Çocuğum yeni salgın.. Uyuz uyuz hastalığı ilaç bulunmuyor 🥺😭

Biliyorum kortızonlu olduğunu fakat doktor yazdı onu bıze sureklı kullanmıyorum benım çocuğumda küçük ben haftada bir kez banyodan sonra tüm vücuda sürüyorum yetıyor antıstamınık şurup ıle bırlıkte doktor tavsıyesı ile kullanıyoruz kulaktan dolma degıl hanımefendı çocuğumuzu tabıkı bizde düşünüyoruz aksı mümkün olamaz geçmeyen kasıntı yaşamadıysanız bilemezsınız neyin iyi gelip gelemediğini 4 yıldır kasıntı ıle çocuğumda derı kalmadı doktor kortızonlu krem yazıyorsa ve bu ıyı geliyorsa tabı mecbur kullacagız talımatına.uygun sekılde yapacak baska bişey yok ben çareyi onda buldum deneyımımı paylaştım en azından ılac bulana kadar konu sahıbı kullanırsa cocugu kaşınmadan rahatça uyur haftadavbır uygulasa hıcbır zararı olmuyor tecrübeyle sabittir cahil cühela değiliz sevgıler

Dr size yazmis siz kullanin bir sey demedik sizin lullanmaniza

Ailenizin yanına gidemez misiniz?
anneniz çocuğa baksa, siz çalışsanız?
Borçların hepsi sizin üstünüze mi?

Borç ne borcu peki? Sizin üzerinizde mi?

Öncelikle geçmiş olsun. Ben daha önce duymadım bu hastalığı okumak için geldim ve bir kez daha kk nın nasıl güzel olduğunu görmüş oldum. İyiki bu güzel yürekli kadınlar arasındayız.

Evet, geçen sene Ocak ayında özellikle İstanbul'da uyuz salgını alarmı vardı, AVM'lere vb yerlere dikkat edin deniyordu.

Dr size yazmis siz kullanin bir sey demedik sizin lullanmaniza

Herkese teşekkür ederim. İlacı bi Dr karışımı sayesinde bulduk. Ben eşim ve çocuğum kullandık 1 hafta evden çıkmadık evde olanı yedik içtik.
Bugün doktora gittim atlatmışız
Ev terliğinden paspaslara kadar 90 derecede yıkadım. Diş fırçası macunu atıp yenisini aldım. Sirkeye dezenfekte ettik evi. Neden kaptık bilmiyorum ama çok çok kötü bir hastalık kendiliğinden asla geçmiyor. Atlattık ama stresten sivilce çıktı yüzümde şimdi de onun tedavisini görüyorum.
Şunu anladım bu çağa asla çocuk yapmıycam kendi açımdan bunu düşünüyorum Allah isteyene nasip etsin . Çok dikkat edin ben Avm kafe tarzı yerlere asla gitmiyorum buna rağmen hem covid hem uyuz salgını atlattım. Allah bunlarla sınasın çok zorlu süreçt tüm hastalara şifa diliyorum para mal hiç bişey. Sadece sağlık diliyorum.

Teşekkür ederim atlattık ilacı zor bulduk ama geçti gitti kükürtlü sabun kullanıyoruz bizde.

Kara merhem gibi bir krem var.Onu sürüyorsunuz.3 gun ayni kiyafet ic camasiri bile değişmeyecek.3 gun krem üst uste sürülecek.3.gun sonunda kükürtlu sabunla yikanilacak.Gecmezse ayni işlem garanti olsun diye tekrar yapilacak.Zahmetli ama uyuz öyle kolay gecmiyor.Cocuga olur mu o krem ama eczaneden sorarsiniz.

Öyle düşünmeyin, insanlık bugüne kadar bir sürü salgın atlattı, veba, kolera, İspanyol gribi. O zamanlar savaşlar, yoksulluk, aşı da yoktu. Şimdi bu imkanlarla isyan etmek doğru değil.

Öyle düşünmeyin, insanlık bugüne kadar bir sürü salgın atlattı, veba, kolera, İspanyol gribi. O zamanlar savaşlar, yoksulluk, aşı da yoktu. Şimdi bu imkanlarla isyan etmek doğru değil.
İsyan değil Allah biliyor içimi. O saydığınız salgınların hiç birini yaşamadım. Babam covitten hastanede yattı, eşim covid atlattı, ben 3 defa covide yakalandım, eniştemi kaybettim salından, kızım uyuza yakalandı ve eşime bana bulaştı isyan etmiyorum Allah beterinden korusun. Ama şu zamanı hiç sevmiyorum. Evet isyan değil bu sadece bu zamanı sevmiyorum. Allah yardımcımız olsun

Çok geçmiş olsun. Benim de demek istediğim zamanın suçu yok, önceden de salgınlar yaşanmış hem de bu kadar imkanlar yokken. Bu arada nasıl 3 kez yakalandınız covide? Hepsi üst üste gelmiş. Ben de son zamanlarda uyuzdan daha çok korkuyorum.

Jeehan tam olarak nasıl geçti uyuzunuz?

Abla nasılsın?
Bebe yağıyla nasıl geçirdin acaba bana da tarif eder misin? Her yerim yara bere içinde kaldı çok kötüyüm.

Jeehan tam olarak nasıl geçti uyuzunuz?
evdeki perde, halı, yatak ne varsa sildik yıkadık. Giydiğimiz her şeyi siyah poşetlere koyup beklettik sonra yıkadık. Wilkinsom pomad kullandık hepimiz. Böyle böyle bitti sonra bi süre daha kükürtlü sabunla yıkamaya devam ettik. Berbat bi dönemdi. Eğer sizde yakalandıysanız çok geçmiş olsun

Gerçekten bu hastalık insanı psikolojik olarak yıpratıyor, çok rahatsızım yakalandığım için.
Wilkinsonu kaç gün kullandınız acaba?

Gerçekten bu hastalık insanı psikolojik olarak yıpratıyor, çok rahatsızım yakalandığım için.
Wilkinsonu kaç gün kullandınız acaba?
Sürdük bi gece bekleyip yine sürdük yıkanmadan. Diğer hafta yine bi şekilde sürdük. Ama evdeki herkesin aynı anda yapması önemli. Cildi çok kurutuyor krem onda da kaşıntı bi süre daha devam ediyor

Sürdük bi gece bekleyip yine sürdük yıkanmadan. Diğer hafta yine bi şekilde sürdük. Ama evdeki herkesin aynı anda yapması önemli. Cildi çok kurutuyor krem onda da kaşıntı bi süre daha devam ediyor
Anladım 3 gün falan Bekletmediniz yani.
Tamamdır nemlendirici falanda kullanırım o zaman, diğerlerinde belirti yok zaten çok fazla temas etmiyoruz evdeki herşeyi de yeni değiştirdik kullanmaları gerekir mi yine de?

Merhabalar ailece uyuz Olduk bebeğim var 8 aylık Metrin kullandık sirkeli su kwellda kullandık ama geçmedi perişan oldum doktorunuz size nasıl bir karışım önerdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…