayı tercih etmediniz de devam ediyorsunuz? Bu zulmü kendinize reva görmeniz neden? Ya ilerde hastalık sahibi olursanız? Ne zorunluluğunuz var?
Bağımlılık olabilir mi?

Batakta ve yatakta eşine güvenmiyorsan, eline güven... 😎 Benim sadık yarim sağ elim sağ elim 🤣🤣
Elimle devam edeceğime eşime tekmeyi basar mutlu olmaya bakarım. Ya erkeklik vazifesini yerine getirip adam gibi kocalık yapar, ya da defolur gider anasının memesini emmeye devam eder! Beslek yetiştiriciliğine son! :KK70:

Elimle devam edeceğime eşime tekmeyi basar mutlu olmaya bakarım. Ya erkeklik vazifesini yerine getirip adam gibi kocalık yapar, ya da defolur gider anasının memesini emmeye devam eder! Beslek yetiştiriciliğine son! :KK70:
Adama tekmeyi vur diyorum ya ben zaten. Elden kastim buydu. Zaten tekmeyi vurunca Elizabeth ile başbaşasin bacim sonra istedigin gibi yolunu çizersin

Merhaba arkadaşlar. Şimdi size 2 yıldır evli olan fakat halen cinsel hayatı olamayan bir genç kızdan bahsetmek istiyorum.
2 sene önce 3 senelik beraberliğimizin sonunda birbirimizi çok severek evlendik. Her genç kızda olduğu gibi bende ilk gece nasıl olacak diye merak içerisindeydim. İlk gece malum yorgunluktan dolayı hiç böyle işlere girişmedik. Yatıp dinlenelim dedik. Şimdi düşünüyorum da gelinliğimi bile kendim çıkartmıştım. Eşime iplerimi çözmesini istedim çözdü ve gitti. Gayet hoş geceliğimi giyip tv nin karşısına geçtik biraz izledik sonra uyuyalım dedik. Eşim uyuyamadı ve kalkıp tv izlemeye gitti. Ve orada uyudu. İlk gecemiz böylece bitmiş oldu ama nedense o gece baya üzülmüştüm. İlk geceden ayrı uyuduğumuz için. Herneyse ertesi akşam cinsel olarak yaklaştık birbirimize bi ön sevişmemiz oldu gayet güzeş giderken eşim heyecanlandım deyip durdu. O gün öylece bitti. Ertesi gün tekrar yakınlaştık bu seferde eşim bende kuruluk olduğunu söyledi. Doğum kontrol hapı kullanıyordum ondandır dedi. Bırak düzelir dedi. Tamam dedim bıraktım. Üst üste böyle bir kaç gün geçti derken eşim acele etmemize gerek yok kendini rahat hissettiğinde birlikte oluruz falan dedi. Tamam dedim. Halbuki ben aslında rahat hissediyor ve eşimle birlikte olmak istiyordum. Herhangi bir korku veya eşimi itme ne biliyim korkup bağırma tarzı hiçbişey olmadı. Herneyse bu durum 1 ay 2 ay derken zaman hızla geçip gidiyordu. Ve eşim bana acaba sende vajinismus olabilir mi varsa da normal artık bi çok kadında görülen bişey vs. dedi. Ve benim içime hiç ortalıkta yokken kurt düşürdü ve aklımı ona takmama sebep oldu. Bir jinekolog bulup muayene oldum. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ben rahatlamış bir şekilde oradan ayrıldım. Aradan zaman geçti hala dahs tık yok ve sevişme vs baya azaldı. Çünkü her sevişmemizin sonu eşimin duraksayıp içeri giderek beni yatağımızda bırakmasıyla sonlanıyordu. Ve ben her seferinde gizlice ağlıyordum. Evliliğimizin ilk senesi böyle geçti. Ve sonunda bir psikologa gitmeye karar verdik. Bir kaç seans gittik ve enerjimiz tutmadı gibi hissedip devam etmedik. Yeni bi psilolog arayacakken eşim korona oldu. 7-8 gün hastanede yattı. Çok şükür hastalığı atlattıktan bir süre sonra bi süre cinselik konularına hiç bakmadık bile malum herkesin korktuğu bir hastalığı atlatmıştı. Herneyse o dönem kendini yorgun ve depresif hissettiğini ve içsel olarak bu sıkıntısını gidermek için bi psikologa gideceğini söyledi. Gittikten sonra memnun kalmadığımı benim bir psikolog bulmamı söyledi. Ben zaten sürekli bir bu derdimize çare arayışı içerisindeydim. Doktor psikolog ne varsa araştırıyorum. Ve hep ben bu durumdan muzdarip olduğumu sürekli üzüldüğümü dile getiriyorum. Eşimse bende düşünüyorum ama kafaya takmamaya çalışıyorum sorun daha büyür diye diyor. Ve hiç bu konuyu açmıyor ben sürekli iğneliyordum ne zaman olcak olmuyor vs gibi. Çok uzun oldu kusura bakmayın. Gel gelelim evliliğimizin 2 . Senesine vardık sayılır. Ve zaten belki haftada bir olan sevişmemiz bile bi süredir hiç yok. Bırakın sevişmeyi herhangi bir cinsel olarak temas yan yana her akşam oturuyoruz bi öpüşme ufak bi öpücük falan hiçbişey yok. Başından beri zaten yoktu hani yatak odası falan hariç birbirmize cinsel yaklaşmalarımız çok azdı. Çünkü eşim hiç yanaşmıyordu. Bende bir süre sonra bıktım peşinde koşmaktan. Ve ben bazen bu iş senelerce böyle giderse ne yapıcaz ben çocuk istiyorum falan demeye başladım artık hani cinselliği geçtim cocugumuz olsun bi an önce bu işi halledelim diyorum. Ama tabi asıl amaç düzgün bir cinsel hayatımıızın olması. Eşim işe düşkün çok çalışır. Bu yüzden haftaiçi şimdiye kadar hiçbi zaman cinsel yakınlaşmamız olmadı diyebilirim. Haftasonuna randevulaşıyorduk ama randevu gibi olunca da içimizfen gelmiyor ve tv izleyerek geçiriyorduk. Bir gün yine bu konuları konusurken cocuğumuz olmasa ayrılcakmıyız yani dedi belki sende yada bende sorun var dedi. Hayır dedim ama en azından olup olmadığını bilmemiz.için de bi cinselliğimizin olması lazınm dedim. Bana dedi ki cinsellik olmasa bile ben senle bu yüzden evlenmedim tabi ki cok önemli ama olmazsa da bu sebepten boşanmak cok saçma düşünme böyle şeyler dedi. Peki dedim ama içimden öyle geçmedi tabi ki. Ayy inanılmaz uzun yazdım sonuç olarak bütün bu anlattıklarımdan ne çıkarırsınız ne düşünürsünüz hala birlikte olamadık ve ben bundan bunaldım artık hanımlar. ( Bu arada nişanlıyken ara ara cinsel yaklaşımlarımız oluyordu ve heyecanlı gayet güzel geçiyordu) ( eşim benden 13 yas büyük ve daha önce bir çok ilişkisi olduğunu sadece bakire biriyle hiç olmadığını söylüyor ) ve artık sorunun bende değil onda olduğunu düşünüyoruz. En son bir ürolojiyle gidip test yaptırdı sonuclarını almaya gitmedi cunku bi kaç gündür konusmuyoruz tartışmıştık.
Sorun esinizde insan eşiyle bişeyler yaşamak ister genelde ilk başlatan taraf erkek olur.Hic yanaşmamasi tuhaf geldi

Evet artık bizde karşılıkla olarak öyle düşünüyoruz kendiside söylüyor psikolojik sanırım diye cunku ön sevişmeden sonra doğal olarak durum birlikte olmaya itiyor. Ama biz o aşamaya gelince eşim hep kendini geri çekiyor yada yüzde 90 ereksiyonunu kaybediyor.
Benimki gibi
Terapi almalı

Eşiniz ya aseksüel (herhangi bir cinsel istek duymayan insan) ya da homoseksüel (eşcinsel). Başka bir açıklaması yok.

Sevişmek öpüşmemek istemesime karşılık dediği ise yaptıkça ister insan cinsellik böyledir. Biz birleşme olmadığı için sevişmiyoruz o yüzdende isteksizliğimiz oldu diyo. Cunku bende artık istemediğimi söylüyorum. Yapsak istersin diyo da niye yapmıyoruz o zaman. Hep stresli hep işle alakalı bişeler düşünme peşinde. Eve gelıuor her akşam tv karşısında oturup sonra hopp uykuya geçiyor belki bi öper de sevişiriz sonu yatağa gider diye ödü kopuyor. Sürekli de yorgun işten dolayı. Kendi işi zatende. Dedim yani o zaman birlikte olabilmemiz için işyerini mi kapatman lazım dedim yani.
Koçan seninle sevişmek istemiyor. Stres iş , maddi konular tabiki etkiliyor insanı ama stresi kısa sürede olsa aklından çıkarmanın en iyi yolu cinsellik. İnsan bı rahatliyor , aman herşey hallolur kafası geliyor iyi bir cinsel ilişkiden sonra. Seninki işten dolayı değil aman gene cinsellik isteyeceksin diye stres oluyor. Niye senden 13 yaş büyük biriyle evlendin ki , sen daha çok gençsin , cinselliği aşırı şekilde yaşayacağın zamanda , kilolu yaşlı bir adamla evlenmişsin . Benimde böyle bir arkadaşım vardı , seninle benzer durum yaşadı . Neden evlendin diye sorduğumda onda baba sevkati gördüm dedi çünkü kendi babası çok sorunluydu. Bence sen de o yüzden böyle bir adamla evlenmiş olabilirsin. Seni seçti çünkü daha büyük yaşta deneyimli bir kadın hemen anlardı bir sorun olduğunu . Restini çek , gerekirse ailesi ile konuş , üzerinde baskı oluştur. Elinden tutarak doktora götür ki , ilerde boşanma davasında elinde delil olsun.
Tama cinsellik olunca da evlilik mükemmel olmuyor. Ama cinsellik iki tarafında gazını, öfkesini alan birşey. Tartisiyorsun kavga ediyorsun ama en sonunda yatağa giriyorsun , sevişiyorsun , rahatlıyorsun. En azından bu adam beni arzuluyor, seviyor , benim tatmin olmam için uğraşıyor diyorsun. O kızdığın , kavga ettigin şeyler o kadar büyük konularmıs gibi gelmiyor bir süre sonra. Kendine yazık etme . Yıllarını boşa harcama en sonunda bir sürü ilaç kullanan, sinirli ,kendine bakmayan , aynaya baktığında ben bu hale nasıl geldim diye kafanı duvarlara vurursun.

Evet zaten cok kısa sevgili kaldık biz nişanlandık 3 sene falan nişanlı kaldık. Nişanlıyken de evet oluyordu sevişmeler öpüşmeler vs. Evlendikten sonra da yani yataktayken öpüşüyorduk ama iki yaşlı insan gibi yan yana yatıp öpüşürdük yani hep derdim bu ne ya biraz heyecan olsun falan diye. Kilosundan mı kaynaklı diye düşünüyordum. Ama sanmıyorum. Monoton bi cinsellik anlayışı var heralde. Ama nişanlıyken hic böyle sorunlar yoktu gayet hareketli heyecanlı olurdu.
Seninle 3 yıl nişanlı kalmasından belli , o yaştaki adam bir de normal cinsellik yaşayan biri olsaydı inan 3 ay beklemezdi. Ne bu neyi bekledi. Senin söylediğin şeylerde de çelişki var , hem diyorsun yaşlı insanlar gibi yanyana yatarak öpüşürdük. Hem nisanliyken hareketli heycanli olurdu diyorsun. Hiç cinsellik yasamadigin için haraketli heycanlinin ne olduğunu bilmiyorsun. O iş öyle romantik romantik sarılmak değil. Adamda şehvet olsa , seni boş bulduğu an sıkıştırması lazım. 3 yıl bekleyemem ben dayanamıyor artık , evlenelim demesi lazımdı . Arkadaş evlenecekti pandemi yüzünden düğün iptal oldu , ailesi 1 yıl erteleyelim dedi. Nişanlısı olay çıkardı , kavga çıkardı , en azından nikahı yapalım 1 yıl daha neyi beklicez dedi. 😅😅 Düşünün artık 1 yıl ertelemeyi bünyesi kaldirmicakti adamın. Neyse ki kabul ettirdi de evlendiler.

Kusura bakma tekrar tekrar okudum belki ben anlayamadım
İlişkiye hiç giremediniz mi
Benim anladığım girememisiniz

Allah mutluluğunuzu daim etsin. Bi çok özellikle yeni evli çiftlerde hep duyardım. Sürekli istekli oluyoruz vs. diye imrenirdim hep. Ben henüz 27 yasındayım. Eşim ise 40 ve biraz da kilolu. Acaba diyorum bu yaşlarda hep iktidarsız görülüyormuş ondan mı diye ama. Öyle bile olsa demesi gerekmez mi benim kendime dikkat etmem kendimi tedavi etmem lazım bu kızla evlendim neden onu böyle bi hayaya mahkum ediyorum. Her anlamda çok fedakar ve duygusaldır ama bu konuda bi çabasını göremiyorum hep benim dile getirmemle konu acılıuor. İlk evliliği için bende aynı şeyi düşündüm ama bilemiyorum işte işin iç yüzünü.
Senin içine pollyanna kaçmış kusura bakma kardeş sen daha çok yazarsın buralara 60 yaşında hala cınsel hayatı olan çiftler var senin eşin sıkıntılı bu yaşta böyle 0 cinsellik bence cinsel cinsel eğilimi farklı.

Erkeklerin psikoloji bi değisik bence. Ben simdi boşandım ama boşandığım eşimle 5 sene sevgiliydik ve o zaman içinde birlikte oluyorduk cinsellikte hic sorun yoktu. Belki 1 2 kere ön sevismeden sonra ereksiyon olmamıştı onuda daha önce hiç olmadığı için önemsemedim. Bi evlendik gece yattı uyudu. Bi cacık yok. Sonra benim zorumla oldu. Daha önce problemi olmayan adam gitti yerine başkası geldi sanki. Adam ayda yılda bir zor yapmaya başladı. Sonra hic ereksiyon olamadı. Ne denediysem yok. Doktora gitmedi. Ama ben çok konustum.oda ara ara lafını etme sen konuştukça ben başarısız olacağını düşünüyorum o yüzden olmuyor diyodu. Ve oda ben seninle onun için evlenmedim evlilik cinsellikten ibaret değil diyordu. Yani diyeceğim o ki adam gay falan değil bence bide eskiden kız arkadaşları olmuş.tamamen psikolojik bence

Erkeklerin psikoloji bi değisik bence. Ben simdi boşandım ama boşandığım eşimle 5 sene sevgiliydik ve o zaman içinde birlikte oluyorduk cinsellikte hic sorun yoktu. Belki 1 2 kere ön sevismeden sonra ereksiyon olmamıştı onuda daha önce hiç olmadığı için önemsemedim. Bi evlendik gece yattı uyudu. Bi cacık yok. Sonra benim zorumla oldu. Daha önce problemi olmayan adam gitti yerine başkası geldi sanki. Adam ayda yılda bir zor yapmaya başladı. Sonra hic ereksiyon olamadı. Ne denediysem yok. Doktora gitmedi. Ama ben çok konustum.oda ara ara lafını etme sen konuştukça ben başarısız olacağını düşünüyorum o yüzden olmuyor diyodu. Ve oda ben seninle onun için evlenmedim evlilik cinsellikten ibaret değil diyordu. Yani diyeceğim o ki adam gay falan değil bence bide eskiden kız arkadaşları olmuş.tamamen psikolojik bence
Aynı durumu yaşayan başka bir arkadaşım daha var. Çok ilginç aslında, imzayı atınca bir haller oluyor adamlara

Aynı durumu yaşayan başka bir arkadaşım daha var. Çok ilginç aslında, imzayı atınca bir haller oluyor adamlara
Bence evliliğe ikna edene kadar rol yapıyorlar. Dün başka bir konuda da bu konuya benzer iki kişi vardı, bir tanesi istek artırıcı ilaçla eşini hamile bırakıp, ele güne karşı erkekliğini ispat edip bir daha yıllarca eşine dokunmamış. Sadece çocuk için 1 kez birlikte olduğunu sonra 9 sene bir daha hiç dokunmadığını yazmış üye. Öyle olmaktansa yol yakınken çaresine bakmak gerekiyor.

B BBeHappyy Bence bu adamdan çocuk yapmak için uğraşmayın. 2 sene az bir süre değil. Düzelmek isteyen bir şekilde çabalardı en azından. Kaldı ki bekarken de biliyordu sorununu şimdi çıkan bir durum gibi boş yere sizi oyalamak için doktor araştırması yaptırıyor. İnsanın aynı yastığa baş koyduğu eşinin gerçek düşüncesini bilememesi çok kötü. O işin aslını biliyor aslında ama sizden saklayıp yıllarınızın boşa geçmesine sebep oluyor. Bu konuyu daha fazla eşinizin inisiyatifine bırakıp ertelemeyin derim

X