Cinsiyet Değişimi Sürecinde kişilere tüylerinin dökülmesi için verilen bir ilaç var mı?

lwibita

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
56
12
24
uzun süreli ve ciddi bir hormonel bozukluğum ve bunun sadece kilomdan dolayı olduğunu söyleyip tek yaptığı metmorfin veren kısa süreli bir doktorum var. vücudum baştan aşağıya ciddi anlamda ince ve kalın siyah kıllarla dolu her yeri yüz, boyun, dekolte, göğüs(yan, orta, iç), göbek, bel, sırt, omuz, popo, genital, bacaklar, eller, ayaklar kısaca her yer. bir de buralarda çıkan hormonel sivilceleri çıktığım için geçmiş zamanlardan beridir gelişerek devam eden leke ve sivilceler. hal böyle olunca internette aratmadığım kadar başlık kalmadı ama birinde birinin cinsiyet değişim sürecinde olan bireylere bu tüyler için ilaç verdikleri ve bunu kalıcı olarak döküp önlediği yazıyordu. inanın bana da pek mantıklı gelmedi ama birkaç gündür buna biraz züğürt tesellisi gözüyle bakıyorum. psikolojik olarak durumum da çok kötü. sabah ışığıyla aynada yüzüme bile bakmaya cesaret edememem yerini artık vücudumu görmemek için uzun süreli duş alamamaya doğru gidiyor ve bunun benim hayatımı pek yaşanabilir kılmadığı ve ilerleyen zamanlarda da kılmayacağı belli. demem o ki ankarada bildiğiniz iyi cildiye, endokrin ve kadın doğum doktoru var mı bir de böyle bir ilaç var mı

merhaba,
çok geçmiş olsun. hormonlariniza baktirdiniz mi? hep böyle miydi yoksa sonradan mı tüylenme olmaya başladı? ailenizde bu sorumu yaşayan var mı? o tarz ilaçların uzun vadede zararı olacağını düşünüyorum.

merhaba,
çok geçmiş olsun. hormonlariniza baktirdiniz mi? hep böyle miydi yoksa sonradan mı tüylenme olmaya başladı? ailenizde bu sorumu yaşayan var mı? o tarz ilaçların uzun vadede zararı olacağını düşünüyorum.
babam da çok kıllıdır ama inanın o kadar uzun süredir herhangi bir ilaç ya da tedavi kullanmadan hormonel bir bozukluğa sahibim ki hatırlayamıyorum. yani genetik bir yönü de olabilir ama hastalık standartına yansıyacak kadar olmaz bende böyle ama. ilacın da adını bulursam bile rahatlayacağım en kötü olasılığın tam içindeyim zaten

babam da çok kıllıdır ama inanın o kadar uzun süredir herhangi bir ilaç ya da tedavi kullanmadan hormonel bir bozukluğa sahibim ki hatırlayamıyorum. yani genetik bir yönü de olabilir ama hastalık standartına yansıyacak kadar olmaz bende böyle ama. ilacın da adını bulursam bile rahatlayacağım en kötü olasılığın tam içindeyim zaten
alternatif şeyler denediniz mi? nane yemek, testere dişli aslan pençesi? elbette tabi doktoru ertelemeyin ama belki bunlar da fayda sağlar. size dua ediyorum :c

ibrahim Saraçoğlu'nun sitesinde şöyle yazıyor.

Adet Düzensizliği ve Tüylenme Şikayetine Karşı Kullanımı!

Kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi atılır ve kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

naneyi de sabah aç karnına yiyebilirsiniz. arkadaşım göbek kıllarının döküldüğünü söylemişti nane ile.

Bende aynı durumdayım sosyal fobi gelişti bu durum yüzünden benim kullandığım ilacın etken mad naneydi bende bunu endokrin doc. Sormuştum azaltır mı diye yararı olamiyacagini söyledi.Kullanmadim mide rahatsızlığından dolayı ama yabancı kaynaklara göre bizim kullandigimiz nane turu değil farklı türden nanenin ise yaradığı yazıyordu .Seni o kadar iyi anlıyorum ki 16 yaşından beri doktora gidiyorum.Gecen sene düzenli ilaç kullandım d. Kontrol hapiyla tansiyon düşürücü bir ilaç beni çok sarstı bırakmak zorunda kaldım ondan da çözüm alamadım.Ayrica kullandıktan sonra çene bölgem ve yüzüm daha arti.Olumsuz konustun ama kötülemek i cin soylemiyorum yaşadıkları paylaşmak istedim belki ilaclar başkasında işe yarar bu arada gittigim doktor çok güven vericiydi 6 ayda cildin düzelir 1 yılda tüylerin çıkmasını engeller sonrada epilasyon yaptirirsin, hastalık değil semdrom olduğu için pcos ilaclari birsktiginda tüyler yeniden çıkabilir demisti.7 yıldır bunun için hastaneye gidiyordum hiç kimse bu kadar aciklamamisti. Belki sanada yardci olur bu dedikleri.Suan yüzüm için iğneli epilasyon başladım ilaç kullanmıyorum ama yakın zamanda bende endokrin doktoruna gitmek istiyorum.

Cinsiyet değiştirmeyle bir alakam yok ama belki faydası olur diye yaziyorum. Ben saçlarım dokuluyor diye remolent diye bir tablete başladım. İçeriğinde cüce Palmiye extresi var ve DHT yani erkeklik hormonunu baskiliyormus. Bu hormon erkek tipi saç dökülmesinden yüksek miktarda sorumluymus. Bu ilacı kullanmaya basladigimdan beridir bölgesel tüylerim azaldı ve epilasyon zamanım çok uzadı.

Cinsiyet değiştirmeyle bir alakam yok ama belki faydası olur diye yaziyorum. Ben saçlarım dokuluyor diye remolent diye bir tablete başladım. İçeriğinde cüce Palmiye extresi var ve DHT yani erkeklik hormonunu baskiliyormus. Bu hormon erkek tipi saç dökülmesinden yüksek miktarda sorumluymus. Bu ilacı kullanmaya basladigimdan beridir bölgesel tüylerim azaldı ve epilasyon zamanım çok uzadı.
Doktor mu verdi size bu tableti

X