çocuğumda reflü var benim gibi annelerden yardım bekliyorum

esra8484

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2010
130
39
slm arkadaşlar oğlum 4 yaşında geçen sene endoskopi yapıldı reflü teşhisi konuldu 1 senedir kullanmadığımız ilaç gitmediğimiz dr kalmadı izmirde yaşıyorum behçet uz'a götürdüm son olarak ilaçlardan sonuç alamadığımız için Ph metre diye bi alet takılacak yaptıran varmı aranızda yada önerebileceğiniz tavsiyelerinizi bekliyorum .4 senedir kusmasından çok yoruldum hiçbiryere gidip yemek yiyemiyoruz komşuya bile gidemiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz........

slm arkadaşlar oğlum 4 yaşında geçen sene endoskopi yapıldı reflü teşhisi konuldu 1 senedir kullanmadığımız ilaç gitmediğimiz dr kalmadı izmirde yaşıyorum behçet uz'a götürdüm son olarak ilaçlardan sonuç alamadığımız için Ph metre diye bi alet takılacak yaptıran varmı aranızda yada önerebileceğiniz tavsiyelerinizi bekliyorum .4 senedir kusmasından çok yoruldum hiçbiryere gidip yemek yiyemiyoruz komşuya bile gidemiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz........

canım benim kardeşim de 5 yaşına kadar senin evladın gibiydi...annemin götürmediği doktor kalmadı,hangi doktor iyi dendiyse ona götürdü...mide kapakçığına bile bakıldı,biri reflü dedi biri yok birşey dedi ve sonuç psikolojik çıktı....ellemeyin acıkınca kendisi yer isterse 10 saat aç kalsın ama kendi gelip yemek istesin dedi....

ahh ahh ne günlerdi daha kardeşim mamayı gördüğü gibi kusardı,annem yanında tasla yemek yedirirdi çünkü kusardı....ama 3 saatten sonra kusuyorsa vitamini alırmış çocuk....neyse kendiliğinden geçti gerçekten annem aç bıraktı ve kendisi gelip yemeye başladı kusmadan hemde:))) şimdi 18 yaşında ve çok sağlıklı darısı senin oğlunun başına:)))

bebekliğinden beri kusuyor artık evde halı falan bişey kalmadı.iştahı yemesi güzel ama yemek yerken karnım ağrıyor diyor hoop hepsini kusuyor.bende aynen tasla yemek yediriyorum.en kötüsüde kilo alımı çok yavaş gelişimini etkileyecek diye korkuyorum.inş bizde atlatırız...

bebekliğinden beri kusuyor artık evde halı falan bişey kalmadı.iştahı yemesi güzel ama yemek yerken karnım ağrıyor diyor hoop hepsini kusuyor.bende aynen tasla yemek yediriyorum.en kötüsüde kilo alımı çok yavaş gelişimini etkileyecek diye korkuyorum.inş bizde atlatırız...

inşallah güzelim yaa anlıyorum çok zor....kardeşim de bebekliğinden beri böyleydi annem bir giderdi beşiğine hertaraf kusmuk haydeee yatakları yastıkları yıka vs....sonra içerde bir güzel oynardık birden bööghhhh halılar kusmuk...bence pedegoga götürün çünkü genellikle psikolojik oluyor böyle şeyler....ah annecim hiçbiryere gidemezdi kardeşim yüzünden...üzülmeyin noolur eğer midesinde şikayeti olsaydı herzaman ağrırdı bence artık kendisi de yiyince kusacağına inanıyor...biraz az yedirmeyi ve hatta aç bırakmayı deneyin korkmayın 1 günden birşey olmaz...

merhabalar benim kizimda 14 aylik reflusu var 10 gunlukten beri ilaclar kullandik fakat gecmedi gelisimi normal ilerliyor diye dr endeskopi falan yaptirmadi ama ben kusmuktan bikmistum artik hortum gibi hergun defalarca oyle tasa falan sigmiyor heegun hali koltuk sildim sonra nette benim gibi dertli anneleri arastirdim hep birkacinin tavsiye ve denemesi uzerine gobek deliginin ustune kahve koyup bagladim zarari yok sonucta denemekte fayda vat dedim ilk yaiptim ve kizim 10 gun hic kusmadi mucize diye mutlu olduk sonra ara ara kuamalar devam etti ama 3 gnde 1 haftada derken dia donemi istahsizlasti 24 saat suyla yaaadigini biliyorum ee mie bos olunca kusmadi cok sukur 2 aydir kesildi yemek duzeni daha yeni yeni duzeliyor ama eskisi gibi ustune gitmoyorum eskiden saati geldimi mecbur yediriyodum simdi zorlamiyorun kahve yintwmini bi netten arastirin derim denemenin zarari yok sonucta sifanin neyden gelecegi belli olmaz

Merhaba Arkadaşım,

benimde oğlum da 4 yaşında ve geçen hafta Ph metre takıldı ve ileri derece de reflü tanısı konuldu. Şuan 3 aylık bir tedavi verildi. Durumunda bir iyileşme olmaz ise cerrahi müdahale öneriliyor. bizim reflü ile birlikte sandifer sendromu durumumuz da var. Ph metre burnundan yemek borusuna salınan bir kablo ve durumlarını bildirdiğiniz bir kutudan oluşuyor. 1 gün boyunca takılı kalıyor. oğlum durumdan çok etkilendi ve bütün gün yemek yemedi, sürekli kusma refleksi oluştu. yanınıza bol peçete, ıslak mendil ve bir kap almanızı öneririm. Nasıl bir tedavi dönemi olacak, açıkçası bizde bilmiyoruz, netten araştırdığımız kadarıyla iyileştirici yöntemler uygulamaya çalışıyoruz. Allah yardımcınız olsun, tüm çocuklarımıza şifalar diliyorum.

Merhaba arkadasim
Phmetre yaptirdiktan sonra de meester skorunu paylasirmisin. Iki hafta once bizde yaptirdik benim oglumda dort yasinda. De meester skoru 65 cikti. Normal deger max 14 olmasi lazim. Doktor buyuk ihtimalle reflu ameliyati olacak dedi. Acaba cocuguna reflu ameliyati yaptiran varmi.

slm arkadaşlar ayın 27 sinde bizde ph metre taktırcaz biz endoskopi yaptırdık 1 senedir ilaç tedavisi uyguluyoruz ama ameliyatı dr muz önermedi çünkü kesin iyileşme olmuyormuş.bilmiyorum sonumuz ne olacak ama zaten zor bi çocuk o allette takılınca halimiz ne olacak bilmiyorum cvplar için çok saolun

Merhaba kızlar konunun üstünden on yıl gecmiş, ama benım oğlumdada reflü var 4.5 yasında ve bızı cok zorluyor, sizinkıler noldu gectımı nolur görün.. Biz MOTİLİUM ve gavıskon kullanıyoruz ama yemeklerdeb sonra bulanto ve ağrı oluyor mıdesınde napcamj bilmiyorum

Merhaba oğlum büyüdü 14 yaşına geldi.Reflü hala devam ediyor.Ama eskisi gibi değil.Dikkat ediyor yediklerine o zmn daha rahat ediyor.

Merhaba kızlar konunun üstünden on yıl gecmiş, ama benım oğlumdada reflü var 4.5 yasında ve bızı cok zorluyor, sizinkıler noldu gectımı nolur görün.. Biz MOTİLİUM ve gavıskon kullanıyoruz ama yemeklerdeb sonra bulanto ve ağrı oluyor mıdesınde napcamj bilmiyorum
Merhaba bizde de aynı doğduğunda. Beri kuduyor gaviscon kullanıyoruz sın bir buçuk aydır sadece uyurken yemek yiyor uyanıkken asla yemiyor

Bunları okuyunca gözüm korktu. Oğlum 5 aylık ilk emdiğinden beri kusuyor. Mama ile besleniyor. Ek gidaya henüz başlamadım. Ben geçeceğini düşünüyordum ama ileri yaşlarda da hala devam ettiğini hatta cerrahi müdahale olduğunu yazmışsınız. İlk defa duyuyorum. Ben hep geçecek diye umut ediyordum. Günde 7 8 sefer kıyafetini değiştiriyorum. Bizim de üstümüze, halılara, koltuklara kusuyor. Saldım artık, her taraf lekeli. Çok zor bir durum. Su an mama diye temizliği kolay ama sizin 4 5 yaşındaki çocukların kusmugu artık normal yemekler. Doğduğundan beri eziyet çekiyorlar. Rabbim hepsine acil şifalar versin 🤗

Ameliyatı olduk biz çok memnunuz 1 yaşındaki oğlum reflü yüzünden akciğerlerin kaçak oluyor solunum sorunu enfeksiyon yaşıyordu ve doktor ameliyatini yaptı. Çok memnun kaldık çok güzel ve kolayda geçti hiçbir sorunu kalmadi

X