çivi çiviyi söker mi? hayatımda biri olmak zorunda mı?

çok doğru, eminim ki arkadaslarım da buna saygı duyacaktır.

Bende çivi çiviyi söküyor genelde. Daha önce 1,5-2 sene hayatıma kimseyi almadığım oldu unutmak için, yok yine unutmadım. Başka biri hayatıma girince unutmaya başlıyorum.

Çivi çiviyi sökmez bence hatta daha da kıyas yaptırtır size. O mesela o da böyle diyordu, o da şunu çok severdi, o da bana böyle hitap ederdi vs vs. Hiç sevmem bu çivi çiviyi söker muhabbetini. Ama bunu denedim mi evet birkaç kere denemişliğim var hiçbiri de bir işe yaramadı Çünkü ben o zaman biten kişileri gözümde çok büyütmüşüm en iyi çiviyi bulsam bile beni tatmin etmiyordu. O yüzden artık sessiz sessiz unutmaya çalışıyorum

Bende çivi çiviyi söküyor genelde. Daha önce 1,5-2 sene hayatıma kimseyi almadığım oldu unutmak için, yok yine unutmadım. Başka biri hayatıma girince unutmaya başlıyorum.
bence orada yaptığın hata, unutmak için 2 sene hayatına kimseyi almamış olman. 2-3 ay geçtikten sonra artık her şeyi akışına bırakman ve yeni gelen olursa şans vermen gerek diye düşünüyorum. sen birini unutmak için hayatına kimseyi almadığında akışa müdahale etmiş oluyorsun aslında bilinçaltına yine onunla alakalı mesaj yollamış oluyorsun. onun yüzünden kendini kısıtlamış oluyorsun. özetle, birini unutmak için çok kısa süre sonra hayatına birilerini almak da dengeyi bozuyor, çok uzun zaman kimseyi almamak da. her şey kararında güzel. insanın kendini toparlaması, biraz dinlenmesi için birkaç ay zamana ihtiyacı olur çok normal ama o süre fazla uzamamalı. 2 sene çok ciddi bir zaman, süre uzadıkça senin yalnız kalma süren uzuyor ve bu seni daha çok onu hatırlamaya itiyor boşlukta oluyorsun aslında. ben böyle düşünüyorum en azından. ben de şöyle bir hata yaptım, bittikten kısa süre sonra birileriyle tanışmaya başladım ve hepsine de bu kez olacak gözüyle baktım, olmadı. zaten 3 kişiden sonra herkes aynı gelmeye başladı, enerjim azaldı ama o döngü içine düştüğüm için de çıkamadım. çünkü sürekli elimin altında konuştuğum kişiler oluyordu hani bazen kimseyle konuşmadığın, telefona mesaj gelince şaşırdığın dönemler olur, öyle bir dönem olmasına hiç müsade etmedim. bu da bana bişey kazandırmadı aslında çünkü ben kendime 2 ay kadar izin verip öyle tanışmaya başlasaydım yenilere karşı daha heyecanlı daha istekli olacaktım. şu an biriyle buluşmak artık heyecan vermiyor, keyif alamıyorum ama herkese kapımı kapayınca da yalnızlık çöküyor üzerime. ne öyle ne böyle modundayım bir süredir ve can sıkıcı.

Aynen katılıyorum hepsine. Hiçbir beklentiye girmeden akışa bırakmak en iyisi. Mesela biriyle konuşurken bile bunla olur olmaz demeden, ileriye dönük beklentiye girmeden; keyif alıyorsan konuşup, almıyorsan takmamak gibi. O zaman bi şekilde yolunu buluyor insan.

Hayatınıza birini alsanız "onun boşluğunu doldurmaya çalışıyo" derler. Hayatınıza birini almasanız "bak atlatamadı hala" derler. Derler de derler, insanlar yeter ki bi şey söylemek istesin. Önemli olan siz ne diyosunuz, ne düsünüyosunuz, ne yapmak istiyosunuz.

Mesela ben kendim için eski ilişkinin yas sürecini çok da uzatmamak lazım diyorum. İkisini de denedim; ayrılıktan sonra duygularımı nadasa bıraktıgım erkeklerden uzaklaştıgım da oldu, hicbi şey olmamıs gibi oradan oraya yelken açtığım da. Yara kabugu gibi, bazen kendi kendine düssün diye beklersiniz bazen de amaan der koparır devam edersiniz. Çok erken koparırsanız evet kanar ama tamamen kendi düşsün diye bekleseniz de nasıl olsa altında bi iz kalacaktır. O yüzden ortada bi yerde kurtulmakta fayda var bence eskinin izlerinden.

Ama tabi bence işte, sizce durum ne o önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…