Çocuk ve ayrı ev

Misisipili

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
700
346
Merhaba uzun bir aradan sonra tekrar forma geri dönme kararı aldım çünkü artık bazıları için küçük ama benim için büyük sorunlar yaşıyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 1.5 sene önce boşandım ve oğlum 2 yaşında şu an boşandığımdan beri ailemle yaşıyorum ama artık ayrı eve çıkmak istiyorum oğlumla kendime yeni bir hayat kurmak istiyorum tabi ki ailemin de rızasını alıp tatlıya bağlayarak ama ailem aşırı baskıcı insanlar ve bu istediğime asla izin vermezler sizce nasıl ikna edebilirim.

Önce telkin edin ‘ayrı ev olsa çocuk da durmuyor burda’ diye

Bu aşamada şartları olgunlaştırın maddi açıdan.

Bir evi tek başına idame ettirmek kolay değildir.

Kira/ fatura / eşya / ev kendinizinse vergisi

Gerçekten hazır mısınız ona karar verin

Önce telkin edin ‘ayrı ev olsa çocuk da durmuyor burda’ diye

Bu aşamada şartları olgunlaştırın maddi açıdan.

Bir evi tek başına idame ettirmek kolay değildir.

Kira/ fatura / eşya / ev kendinizinse vergisi

Gerçekten hazır mısınız ona karar verin
7 senedir aynı yerde çalışıyorum pozisyonum maaşım bulunduğum şehirde kira fatura çocuk vs gibi şeylere yeticek kadar allaha şükür o konuda bir sorunum yok tek sıkıntım ailemin izin vermiycek olması

Benim bildiğim çıkılır eve kıyamet kopar sonra kabul ederler.Yani aşırı baskıcı tabir edilen ailerdede hatta bazı baskıcı olmadığını sandığım ailerdede
gördüğüm benim çevremde çıktı kadınlar aile kıyameti kopardı kustuler bir süre sonra ortalık süt liman.Zaten söylediğiniz her argümana karşıt bir görüş sunacaktır aileniz gibi geldi bana.İnsallah tatlilikla halledersiniz.

Çocuğa bakıyorlar mı annen vs ev içinde dinamikler nasıl
Evet çocuğuma annem bakıyor şöyle ki benim babamla bir diyaloğum yok daha doğrusu onun benimle yok soru sorsam cevap vermez yada annemle pek muhabbetimiz yok iş için mesailerim vs problemdir yada duş almak istemem büyük sorundur ailem için bunlar çok çok basit olanlar ama bunları bile büyük problem haline getirirler en başından beri böyleydi hep dayanmaya çalıştım bebeğime bakıyolar allah razı olsun dedim ama artık gerçekten mutlu değilim ve bu durum istemsizce bebeğime yansıyo

Benim bildiğim çıkılır eve kıyamet kopar sonra kabul ederler.Yani aşırı baskıcı tabir edilen ailerdede hatta bazı baskıcı olmadığını sandığım ailerdede
gördüğüm benim çevremde çıktı kadınlar aile kıyameti kopardı kustuler bir süre sonra ortalık süt liman.Zaten söylediğiniz her argümana karşıt bir görüş sunacaktır aileniz gibi geldi bana.İnsallah tatlilikla halledersiniz.
İnşallah yani bi de maddi durumum da allaha şükür el veriyor ben istiyorum ki güzellikle olsun sıkıntısız ama olmıycak gibi

kaç yaşında kadınsınız ekonomik özgürlüğünüz var çocuğunuz var bağımsız olmak ve çocuğunuzu bağımsız büyütmek en doğal hakkınız. Tatlılıkla olsun istiyorsunuz elbette doğal olarak ama aileniz bile olsa kendinizi ezdirmeyin kararlı olun derim.

kaç yaşında kadınsınız ekonomik özgürlüğünüz var çocuğunuz var bağımsız olmak ve çocuğunuzu bağımsız büyütmek en doğal hakkınız. Tatlılıkla olsun istiyorsunuz elbette doğal olarak ama aileniz bile olsa kendinizi ezdirmeyin kararlı olun derim.
Bu yaşıma kadar hep ailemin isteklerine göre yaşadım hiç sözlerinden çıkmadım hayatımda bir kere olsun bi karar verip bi adım atmak istiyorum inşallah çok büyük olaylar çıkmaz

Evet çocuğuma annem bakıyor şöyle ki benim babamla bir diyaloğum yok daha doğrusu onun benimle yok soru sorsam cevap vermez yada annemle pek muhabbetimiz yok iş için mesailerim vs problemdir yada duş almak istemem büyük sorundur ailem için bunlar çok çok basit olanlar ama bunları bile büyük problem haline getirirler en başından beri böyleydi hep dayanmaya çalıştım bebeğime bakıyolar allah razı olsun dedim ama artık gerçekten mutlu değilim ve bu durum istemsizce bebeğime yansıyo
duş almanızın bile sorun olduğu evde neden barınıyorsunuz hala imkanıız varsa eğer yoksa tabi bısey dıyemyıorum ama bence direkt cıkın

Ayri eve çıkınca çocuğunuzun bakimi nasıl olacak?
Anneniz ben bakmayacağım artık der mi?
Hepsini düşünerek hareket etmeniz en doğrusu olur.
İmkanınız varsa ayrı eve çıkma en guzeli tabi ki.

Merhaba uzun bir aradan sonra tekrar forma geri dönme kararı aldım çünkü artık bazıları için küçük ama benim için büyük sorunlar yaşıyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 1.5 sene önce boşandım ve oğlum 2 yaşında şu an boşandığımdan beri ailemle yaşıyorum ama artık ayrı eve çıkmak istiyorum oğlumla kendime yeni bir hayat kurmak istiyorum tabi ki ailemin de rızasını alıp tatlıya bağlayarak ama ailem aşırı baskıcı insanlar ve bu istediğime asla izin vermezler sizce nasıl ikna edebilirim.
Denedim ama kendi evimin olmasına alışınca aile evine alışamadım rahat edemedim çocuğum için de böylesi daha iyi de ve annene yakın bir eve çık bence.Annen bakmaya devam edebilecek kadar yakın olsun,yakın ev fikri kabul etmelerini kolaylaştırır bence.

Böyle durumlarda tam güzellikle olmuyor. Ama siz artik yetiskin bir birey ve annesiniz. Bahsettiginiz ortam huzurlu olmak icin müsait degil gibu
Şöyle çocuğuma allah için çok güzel bakıyor sanki kendi evladı gibi sırf bu yüzden bile ben kalmayı kabul ettim gerçi bana bi seçenek sunulmadı ama bu bile yeterliydi ama şu an bakıyorum her şey problem yaptığım harcamalardan tut işim bile haftanın iki günü 1er saat dışarı çıkıyorum o bile problem

Ayri eve çıkınca çocuğunuzun bakimi nasıl olacak?
Anneniz ben bakmayacağım artık der mi?
Hepsini düşünerek hareket etmeniz en doğrusu olur.
İmkanınız varsa ayrı eve çıkma en guzeli tabi ki.
Ben de sırf çocuğum için güzellikle olsun istiyorum yoksa kreşte bi seçenek ama daha küçük annem çok ilgileniyor o yüzden rest çekip gidemem çocuğum için

Denedim ama kendi evimin olmasına alışınca aile evine alışamadım rahat edemedim çocuğum için de böylesi daha iyi de ve annene yakın bir eve çık bence.Annen bakmaya devam edebilecek kadar yakın olsun,yakın ev fikri kabul etmelerini kolaylaştırır bence.
Evet bende böyle düşünmüştüm çocuğumu alması ulaşım vs daha kolay olur diye ama konuşmaya nereden başlasam bilemiyorum ev bakınca mı yoksa baktıktan sonra mı

Evet bende böyle düşünmüştüm çocuğumu alması ulaşım vs daha kolay olur diye ama konuşmaya nereden başlasam bilemiyorum ev bakınca mı yoksa baktıktan sonra mı
Ev bakınca bir an önce tutman gerekir.Once bu fikre alıştırmak lazım.Cocugumla beraber rahat edemiyorum, bekarken olduğu gibi değil, kendine ait bir eve alıştıktan sonra sigamiyorum bu benimle ilgili sizinle ilgili değil huzurlu değilim de,çocukla ayrı evde daha huzurlu olurum de.Huzurun onlar icin önemliyse empati yapıp saygı gösterirler.Once konuş sonra ev

Çocuğunuzun hırçınlığı falan var mı? İki yaş sendromu gibi? Böyle bir şey varsa ona göre bir çözüm sunabilirim belki.

Ev bakınca bir an önce tutman gerekir.Once bu fikre alıştırmak lazım.Cocugumla beraber rahat edemiyorum, bekarken olduğu gibi değil, kendine ait bir eve alıştıktan sonra sigamiyorum bu benimle ilgili sizinle ilgili değil huzurlu değilim de,çocukla ayrı evde daha huzurlu olurum de.Huzurun onlar icin önemliyse empati yapıp saygı gösterirler.Once konuş sonra ev
Peki teşekkür ederim bi an önce konuşmak en iyisi

X