Çizgi Filmler ve Sübnimal Mesajlar Hakkında

Bebeğinize çizgi film izletiyormusunuz?

• Ankete Katılan
    8

kkarems

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
1.268
982
Merhaba kızlar,kızım daha 6. ayına yeni girdi. Özellikle trt çocuğu açıyorum bunlar yoktur diye lakin bu akşam birşey farkettim. Kızım keloğlan ı izlerken gülüyordu birşeyler mırıldanıyor adeta televizyon ile iç içe oluyordu.Kafama takıldı araştırdım bir de ne göreyim haberler de şamanizm inancına dayalı bir mesajlar söz konusu imiş ama kare diye adlandırdıkları şeyde fotoğraf var mı bilmiyorum.Kızım ne gördü ne görüyor ya da ne duyuyor onu da bilmiyorum.Gece gece içime kurt düştü. Hangi birine güveneceğiz biz de çizgi diziler ile büyüdük neler görüyorduk acaba ? Neler yapmalıyız diye endişeleneyim. Acaba yeni yetişen nesilin bu kadar isyankar bu kadar tembel olma durumu bunlardan mı kaynaklanıyor.Yoksa eğlenceli bir nesilken 90 nesli de dahil , bu tür haberler ile bencil içine kapanık bir nesil mi yetişiyor?(Kişilerin tüm algısını kapatıp sadece kendi kendini dinlemesi) Ayrıca sadece çizgi diziler ya da filmler de de değil tüm sesli ortam müzikler de bile bu durum söz konusu imiş. Dünya da güveneceğimiz çocuklarımızı rahatça büyütebileceğimiz bir alan kalmadı desem yeridir sanırım. bu konu da bilgisi olanlarında yorumlarını bekliyorum.

merhaba,benim çocuk psikiyatr arkadaşım var. tv, pc olan ortama çocuğu hiç sokmayın diyor. gel gör ki biz bunu yapamıyoruz. ben gün boyu işteyim. babaanne bakıyor çocuğa, oda tv izliyor çocuk da . çizgi film değil de reklam gördüğü zaman dünya ile irtibatını kesiyor benim oğlum. ne zaman reklam bitiyor o zaman dünyaya dönüyor. bunu engellemenin yolu var mı bilen lütfen yardım etsin.

Canm senn kadae ayrntili arasrrmadim ama bebegn daha cok kucuk 2 yasina kadar izketme benm kizim 2 yasina kadar tvye arkasi donuk durdu heo hic izkemedi2 yasndan snra oda kisitlo 2 yasina kadar tv izkeyen cocuklarda otizm konusamama ice donukluk geliseblyr keloglana geknce onu hicnizletne kizim 2.5 yasnda dedgm gbi tvyi 2 yasnda baslattim keloglani izletmyrdum cabavarlar sihirler buyuler var dye br gun esim izletms o gunden beri korkuluk adam beni yakalayacak ben korkuluk adamdan korkuyrm dyip duruyr col gereksoz bir cizgifilm

Canm senn kadae ayrntili arasrrmadim ama bebegn daha cok kucuk 2 yasina kadar izketme benm kizim 2 yasina kadar tvye arkasi donuk durdu heo hic izkemedi2 yasndan snra oda kisitlo 2 yasina kadar tv izkeyen cocuklarda otizm konusamama ice donukluk geliseblyr keloglana geknce onu hicnizletne kizim 2.5 yasnda dedgm gbi tvyi 2 yasnda baslattim keloglani izletmyrdum cabavarlar sihirler buyuler var dye br gun esim izletms o gunden beri korkuluk adam beni yakalayacak ben korkuluk adamdan korkuyrm dyip duruyr col gereksoz bir cizgifilm

ayyyy biz arada izletiyorduk otizm vs deyince korktum şimdi birşey olur mu kızıma zaten çok evhamlıyım :KK43:

merhaba,benim çocuk psikiyatr arkadaşım var. tv, pc olan ortama çocuğu hiç sokmayın diyor. gel gör ki biz bunu yapamıyoruz. ben gün boyu işteyim. babaanne bakıyor çocuğa, oda tv izliyor çocuk da . çizgi film değil de reklam gördüğü zaman dünya ile irtibatını kesiyor benim oğlum. ne zaman reklam bitiyor o zaman dünyaya dönüyor. bunu engellemenin yolu var mı bilen lütfen yardım etsin.

dizi film bizde izletmedik lakin çizgi film işte o da keloğlan bir de disney de prenses var onu izliyordu. bizde izledik çocukluğumuz da ama çok korktum. Reklamlarda belki o kare dediğimiz şeyler daha çok vardır biliyorsunuz tüketicilerin daha çok dikkatlerini çekmeye çalışıyıor illa ki ilgisini çekecek birşeyt vardır diye düşünüyorum. E bebek te sesli öğretici oyuncaklar var ondan alıp oynatmayı deneseniz faydası olur mu ki

Çocuklara en güzel izlence, kendi çektiğiniz ve hazırladığınız videolardır.
Kitabını sayfa sayfa, sesli okuyarak kayda alabilirsiniz, beraber olduğunuz ya da parktaki anlarınızı aynı şekilde.
Bunun gibi şeyler, yavruları bir süre de olsa korumaya yetecektir.
Daha sonrasında ise, tv den değil, dvd den kendi seçtiğiniz ve izlediğiniz çizgifilmleri önlerine sunmanızı öneririm.

dizi film bizde izletmedik lakin çizgi film işte o da keloğlan bir de disney de prenses var onu izliyordu. bizde izledik çocukluğumuz da ama çok korktum. Reklamlarda belki o kare dediğimiz şeyler daha çok vardır biliyorsunuz tüketicilerin daha çok dikkatlerini çekmeye çalışıyıor illa ki ilgisini çekecek birşeyt vardır diye düşünüyorum. E bebek te sesli öğretici oyuncaklar var ondan alıp oynatmayı deneseniz faydası olur mu ki

günaydın,denemek lazım tabi ki. haftasonu bir bakıp deneyelim o zaman :KK66:

ayyyy biz arada izletiyorduk otizm vs deyince korktum şimdi birşey olur mu kızıma zaten çok evhamlıyım :KK43:
Yok cnm o kadar da korkutmaym sizi zaten olsaydi cok belli ederdi kontak kuramama konusamama pasiflik asosyallik gbo belrtileri var hala kucukse hiz izletmeyn tlfonuda verneyn ben oturmaya gderdim butun cocuklar tlfnda kendileri internetten video acardi benm kizim tlfonu hic eline almamsti saf saf bakardi bunlar ne uapiyr dye ama biz tlfnla oynamadik 18. Ayimizda 10 a kadar saymayi 20 22 aylarmzda renklerincogunu 24 ayimizda sekillerin ana hatlarni bliyrdu etkinlik yapn cocugunuzu tv basina koyuo da temzlik flan yapmayn hic cocuklarn hepsi zekidir ama ne verrsen onu alir

keloğlan için 7+ uyarısı var zaten. kesinlikle izletmeyin. büyücü var dev var, şiddet var.

X