Çocuk gibi eş

Konu sahibi eşine hiç saygı duymuyorsun hatta sevginde kalmamış..tükenmişsiniz.konu garip geldi çok anlayamadım açıkçası..size bir psikolog önereceğim ben çok faydasını gördüm.fatih civelekoglu var onun youtubeden soru cevap şeklinde konuları var mutlaka bak derim,kendinden birşeyler bulabilirsin.kac yıllık evlisin?

Bence esinizin ciddi ciddi bir sorunu var. Bir doktora goturseniz. Burdan fitne sokup kafanizi karistirmak istemem ama esinizin ciddi sorunu var. Hatta cocuk gibi degil . Sanki kendisi kadin siz erkek gibisiniz.

İşte bu kadın gibi erkek gibi değerlendirmelerinin dayanağı ne

Örneğin çoğu erkek azıcık hasta olsa abartır ama kadınlara ayyy narin, nazlı, aman dikkat edin hasta olmasın denir

Oysa kadın hasta da olsa eve çocuklara hatta erkeğe de bakar erkek hasta olsa ayyy ölüyorum der ( yorumlara göre genelleme yaptım )

Bu erkek gibi roller doğru değil ki erkek korur kollar, teselli eder, dışarıda bir sorun olduğunda karşıdakinin üzerine yürür, evde eşinin gözünün içine bakar, üstüne titrer

Erkek de insan, her biri farklı farklı

Bir de konu sahibinin eşinin bu kadar uyum sorunu var da iş hayatı nasıl sürüyor

Bence sadece konu sahibi ve bir kısım kişilerin gözündeki ERKEK profiline uymuyor sadece

Yetiştirilirken fazla pohpohlayan olmuş olabilir ama hayatta özellikle de okul ve iş hayatında kimse kimseyi bu kadar idare etmez ki

Bence boşanıp geleneksel erkek kadın rollerini kabul etmiş bir erkekle evlenin.Anladığım kadarıyla uyumsuzsunuz.Eşiniz ataerkil düzeni kabul etmeyen birisiyken siz tam tersisiniz.Uyumsuz olmak, aynı hayat görüşüne sahip olmamak çok zordur.Umarım ayrıldıktan sonra ikiniz de mutluluğu bulursunuz.

İşte bu kadın gibi erkek gibi değerlendirmelerinin dayanağı ne

Örneğin çoğu erkek azıcık hasta olsa abartır ama kadınlara ayyy narin, nazlı, aman dikkat edin hasta olmasın denir

Oysa kadın hasta da olsa eve çocuklara hatta erkeğe de bakar erkek hasta olsa ayyy ölüyorum der ( yorumlara göre genelleme yaptım )

Bu erkek gibi roller doğru değil ki erkek korur kollar, teselli eder, dışarıda bir sorun olduğunda karşıdakinin üzerine yürür, evde eşinin gözünün içine bakar, üstüne titrer

Erkek de insan, her biri farklı farklı

Bir de konu sahibinin eşinin bu kadar uyum sorunu var da iş hayatı nasıl sürüyor

Bence sadece konu sahibi ve bir kısım kişilerin gözündeki ERKEK profiline uymuyor sadece

Yetiştirilirken fazla pohpohlayan olmuş olabilir ama hayatta özellikle de okul ve iş hayatında kimse kimseyi bu kadar idare etmez ki
Şoyle ki , Sizin hayata bakis aciniz iliskideki rolunuz ve yasayisiniz tamtersi olabilir ya da benim icin farketmez vs diyebilirsiniz. Ama ben konu sahibine hak veriyorum. Bence kadin ve erkek yaratilis olarak esit degildir ancak kesinlikle esit haklara sahip olmalidir ve kimse kimseden ustun degildir. Buna dayanarak kadin daha cok ilgi ister daha ayrintici ve bi tik daha duygusal dusunebilir. Yani ben kocamla kustugumuzde binsorun oldugunda gidip ben nazlatmak istemem nazlatilmak isterim.Hic mi ilgi duymuyor hic mi beni ozlemiyor.
Konu sahibinin esinin zaten bi sorunu oldugu apacik belli.ben zaten yakistirma yapmadim bir doktora mutlaka gorunmesi gerektigini soyledim

Bence artık kocanı sevmiyorsun ondan bu kadar gözüne batıyor.
Şu saydığın özelliklerin çoğu eşlerimiz de mevcut.
Benim eşim her sene grip olur ölüyorum, son nefesimi veriyorum modunda takılır :KK70:
Ben her ay regl olurum gıkım çıkmaz.
Evet bazı yönleri sorun ama dışarıdan bakınca hiç birimiz 4 4 lük değiliz.
Sende değilsin.
Evlilik zaten birlikte kusurları örterek yola devam etmek değil midir ?
Size kusurlar batıyorsa artık bu evlilik bitmiş demektir.

Neden boşanmıyorsun ?

Şoyle ki , Sizin hayata bakis aciniz iliskideki rolunuz ve yasayisiniz tamtersi olabilir ya da benim icin farketmez vs diyebilirsiniz. Ama ben konu sahibine hak veriyorum. Bence kadin ve erkek yaratilis olarak esit degildir ancak kesinlikle esit haklara sahip olmalidir ve kimse kimseden ustun degildir. Buna dayanarak kadin daha cok ilgi ister daha ayrintici ve bi tik daha duygusal dusunebilir. Yani ben kocamla kustugumuzde binsorun oldugunda gidip ben nazlatmak istemem nazlatilmak isterim.Hic mi ilgi duymuyor hic mi beni ozlemiyor.
Konu sahibinin esinin zaten bi sorunu oldugu apacik belli.ben zaten yakistirma yapmadim bir doktora mutlaka gorunmesi gerektigini soyledim

Aslında işte ben anlamaya çalışıyorum

Yani neden ben haksızken karşıdaki nazımı çeksin ya da ben neden onu zor durumunda nazlamayayım

Buna dair belirlemenin dayanağı ne bu kalıp yargıların temeli ne

Dün başka konuda da vardı erkek eşini merak etmeli evde yalnızken küs dahi olsak aramalı

Neden arasın hem de küs iken

Düşünüyorum adam arasa sen kendine, çocuğa bakabildin mi ben yokken iyi misiniz dese sen kendini ne sanıyorsun, sen yokken de ben tüm hayatını sürdürürüm derim

Ayyy küs iken bile bizi aradı, sahip çıktı demem

Belki umrundayız hissi oluşur ama o içerikli bir konuşmayı asla kabul etmem karşımdaki de beni tanır aşka bu tarz bir muhabbete girmez

Olaydaki sıkıntı evlilik öncesi hiç bunları tartmamak yani uyumsuzluk

Bahsettiğiniz şeyler çocukluk değil tamamen kişisel karakter. Adamla hiç mi tanımadan evlendiniz, sevmediniz mi sevginiz mi bitti?
Eşinize çok fazla cinsiyetçi rol biçmişsiniz ve kafanızdaki role uymadığı için de soğumuşsunuz. Erkek bunu yapar, erkek bunu yapmalı bilmem ne.
Bu kadar gelenekselci düşünüyorduysanız ona göre evlenmeliydiniz.
Sevginiz ve belli ki bunları yazabildiğinize göre saygınız bitmiş.
İki tarafın hayrına bitirin bu ilişkiyi.

Off gerçekten size sarılmak istedim şuan beraber ağlamak... Kaderimiz diyebiliyorum ancak ya da annemin dediği gibi sınav. Başka türlü içinden çıkamıyorum çok zor yaşayan bilir. Biraz bahşeder misiniz eşinizden
Kesinlikle bir sınav sizi yürekten kucaklıyorum, 😔. Eşim hiç konuşmaz evde muhabbet ederim karşılık vermez yâda tek cümlelerle geçiştirir . Akşam full telefonla oynar arkadaşlarıyla yazısır. Sabahtan akşama koşturmaktan canım çıkar akşama kadar bir insan yüzü bir muhabbeti yok , evden çalışıyorum bu ara birde , herkesten uzağa taşındık adapte olmaya çalışıyorum. Akşam gelsin iki muhabbet edelim diye bekliyorum oda geliyor foss. Erkenden gidip uyuyor, insanlarla bir araya gelince kendi arkadaslari hariç asla konuşmaz akşama kadar evde yim asla nasılsın diye aramaz, aileme uzak yol giderom ne yaptın vardın mi diye merak etmez günlerce kalsam araz birde niye aramiyosun diye sitem eder. Arkadaş cevrem olsun derim bir kaç kişiyle tanıştık görüşmemi istemez kendi basima evde delirmemi bekliyor sanırım . Tatile gideriz dediğiniz gibi ne gülelim ne eğlenelim ne muhabbet edelim hiç bişey istemez telefonu alır arkadaşlarıyla muhabbet eder. Cinsel anlamda bana sevgiyle yanas direk cinsel odaklı yaklaşma derim cinsel odaklı yaklaşır ama kibar ve insani bir şekilde değil İbrahim Tatlıses in hülya Avşar'ın öpme sahnesi gibi lahmacun yiyor gibi öpüyor diye bimubabbet var ya o şekilde. Hadi bisiklete binelim , ben bisiklete binmeyi sevmem , kar oynayalım karla oynamayı sevmem , hadi dondurma yiyelim dondurma yemeyi sevmem . Genelde memnuniyetsiz az konuşan mimiksiz herşeyi eleştiren ve sorgulayan bir ömür torpüsü olmaya başladı ve beni çok geriyor . Bebek için uğraşıyordum ancak kendi başıma hadi hadi diye diye zorla ama onuda bıraktım sağlıklı bir düşünce değilmiş bebek fikri . İstekso dediğiniz gibi sanki birilerinde bir kıvılcım görüp öyle yaklaşıyor . Kurtulmak istiyorum boğuluyorum bende . Adamın içinde 90 yaşında bir dede var ve ruhu ölmüş gibi. Tartışırız veya ben bir şey söylerim sürat yapar küser günlerce aylarca hep ben alttan alıyorum haklı veya haksi luslugue yahammum yok çünkü ama buda gurur kırıcı ve sinir bozucu olmaya başladı işte böyle malesef

İste bu, kadin erkek esitligine tarafli bakmak demektir. Eşin de kadin erkek esit haklara sahiptir ama ben temizlik yapmak istemem, yapılsın isterim dediginde aaaa olur mu öyle sey diyemezsin o halde. Çünkü bu da alışıldık rol modellere ornektir. Ben de bu erkek teklif eder cunku erkek, yıldönümümuzde o surpriz yapmali cunku erkek, evlendigimizde altin benim hakkım o benim güvencem, erkek dedigin çalışıp evine bakacak, onun elinde poset yokken benim elimdekini almıyor, evde bozuk ampulu değiştirmiyor ben değiştiriyorum erkek gibi, erkek aglamaz, ben aglayinca nazlasin, trip atınca alttan alsin gibi klasik ayrimlari kabul edemiyorum maalesef. Bunlari yapmaya devam edenler de kadin erkek esitliginden bahsetmemeli. Bu esitlik degil.

İce dönük kapalı kalmış sanki. Özgüven eksikliği var gibi. Bence yardim almalı. Kötü bı insan olduğunu düşünmedim ben. Ha çok erkek duruşlu bı adam istiyorsan öyle bı adamla evlenseydin keşke.
Arkadaşlar öncelikle sizden yargılamadan linç girişimlerinde bulunmadan cevap vermenizi rica ediyorum. Yaklaşık 5 yıldır evliyim ve kendini tükenmiş hissediyorum. Gerçekten tüm enerjim, hayat sevincim, umudum, yarınlara olan inancım bitmiş gibi. Bu evlilik tüm enerjimi emdi. Tam bir toksik ilişki diye düşünüyorum. Etrafımda eşinden şikayet edenler arasında hiç bu türlü bir konuya rastlamadığım İçin burdan sormayı uygun buldum. Belki eşi böyle olanlar veya ne bileyim psikolog psikiyatrist arkadaşlar yorum yaparlar diye. Dediğim gibi etrafımda genelde kadınlar eşlerinin şiddet yanlışlığından, çapkınlığından, kumar veya alkol bağımlılığından şikayet edip dururlar. Benim eşim tüm o diğer anlatılan erkekler ve davranışlarından çok farklı hem olumlu hem de olumsuz yönleriyle. Gerçekten çok tuhaf, değişik ve çözümlenemez bir insan olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle diğer erkeklerden farklı olumlu yönlerinden bahsetmem gerekirse; ev işlerinde bana yardımcı olur bunu Görevi gibi görür, ben ne dersem yapar mesela gezme tozma konusunda nereye gidelim dersem götürür. İkimiz de çalışıyoruz benim maaşımı vs sormaz kendisi parasını dışarıya harcamaz her ay getirir beraber hesap kitap yaparız. Kumarı dışarı hayatı aldatması vs yok. Ayrıca harama uzak durur yani menfaati için alevere çevirmez ki bu evlenirken en dikkat ettiğim şeydi. Sonra diyorum ya olumlu özellikleri genel olarak onu diğer erkeklerden ayırırken olumsuz özellikleri de tamamen diğer erkeklerden ayırıyor. Bi kere sürekli duygusal, narin, alıngan ve aşırı pasif. Hiçbir zaman bir erkek duruşu o gücü o heybeti yok. Asla kriz yönetimi yok herhangi bir olayda hemen yıkılır. Yani ben kadınım benden çok yıkılır ve o ilgi bekler. Kendine acındırmayı, acıtasyonu çok sever. Mesela elinden bir yara mı çıktı size öyle bir anlatır ki sanki kanser. Aşırı derecede ona acıyıp onunla ilgilenmemi bekler. Sonra küser buz gibi olur ve kin güder. Örnek vermem gerekirse diyelim ki büyük bir yanlış yaptı herkese göre bu yanlıştır bir erkeğin yapmaması gereken şeydir ama ona göre öyle değildir. Genel geçer birşey vardır kadın erkek tartıştığında genelde erkek yaklaşır kadına ama bizde öyle birşey yok suçlu da olsa suçsuz da olsa benden adım bekler. Mesela kavga ettik diyelim ve işinden dolayı 1 ay başka şehire gitti sörf kocam olduğu İçin beni arayıp iyi miyim diye sorması benden haberdar olması gerekir yani herkes için bu böyledir ama ona neden aramadın diye sorduğunda sen arasaydın kavga etmiştik psikolojim bozuktu aramadım diyebilir. Ben uyardıktan sonra özür dilemeye başladı ama tamamen yalandan yani içten değil hatta özür dilerken bile bana kinlenir. Diyelim ki ben ağlıyorum benim ağlamam ona birşey ifade etmediği gibi rahatsız olur bundan. Nefret eder hatta. Ondan genel olarak erkeklerden beklenen şeyler beklendiğinde rahatsız oluyor yani sanki o bir çocuk ve ona öyle davranılması gerekiyormuş gibi... Tartışıyoruz diyelim empati resmen sıfır. Çocuk gibi ben ona sen şöylesin dediğimde hemen o da bana sen de böylesin der bunun bir çözüm olmadığını çocuk gibi birbirimizi suçlamanın saçmalık olduğunu söyleyip dururum. Sizi söyledikleriyle(bencilce çocukça yaklaşımlarıyla) çıldırtır sonra siz çıldırıp laf sayarken çocuk gibi susar lafları dinler sonra konu tamamen onun yaptığı yanlıştan çıkar ve sizin söylediğiniz sözlerin ağırlığına onun bunları kaldıramamasına küsmesine döner. Yani elinizde asla konuşarak bir çözüm bulunamayan konuyla siz suçlu gibi ortada kalırsınız. Bu küsmeler bazen 1 ayı bulur. Siz onun size yaptığını hazmetmeye çalışırken hem de onun size attığı triplerle uğraşırsınız. Kendi kendine hiçbir soruna çözüm bulması yoktur. Hep benden yönlendirme şöyle yap dememi bekler. Kocalık sorumluluğuyla ilgili hiçbir fikri yok resmen. Ben ona canım diye seslenirsem o da bana canım der ben ona ismiyle seslenirsem o da bana ismimle seslenir. Çocuk gibi işte.Yani çok uzun oluyor genel olarak bir profil çizebildiğimi düşünüyorum. Cinsellik konusunda isteksizliği var erken boşalması var ara ara da iktidarsızlığı var yani hiçbir zaman bir erkek gibi istekli tutkulu olduğunu görmedim uykuya aşırı düşkün. Düşünün birgün telefonda tartışırken uyuyakalmışlığı var. Her zaman uykuyu cinselliğe tercih eder. İnsanların olduğu cafe, düğün gibi ortamlarda çok gerilir biran önce eve gelmeye çalışır. Arkadaş ortamı filan yok. Hiç arkadaşı bile yok diyebilirim. İş yerinde konuştukları dışında. Beraber tatile filan gittiğimizde asla eğlenemeyiz çünkü suratı hep donuk ve ifadesiz sanki zevk almak nedir bilmiyor gibi. Ne bir esprisi ne bir sempatik davranışı yani tatildeyiz gülüp eğlenelim bu suratsızlık neden. Bir sohbeti muhabbeti yoktur. Paylaşımı yoktur. Hep kendi içinde yaşıyor gibi. Ben kendimi onun hayatında bir figüran gibi hissediyorum. Gerçekten çok yoruldum. Yani sanki evli değiliz de o benim çocuğum gibi yaşıyoruz. Ki çocuklar bile yaptığı şeylerin sorumluluğunu alabiliyor yer yer. Yemek yaparım dünyanın en güzel yemeği olsa da farketmez makarna da olsa... yahu bir tepkin olsun bir neşen olsun. Fiziksel hareketleri 70 beyin yaşı da 12 gibi. Artık dayanacak halim kalmadı arkadaşlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. Olumlu yönleri çoğu kadının arayıp bulamadığı şeylerden olumsuz yönleri de onu eş olmaktan çıkarıyor. Bana lütfen yardımcı olur musunuz. Bu adam neden böyle. ? Boşanmayı düşünüyorum çünkü hiç mutlu değilim.

İste bu, kadin erkek esitligine tarafli bakmak demektir. Eşin de kadin erkek esit haklara sahiptir ama ben temizlik yapmak istemem, yapılsın isterim dediginde aaaa olur mu öyle sey diyemezsin o halde. Çünkü bu da alışıldık rol modellere ornektir. Ben de bu erkek teklif eder cunku erkek, yıldönümümuzde o surpriz yapmali cunku erkek, evlendigimizde altin benim hakkım o benim güvencem, erkek dedigin çalışıp evine bakacak, onun elinde poset yokken benim elimdekini almıyor, evde bozuk ampulu değiştirmiyor ben değiştiriyorum erkek gibi, erkek aglamaz, ben aglayinca nazlasin, trip atınca alttan alsin gibi klasik ayrimlari kabul edemiyorum maalesef. Bunlari yapmaya devam edenler de kadin erkek esitliginden bahsetmemeli. Bu esitlik degil.
Ben bunlardan bahsetmedim bunlari soylemedim de. Yanlis anlamissiniz ya da anlatamamisim .

Aslında işte ben anlamaya çalışıyorum

Yani neden ben haksızken karşıdaki nazımı çeksin ya da ben neden onu zor durumunda nazlamayayım

Buna dair belirlemenin dayanağı ne bu kalıp yargıların temeli ne

Dün başka konuda da vardı erkek eşini merak etmeli evde yalnızken küs dahi olsak aramalı

Neden arasın hem de küs iken

Düşünüyorum adam arasa sen kendine, çocuğa bakabildin mi ben yokken iyi misiniz dese sen kendini ne sanıyorsun, sen yokken de ben tüm hayatını sürdürürüm derim

Ayyy küs iken bile bizi aradı, sahip çıktı demem

Belki umrundayız hissi oluşur ama o içerikli bir konuşmayı asla kabul etmem karşımdaki de beni tanır aşka bu tarz bir muhabbete girmez

Olaydaki sıkıntı evlilik öncesi hiç bunları tartmamak yani uyumsuzluk
Bence anlattiklarinizla hem konu sahibinin (bence) hem de benim anlatmaya calistigim arasinda cok fark var. Adam sehir disina ciktiginda aksine ben ararim varabildin mi saglicakla diye ancak ondan telefon beklerim, iyi misin naptin sklyo musun ozledim seni vs. Bu ince dokunuslar olmasa gelin biz sizinle ikimjz beraber yasayalim evlenelim 😄
askin ne anlami var.

Bence anlattiklarinizla hem konu sahibinin (bence) hem de benim anlatmaya calistigim arasinda cok fark var. Adam sehir disina ciktiginda aksine ben ararim varabildin mi saglicakla diye ancak ondan telefon beklerim, iyi misin naptin sklyo musun ozledim seni vs. Bu ince dokunuslar olmasa gelin biz sizinle ikimjz beraber yasayalim evlenelim 😄
askin ne anlami var.

Bunda haklısınız da o verdiğim örnekte adam küs imiş

Ama başka şehirde eşine sahip çıkmalıymış

Sevgi ilgi ayrı sahip çıkmalı ayrı

Ben erkeğin kadına sahip çıkması gerekmediğini anlatmak istiyorum

güçlü olmalı demoralize olmamalı dik olmalı kadın kendini ona yaslamalı fikrine karşılık çıkıyorum

Tabii ki ilgi alaka farklı şeyler ama ilgi karşılıklıdır kadınlar nazlanmalı deyince olmuyor bence

Bunda haklısınız da o verdiğim örnekte adam küs imiş

Ama başka şehirde eşine sahip çıkmalıymış

Sevgi ilgi ayrı sahip çıkmalı ayrı

Ben erkeğin kadına sahip çıkması gerekmediğini anlatmak istiyorum

güçlü olmalı demoralize olmamalı dik olmalı kadın kendini ona yaslamalı fikrine karşılık çıkıyorum

Tabii ki ilgi alaka farklı şeyler ama ilgi karşılıklıdır kadınlar nazlanmalı deyince olmuyor bence
Soylediklerinizde cok haklisiniz. Nazlanmayi soyle.aciklayayim. ben esimle esit yasiyorum cok sukur. Evde agir isleri o hallediyor. Ben bi yere gittigim.zaman haber veririm o haber verir. Birbirimizi arar mrak ederiz. Bir tartisma olunca ( cok da. Buyuk.tartismalarimiz.olmadi gerci ama ) ben onun bana yaklasmasini isterim. Benm de onun gonlunu yapip sarildigim meseleler oldu. Ama konu sahibi cok farkli biseyden bahsediyor. Ama konu sahibi bence arizali surekli nazlanilmak isteyen bir kadin degil gibi geldi.adam bir ay kusup kus duruyormus. Bir ay kus durmak nedir yahu. Zaten belli bir sebep aktarmamis bize.genel anlamda kusunce adam 1 ay kus duruyomus. Asosyal bir insan ayrica. Ustelik cinsel anlamda skntilari var. Ben de bunlari toparlayip bir kaniya vardim. Ve bu adamin kesinlkkle bir uzmana gorunmesi lazim psikolojik olarak. Yoksa sizinle fikirlerimizn ayni oldugunu dusunuyorum

Çocuk yoksa düşünmeden boşanırdım. Belki düşünürdüm ama bir saniye kadar sonra boşanırdım.
''Erkek gibi dayatmanız hoş değil zaten bildiğimiz erkek profili de hoş değil.

Ben bunlardan bahsetmedim bunlari soylemedim de. Yanlis anlamissiniz ya da anlatamamisim .
Bunlari soylemediginizi biliyorum, ancak soylenenlerin devamı, bu sonuclara variyor maalesef. Karşı taraftan sirf erkek oldugu icin bir şey beklemek baska, eslerin birbirinden bazi seyler beklemesi baska bir konu. Bunu anlatmak istedim aslinda.

Küsmek, trip atmak zaten genelde nazli insanlarin tavırlarıdır ve bana çocukça gelir zira yetiskin bir insan küsmek yerine sorunları konusarak çözmeye çalışır.
Bence psikolojik destek almalı
Hayata devamli depresif bakan bir insanla devam.etmek insani yorar

Aslına bakarsanız tam tersi bir ailede büyümüş. Hiç umursanmadığı sevgi görmediği. Çocukken büyük gibi muamele beklenen bir aile. Ailesi hala en ufak hatasında küser. Çocukları açlıktan ölse umurlarında olmaz aşırı bencil bir ailesi var. Hiç daha önce böyle bir aile görmemiştim. Sanırım ailesinde görmediği sevgiyi ve ilgiyi çocukken yapamadığı nazlanmayı benden bekliyor.
Hayır cocukken yapamadiginin ilgisini sizden beklemiyor
Annesinin yaptığıni o da en yakini olarak size yapıyor
Ailede iletisim kurmayı değil kusmeyi öğrenmiş
Dogan Cüceloglu da demisti küsmek ailede öğrenilir diye ki hak veriyorum ben ve kardeslerim hic kusmeyiz netizdir çünkü ailede bunu gördük
Küsenler de o sekilde kuserek tepki veriyor
Yani esinizin öğrendiği iletişim sekli bu
Destek almasi gerekiyor
Ama ben uğraşır miydim bilmiyorum
Bir de bu küsen adamlarla.evlenen arkadaslar hic mi evlenmeden göremiyorsunuz? Ben nazlı tripli küsen birini en fazla 1 haftada çözebiliyorum ve direkt soguyorum da ondan soruyorum.

Niye çoğu sorunda erkek nazlasin ya da niye kadın nazlansin. Şımarık insanların özelliği o nazlanmak. Bazı günlerde olur regl günlerinde mesela biraz daha ilgi veya alttan alınma gibi. Iste o zaman dediginiz gibi yaratılıştan gelen özellik diyebiliriz. Ama sanki kadınların genel özelliği naz yapmak, erkeklerinki de nazlamakmis gibi konuşunca olmuyor. Çünkü öyle bir şey yok. Zaten çoğu tartışmada bunu yapan kişiye insan alışıyor ve bir yerden sonra ee yeter be diyor. Sürekli ağlayan insana bir müddet sonra tepki verilmemesi gibi.

Arkadaşlar öncelikle sizden yargılamadan linç girişimlerinde bulunmadan cevap vermenizi rica ediyorum. Yaklaşık 5 yıldır evliyim ve kendini tükenmiş hissediyorum. Gerçekten tüm enerjim, hayat sevincim, umudum, yarınlara olan inancım bitmiş gibi. Bu evlilik tüm enerjimi emdi. Tam bir toksik ilişki diye düşünüyorum. Etrafımda eşinden şikayet edenler arasında hiç bu türlü bir konuya rastlamadığım İçin burdan sormayı uygun buldum. Belki eşi böyle olanlar veya ne bileyim psikolog psikiyatrist arkadaşlar yorum yaparlar diye. Dediğim gibi etrafımda genelde kadınlar eşlerinin şiddet yanlışlığından, çapkınlığından, kumar veya alkol bağımlılığından şikayet edip dururlar. Benim eşim tüm o diğer anlatılan erkekler ve davranışlarından çok farklı hem olumlu hem de olumsuz yönleriyle. Gerçekten çok tuhaf, değişik ve çözümlenemez bir insan olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle diğer erkeklerden farklı olumlu yönlerinden bahsetmem gerekirse; ev işlerinde bana yardımcı olur bunu Görevi gibi görür, ben ne dersem yapar mesela gezme tozma konusunda nereye gidelim dersem götürür. İkimiz de çalışıyoruz benim maaşımı vs sormaz kendisi parasını dışarıya harcamaz her ay getirir beraber hesap kitap yaparız. Kumarı dışarı hayatı aldatması vs yok. Ayrıca harama uzak durur yani menfaati için alevere çevirmez ki bu evlenirken en dikkat ettiğim şeydi. Sonra diyorum ya olumlu özellikleri genel olarak onu diğer erkeklerden ayırırken olumsuz özellikleri de tamamen diğer erkeklerden ayırıyor. Bi kere sürekli duygusal, narin, alıngan ve aşırı pasif. Hiçbir zaman bir erkek duruşu o gücü o heybeti yok. Asla kriz yönetimi yok herhangi bir olayda hemen yıkılır. Yani ben kadınım benden çok yıkılır ve o ilgi bekler. Kendine acındırmayı, acıtasyonu çok sever. Mesela elinden bir yara mı çıktı size öyle bir anlatır ki sanki kanser. Aşırı derecede ona acıyıp onunla ilgilenmemi bekler. Sonra küser buz gibi olur ve kin güder. Örnek vermem gerekirse diyelim ki büyük bir yanlış yaptı herkese göre bu yanlıştır bir erkeğin yapmaması gereken şeydir ama ona göre öyle değildir. Genel geçer birşey vardır kadın erkek tartıştığında genelde erkek yaklaşır kadına ama bizde öyle birşey yok suçlu da olsa suçsuz da olsa benden adım bekler. Mesela kavga ettik diyelim ve işinden dolayı 1 ay başka şehire gitti sörf kocam olduğu İçin beni arayıp iyi miyim diye sorması benden haberdar olması gerekir yani herkes için bu böyledir ama ona neden aramadın diye sorduğunda sen arasaydın kavga etmiştik psikolojim bozuktu aramadım diyebilir. Ben uyardıktan sonra özür dilemeye başladı ama tamamen yalandan yani içten değil hatta özür dilerken bile bana kinlenir. Diyelim ki ben ağlıyorum benim ağlamam ona birşey ifade etmediği gibi rahatsız olur bundan. Nefret eder hatta. Ondan genel olarak erkeklerden beklenen şeyler beklendiğinde rahatsız oluyor yani sanki o bir çocuk ve ona öyle davranılması gerekiyormuş gibi... Tartışıyoruz diyelim empati resmen sıfır. Çocuk gibi ben ona sen şöylesin dediğimde hemen o da bana sen de böylesin der bunun bir çözüm olmadığını çocuk gibi birbirimizi suçlamanın saçmalık olduğunu söyleyip dururum. Sizi söyledikleriyle(bencilce çocukça yaklaşımlarıyla) çıldırtır sonra siz çıldırıp laf sayarken çocuk gibi susar lafları dinler sonra konu tamamen onun yaptığı yanlıştan çıkar ve sizin söylediğiniz sözlerin ağırlığına onun bunları kaldıramamasına küsmesine döner. Yani elinizde asla konuşarak bir çözüm bulunamayan konuyla siz suçlu gibi ortada kalırsınız. Bu küsmeler bazen 1 ayı bulur. Siz onun size yaptığını hazmetmeye çalışırken hem de onun size attığı triplerle uğraşırsınız. Kendi kendine hiçbir soruna çözüm bulması yoktur. Hep benden yönlendirme şöyle yap dememi bekler. Kocalık sorumluluğuyla ilgili hiçbir fikri yok resmen. Ben ona canım diye seslenirsem o da bana canım der ben ona ismiyle seslenirsem o da bana ismimle seslenir. Çocuk gibi işte.Yani çok uzun oluyor genel olarak bir profil çizebildiğimi düşünüyorum. Cinsellik konusunda isteksizliği var erken boşalması var ara ara da iktidarsızlığı var yani hiçbir zaman bir erkek gibi istekli tutkulu olduğunu görmedim uykuya aşırı düşkün. Düşünün birgün telefonda tartışırken uyuyakalmışlığı var. Her zaman uykuyu cinselliğe tercih eder. İnsanların olduğu cafe, düğün gibi ortamlarda çok gerilir biran önce eve gelmeye çalışır. Arkadaş ortamı filan yok. Hiç arkadaşı bile yok diyebilirim. İş yerinde konuştukları dışında. Beraber tatile filan gittiğimizde asla eğlenemeyiz çünkü suratı hep donuk ve ifadesiz sanki zevk almak nedir bilmiyor gibi. Ne bir esprisi ne bir sempatik davranışı yani tatildeyiz gülüp eğlenelim bu suratsızlık neden. Bir sohbeti muhabbeti yoktur. Paylaşımı yoktur. Hep kendi içinde yaşıyor gibi. Ben kendimi onun hayatında bir figüran gibi hissediyorum. Gerçekten çok yoruldum. Yani sanki evli değiliz de o benim çocuğum gibi yaşıyoruz. Ki çocuklar bile yaptığı şeylerin sorumluluğunu alabiliyor yer yer. Yemek yaparım dünyanın en güzel yemeği olsa da farketmez makarna da olsa... yahu bir tepkin olsun bir neşen olsun. Fiziksel hareketleri 70 beyin yaşı da 12 gibi. Artık dayanacak halim kalmadı arkadaşlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. Olumlu yönleri çoğu kadının arayıp bulamadığı şeylerden olumsuz yönleri de onu eş olmaktan çıkarıyor. Bana lütfen yardımcı olur musunuz. Bu adam neden böyle. ? Boşanmayı düşünüyorum çünkü hiç mutlu değilim.
Malesef hic kimse her yönüyle dört dörtlük olmuyor bunu eşlerimizden de bekleyemeyiz. Cevrenizde nasil erkek modellerini gordunuz bilemem ama eşimin olumlu yönleri diye bahsettikleriniz zaten bence normalde olması gereken özellikler.
Fazla kaprisli nazlı sınır bozucu özellikleri varmış sizi bu noktaya getirmiş mutlu değilsiniz.

X