Bebek Beslenmesi Çocuğum yemek yemiyor artık çıldırmak üzereyim...:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
MaşaAllah gayet güzel yiyor.daha ne yiyecek ki? Büyüdükçe canı istedikçe yemediği yemekleride yer. Doktor yemek zorunda diyorsa bir zahmet nasıl yiyeceğinide söylesin. Bebeklerde bizim gibi. Baskı hissederse yediklerinide bırakır. Hele zorlarsaniz tiksinir. İnsanların sözlerine kulak asmayın.yok zayıf yok iştahsız. Benzetme yaomak istemiyorum bizim çocukların yediklerinin yarısindan azına bile erişemeyen bebekler var dünyada. Corba filan içerken immmmh filan derseniz yada kendi yaşıtlarının yediğini görürse belki yer.Sözüm size değil ama bu platformda gördümkü anneler çok kaygılı ve sürekli baska bebeklerle çocuklarını kıyasliyor. Çok üzüldüm gerçekden. Hayrlı sağlıklı günler dilerim.

benimki de 2 yaşında 13 kilo çok zor yemek yediriyoruz yemiyor çıldırıcam artık

inan benimki de öyle yağlı elleri kafaya sürüyor bardağı kaşığı yere atıyor attttı diyor bide güler misin ağlar mısın hadi bakalım sevdiği ne varsa hepsini önüne koyuyoruz tık yok yinede uyku desen zaten yok

ne yaparsak yapalım yemiyor uyku desen oda yok
yatırıyoruz öğlen uykusuna 15 dk uyuyor kalkıyor

amin cümlemize

Merhabalar konunun üzerinden geçmiş ama bizde şuan aynı döngüdeyiz ve çok çaresiz kaldım sizde durum nasıl neler yaptınız bana da anlatırsanız çok sevinirim

Boll sabır dileyerek başlıyorum. Ne güzel bir annesiniz. Çabanızı takdir ediyorum.

Biz bir dönem benzer sorunları yaşadık doktorada gittik. Doktorumuz önerileri ve bizim çabalarımızı anlatıcam size belki denemişsinizdir çoğunu ama olsun .
1.hiç kimse gıdasız yaşayamaz. Açlıktanda ölmez. Gel ye diye sıkıştırma bırak açlıgın ne olduğunu bilsin demişti doktorumuz. Oğlum inat bir çocuktu. Sofra hazırr ama alper gelmesin herkes sofraya dedigimde ilk o damlamaya başladı sofraya. Eskide ben elimde kase arkasında dolanır takla atarak yedirirdim. Hele ki sonunda kusar bütün emeklerim boşa giderdi delirirdim
2. Biz suyu ve sütü azalttık. Zaten abur cubur olmayan hayatımızda daha düzenli bibeslenme oluşturduk.
3. Argavit focus isimli bi şurup verdi doktorumuz 1 ay kullandık. Şurubu bile iştahla içti ve şurup içtigi ay yemek yetiştiremiyorduk.
4. Sütü günde 2 bardagı asla geçirmeyin . İstediginde küçük miktarla verin toplam 400 ml olacak. Uyku öncesinde olacak şekilde alışsın. İçine bisküvi vs koymak yok.
5. Israrı bırakın. Onun yemedigi şeyleri gözunun önünde iştahla yeyin. Ona ekstra bişeyler hazırlamayın. Sonraki öğüne kadar eline ekmek mi aldı. İzin vermeyin .
6.evde herkes aynı şeyleri yesin
7. Damak zevkini çözün. Atıyorum benim oğlum baharatlı seviyor, kefir ayran seviyor hatta abartıp kefirle karın doyurur. Ama herşeyin sınırı var kontrol etmek lazım. Sevdigi yemekler demiyoru bakın. Damak zevki. Hani hep makarna yemesin sebzeyede alışsın. Ama sevdigi şekilde olsun. Mesela salata yaparken ona tuz sumak atmak oğlumun görevi ve o salata suyunu içmeye bayılır. O salata suyu hatrına herşeyi yer bazen
8. Ona görevler verin. Mesela fasulye ayıklasınn mesela nohutlu pirinç pilavı yapın tabaga nohutlarla kocaman daire yapsın sonrada yesin .
9. Aynı yerde düzenli ve hep beraber yemeye çalışın. Yemek yemesi için ödül veya tehdit olmasın. Ama mesela masaya küçük bi aslancık koyun onada yedirin. Yemegini yiyenler aslan kadar güçlü olurlar yedikten sonra aslan sesleri yapın gıdıklayın vs. Eğlensin sofrada.
Bazen 2 velete yedirdigim yetmiyor gibi bir kaşıgı aslana file zebraya zürafayada gezdiriyorum
10. Birşeyler izlemeden sohbet ederek yemesinde fayda var. Demişmiydim yukarda unuttum ama. Sebzelerin ayrntılarını anlatın öğrenmek merakını uyandırır belki sohbet konuları bu tarz olabilir. Aceleyle yedirmeye çalışınca bazen inattan yemiyorlar. Bazı masalları okurken yemek meselesinde ekstra durun. Mesela bizimki doktordan çok korkuyordu doktorlu masallarla aştık bunu.
Uzun oldu ama aklıma gelenler bunlar

Yani çok defakafayı yemek üzere oldugum anlarım oldu çok ağladım üzüldüm. Hepsi gelip geçiciymiş. Herşeyi yiyor hamdolsun
Turşudan tut, tüm meyveleri, tüm sebzeleri gücümüzün yetip alıp ona sundugumuz herşeye uyum sağlıyor. Doydun mu dedigimde evet derse ısrar etmiyorum. Hayır derse devam ediyoruz. 26 aylıgız şuan. Ben o günlerden bu güne geldiysem herkes gelir bence . Hemde birde 10 aylık bebiş daha var

Şuan da Qllah ömür versin inşallah çocuğunuz 12-13 yaşlarında olmalı benimde pglum aynı yemiyor 2,5 yaşında. Kaç yaşında normale döner diye buralara moral bulmaya geldim... Kaç yaşında ev yemeği yenege normal yemeye başladı acaba? Nasıl geçti? Yoksa hala yemek seciyor mu

2022 den merhabalar,,baya zaman gecmis aradan ama cvp verirseniz bana bi umut olursunuz.benim oglumda 1.5 yasinda ne denediysem olmadi doktorlarda bisey yapmiyorlar kilo.almiyor hatta veriyor..oyun tv vs doktor yapma dedi ac birak dedi ama tum gun ac dursa gelip istemiyor.dogdugundan beri biberon vermedim.sutte icmiyor 16 aylik olana kadar anne sutu aldi..doktorlar belki ondan yemiyor dedikleri icin anne sutunude birqktik..cocugunuz ilerki zamanlarda duzeldimi.neler yaptinjz..

geçmiş olsun. ne yazık ki bu konuda doktorlara katılmıyorum. bir çoğu aç kalırsa yer diyor ama bizimkinin sabahtan beri boğazından tek lokma geçmeden akşama kadar durduğu oldu. arada sevdiği şeylerden istemişti, olmaz önce bunu yiyeceğiz deyince dönüp oyuna gidiyordu.

sebze yemiyorsa köfte verin. bizimki hiç sebze yemez hala, 3 yaşını geçti. tek yediği sebze patates ve çiğ havuç. köftenin içine haşlanmış brokoli, karnabahar eziyorum, öyle pişiriyorum, pek anlamıyor. yok et yemez derseniz sebzeyi kemik/tavuk suyunda pişirin. çorbaya katın. sevdiği şeyleri cesitlendirmek zorundasınız. eve kesinlikle abur cubur almayın, bir şekilde buluyor istiyor, daha fazla bağırmasin ağlamasın diye veriyor anneler. bizim hep masanın üzerinde dut kurusu, kuru üzüm, kuru yemiş, leblebi olur, abur cubur diye onları yiyor severek. hiç bir şey yemiyorsa da bir kan değerlerine baktırın, kansızlık da iştahsızlık yapıyor.

Şuan nasıl bu durumu nasıl astiniz , 5 yaşında oğlum ve başıma ağrılar giriyor çıldırıyorum evde savaş veriyoruz artık resmen

Şuan nasıl acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…