çocuklar büyüdükçe dertleride büyoyo derlerdi inanmazdım

yaxgxmur damlasxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2007
28
1
arkadaşlar benim 4 yaşına basmak üzere olan kızım var ona 9 yıl bekledikten sonra sahip olduk ve anlıycağınız çok şımarttık ve şimdide artık onunla başa çıkamıyorum beni parmağında oynatıyo sorun şuki ben artık eskisi gibi zabırlı değilim .Okadar nazlıki doğduğu günden beri emmesinden tuvalet alışkanlığına kadar herşeyde çok zorluk çektik,bitmek tükenmek bilmeyen kusma alışkanlığı doktora götürdüm hiçbir sağlık sorunu yok sadece ilgi çekmek için ağlasa kusuyo bişey istese olmayınca kusuyo bi arkadaşımla muabbet etsem kusup bölmeye çalışıyo anlıycağınız derdim büyük ve nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum.şimdide sallttma huyu başladı daha küçükken bile yanlız yatmayı ister odasından çıkarırdı kendi kendine uyurdu şimdi her gün sattlerce sallatıp kendine masal anlatırıyo sallama kesilince hemen uyanıyo üstelik yatağında kimseyi istemiyo ben oturuyorum sandelyede sabaha kadar sallıyorum güzellikle anlatmaya çalışıyorum anlamıyo kızsam daha kötü oluyo ne yapacağımı şaşırdım büyüdükçe daha sorunlumu oluyolar ne?zamanla düzelicekmi yoksa dahamı kötü olucak bilemiyorum bildiğim tek şey artık yeterince sabırlı olmadığım ondan başka hiç bişeyle ilgilenmemi istemiyor kitap bile okuyamıyorum ilgim başka tarafa kaydığında saldırganlaşıyor aranızda aynı sorunları yaşayan varsa benimle paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

yağmurcum benim de 5 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var.seni çok iyi anlıyorum.çünkü benim ki de aynıydı .ama o kusmazdı da ya tokat atardı bize ya da bişey fırlatırdı...ilgi eksikliğini kesinlikle kabullenmiyordu.benzer durumlar yani....

daha fazla başedemeyince psikoloğa götürdüm .bana ilgilenme dedi.rahat bırak biraz.herşeyi istiyorsa kendi kendine yapabileceğini ama benim yapmamam gerektiğini söyledi.inan çok zorlandık başta ama işe yaradı.epey zaman hiç ilgilenmedim.herşeyi kendi yapması gerektiğini sürekli onunla ilgilenemeyeceğimi söyledim.ama tabi uzaktan takip ettim.yorgun düşüp uyyana kadar ağladığı zamanları biliyorum.dışarda bizi mahvettiği zamanları biliyorum.

ama son 6 7 aydır hiç fena değil.neredeyse o huyları kalmadı.söz dinliyor.eğer bi şey istediğinde neden olmaması gerektiğini onun dilince anlatırsam artık kabul ediyor.üzerimize gelmiyor...biz böyle atlattık yani...

ama inan ki çok zor.herkes nasıl kıyıyorsun bu çocuğa bu kadar ağlatıyorsun dedi bana .ben de onunla beraber ağladım kendimi tutamıycağım zamanlar oldu ama yapmak zorundaydık ve yaptık..şimdi iyi fena değil...

zor ama bence denemelisin.hatta daha iyisi sen de bir psikoloğa götür ondan yardım al...

umarım yardımcı olabildim...

yamurcum,benim 4 yasinda oglum, 10 yasinda kizim var ikiside birbirinden beter kizi gene biraz daha iyi ogluma gelince yatma sorunu yok kendi yatiyor amaaaa gecenin bir yarisinda kalkip geliyor yanimiza yatiyor dr.dediki yanina geldimi kalk götür birkac kez yaptim kimi geceler ise yariyor ama bazende yaramiyor. sende fazla üzerine düsme kendi haline birak ana okuluna gitmiyormu belki orada oyalanir birazda sen rahat edersin:1yes2:

minerwa cocisko canlarım sağolun desteğiniz için bizim dokrorumuzda ilgilenme diyo görmezden gel dediğini yapma diyo ama dayanamıyorum ağlarken kusuyo hertarafa ama nasıl kusmak temizlenir gibi,bırakıyorum ağlasın diye odasında ağlıyarak peşimde dolaşıyo,nerye gidersem yapışıyo öyle ağlıyo apartmandan şikayete geliyolar oda biliyo bunları minerwa aynen bende dışarı çıktığımda tam bir kabus oluyo bir keresinde alışveriş merkezinin orta yerine öyle bir kustuki etraftaki millet kaçıştı nasıl rezil oldum.Bende biliyorum hepsini beni kullanmak için yapıyo görseniz oyuncaklarını topla dediğim zaman hemen hasta oluveriyo ağlamaya başlıyo kendin yapmalısın dediğimde sen benim annem değilmisin bana neden kötü davranıyosun neden yardım etmiyosun dışardan biri duysa sevgisiz ilgisiz büyüdüğünü sanar,aslında ilgiden başı dönmüş durumda ama artık kararlıyım taviz vermiycem artık tabi dayanabilirsem...

kızlar az buyusunler o zaman dersınızki keşke küçük kalsaydıalr...))
inanın küçükken baş etmek çok daha kolay..bagır sesini yükselt veya küs hemen odaya kapanırdı benimkiler...şimdi nerdeeeeeeeeee....şimdi karşılık vermeler..sıtemler...ve neler neler...çok şükür ginede ama küçükken daha kolaydı çocuk yetiştirmek..bence..

büyüyünce dertleride artacak elbette ama an bu andır ve her dönemde bilinçli olmakta fayda var, benim önerim ise onun oyun arkadaşlarına yönlendirilmesi... konu komşun var mı, komşu çocuklarını eve çağır ve otur beraber oyna sende... ilk başta senle beraber arkadaşlarıyla oynasın... yavaş yavaş çekil bakalım... ben deneyince işe yaramıştı ,umutsuzluğa kapılma hepsinin bir çözümü var canım..Allah yardımcın olsun ve unutma ki çaresiz kaldığında yada çaresiz olduğunu düşündüğün anlarda, onu bağrına bas ,öp ve sağlıklı olduğu için şükret.. niceleri var ki:KK43: anne diye bilse bi kere gülse diye :KK43:...hepsi geçer güzelim,sağlıcakla....

su canım teşekkür ederim evet haklısın kızımın hiç arkadaşı yok gibi bişey etrafında hep büyükler var, bende çoğu zaman düşünüyor ve şükrediyorum sağlıklı olduğu için. Ama sonuçta insanız bazen sabrımın taştığı an oluyor önerilerini dikkate alıcam sağlıcakla kalın......

Allah kolaylik versin yagmur benimde uc yasinda oglum var..bakalim neler yasayacagiz..yalniz sunu es gecmeyeyim dedim benim oglumda iki yasindayken istedigi birsey olmayinca cok aglardi birgun kustu e tabi o kusunca ben onunla cok ilgilendim sonra o bunu kullanmaya kalkti tabi cakal ya ben ondan cakal ilgilenmedim kusucam dedi bende kus dedim cok sukur o gun bugun son bir daha yapmadi..ama sunu soylemeden edemeyecegim seninde ilk yazinda belirttigin gibi kizinin boyle olmasinin sebebi sizsiniz..daha vaktiniz var agac yasken egilir bir an once minervanin dediklerini uygularsaniz ozellikle bir pedegog yardimiyla bunu hallledersiniz sanirim..Allah dermansiz dert vermesin..hepimizin evladina saglik sihhat versin.

X