Cinsellik olmadan evlilik sürer mi ?

pelin3423

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2023
25
-13
37
Herkese merhaba, çok büyük sorunum var. 7 yıldır eviliyim. Aşık olarak evlenmedim, beni çok sevdiği için evlendim ama sevdiğimi düşündüm çok güzel bir kalbi var çok iyi bir insan. Eşimle nişanlıyken ufak tefek şeyler yaşadık ama o kadar. Evlendikten sonra bir türlü cinsel ilişkiye giremedik. Kendisinin tecrübesi yoktu sanırım bana yaklaşması çok agresif geldi. Bana dokunduğunda hiç bir şey hissetmiyordum korku hariç. Bir kaç kez denedikten sonra senin yüzünden olmuyor demeye başladı beni suçladı. Bende kırılmasın erkeklik gururu vardır diye sen yapamıyorsun diyemedim. Terapiste gitmeyi de reddediyor. Çok dayandım bekledim ama artık çok yoruldum. Beni çok seviyor onun gibisini bulamam diye diye bu zamana geldim. İki arkadaştan bir fakımız yok. Ona karşı hiç tutku hissetmedim. Çok pasif bir insan hiç tartışmayız hiç küsmeyiz, bi sorun olduğunda konuşmayız, sohbetimiz de yok. 34 yaşındayım bir daha kimseyi bulamam korkusu var bende, yalnız kalmaktan da korkuyorum, pişman olmaktan özlemekten korkuyorum. Fikirleriniz nedir merak ediyorum. Lütfen yargılamadan yaklaşınız. Teşekkürler

Bana dokundugunda hic bisey hissetmiyorum demissiniz acaba siz sevmediginiz icinmi böyle hissediyorsunuz ? Yani sorun esinizde degilde sizde olabilirmi

7 yildir cinsel hayatiniz yok mu, ben mi yanlis anladim.

Bir de kimseyi bulamam diye korkuyorum demissiniz ama sizin hayatinizda yerine koyamayacaginiz bir sevgili, bir koca yok ki zaten. Dumduz ev arkadasi var. Onu da yerine koyarsiniz. Sohbetimiz yok demissiniz, ev arkadasinizla en azindan sohbetiniz olur.

Gercekten kagit ustunde evli olmak bu kadar mi onemli?

önce siz kendiniz kendi kendinize nasıl zevk alırsınız bunun yollarını araştırıp öğrenip uygulayın. internette tonla bilgi mevcut. selcen bahadır diye bir doktorun kitabı var. belki bunu öğrendikten ve başardıktan sonra eşinize bakış açınız değişir. sorunuzun cevabına gelirsek evet. cinsellik olmadan evlilik çok anlamsız amma velakin evlilikte huzur, arkadaşça paylaşım vs. de önemli. eşinizin kavgacı sinirli biri olamaması önemli bir haslet bence.

Boşanın... Yaşadığınız şey evlilik değil... eşim en yakn arkadaşmdır. 15 yıl oldu hala gün içersinde birbirimize vakit ayıramadysak çocuklar yattıktan sonra oturur çay&kahve eşliğinde muhabbet ederiz. Tartışırız, kavga ederiz ama sohbette ederiz. Kaldı ki cinsellik çok önmli ekmek su gibi normal bir ihtiyaç. Cinsellik yok sohbet yok yemişim öyle evliliği...

Tabi önemli! 30ların ortasında evlenip ayrılmış mı olsun kadın?
Evlenmiş olmak bir statüdür. Herkesin yapamadığını yapmaktır. Kendine bir kimlik katmaktır.
Topluma sunabileceğim bir kimliğimin olacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum ben

Sevgi varsa cinsellikte vardır zaten.Seviyor ama cinsel anlamda yaklaşmıyorsa ben sevdigine pek inanmıyorum.Cinsellikte sevgini göstermenin bir yolu yani.Adam size yaklaşınca siz de bir tepki olmazsa öylece durursaniz tabiki istek falan kalmaz orta da iki kişide aktif olmali.
Sorunu varmı eşinizin belki erken boşalma falan yada başka birşey.Çocuk yokmu?

Eşinize karşı heyecanınız olmadığı için cinsellikten zevk almıyorsunuz. Yaşınız bence çok genç. Neden kendinizi bu hayattaki en güzel zevklerin birinden mahrum ederek yaşıyorsunuz? Cinsellik yaşamadığım, arzu etmediğim, oturup sohbet edemeyeceğim biriyle sırf yaşlılıkta yalnız kalmamak için evliliğe devam etmem. Hem ona hem bana haksızlık olur.

34 yaşında öz hakiki besbekar bir kadin olarak bunu begenmedim

Çocuk var mı?

Çok afedersiniz ama ön sevişme dahi olmaksınızın mı o iş oluyor? Öyleyse mümkün değil eğlenemessiniz. Eğer ön sevişme varsa ve siz yine de olmuyor diyorsanız siz de bir problem olabilir kocanıza olan sevgi eksikliğiniz vardır. belki de cinsellikten korkuyorsunuzdur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…