Davranış Bozuklukları çocuğunuz et yemezse

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bir üye vardı adını unuttum çizgi film karakteri gibi sanki oymussun gibi ...hayal gibi rüya gibi

çocuk aklıyla kendi aklınızı bir tutyorsunuz.çocuk marketten alındıysa hayvan değildir diye düşünüyordu.sempatik geliyordu.küçük kardeşim.şimdi büyüdü ama
Biz anlaşamıyoruz sanırım siz bizle dalga geçmek için açmışsınız konuyu çocuğun aklına bir şey demedim
Dalga geçmedim
Ne alaka çocuğun aklıyla kendi aklımı bir tutmak

marketten alındıysa hayvan değildir diye düşünen çocuk kaç yaşındaydı?
Büyümüş bitmiş nedir olay

biz de öyle düşündük.ama ileride karşı çıkarsa zorla yedirdiniz diye,kızarsa bize.nasıl savunacağım kendimi..anaokulundaydı.yemesi gerekiyordu ne yapalım.başta çok zorlandı ama şu an her türlü eti yiyor. kurbanda da kurbanı göstermeyiz ona.tekrardan iğrenmesin diye.ama büyüynce kendi kararı tabi ki
Ya bi daha dönüp niye sorsun yiyomuş şimdi her türlü eti. Sizin yaş kaç?

biz de öyle düşündük.ama ileride karşı çıkarsa zorla yedirdiniz diye,kızarsa bize.nasıl savunacağım kendimi..anaokulundaydı.yemesi gerekiyordu ne yapalım.başta çok zorlandı ama şu an her türlü eti yiyor. kurbanda da kurbanı göstermeyiz ona.tekrardan iğrenmesin diye.ama büyüynce kendi kararı tabi ki
Allasen kurban istersen gostersene ne yapacak çocuk bu yaşta görüp hisse mi alacak 😛🤦

Anaokulunda başka cesit yemek yok mu varsa onu yesin

Biz anlaşamıyoruz sanırım siz bizle dalga geçmek için açmışsınız konuyu çocuğun aklına bir şey demedim
Dalga geçmedim
Ne alaka çocuğun aklıyla kendi aklımı bir tutmak

marketten alındıysa hayvan değildir diye düşünen çocuk kaç yaşındaydı?
Büyümüş bitmiş nedir olay
haklsınız olmuş bitmiş .zamanında onun kararına saygı duymadığım için suçlu olduğumu düşünüyorum çünkü.içimi rahatlatmak adına açmıştım konuyu .
anaokuluna yeni başlayacaktı hatta yüzünde değişik şeyler çıınca arkadaşlarım beni beğenmez diye çok üzülmüştü.keşke daha anlayışlı davransaydım.birden içime dert oldu ve konu açmak istedim ne var yani.

haklsınız olmuş bitmiş .zamanında onun kararına saygı duymadığım için suçlu olduğumu düşünüyorum çünkü.içimi rahatlatmak adına açmıştım konuyu .
anaokuluna yeni başlayacaktı hatta yüzünde değişik şeyler çıınca arkadaşlarım beni beğenmez diye çok üzülmüştü.keşke daha anlayışlı davransaydım.birden içime dert oldu ve konu açmak istedim ne var yani.
Çocuk şimdi kaç yaşında?

çocuk aklıyla kendi aklınızı bir tutyorsunuz.çocuk marketten alındıysa hayvan değildir diye düşünüyordu.sempatik geliyordu.küçük kardeşim.şimdi büyüdü ama
Ha sen dünyanın oluşumudan bir başlıyayım sonra günümüze geliriz diye mi düşündün 😏 hiç et yedirmedi mi annen sana

Kaç yıl geçti ayrıca siz neden zorla yediriyorsunuz ki?
Ben katılan olur katılmayan olur ablaların annecilik oynamasını doğru bulmuyorum kendi adıma

he yaş farkı 7 ymiş çocuk 6 yaşında olsa o zaman siz 13 sünüz
İki çocuk yani neden o zaman çocuğun yemeğinden sorumlu gibi davrandınız ki

ikinizde küçükmüşsünüz geçmiş bitmiş
Yani 15 yaşındaki çocuğun asilik yapacağı en son konu sen bana et yedirdin zorla ühü konusudur

biri anaokulunda çocuk marketteki etin nasıl hayvan eti olduğunu bilmez der
biri yok annen sana et yedirmemiş der
biri boşuna yorum yazdım bu neydi şimdi der
biri hayali çocuk cıkacak bak gör der

neyse teşekkürler yine de.konu açarsa yanlış hatırlıyorsun falan derim o zaman.nereden hatırlayacak anaokulu anılarını.suçlu hissetmeme gerek yok bundan ötürü.

Kaç yıl geçti ayrıca siz neden zorla yediriyorsunuz ki?
Ben katılan olur katılmayan olur ablaların annecilik oynamasını doğru bulmuyorum kendi adıma

he yaş farkı 7 ymiş çocuk 6 yaşında olsa o zaman siz 13 sünüz
İki çocuk yani neden o zaman çocuğun yemeğinden sorumlu gibi davrandınız ki

ikinizde küçükmüşsünüz geçmiş bitmiş
Yani 15 yaşındaki çocuğun asilik yapacağı en son konu sen bana et yedirdin zorla ühü konusudur

ve hala ciddili cevaplar verip bu psikolojik vakayı çözmeye çalışman seni aşırı tatlı yapıyor yahu :)

X