İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canımcım eğer arkadaşı getiriyorsa ben koymanı tavsiye ederim..neden senin kızın da canı çeksin..ben koyuyorum tost oğlana..bazen sucuk da koyuroum..bazen sadece peynirli yapıyorum..çünkü başka çocuklar yiyor zaten..bi de kantinden alıyorlar..daha bol ketçap daha bol mayonezli..aka aka yiyorlar yani..neden sen koymuyorsun..bu sefer de istedim ama annem tost koymadı diye mi düşünsün...zaten içindekini kimseler görmez ki..sucuk mu var ne var...peynirle birlikte yapışıyor tost birbirine zatii

kemik değil de haşladığın et suyu da olur..illa kemikli olması şart değil
anladım canım sağol.

Canım üzme canını, ilk başlarda olacak böyle durumlar, inşallah zamanla azalır.
evet canım 24 ü tatil, aslında sorarlar genel de ama belki sen duymamışsındır, hani hergün gidenlerin bir fikri vardır. Valla ben de koymuyordum, millet yapıp gönderiyormuş, o yüzden koyuyorum artık, şu aralar salama taktı benim kız, salamlı-kaşarlı yapıyorum, o zaman kokmuyor hem de severek yiyor.

Güzel canım 1 kilo ne ki, hedefine varmışsın, 48 de çok az değil mi Zelişm yaaa, ama gerçi bırakınca alıyorsun, o da alma payı olabilir.
Millet neler neler gönderiyor canım yaa, sen de istiyorsa koy bakalım börek falan, ne olacak ki, ben de milföyden börek yapıp koyuyordum onu istemez oldu, çoğunlukla tost-kek-çikolatalı ekmek türünde oluyor bizim beslenmeler de.

problemlerde benimki de yarım yapıyor.okuduğunun hepsini anlamıyor..

haha sarmayı benimkide sayıklıyor,geçen yanındaki arkadaşı getirmiş anne diyor yanımdaki arkadaşımın anneside çalışıyor ama sarma yapmış beslenmeye sende yapabilirsin diyo bana.Bizim liste var zaten çarşambaları mesela köfte patates günü cumaları makarna ayran günü.Bulgur pilavı ve yaprak sarmada olabilir bu arada.Bizde yağlı götürüyorlar yani 2 senedir,bir problem olmadı.

canım çok güzeller gerçekten dediğin gibi güzel fikir olması açısından bizim için,. Biz bu sene başında okulun yemekhanesinde yiyecek iye beslenme almamıştık ama sonradan değişti biliyorsun istemedi yemekhaneyi o yüzden dönem ortasında pek bulamadım güzel birşeyler ama seneye alabilrim benzer bölmeli beslenme kutusu ve çokda güzel olur.

anadoluda çekmeköyde canım

hımmm baya uzakmış Avrupa yakasındayız biz ondan sordum acaba yakınlara mı geliyorsun diye...

canım ben sadece 23 nisan resmi tatil biliyorum:26::26:

neden se bende bir sonraki gün de tatil oluyor diye hatırlıyorum. Hatta kuzenimde cumayı birleştirdi oda geliyor tatilde istanbula

beslenme de bizim sınıfça aynı götürüyorlar.
pazartesi.. poğaça veya börek
salı.. peynir zeytin domates salatalık
çarşamba.. patates haşlama
perşembe.. sarelleli ekmek
cuma ..tost

Tabi beslenmeyi anneanne yada babaanne burdaysa onlar hazırlıyor,bu konuda çok şanslıyım Allah başımızdan eksik etmesin onları:))

problemlerde benimki de yarım yapıyor.okuduğunun hepsini anlamıyor..

demekki hepsinde aynı canım, iyi olacaklar hepsi ama şu aralar hem müfredat hemde eğitim sistemimiz ufacık çocuklara ağır geliyor anlamamız lazım onlarıda oyuna dahi zamanları kalmıyor ki yavrucakların...

hımmm hangi gün ne gideceğinin belli olması çok güzel, bizim kreşteyken yapılıyordur ama sadece meyve için her gün hangi meyve götürüleceği yazılıydı mesela ama bu okulda yemekhane olduğu için sanırım pek mümkün olmaz.. Ama uygulama çok güzel tabi.. Biri yerken diğeriin canı çekmez böylelikle...

cuma ..tost

süpermiş valla keşke bizde de böyle olsa....

Çocuklara 24 ü tatil ama bizlere değil maalesef..

aaa böyle çok iyi yaaa..bunu pek tuttum..her kes aynı götürse iyi olur..bizim okulda yok ooo
ay ne güzel olur ..ama resmi tatil takvimde yok..sadece 23 nisan çarşamba diyor..
sonra 1 mayıs tatil
sonra 19 mayıs tatil..
ama 24 nisan yok takvimde...

cuma ..tost

evetttttttt..güzelll...

niye bizim öğretmen yapmaz ki...

Tabi beslenmeyi anneanne yada babaanne burdaysa onlar hazırlıyor,bu konuda çok şanslıyım Allah başımızdan eksik etmesin onları:))

Çocuklara 24 ü tatil ama bizlere değil maalesef..

öyle mi..ay allahım ya hiç haberimiz yok..öğretmen de söylemedi daha bi şey..

neyse tam gün bakıcı bakacak artık emir e

eğer ediz o gün tatil olursa ben nepcam..:26::26::26:
şimdiden düşünmeye başlayayım barii:26:

yok canım anaokulu tatil olmaz

ama sen yinede sor bakalım

okullarda kutlama olduğu için tatil yapıyorlar zaten

bize olmaz yani

neyse haftaya 4 gün çalışıcaz kızlar

oğluşun gösterisini izledikten sonrası için bir şeyler düşünmek lazım

haribu canım vatan caddesinde tören olacakmı biliyormusun

gerçi yetişemeyebiliriz ama

Aynen liste olduğu için herkesinki belli yalnız bazı istisnalar olabiliyor,bazı çocuklar listedeki yemedikleri varsa annelerde ne yiyorsa onu koyuyor mecburen...

canım 8 yanlış yine de iyi..inşallah hiç yanlışsız yapar çocuklarımız.
23 nisanda bizimde folklor oynayacaklar sınıfça. biz sınıfa bu sene geçtiğimiz için
geçen sene dikilmiş kıyafetler. benim oğlan ve bir kaç kişinin yeni dikildi.
oyunlarda öğretmenimiz saz çalıp için kendisi söylüyor öğrencileri oynuyor..

canım 23 nisan günü ediz in okulda da gösteri var fakat ediz gitmeyecek..çünkü küçük olduğu ve geç katıldığı için onu katmayacak öğretmen..tam olarak hareketleri yapmıyor sıkılıp kaçıyormuş.
o zaman onlar da tatil olur..

bence de böyle iyi. karışık getirdikleri zaman çocukların diğer arkadaşlarınınkinden canı istiyor..

Vatan caddesinde sadece 29 ekimlerde kutlama oluyor diye biliyorum ben.Öğrenirsem yazarım.Bende okula gitmicem bu 23 nisanda.Geçen yıl sıcağın altında velilerle tartışarak geçti,çocukların önüne geçiyorlar sanki onların bayramı ya çok sinir olmuştum geçen yıl çocuklar hep arkada kaldı birde bizim okul 3 okulla birleşti çok kalabalık yani hiç gerek yok o izdihama ve sinirlerimi bozmaya.belki oğlanı darıca hayvanat bahçesine götürürüz.Okuldan kağıt vermişler dün darıcaya gezi 30 tl velide giderse 30 tl. ben kendim götürmek istiyorum o yüzden göndermicem sanırım..

Canım yaaa daha çok yeni o yüzden yapmıyordur.

Zaten 23 nisan tatil olurda 24 ü tatil olmaz anaokuluna yani bizde olmuyordur ama sormakta fayda var tabi...

Canım yaaa daha çok yeni o yüzden yapmıyordur.

Zaten 23 nisan tatil olurda 24 ü tatil olmaz anaokuluna yani bizde olmuyordur ama sormakta fayda var tabi...

canım evet ya..sınıfta en küçük ediz..üstelik yaşı tutmuyordu ben ayrıca konuştum..milli eğitim müdürünü aradı bizim okul müdürü öyle kabul ettiler ediz i

sınıftakiler 5- 6 yaşında 4 yaş da var..ama ediz daaha 3 yaşında..sınıfın miniği..

canım 23 nisanda anaokulu gösteri yapacak..okul açık yani..

o yüzden dedim 24 ünde tatil olurlar diye...ama yine soracağım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…