CK DEĞERİ

calayerozge

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2022
44
20
31
Merhaba arkadaşlar 5 yaşında oğlumun ck değerleri 340-742-201-510
4 kez tekrarlandı 4 değerinde yükseklikleri bu şekilde . 7 aylık oğluma da yaptırıldı onunda 322 çıktı 😔 hiç böyle birşey yaşayan var mı ? Büyük oğluma emg çekilecek . Fakat sonuçlarının olabilitesi hakkında hiçbir fikrim yok. İlla ki kötü bir kas hastalığımı çıkıyor sonucu nolur bilginiz varsa bana yardımcı olun . İki yavrumunda bu şekilde olması çok sarstı beni nette çok kötü şeyler yazıyor belki yaşayan duyan bilen vardır diye buraya danışmak istedim .

4 kez tekrarlandı 4 değerinde yükseklikleri bu şekilde . 7 aylık oğluma da yaptırıldı onunda 322 çıktı 😔 hiç böyle birşey yaşayan var mı ? Büyük oğluma emg çekilecek . Fakat sonuçlarının olabilitesi hakkında hiçbir fikrim yok. İlla ki kötü bir kas hastalığımı çıkıyor sonucu nolur bilginiz varsa bana yardımcı olun . İki yavrumunda bu şekilde olması çok sarstı beni nette çok kötü şeyler yazıyor belki yaşayan duyan bilen vardır diye buraya danışmak istedim .
Geçmiş olsun cnm biz bu ck ile kızımın enjeksiyon sonrası tanışmıştık 3500 lere çıkmıştı o zaman biraz araştırma yapmıştım bazen kas hastalığı habercisi olabilir Dr demişti ya da düşme çarpma kas hasarı yapar ya oda kana geçer dedi benimde o anda aklıma geldi ki iğne oldu bebeğim bacağından 3 gün sabah akşam bacakları çok ağrıdı Dr evet olabilir dedi ve değer 1 ay sonra normale döndü. Sizin çok aşırı yüksek değilmiş. Ama genetik Bi hastalık mı var diye araştırılabilir Rabbim dermansız dert vermesin

çok teşekkür ederim 3 aydır değerlerimiz bu şekilde seyrediyor.Evet değerler çok yüksek değil iki oğlumunda yüksek çıkınca kendimden şüpheliyim kesin bişey var diye .Fakat yapacak birşeyimiz de yok maalesef .Allahım evlatlarımızı korusun. Sizin adınıza da çok sevindim. Gelmiş geçmiş olsun inşallah 🙏

çok teşekkür ederim 3 aydır değerlerimiz bu şekilde seyrediyor.Evet değerler çok yüksek değil iki oğlumunda yüksek çıkınca kendimden şüpheliyim kesin bişey var diye .Fakat yapacak birşeyimiz de yok maalesef .Allahım evlatlarımızı korusun. Sizin adınıza da çok sevindim. Gelmiş geçmiş olsun inşallah 🙏
Çok teşekkürler İnşaAllah sizde de önemli Bi sorun çıkmaz ♥️

Sadece ck değeri değil dmd gibi hastalıklarda ast alt değerleri de çok yüksek çıkar ve genel kan testlerinde bu değerlere bakılır geçmiş testlerinize bir bakın bence söylediğim değerler ne durumda

Ast 0-50 arası olması gerekirken
1.testte 58
2. Ve 3. Testte 49
4.testte 53 çıkmış
Alt 0-50 arası referans değer
1. Testte 26
2. Testte 20
3. Testte 30
4.testte 27

Aslında çok değil gibi . İzmirde bir profösere muayene olduk bizden direk dmd ve bmd genetik testi istedi. Şimdi küçük oğlumunda ck değeri yüksek çıkınca ister istemez psikolojik olarak kötü oldum ve korkuyorum. Ben doktora illaki kas hastalığı mı olması gerekiyor başka birşey olamaz mı diye sorduğumda direk hayır cevabını aldım .

Umarım doktor yanılmıştır, ast alt değerleri çok yüksek değil basit enfeksiyonlarda da bu seviyelerde olabiliyor diye biliyorum. Allah korkularınızı boşa çıkarsın inşallah korktuğunuz gibi olmasın

X