Çocuksuz olmam size neden batıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya sizi anlıyorum muhtemelen çok üst üste gelmiş ama bence bir kısmı algıda seçicilik de olabilir mi? Ben 35 yasindayim bekar ve cocuksuzum erkek arkadaşım var 2 senedir ve Antalya gibi modern bi yerde de değil antepte yaşıyorum yani ve öyle çok darlayan kimse yok. En fazla eee yok mu ufukta birileri diyorlar var biri ama kismet filan diyorum konu kapanıyor cidden orda. Yani bizim yaşımızdaki insanların Türkiye'deki y kuşağının hemen hemen yarısı bence hala bekar ve çocuksuz. Eskisi gibi olmadığını düşünüyorum. Ama lütfen yanlış anlamayın sizin yaşadıklarınız doğru değildir abartiyorsunuzdur vs asla demek istemiyorum gerçekten çok sinir bozucu bir durum yani. Yorumum da size moral verebilir diye yazdım durumunuz bence normal. O konuşanlar aşırı ayıp etmiş ve normal değiller. Bence ağızlarının payını verip geçin derim.

Antalya Antep ile kıyas bile edilemez
Antalya bambaşka
Türkiye'nin tek yaşanılır nefes alınabilir yerleri
Aydın Antalya İzmir

Karşinizdaki insana bağli.
Ben 40 merdiven dayadiğimda Anne oldum. Genc Anne olmak istemedim.
Eşim 42 olmasaydi belki bi 4-5 sene daha beklerdim.

Bana nadirde olsa bu tür sorular soruldu ( yurtdişinda yaşiyorum)
Insanina göre cevapladim. Yakin arkadaşimsa, güzel bir aciklama yaptim.
Eger tinlamadiğim bir insansa makaraya alarak ağiz payi verdim. Ne bilim... Trans olduğumu bile söylemiṣimdir.

Insanlar genelde güzel bir ilişki icinde bulunan kadinlarin neden doğurmadiğini merak ediyorlar.

Özel değilse ilk çocuğunuza mı 40 yaşınızda hamile kaldınız ? Tedavi ile mi oluyor bu işler ?
Zor oluyor mu ? diye sormak isterim

Kültür yapısı ile alakalı. Türkiye'nin her şehri aynı değil.

Gerçekten İzmir, Aydın, Muğla, Antalya insanı bir başka. Ben Bursa'lıyım.

Çevrenizdeki insanlarla aranıza duvar örün. Gerekirse tersleyin.

Amaçları sizi üzmek ve ego kasmak.
Çocuk sahibi olmak hele ki erkek çocuk sahibi olmak bu coğrafyanın kadını için övünç kaynağı.

Sahil şeritlerine yakın olun

Öncelikle başlığı böyle yazma sebebim dikkat çekmesi için yoksa kimsenin hayat seçimlerini saçma diyebilecek biri değilim kimsede değil
Bu bir iç dökme ve çocuklu annelerinde gözündende duruma bakabilmek için yorumlarınız benim için önemli
Öncelikle 33 yaşındayım, gıda sektöründe yurtdışı ile bağlantılı bir pozisyonda çalışıyorum, evli değilim 6 yıllık huzurlu güzel bir ilişkim var çocuğum yok
Dediğim gibi işim gereği yurt dışında ve Antalya'da yabancılarla çalışıyorum. Ayrıca erkek arkadaşımın işi(diş hekimi) ve çevresi sebebiyle durmadan çocuklu ailelerle iletişim içerisindeyim. Her tanışma faslı sonrası yaşımdan sonra evli veya çocuklu olup olmadığım soruluyor bende cevaplıyorum. Yabancılar bu tanışma sonrası hayatım Hakkında her hangi bir yorum yapmazken türkler ne hadlerine ki gelip ya seninde olur inşallah, evlenmeyi mi bekliyorsun hala, olmuyor mu, kedilerle mi yaşlanmayı düşünüyorsun tarzı saçma salak yorumlar ile konuşmayı rezil hayattlarını güzelleştirmek için benim üstümden döndürüyorlar.
Bu tarz konuşmaları geçtim erkek arkadaşım yemek yapmayı ve davet vermeyi sever evimizde iki haftada bir yemek veririz genelde. bu türk ailelerin çocukları geldiklerinde eşyalara istisnasız her zaman zarar veriyorlar ne kadar çabalasamda önüne geçmiyorum ve çocukları uyarması için annelere bir şey dediğimde kötü benim. Sadece erkek arkadaşımın çevresindekiler değil liseden beri tanıdığım küçük arkadaş grubundan iki gün önce çocuksuz olduğum için men edildim resmen, komik ama gerçek. Dost dediğim bi onlar vardı artık yok.
Genel olarak aşırı gelişmiş ülkelerden olan arkadaşlarım hariç hayat seçimime saygıları yok ve hep laf aşağılama ile karşılaşıyorum. Nedenini anlamıyorum. Her seferinde konuşma beni çocuksuz olduğum için aşağılandığım bir konuşmaya dönüyor erkek arkadaşımda çok sıkıldı bu durumdan o da artık eve davet alma konusunda çok seçici ama her ne kadar çok iyi eğitimli seküler şu bu falan diye gezinseler bile türkler ve gelişmemiş ülkelerde ki çoğu insanlar bu konuda hala çok sığ.
çocuksuzda mutlu bir hayat yaşanabilir yaşıyorum sizin yaşadığınız annelik duygusunun kutsal olup olmaması umrumda değil ilgilenmiyorum bunu kabul etmek neden bu kadar zor? Benim seçimim size neden batıyor?
Çocuksuz olduğunuz için değil de sivri diliniz ve türkleri sığ diye aşağıladığınız için dışlanıyorsunuzdur. Olsun kediler varsa boşverin, onlarla takılırsınız.

Antalya bambaşka bir yer. Ben size hak veriyorum.

Türk kadınlarında genel olarak had bilmezlik var. Eğitim bu coğrafyanın kadınlarını değiştirmeye yetmiyor.

Rus, Bulgar ve isveçli kadınlarla oturup kalktığımda hayat çok güzelmiş gibi geliyor.
Öylesine pozitif, çözüm odaklı, nazik, sempatik, özel hayata saygılı kadınlar ki..

Bir tane türk arkadaşım var ofiste o da zaten Avustralya'da doğmuş büyümüş endüstri mühendisi 40lı yaşlarda bir bayan. Birebir aynı cümleleri kuruyor sizinle.
Türk kadınında genel olarak had bilmezlik yok. Siz kendi adınıza konuşun.

Bu hep bilinen bir şey yani Avrupalı ve Türk’le yakın arkadaşlık yapınca aradaki uçurum göze batıyor. Tipik bir Avrupalı tavsiye istemediğin samimi bir şekilde derdiğini açmadığın sürece tavsiye adı altında ego tatmini yapıp akıl vermiyor ama Türkler olarak meraklıyız tavsiye adı altında hadsizlik yapmaya…
Çocuğu olmayan bir arkadaşım kolay kolay kimsenin çocuğuna maşallah diyemediğini söylemişti sebebi herkesin cümlenin sonunda Allah sana da nasip etsin canım kıvamında cevaplarıydı. Hadi bilmese neyse diyor biliyorlar tıbben mümkün olmadığını yaralıyor bu işte. Hayatta biraz incelik gerek öyle laps diye karşı tarafa konuşmamak gerek izan gerek.
Bu arada merak etmeyin çocuğu olanlara da kardeş yap buna diye saçmalık seviyesini arttırabiliyorlar. Siz normalsiniz herkes evlenmek zorunda da değil.

Etrafnz densiz dolu malesef... bana iyice yaknlarm hariç kimse bu soruyu soramaz izin vermem... kuzenim 43 yaşnda 2 yıldr evli... ona daha hiç sormadık kendisi bahsederse yorum yaparz ki biz aslen doğuluyuz bizde çocuk çok önmlidir.Buna rağmen yaşlılarımız bile sormaz .Arkadaşlarınıza gelince çocuklarına karşı tahammülsüzseniz diyoloğu bu yüzden kesmişlerdr.Yada buraya yazdğnız gibi türkleri küçümser bi batı hayranlığınz varsa eh yeter demiş olabilirler.

Öncelikle başlığı böyle yazma sebebim dikkat çekmesi için yoksa kimsenin hayat seçimlerini saçma diyebilecek biri değilim kimsede değil
Bu bir iç dökme ve çocuklu annelerinde gözündende duruma bakabilmek için yorumlarınız benim için önemli
Öncelikle 33 yaşındayım, gıda sektöründe yurtdışı ile bağlantılı bir pozisyonda çalışıyorum, evli değilim 6 yıllık huzurlu güzel bir ilişkim var çocuğum yok
Dediğim gibi işim gereği yurt dışında ve Antalya'da yabancılarla çalışıyorum. Ayrıca erkek arkadaşımın işi(diş hekimi) ve çevresi sebebiyle durmadan çocuklu ailelerle iletişim içerisindeyim. Her tanışma faslı sonrası yaşımdan sonra evli veya çocuklu olup olmadığım soruluyor bende cevaplıyorum. Yabancılar bu tanışma sonrası hayatım Hakkında her hangi bir yorum yapmazken türkler ne hadlerine ki gelip ya seninde olur inşallah, evlenmeyi mi bekliyorsun hala, olmuyor mu, kedilerle mi yaşlanmayı düşünüyorsun tarzı saçma salak yorumlar ile konuşmayı rezil hayattlarını güzelleştirmek için benim üstümden döndürüyorlar.
Bu tarz konuşmaları geçtim erkek arkadaşım yemek yapmayı ve davet vermeyi sever evimizde iki haftada bir yemek veririz genelde. bu türk ailelerin çocukları geldiklerinde eşyalara istisnasız her zaman zarar veriyorlar ne kadar çabalasamda önüne geçmiyorum ve çocukları uyarması için annelere bir şey dediğimde kötü benim. Sadece erkek arkadaşımın çevresindekiler değil liseden beri tanıdığım küçük arkadaş grubundan iki gün önce çocuksuz olduğum için men edildim resmen, komik ama gerçek. Dost dediğim bi onlar vardı artık yok.
Genel olarak aşırı gelişmiş ülkelerden olan arkadaşlarım hariç hayat seçimime saygıları yok ve hep laf aşağılama ile karşılaşıyorum. Nedenini anlamıyorum. Her seferinde konuşma beni çocuksuz olduğum için aşağılandığım bir konuşmaya dönüyor erkek arkadaşımda çok sıkıldı bu durumdan o da artık eve davet alma konusunda çok seçici ama her ne kadar çok iyi eğitimli seküler şu bu falan diye gezinseler bile türkler ve gelişmemiş ülkelerde ki çoğu insanlar bu konuda hala çok sığ.
çocuksuzda mutlu bir hayat yaşanabilir yaşıyorum sizin yaşadığınız annelik duygusunun kutsal olup olmaması umrumda değil ilgilenmiyorum bunu kabul etmek neden bu kadar zor? Benim seçimim size neden batıyor?
Türkler ve gerikalmış ülke vatandaşları çok sığ gibi ifadelerinizi ve genellemenizi asla doğru bulmuyorum ve Tüklüğümüze örf adetlere saygı ve bağlılığımıza laf gelmeside hoşuma gitmiyor helede böyle batı özentisi kişilerce !!!
Bu kafayla siz zaten cpcul yapmayın ki zaten evlilik dşlı bir çocuk olcak onada sıcak bakılmaz bizim sığ ülkemizde!!!
Kusura bakmayın ama yabancı insanlarla takıla takıla onlara özenti seviyeniz çok artmış 😂 ben bu tarz insanları coll olcam diye geçinenleri hep komik bulmuşumdur.
Son olarak çocuk yapın yapmayın sizi ilgilendirir ama ülkemde yaşayıp buraya laf edemezsin kötüleyemezsin

Ben bu konuda farkettim ki sanırım bir tek bana hep çocuk yapma dedi herkes 😅 çevremde cocuklu çocuksuz herkes aman çocuk yapma şöyle böyle külfet deyip durdular ben de tam tersi “yapma” zorbalığına maruz kaldım 🥲 bir tane yaptım şimdi de sakın aman ikinciyi yapma diye baskı görüyorum 🤣 zaten anaç biri de değilim rahatsız olmuyorum bir tane yeter ona yetebilmem önemli 🥲
Ama cidden şaşırıyorum bana niye kimse bekarken evlen ve çocuk yap demedi ya , yakıştırmadılar heralde 😄

Genc yasta cocuk yaptigim icin tanimadigim bir kadindan laf yemistim mesela. Tanidiklarindan gelen laf yine bir nebze. Genc yasta anne oldum diye linclendim buraya gulme emojisi koyalim, emojisiz bir yazi olacak bulamadim nedense.
Neyse iste hatta genc yasta iki cocuk yaptim diye aciyanlar, a yavrum ise girseydin diyenler..
Niye calismadigim icin laf yiyorum ben de memlekete gidince. Ha almanyadayim, yabancilarda da aa calismiyormusun baskisi var. Var da var napalim. Raaat olcan, baska turlu dunyada yasanmaz. Hep birseyler var cunku. Ha gecen brni taniyan bir arkadas ucuncuyu yaparsin diye sacmaladigin kalkt git sen yap dedim bozuldu. Bozulma hic cicegim aa. Neyse ne diyordum linclenen kadinlar, kadinlarimiz yalniz degilsiniz. Cocuk olsun is kariyer olsun, evine aldigin bir esya olsun bunlar hep elestiri konulari olabiliyor. Takmiycan. Tipki kilo vermek isteyenlere az ye onerisi gibi basit. Takmiycan gulme emojilerini unutmayalim

Hassas olmam mı gerekiyordu? Her milletin hatta her bireyin zayıf olduğu güçlü olduğu yanları vardır. bizimkilerden bahsettim diye gavur mu olduk.
İyi yanlarımıza bakıp kusurluları düzeltmeliyiz bunları dile getirmemezlik etmeyelim. İyi akşamlar dilerim
Yurt dışında yaşayın o zaman turkiyeye gelmeyin hem türklere laf edip hemde burda yaşamanız degisik begenmeyen gitsin

Türk kadınında genel olarak had bilmezlik yok. Siz kendi adınıza konuşun.
Rusları övmüş. Misafir olduğu ülkede Türk kadını şöyle böyle diye Türk kadınına sallayan video çekiyorlar. Görgülü insan böyle mi olur? Ruslarin çocuk yetiştirme tarzını överim ama abartmayalım. Başka ülkede hemcinslerine hakaret edenler de görgülü saygılı insanlar değildir.

Ben yurtdisindayim, burda yabancilar da cok soruyor neden cocugun yok diye. Laf olsun diye sorduklarini dusunuyorum artik. Benim anne tarafimda kisirlik cok yaygin, o yuzden onlar ozellikle sormazlar, kisi kisirsa uzulmesin diye.
Siz gelişmemiş bir ülkedesiniz demek ki . Konu sahibi ve çevresi çok gelismis insanlar

Antalya Antep ile kıyas bile edilemez
Antalya bambaşka
Türkiye'nin tek yaşanılır nefes alınabilir yerleri
Aydın Antalya İzmir

Antalyayi ben de çok cok seviyorum ailem orada yaşıyor. Antep genel olarak muhafazakar bir yer değil aslında, büyük bir şehir ve güzel bence. Yani muhafazakar veya geleneksel zannederiz Antepi ama çok da değil, bekar çocuksuz yalnız yaşayan bir kadın olarak gayet rahat mutlu yaşıyorum diyebilirim. Tabi bu benim deneyimim hiç sevmeyen de çoktur.

32 yaşındayım 7 sene olcak evleneli ,çocuğum yok ,kendim istemedim belki Seneye filan düşünürüz bilmiyorum ama cidden türk aile yapısı bu konuda hastalıklı. Olmuyor mu siz mi istemiyorsunuz diye sormak bile bence ayıp ! Sana ne yaa sana neeee diyorum ben ,özelimiz ve bunu sormak ayıp deyip bozuyorum . Cahil deyin geçin

Antalya bambaşka bir yer. Ben size hak veriyorum.

Türk kadınlarında genel olarak had bilmezlik var. Eğitim bu coğrafyanın kadınlarını değiştirmeye yetmiyor.

Rus, Bulgar ve isveçli kadınlarla oturup kalktığımda hayat çok güzelmiş gibi geliyor.
Öylesine pozitif, çözüm odaklı, nazik, sempatik, özel hayata saygılı kadınlar ki..

Bir tane türk arkadaşım var ofiste o da zaten Avustralya'da doğmuş büyümüş endüstri mühendisi 40lı yaşlarda bir bayan. Birebir aynı cümleleri kuruyor sizinle.
Sen kimsin ki senin ne haddine Türk kadinlarina dil uzatmak . Çıktığın yeri beğenmiyorsan dili de beğenmiyorsan Yallah beğendiğin ülkelere .
Beğenmediğin ülkenin kadınlarının olduğu yerde yorum yapma . Bu kadar özenti de olunmaz yahu . Sen had biliyorsun sanki . Hem hadsiz hemde nasıl konuşmasını bilmeyen birisin

Hassas olmam mı gerekiyordu? Her milletin hatta her bireyin zayıf olduğu güçlü olduğu yanları vardır. bizimkilerden bahsettim diye gavur mu olduk.
İyi yanlarımıza bakıp kusurluları düzeltmeliyiz bunları dile getirmemezlik etmeyelim. İyi akşamlar dilerim
Kitap sever konu sahibi kitapların kapağını seviyorsun gibi geldi . Açıp içini okusaydin insanın nasıl kendini doğru ifade etmesi gerektiğini öğrenirdin . Evet hassas olmak zorundasın sen Türkiye de yaşarken buradaki insanlar hakkındaki konuşmalarına .
Tabi ki bunu küçük yaşta öğrenmen gerekirdi. Belli ki eğitim seviyen düşük ya da bir bölüm mezunu olabilmiş ama kendini geliştirmemis bir insansın. Senin gibi konuda bir tane daha var. Başka milletlere hayranlık duyup yaşayan birde sizin zıddıdınız Arap hayranları olanlar var hep birlikte el ele gitseniz şu ulkeden biz kendi kendimize mutlu mesut yaşasak .

Sakin olun,
Sizin çocuğunuz olup olmaması kimsenin umrunda bile değil
Aileler hariç kimse sizin illa doğurmanızı istemiyordur emin olun
Milletin çocuğuna laf edene kadar siz bir çevrenizi gözden geçirin ama çünkü bekar birine çocuğun neden yok tüp bebek yapsana diyen birilerin başka muhabbetleride çekilmez seviye eksilerde tahminimce, aşırı gelişmişlik nerde ben göremedim
Birde son olarak, bence çocuksuz olmanız sizin için daha iyi gerçekten. Olduğunuz gibi kalın

Rusları övmüş. Misafir olduğu ülkede Türk kadını şöyle böyle diye Türk kadınına sallayan video çekiyorlar. Görgülü insan böyle mi olur? Ruslarin çocuk yetiştirme tarzını överim ama abartmayalım. Başka ülkede hemcinslerine hakaret edenler de görgülü saygılı insanlar değildir.
En gelişmiş kabul edilen ülkelerden birinde yaşıyorum. Burada birbirlerine neler soruyorlar anlatamam. Ama bunların hepsi “insan” özelliği, ülkeleri-ırkları bağlayan özellikler değil.

Rus erkekleriyle evlenselerdi keşke. Kadınlar çocuğun başında duracak baba bulunca öpüp başlarına koyuyorlar. Alkolizm opsiyonel. Malum istatistiklere göre alkolizmde başı çeken ülke.

Çocuk yetiştirme konusunda da bir ara ekşisözlükte Türk çocukları aşağılanıyordu. Kimisi iyice abartıp yabancı çocuklar ağlamıyor falan yazıyordu. Bu artık ya kötü niyet ya da aşağılık kompleksi. Çünkü böyle bir durum varsa dünya Türk olmuş benim haberim yok :KK53:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X