Tuvalet Eğitimi Çiş tamam kaka sorun oldu :( YARDIM LÜTFEN

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

milkraspberryy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
8
14
27
Selamun aleykum. Tecrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var.. 30 aylık bi bebeğim var, şu sıralar tuvalet eğitimine başladım çişini çok nadir kiloduna kaçırsada hallettik sayılır.. Ama gel gelelim kakasini asla oturağına yapmıyor. Altı bağlıyken hergun düzenli kaka yapan çocuğum şimdilerde kabız oldu 2 haftadır. Altı bağlıyken de çömelip(yer tuvaleti oturuşu) yapıyordu, duruşta sıkıntı yok. Ama yapmıyor yapmıyor. Pes etmek istemiyorum fikirlerinizi bekliyorum.

Bizde aynı durumdayız iki ay olmuş sorunu yazalı bir değişiklik oldumu çocuğunuzda çözebildinizmi bu sorunu ?

Bizimki de oyleydi cisi yapar kakayi yapamazdı hergun kaka yapan çocuk kabız oldu 3 gün 4 gün yapmadı. Ama zamanla nereye kadar tutacak mecbur yaptı. O da şöyle oldu lazimliga oturup boş kalkıyordu 7 8 kere hem de en sonunda yapardı küçücük bi parça. Ama şunu farkettim kakasini görmekten hoşlanmıyordu arkasına tedirgin bakıyordu yapınca. E zamanla zamanla alıştı şimdi çok rahat. Pes etmeyin. Normal davranıp anlamaya çalışın ve devamlı kaka var mı diye sormayın ben o hayatı da yaptım çocuk irite olmustun

X