çocukta bacak ağrıları

EGE1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2011
796
17
herkese merhaba

oğlum 6 yaşında son bir aydır baldır ağrıları ve diz ağrıları var. cuma günü dizini kıramadı. yürüyemedi oturamadı. o kadar kötüydü durum.

doktora götürdük. birsürü kan testi yapıldı, kalça ve baldır röntgeni çekildi birşey çıkmadı. 20 gün sonra romatizma test sonuçları gelecek.
doktorumuz hem çocuk doktoru hemde kan hastalıkları uzmanı.

kanda rahatsızlık olupda kemiği etkiliyebilecek her türlü hastalık ile ilgili testleri yaptırdım birşey yok dedi.

bu arada oğlumun bir ayağı %90 diğeri %80 e yakın düz tabanlık var. içten ortopedik ayakkabı giyiyor.

açıkçası duruma şaşırmış vaziyetteyiz. anaokuluna gidiyor orada öğretmen ve yardımcısına tembih ettik. herhangi bir hoplama, zıplama, düşme olmadı diyorlar.

başına böyle şeyler gelen var mı? inşallah romatizma testleri de düzgün çıkar. test sonuçlarına göre baltalimanı kemik hastanesine götürmeyi düşünüyorum. hastanede doktor tavsiye edebilir misiniz?

sağlıcakla kalın.

herkese merhaba

oğlum 6 yaşında son bir aydır baldır ağrıları ve diz ağrıları var. cuma günü dizini kıramadı. yürüyemedi oturamadı. o kadar kötüydü durum.

doktora götürdük. birsürü kan testi yapıldı, kalça ve baldır röntgeni çekildi birşey çıkmadı. 20 gün sonra romatizma test sonuçları gelecek.
doktorumuz hem çocuk doktoru hemde kan hastalıkları uzmanı.

kanda rahatsızlık olupda kemiği etkiliyebilecek her türlü hastalık ile ilgili testleri yaptırdım birşey yok dedi.

bu arada oğlumun bir ayağı %90 diğeri %80 e yakın düz tabanlık var. içten ortopedik ayakkabı giyiyor.

açıkçası duruma şaşırmış vaziyetteyiz. anaokuluna gidiyor orada öğretmen ve yardımcısına tembih ettik. herhangi bir hoplama, zıplama, düşme olmadı diyorlar.

başına böyle şeyler gelen var mı? inşallah romatizma testleri de düzgün çıkar. test sonuçlarına göre baltalimanı kemik hastanesine götürmeyi düşünüyorum. hastanede doktor tavsiye edebilir misiniz?

sağlıcakla kalın.
canım oncelıkle gecmıs olsun
bı tanıdgımız cocuguda bırden basamadıgı ayakalrının agrıdıgı soylemıs yurumeyı bırakmıstı sonra cerrahpasaya goturduler testler fılan yapıldı sımdı yuruyor kosuyor ama sınırlerıyle alakalı oldugunu soylemısler hatta cocuk felcınden suphelenmıslerdı
senınkının testlerı temız cıkmıs aklıma gelen romatızma oldu bırde boyu uzuyor olabılır oldu
ınsallah tez zamanda sıfasını bulursun bızıde bılgılendır mutlaka

merhaba canım benim komşumun çocuklarında çok ağrıyor..öyle ki bazen oturup ağlıyorlarmış..
doktor boyları uzadığı için ağrı yapıyor demiş..bunu da bi araştır istersen...geçmiş olsun..

canım 6 yaş dönemi abi boy uzamaların olduğu dönemdir benim oğlumda o yaşları takip eden aylarda dürekli bacakalrım ağrıyor diye ağlıyordu doktora götürdüğümüzde byüme ağrısı olduğu söylendi bence korkulacak bir durum yoktur muhtemelen sizinkide büyüme ağrısıdır ben ağrı kesici şurup veriyordum şimdi 8 yaşında oğlum bir sorunu kalmadı ..
o dönemlerde çocuklar hızlı uzadığı için eklemler kaldıramıyor:KK9:

buraya yazdıktan bir müddet sonra bacak yine tutuldu. yavrum iyice topallamaya başladı. yine birsürü tahlil yapıldı. tahlillerin hepsi şükürler olsun temiz çıktı.

doktor ile konuştum. anaokulunda koşarken, oynarken farkında olmadan darbe alıyordur. akşama acısı çıkıyordur yada büyüme ağrısıdır dedi.

şimdi yüzme kursuna verdik.kas ve kemik yapısı güçlensin diye.

sık sık kemik suyuna çorba yapıyoruz. tavsiye ederim.

X