Çocuklarınıza nasıl yatırım yapıyorsunuz?

axe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
73
2
40
Benim 4 yaşında bir oğlum var.
3 ay önce İş bankasından Geleceğin emeklilik planını yaptırdım.
Şimdilik 3 ayda bir 500 tl ödüyorum.
Ama önümüzdeki aylarda senede 1500 tl.(125 tl* 12aydan) ödemeye çevireceğim.(Yön. gideri kesintilerin ötürü)
Asgari rakamı ödeyeceğim.
Bu hesaba hiç dokunulmayacak. Bunu unutacağız.

Ama bir de hiç dokunmayalım desekte yeri gelir yıllar sonra çekebileceğimiz bir birikimimiz olsun istiyorum.
Bir arkadaş kızına kumbara fonu almıştı. Tavsiye ediyor.
Sizler ne düşünüyorsunuz?
Getirisi nasıl??

ben altım bırıkımını tercıh edıyorum
onun dogumundan bu yana onun ıcın gelen her turlu parayı da altına cevırerek dogum hedıyelerı ıle beraber saklıyorum
her ay bır tane alarak ılave etmeye calısıyorum

ben dolar hesabı açtırdım az veya çok dolar yapıp yatırıyorum

benim annem biz küçükken adımıza hesap açmıştı. 18 yaşına kadar kullanım annemdeydi daha sornrasında hesabı biz kullanabilirdik. vadeli mevduat hesabıydı. bunu bize de söylemişti hatta vadesi geldiğinde bankanında üzerine para koyduğunu (faiz) söylemiş çok mutlu olmuştuk. ve kumbaramızdaki paralara hiç dokunmamış hep biriktirmiştik. takvimlere annem para yatırcağımız günü işaretletiyorduk. o gün kumbaraları açıp ne kadar biriktirmişsek annemle bankaya gidip parayı yatırıyorduk annemizde biriktirdiğimiz paraya ne kadar biriktirmişsek bi okadar ekleme yapardı.. bunu da annem işleri kötüye giderse bişey olursa çocuklarının eğitimi aksamasın diye eğitim için para yatırırdı. aynı zamanda çocukların tutumlu olmasını parasını biriktirme alışkanlığı elde etmesini sağlamıştır.

Evlendim haala para biriktirmeden rahat edemiyorm sempatiksalakcinni

Minik kalemero ben altın biriktirmeyi cazip bulmuyorum.
Hırsızlık olaylarından ötürü hep bir korkum var.
Zaten bu çevrede ve sitemizde de yaşanmışlıklar var.
Evde altını, parayı çok sevmiyorum sebeple..

ameli dövizde biriktirdim ben sıkıştığımda çektim o da benim küçük çaplı birikimim.
Yapar ihtiyacım olunca harcarım.
Küçüklere başka ne yapmalı acep?
Garantininde var bir hesabı nasıl acaba(banka olarak çok sevmesemde)

nunna sen tam benim düşündüklerimi yazmışsın.
Benimde istediğim o.
ınşallah olur.
Oğluma şimdiden birikim yapmayı elindekilerinin önemini aşılamaya çalışıyorum ama daha çok küçük tabi..
Babamız aşırı savruk dengelemeye çalışıyoruz.
Açtırdığınız hesap kumbara fonuna benziyor :)

X