Cocugu ustun zekali okullarina giden anneler var mi?

Eucalyptus

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2013
560
516
Merhaba,

Cocugu, cocuklari ustun zekalilar okullarina giden annelerle tanismak, bilgi alisverisi yapmak istiyorum mesaj gonderirseniz sevinirim. Tesekkurler.

Nasıl anlaşılıyor üstün zeka olduğu ogretmenler mi fark ediyor
Okula baslamadan once aanne baba farkediyor zaten. Ornegin cocuk cok erken okumaya basliyor (sizin okuma yazma ogretmenize bile gerek kalmiyor cocuga kitap okurken bile ogreniyor. Devamli ogrenmek icin sorular, kitaplarla oynamasi vs vs. Zaten okulda da ogretemenler hemen farkediyor cocugun ustun yetenekli oldugu ama once tabi anne baba farkina variyor sonra cevresindekiler farkediyor.

Okula baslamadan once aanne baba farkediyor zaten. Ornegin cocuk cok erken okumaya basliyor (sizin okuma yazma ogretmenize bile gerek kalmiyor cocuga kitap okurken bile ogreniyor. Devamli ogrenmek icin sorular, kitaplarla oynamasi vs vs. Zaten okulda da ogretemenler hemen farkediyor cocugun ustun yetenekli oldugu ama once tabi anne baba farkina variyor sonra cevresindekiler farkediyor.
Teşekkür ederim cevabınız için benim oğlum anlattığımız gibi bu Eylül'de 1 başlayacak çok iyi masallah

Teşekkür ederim cevabınız için benim oğlum anlattığımız gibi bu Eylül'de 1 başlayacak çok iyi masallah
eger cocugunuzun ustun zekali olmasindan suphe ediyorsaniz bir uzmana gostermelisiniz cunku bu cocuklar normal siniflarda canlari sıkılıyor ve ya hic birseyle ilgilenmiyor ya da sinifin duzenini bozabiliyorlar. Bu cocuklarin ihtiyaclarina yonelik okullar var. Ben de onlardan bir tanesini ariyorum o yuzden buraya yazayim dedim.

HEnuz yaptirmadik gerek gormedik ama sinif atlatma durumu ldugu icin okulu yapmak istiyor. Bir diger sorum da bu okullar da egitim dili Turkce mi?
Öncelikle o okullardan bir tanesinin adı Bilsem. Başvuruyu öğretmenleri yapıyor. Yani referans öğretmen olmalı. Öğretmen de sizinle aynı fikirde ise rica edeceksiniz yapacaklar. Daha sonra sınavları oluyor. Çocuğunuzun yaşına göre belli testlere tabii tutuyorlar. Sonrasında sonuçlara göre alıyorlar ya da almıyorlar.
Başvuru ne zaman bilmiyorum. Hiç çooook zeki dediğim öğrencim olmadı. 😁😁 Onu araştırmak gerek.
Dil konusu da şöyle; 3-11 yaş aralığına ingilizce ve İspanyolca dersleri veriliyormuş. Wow çok güzel.

Son düzenleme:
X