İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canım maşşallahl..

hep böyle gider sen merak etme..

bizim oğlanlar da bugün sbs olacakmış..emir söylemedi hiç..akşam sınıfa doğru giderken emir in bi arkadaşı söyledi .

günaydın.biz daha geçmedik bölmelere..

aynı canım ben de..:KK16:

oof iyi doping olmuştur sana o alışveriş

yeni bebiş ömürlü olsun inşallah.

arkadaşının doğum günü de kutlu olsun..bu günlerde yoğunsunuz ana oğul
inşallah canım devam eder.
Oğluşuna da Allah zihin açıklığı versin, başarılar diliyorum.

aa senin kızda damek gs li aferin ona.Haberim olaydı alırdım valla,tüh.Gidersem tekrar bakarım:)
Ay şaka kız, düşünmen yeter.

ben dün öğlen üstü blogumdan takip ettiğim blog arkadaşımnın kızının vefatını öğrendim..

inanılmaz şaşırtım..moralim yerlerdeydi..ağladım .zırladım..çok üzüldüm.

o yüzden de girmek istemedim bi saatten sonra..

gece sık sık ediz ve emir i kontrole gittim..

isteyen olursa özelden bloğunun adını yazarım..sanıyorum burdan yazmak yasak.
güzel paylaşımları oluyordu arkadaşın..

çok eğlenceli bi blogdu ..
3 yaşında oğlu ve 1,5 yaşında kızı vardı.
hep takipteydim ki bi zaman takip etmemişim..
28 gün olmuş kızını kaybedeli.ben dün öğrendim.
Canım diyecek kelime bulunamıyor böyle durumlarda, Allah rahmet eylesin. Nesi varmış ki kızın, hasta falan mıymış?

ben dün öğlen üstü blogumdan takip ettiğim blog arkadaşımnın kızının vefatını öğrendim..

inanılmaz şaşırtım..moralim yerlerdeydi..ağladım .zırladım..çok üzüldüm.

o yüzden de girmek istemedim bi saatten sonra..

gece sık sık ediz ve emir i kontrole gittim..

isteyen olursa özelden bloğunun adını yazarım..sanıyorum burdan yazmak yasak.
güzel paylaşımları oluyordu arkadaşın..

çok eğlenceli bi blogdu ..
3 yaşında oğlu ve 1,5 yaşında kızı vardı.
hep takipteydim ki bi zaman takip etmemişim..
28 gün olmuş kızını kaybedeli.ben dün öğrendim.
Çok üzüldüm cnm,söylicek söz bulamıyorum çocuk ölümlerine.Bir melek daha gitti.Allah ailesi anne babasına sabır versin.Keşke mümkün olsada ölümü çocukların uşaşamıyacağı yere koysak.Hastamıymış peki?

inşallah canım devam eder.
Oğluşuna da Allah zihin açıklığı versin, başarılar diliyorum.

Ay şaka kız, düşünmen yeter.

Canım diyecek kelime bulunamıyor böyle durumlarda, Allah rahmet eylesin. Nesi varmış ki kızın, hasta falan mıymış?

Çok üzüldüm cnm,söylicek söz bulamıyorum çocuk ölümlerine.Bir melek daha gitti.Allah ailesi anne babasına sabır versin.Keşke mümkün olsada ölümü çocukların uşaşamıyacağı yere koysak.Hastamıymış peki?

hiç bir hastalığı yok..turp gibi çocuk..hatta bayılıyordum kızına..kız çocuklarına ayrı düşkünüm..2 oğlum olunca..

akşam yatırmış..turp gibi..sabah kalkmamış..uykuda nefes durması .otopsi sonucu..

hiç bir hastalığı yok..turp gibi çocuk..hatta bayılıyordum kızına..kız çocuklarına ayrı düşkünüm..2 oğlum olunca..

akşam yatırmış..turp gibi..sabah kalkmamış..uykuda nefes durması .otopsi sonucu..

ay canım yaaaa, kıyamam, allah anne babasına sabırlar versin canım.

neden olduğu yazısı aşağıda..kopyaladım..

ki önlem alıncak bi şey yok..her annenin yaptığını yapmış..Allahım sabırlar versin.

4 NISAN 2014 CUMA

Neden...
Neden neden diye soruyorlar..
Söyledim nedenini ama galiba daha net anlatmak gerekiyor..
"İhmalden mi?" diye sormuş birisi..
Anlatayım da alın önlemlerinizi..
.

Gece içirdim sütünü Ece'nin her akşamki gibi.. Açtım uyku müziğini, yatırdım yatağına.. Çıktım odasından..
Gece yatmadan bir kez daha girdim odasına.. Başını şöyle bir okşadım.. Mışıl mışıl uyuyordu.. Nefesini duydum..
Sabah Cem pek adeti olmamasına rağmen çok erken uyandı.. 6:30'da. Çişi gelmiş.. Yaptırdım.. Sonra "uyumayacağım ben" dedi.. "Daha çok erken annecim, biraz daha uyu, bak hepimiz uyuyoruz" dedim.. "Ama uyumayacağım" dedi.. Sevdiği çizgi filmi açmamı istedi.. "Tamam" dedim.. "Ama Ece'yi uyandırmak yok, uyusun kardeşin" dedim.. Çizgi filmini açtım, gidip tekrar yattım..

Her sabah Cem uyandırır Ece'yi.. Girer kardeşinin odasına.. Yatağına tırmanır, Ece'nin uyku tulumunun fermuarını açar, ben gelene kadar da yatakta oynarlar beraber.. Kavga olmaz, bağrış olmaz. Ara ara kahkahalarını duyarız..

O sabah yataktan kalkıp Ece'nin odasına doğru yöneldiğimde Cem'in kendi odasında olduğunu gördüm.. Ece'nin kapısı hafif aralıktı.. İçerisi kapkaranlıktı..

Cem yine her sabahki gibi gitmiş kardeşinin yanına.. Tırmanmış yatağına.. Uyku tulumunun fermuarını açmış.. Ama uyandıramamış kardeşini.. Sonra inmiş yataktan, gece lambasını kapatmış, kapıyı da hafifçe çekip çıkmış..

Zaten Cem hiç kıyamaz uyuyan insana.. Gidip uyandırmaz kimseyi.. Israr etmemiştir Ece de uyanmayınca..

İçime doğdu herhalde, korkarak araladım kapıyı.. "Ece" diye seslendim.. Korkuyla açtım lambasını.. Gece en son kontrole girdiğim andaki gibi yatıyordu.. Yüzükoyun, başı yastığında.. Yüzü duvara doğru dönük.. Kalkıp bakmadı.. "Ece" diye seslendiğimde kıpırdamadı..

Gerisini anlatamam..En azından şimdi.. Zaten ben de unutmaya çalışıyorum..

Doktor raporuna göre uykusunda nefesi durmuş.. Yanılmıyorsam 100.000'de bir görülüyormuş..
Yapacak bir şey olmazmış.. Hastane kapısında bile olsa yapacak bir şey olmazmış.. Öyle dediler..
Gelir mi insanın aklına?

Son düzenleme:
neden olduğu yazısı aşağıda..kopyaladım..

ki önlem alıncak bi şey yok..her annenin yaptığını yapmış..Allahım sabırlar versin.

4 NISAN 2014 CUMA

Neden...
Neden neden diye soruyorlar..
Söyledim nedenini ama galiba daha net anlatmak gerekiyor..
"İhmalden mi?" diye sormuş birisi..
Anlatayım da alın önlemlerinizi..
.

Gece içirdim sütünü Ece'nin her akşamki gibi.. Açtım uyku müziğini, yatırdım yatağına.. Çıktım odasından..
Gece yatmadan bir kez daha girdim odasına.. Başını şöyle bir okşadım.. Mışıl mışıl uyuyordu.. Nefesini duydum..
Sabah Cem pek adeti olmamasına rağmen çok erken uyandı.. 6:30'da. Çişi gelmiş.. Yaptırdım.. Sonra "uyumayacağım ben" dedi.. "Daha çok erken annecim, biraz daha uyu, bak hepimiz uyuyoruz" dedim.. "Ama uyumayacağım" dedi.. Sevdiği çizgi filmi açmamı istedi.. "Tamam" dedim.. "Ama Ece'yi uyandırmak yok, uyusun kardeşin" dedim.. Çizgi filmini açtım, gidip tekrar yattım..

Her sabah Cem uyandırır Ece'yi.. Girer kardeşinin odasına.. Yatağına tırmanır, Ece'nin uyku tulumunun fermuarını açar, ben gelene kadar da yatakta oynarlar beraber.. Kavga olmaz, bağrış olmaz. Ara ara kahkahalarını duyarız..

O sabah yataktan kalkıp Ece'nin odasına doğru yöneldiğimde Cem'in kendi odasında olduğunu gördüm.. Ece'nin kapısı hafif aralıktı.. İçerisi kapkaranlıktı..

Cem yine her sabahki gibi gitmiş kardeşinin yanına.. Tırmanmış yatağına.. Uyku tulumunun fermuarını açmış.. Ama uyandıramamış kardeşini.. Sonra inmiş yataktan, gece lambasını kapatmış, kapıyı da hafifçe çekip çıkmış..

Zaten Cem hiç kıyamaz uyuyan insana.. Gidip uyandırmaz kimseyi.. Israr etmemiştir Ece de uyanmayınca..

İçime doğdu herhalde, korkarak araladım kapıyı.. "Ece" diye seslendim.. Korkuyla açtım lambasını.. Gece en son kontrole girdiğim andaki gibi yatıyordu.. Yüzükoyun, başı yastığında.. Yüzü duvara doğru dönük.. Kalkıp bakmadı.. "Ece" diye seslendiğimde kıpırdamadı..

Gerisini anlatamam..En azından şimdi.. Zaten ben de unutmaya çalışıyorum..

Doktor raporuna göre uykusunda nefesi durmuş.. Yanılmıyorsam 100.000'de bir görülüyormuş..
Yapacak bir şey olmazmış.. Hastane kapısında bile olsa yapacak bir şey olmazmış.. Öyle dediler..
Gelir mi insanın aklına?
Aman yarabbim okurken tüylerim diken diken oldu.Hiçbir şey yokken aniden gelen ölüm alıyo kuzusunu annesinden.Kadıncağız halen inanamıyordur ki?neden? nasıl?offf acıların en büyüğü.Rabbim çok büyük sabırlar versin o anneye

Aman yarabbim okurken tüylerim diken diken oldu.Hiçbir şey yokken aniden gelen ölüm alıyo kuzusunu annesinden.Kadıncağız halen inanamıyordur ki?neden? nasıl?offf acıların en büyüğü.Rabbim çok büyük sabırlar versin o anneye

evet haribucum..ben dün hüngür hüngür ağladım burda..

saatlerce kendime gelemedim..

artık tanıyor gibiydim onları .anneyi , çocuklarını..yüz yüze olmasa bile..

her bloğumu açtığımda otomatik geliyorladı ekranıma .arkadaş listemdekilerin paylaşımları..tabi onlar da, ece de.

her bloğumu açtığımda otomatik geliyorladı ekranıma .arkadaş listemdekilerin paylaşımları..tabi onlar da, ece de.

canım yaaa, takdiri İlahi, başka elden ne gelir ki, veren de Allah alan da diyeceğiz, yapacak birşey yok, Allah sabırlar versin annesine. 1 sn. sonra neler olacağını kim bilebilir ki, hayat işte hiç ölmeyecekmişiz gibi yaşayabiliriz tüm bunlara rağmen, öyle yaratılmışız çünkü. Allah hepimize hayırlı ölümler nasip etsin, evlatlarımızın acısını göstermesin, görenlere de booooooool sabırlar versin.

canım yaaa, takdiri İlahi, başka elden ne gelir ki, veren de Allah alan da diyeceğiz, yapacak birşey yok, Allah sabırlar versin annesine. 1 sn. sonra neler olacağını kim bilebilir ki, hayat işte hiç ölmeyecekmişiz gibi yaşayabiliriz tüm bunlara rağmen, öyle yaratılmışız çünkü. Allah hepimize hayırlı ölümler nasip etsin, evlatlarımızın acısını göstermesin, görenlere de booooooool sabırlar versin.

Evet bol bol seveceğiz çocuklarımızı..öpeceğiz ve hep iyi insan olmaya çalışacağız ki arkamızdan iyi konuşulsun , anılsın.

çok haklısın yarın başımıza ne geleceğini ne sen bilirsin ne ben..rabbim evlatlarımızı korusun.acısını göstermesin.

hafta sonu geldi.
hafta sonu planınız var mı..

burda yağmur olacakmış hafta sonu..başladı bile hatta..

Son düzenleme:

cnm benim sen tabi blog dan da olsa tanıdığın için çok daha fazla etkilendin doğal olarak,Allah vermesin burda birimizin başına bişey gelse etkilenmezmiyiz.Bana özelden blogu mesaj atarsan bakarım bende.
Haftasonu geldi evet,benim planlar belli yarın basket, pazar alışverişi ve bebek gezmesi,pazarda yemeklerimi yapar öğleden sonra doğum gününe giderim artık ha bu arada cumartesi sabahtanda randevu aldım meme ultrasonu çektiricem 6 aylık rutin kontrol.

cnm benim sen tabi blog dan da olsa tanıdığın için çok daha fazla etkilendin doğal olarak,Allah vermesin burda birimizin başına bişey gelse etkilenmezmiyiz.Bana özelden blogu mesaj atarsan bakarım bende.
Haftasonu geldi evet,benim planlar belli yarın basket, pazar alışverişi ve bebek gezmesi,pazarda yemeklerimi yapar öğleden sonra doğum gününe giderim artık ha bu arada cumartesi sabahtanda randevu aldım meme ultrasonu çektiricem 6 aylık rutin kontrol.

öyle haklısın..

hep gördüğüm çocuk olunca etkilendim..

bi de annesinin sürekli paylaşımları olur.

faydalıdır paylaşımları..

okurken sanki karşısındaymış gibi hissederim kendimi..

ne günler göreceğiz bilmiyoruz..

Allah güzel günler göstersin bize, çocuklarımıza .

bloğu atıyorum özelden sana..

bi kez kendi bloğumu burdan link atmıştım..uyarı aldım..reklam yasak diye..o yüzden isteyene özelden atarım bloğu..

öyle haklısın..

hep gördüğüm çocuk olunca etkilendim..

bi de annesinin sürekli paylaşımları olur.

faydalıdır paylaşımları..

okurken sanki karşısındaymış gibi hissederim kendimi..

ne günler göreceğiz bilmiyoruz..

Allah güzel günler göstersin bize, çocuklarımıza .

bloğu atıyorum özelden sana..

bi kez kendi bloğumu burdan link atmıştım..uyarı aldım..reklam yasak diye..o yüzden isteyene özelden atarım bloğu..
Baktım cnm blog dan içim cız etti.Tam bir melek yavrum.Hele vicdansızca eleştiririyi görünce nutkum tutuldu ne insanlar var ya,nasıl bir millet olduk biz.Hiçbir evlat bir diğerinin yerini tutmaz ama oğlu için hayata tutunmak zorunda ve evladının acısını diğer evladıyla yenmek durumunda.Allah sabır versin:KK43:

Baktım cnm blog dan içim cız etti.Tam bir melek yavrum.Hele vicdansızca eleştiririyi görünce nutkum tutuldu ne insanlar var ya,nasıl bir millet olduk biz.Hiçbir evlat bir diğerinin yerini tutmaz ama oğlu için hayata tutunmak zorunda ve evladının acısını diğer evladıyla yenmek durumunda.Allah sabır versin:KK43:

bilmiyorum canım..biz nasıl bir millet olduk..

ama dediğin gibi hayata bir yerden tutunmak zorunda..oğlu için , eşi için ..

anneyi iyi tanısalar bu yorumu yapmazlardı zaten canım..

daha önceki paylaşımlarını okumamışlar ,resimlerine bakmamışlar sanıyorum..

o sevgi dolu , mutlu , çocukları için herşeyi yapan anne o ..bunu görememişler ne yazık...

Son düzenleme:
hafta sonu geldi.
hafta sonu planınız var mı..

burda yağmur olacakmış hafta sonu..başladı bile hatta..

bugün yağdı burda da yağmur sabahtan, şimdi güneş açtı, yarın da yağmurlu diyordu. Pazar günü de belli değil canım, ya köye gideceğiz, ya da annemde olacağım, kısmet bakalım.

bilmiyorum canım..biz nasıl bir millet olduk..

ama dediğin gibi hayata bir yerden tutunmak zorunda..oğlu için , eşi için ..

anneyi iyi tanısalar bu yorumu yapmazlardı zaten canım..

daha önceki paylaşımlarını okumamışlar ,resimlerine bakmamışlar sanıyorum..

o sevgi dolu , mutlu , çocukları için herşeyi yapan anne o ..bunu görememişler ne yazık...
maalesef insanlarımız çok acımasız oldular, kimse başına gelmeden böyle yorum yapmamalı aslında, ama işte herkes anlayışlı olamayabiliyor. Allah sabırlar versin o bayana canım.

Günaydın kızlarrrrr iyi haftalar hepimize

Ben bu sabah aksiliklerle başladım güne ama yine de içim kıpır kıpır :KK70:

Hem hava çok güzel bahar artık iyice geldi hem de malum sadece 4 iş günü olan bir haftaya başladık

Hafta sonu biliyorsunuz sınavlarım vardı 2 günde o yüzden hem ders tekrarı hem sınavlar baya bir yorucu oldu onun dışında rutin işlerde cabası

Cumartesi annem geldi ben sınavdayken oğluşla ilgilenmek siçin ınav sonrası oturup muhabbet ettik uzun zamandır baş başa görüşmemiştik annemle çok iyi geldi bana...

Ödev olarak Türkçe ve hayat bilgisi kitaplarından ödevler vardı ve birde hikaye haritamız onları yaptık. Birde çarpım tablosundan 6 ları ezberledik.

Folklor kıyafetlerimiz gelmiş cuma akşamı bir gittim oğluş giymiş kıyafetleri beni karşılıyor :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Diyet haftasonu yine yalan oldu kızlarrrrrr, hele dün akşam sarmalar börekler aman amannnn sonrasında vicdan azabı tabi :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

Birde dün akşam dışarda yedik yemeği orda da abarttım zaten, haftasonu götürülen dondurmalar da cabası havalar ısındı artık günlük dondurma tüketiliyor bizdeee bu hiç iyi olmuyor tabi benim açımdan....

Sizin nasıl geçti hafta sonunuz?

X