İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

yok canım burda daoğdu da babadan dolayı çift vatandaş olma hakkımız var, yaptıracağız bu ara araştırmaya başladı eşim...

aaa..hadi hayırlısı.

ben de Almanya doğumluyum..benim de öyle bir hakkım olur mu ki.
çocuklarım için ..

canım sorular ağırdı..hem de 20 tanesi de böyleydi yani
öğretmiş canım..bu konuları işlemiş
yaptı ama terleye terleye.sinirlenerek yani..bahar da geldi ..biraz ağladı..artık sıkılmaya başladık biz..
canım yaaa kıyamam, daha havalar ısınmadı kız, asıl mayıs gelsin de o zaman ne yapacağız, tam yaz.

günaydın cnm,ne kadar zaman kalacaktı teller?alıştımı?
2-3 yıl sürecek canım.

sorma canım yaaaa

bazen düşünüyorum misal çevremizde var böyle aileler yurtdışına okumak için gidip orda yaşamaya devam edenler, sende bir en fazla iki kere görüşüyorlar diyorumki ya benimki de öyle yaparsa bilemiyorum yaa, Nasıl dayanırım gerçekten bilmiyorum... Birde bizim oğluşun vize derdi filanda olmayacak avrupada istediği gibi yaşayabilir bilmiyorum bilmiyorum :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

kıyamam canım yaaa, neyse az kaldı tatile, kapansa şu okullarda çocuklar rahat etse biraz....

evet canım büyümeyecekler, neden bu kadar hassasız ya offfff

evet yaaa artık taşınmıyorlar zorla iki büklüm aldım kucağıma akşam :KK60:
İnanmıyom gıııı ciddi misin sen, sen de gidersin peşinden, o zamana emekliliğin gelmiyor mu?:KK53::KK53::KK53:

canım yaaa kıyamam, daha havalar ısınmadı kız, asıl mayıs gelsin de o zaman ne yapacağız, tam yaz.

2-3 yıl sürecek canım.

İnanmıyom gıııı ciddi misin sen, sen de gidersin peşinden, o zamana emekliliğin gelmiyor mu?:KK53::KK53::KK53:

ne bileyim canımmm

aslında eşim önceden söylerdi gidelim güzel bir ülkede hayatımızı şekillendirelim diye ama ben hep karşı çıktım hemde öyle böyle değil

insan doğduğu büyüdüğü bildiği ülkesini bırakıp gidermi diye bana hep çok uzak geldi bu ihtimaller, ama zaman ne getirir bilemiyorum kendim için artık yamamam yani yeni baştan hayat kurmak çok zor ama ilerde çocuklar giderse düşünürmüyüm ne bileyim yaaa hala çok uzak geliyor bana...

ne bileyim canımmm

aslında eşim önceden söylerdi gidelim güzel bir ülkede hayatımızı şekillendirelim diye ama ben hep karşı çıktım hemde öyle böyle değil

insan doğduğu büyüdüğü bildiği ülkesini bırakıp gidermi diye bana hep çok uzak geldi bu ihtimaller, ama zaman ne getirir bilemiyorum kendim için artık yamamam yani yeni baştan hayat kurmak çok zor ama ilerde çocuklar giderse düşünürmüyüm ne bileyim yaaa hala çok uzak geliyor bana...

anladım canım..siz hangi ülke için araştırıyorsunuz..

ne bileyim canımmm

iş olanakları ve yaşam koşulları açısından düşününce gerçekten cazip geliyor, ama işte dediğin gibi garip olacaksın orada, öz yurdundan uzak, ne bileyim bana da zor geliyor düşününce bile. Ama çocuklarım için en azından yabancı dil için belli bir süreliğine gidebilirlerr. Bu dayanılabilir ve de mantıklı ama orda yaşamak çok zor:26::26::26:

tamam canım .inşallah istediğiniz gibi olur..üniversite için düşünüyorsunuz demi..:26:

Aslına bakarsan ben hiç düşünmüyorum sadece gezmek amaçlı ama ilerde olurda ben gidicem derse ben ne yaparım onun derdindeyim

iş olanakları ve yaşam koşulları açısından düşününce gerçekten cazip geliyor, ama işte dediğin gibi garip olacaksın orada, öz yurdundan uzak, ne bileyim bana da zor geliyor düşününce bile. Ama çocuklarım için en azından yabancı dil için belli bir süreliğine gidebilirlerr. Bu dayanılabilir ve de mantıklı ama orda yaşamak çok zor:26::26::26:

bence de canım aynı şekilde düşünüyorum. belki duygusal davranıyorum ama gelecek beraberinde ne getirecek bizim için bakalım

Son düzenleme:
Aslına bakarsan ben hiç düşünmüyorum sadece gezmek amaçlı ama ilerde olurda ben gidicem derse ben ne yaparım onun derdindeyim

bence de canım aynı şekilde düşünüyorum. belki duygusal davranıyorum ama gelecek beraberinde ne getirecek bizim için bakalım

anladım canım..sen de peşinden gidersin..ara ara memleket yemekleri yapar götürür evini siler süpürür gelirsin

Günaydın kızlar....

Dün akşam eve bir gittim oğluşun ateşi çıkmaya başlıyor, hemen yemek yedirdim ateş düşürücü verdim. Ödevi yoktu ama babayla çalışmışlar hayat bilgisinden biraz biraz da matematik.

Yeni hikaye kitabı yine gelmedi... ama ateş öncelikli konumuz olduğu için bu gümbürtüye gitti :KK60: :KK60:

Ben tam duş aldıracaktım ki babamız gelip kliniğe götürelim dedi ben evde kaldım çünkü akşam 8:30 gittim zaten eve çok feciz trafik vardı burada...

Onlar doktora gidip geldiler bende yemek yaptım.. Ateş için iğne yaptırmış babası ben olsam yaptırmazdım... Ama sonrasında iyiydi anne ben iyileştim televizyon izlesem biraz dedi.. Kıramadım tabi...

Dün akşam uzun zamandır yapmadığım bir şey yaptım kucağıma aldım oğluşu yatırdım küçükken söylediğim ninniyi söyledim, kokladım... ama o kadar büyümüşki artık mümkün değil sığamıyor kucağıma.... Çok duygulandım zaten bebekken de ağlardım ninni söylerken... Delimiyim neyimm bilmiyorum... Sabah geldim pc den de açtım ninniyi dinledim... Burnumun direği sızlıyor şuan...

Bakın size de link vereyim biliyorsunuzdur zaten...

http://www.youtube.com/watch?v=eGZLW64-CTc

Akaşm pek zaman kalmadı ders çalışmaya ama az olsa baktım biraz malum sınavlara da bişey kalmadı...

çok geçmiş olsun zelişcim..

günaydın kızlarrr,
dün yine 1sayfa matematik vardı, bugün de çarpmalardan soru soracakmış, akşam onları tekrar ettik, yarın da matematik çarpmalardan klasik yazılı yapacakmış.
Büyük kızın da dün damaklarını çıkarttılar, yenisini takacaklarmış, 2 mayısa gün verdiler, ağzındaki boşluk epey azalmış, sevindim yaniii.:KK16::KK16::KK16:

günaydın kızlar..
dün ödev yoktu hayat bilgisi kitabın dan yarım kalanlardan yaptık biraz da okuma..

günaydın kızlarrr,
dün yine 1sayfa matematik vardı, bugün de çarpmalardan soru soracakmış, akşam onları tekrar ettik, yarın da matematik çarpmalardan klasik yazılı yapacakmış.
Büyük kızın da dün damaklarını çıkarttılar, yenisini takacaklarmış, 2 mayısa gün verdiler, ağzındaki boşluk epey azalmış, sevindim yaniii.:KK16::KK16::KK16:
günaydın canım..iyi hadi gözünüz aydın..
bakalım yazılı nasıl geçecek..

günaydın canım..iyi hadi gözünüz aydın..
bakalım yazılı nasıl geçecek..

sağol canım,
inşallah iyi geçer, tek işlem olduğu zaman sorun yok da, 2 işlem olursa, örnek;
ablam 15 yaşında, abimin yaşı ablamın yaşının 2 katı, ikisinin yaşları toplamı kaçtır?
15*2=30 yapıp bırakıyor
bu tür problemlerde hep unutuyor, bakalım yarın neler olacak?

sağol canım,
ablam 15 yaşında, abimin yaşı ablamın yaşının 2 katı, ikisinin yaşları toplamı kaçtır?
15*2=30 yapıp bırakıyor

haklısın tek işlem olunca hemen yapıyorlar..problemleri tam anlayamıyorlar daha.

günaydın kızlarrr,
Günaydın cnm,kızına yazılıda başarılar,çarpmaları kolaylıkla yapıyorlar artık.Büyük kızın içinde güzel bir gelişme olmuş sevindim e o kadar sıkıntının neticesini alıcak elbet:)

günaydın kızlarrr,
günaydın canım
hadi hayırlısı..baya bi yol kat etmiş..maşallah...2 mayısa kadar biraz rahata alışacak..sonraki damak daha daraltıcı mı olacak ki.
günaydın kızlar..
dün ödev yoktu hayat bilgisi kitabın dan yarım kalanlardan yaptık biraz da okuma..
oh valla..senin oğluş ne ballı ya..ödev vermiyor öğretmeni..gerçi bu iyi mi kötü mü bilemedim..
sağol canım,
15*2=30 yapıp bırakıyor
sorunun tamamını oku diye uyarsaydın canım..
yani soruların mutlaka devamı olur..1 işlem yapıp bırakma..bak bakalım devamında işlem istiyor mu diye söyle canımcım..

kolay gelsin
sınavı bu gün mü..

bizim çocuklar da dün oldular üçgen prizma vs ile ilgili sorular yazdım ya dün..onunla ilgili sınav yapmış öğretmen..
ama cevap kağıtlarını yollamamış..bizim oğlan 2. olmuş sınıfta.95 almış.

1. olan arkadaşı 98 almış.
sanırım 20 soru vardı..kağıt gelmeyince bilemedim..belki bugün yollar.
akşam ödevlerini kontorl ettim..
3 sayfa arkalı önlü fotokopi ödevini tenefüste yapmış..ben kontrol ettim akşam.
eve gelince de hayat bilgisi çalışma kitabından 3 sayfa bişey vardı..2 şer satır bir şeyler yazdı ..bitirdi..okumadım..zaten elini kapatıyor yazarken..evle ilgili soru mu vardı ki...bakmadım..unuttum..

dün yeşil mercimek yemeği yaptım..düğün çorbası yaptım..havuç kavurdum üstüne sarımsaklı yoğurt...
kocam çocukları parka soktu ben yemek yaptım akşam..rahattım

X