Çocuktan Sonra Eşimle Aramız Açıldı Gibi Geliyor

Ben ikinci bebeğimi doğurdum ve bütün hayatımız değişti. Benim eşim iki çocuğumu da bir doğurmadı bir emzirmedi okadar ilgilidir bana yardımcıdır.. Üstelik bütün gün evde gece çalışıyor sabit. Ama biz ikinciden sonra özellikle birbirimizi yer olduk, çünkü artık birbirimize hiç vakit ayıramıyor oluşumuz bizi hırçınlaştırdı.. Gün içinde mesela ikimizde gayretle Bi kahve içebilmek için çocukları uyutmaya çalışıyoruz. Altı üstü Bi kahve, ama bunu birbirimizle yapabilmek istiyoruz.. Bunun gibi bir sürü örnek verebilirim.. Yapamadıkça birbirimize sarıyoruz..

Çocuk olmasa da bir süre sonra böyle olacaktı zaten. siz çocuk yüzünden oldu zannediyorsunuz. Zaten 2 yıllık evlisiniz. ilk 8 ay cicim ayları, normal evlilik gibi değildi. zamanla böyle oluyor. İlk zamanların heyecanı tabii ki kalmıyor.

Yalnız sizin evliliğinizde bebeksiz geçen süre bir sene bile değil. Daha yıl dolmadan hamile kalmışsınız. Eskideni unutun kıyas yapmayın çünkü bebekten sonrayla öncesi bir olamaz. Bebek çok büyük bir dönüm noktası. Romantik bir evlilik hayatı istiyordunuz madem bebeği ertelemeliydiniz. Günümüz Türkiye’sinde geçim sıkıntısı, iş stresi, çalışma saatlerinin uzunluğu, trafik derken insanın perti çıkıyor. Bir de üstünü küçük bebek var. Ben eşinizi çokta haksız bulmadım. Bu şekilde sürekli ısrarcı olursanız onu boğarsınız.

Bebiş 7 aylık. Hakkını da yemek istemiyorum bir yandan, hâlâ yatağa aynı anda giriyoruz mesela bu bir istisna ve daha bir iki ay önce doğum günümde sürpriz yaptı örneğin. Ya da ne boleyim gün içinde de ben ona ses etmesem o beni mutlaka arar arayamasa yazar ama işte eskisi gibi muhabbet etmez olduk çok moralimi bozuyor. Çocuk uyuyor bir koltukta o bir koltukta ben hep kendi halimizde. Bir de abuk subuk şeylerden tartışır olduk kısa sürüyor ama bağrışır olduk. Of ağlıycam 😭😂
oradan kalkmıyor mu gidin sizde sıkış tepiş sığın yanına :)
ne oluyor derse yalnız yatmak istemiyorum vs dersiniz.. zaten kalkacaktır :)

bebekli hayata adapte süreci sizinki.. zamanla rayına oturacaktır.. birbirinizi yıpratmayın yeter

Bizimde sekiz aylık bir oğlumuz var. Sanırım ilk üç ay eşimle tek kelime bile etmeye fırsat bulamıyorduk bebeğimiz kolikti hiç durmadan dört ay kadar ağlardı. Sadece kucakta dururdu. O kadar bunalmıştım ki eşimle ne bir kelime ne bir kucaklaşma hiçbirisi aklımıza bile gelemedi bebeğimizi susturmaya çalışmaktan. Şimdi hala bir yerde durmayı seven bir bebek değil ne emeklemekte gözü var ne yürütecte durur :) vakit buldukça birbirimizle konuşmaya çalışıyoruz uyuduğu zamanlarda sizin genel olarak hayatınızda çok etkilenmemiş değişmemiş bazı şeyler yine en az hasarla atlatıyorsunuz bence.
Uyumayan alerjik kolik bir bebekle, eşimin işi çok uzak yolda yorulur, ütü, çamaşır, ev süpürme genellikle haftasonu ona kalır, çünkü bebeğim yaptırmıyor bana 🥲ben o yüzden pek ses etmiyorum alıp eline oyun oynamak isteyince telefonunu.
Ama bende çok özlüyorum. Yeni yeni kabullendim gibi hayatımızı. Bir daha bebeğim bu kadar küçük olmayacak diyerek sabrediyorum.

Merhaba, eşimle 2 yıldır evliyiz 2 sene sevgililiğin ardından evlendik şimdi ise çok tatlı bir oğlumuz var. Eşim genel olarak oğlumuza çok ilgilidir çocuktan önce bana da çok ilgiliydi. Şu an için ilişkimizde bir gerginlik yok cinsel hayatımız da devam ediyor ancak eskiden ayrı koltukta dahi oturmazdık. Evet simdi cocugumuz var ama o uyuduktan sonra o kendi halinde ben kendi halimdeyim artik ve bu durum beni asiri bunaltiyor. Gün boyu evde tekim çocukla ve bunalıyorum eşim gelince iki sohbet etmek istiyorum biliyorum o da çalışıyor yoruluyor ama onunla zaman geçirmeye konuşmaya ihtiyacım var. Onun yok mu anlamıyorum. Bunu dile de getirdim napalım bebeğim çocuktan hal mi kalıyor diyor beni hala çok sevdiğini söylüyor ama şu an salonda uyuyor mesela saat 9 dan beri. İşten geldi yemek yedik sofrayı topladık ve uyudu. Ben odaya geciyorum gelcen mi dedim tamam bebeğim dedi uyumaya devam etti. Aramız soğuk degil gün icinde mutlaka öpüşüyoru sariliyoruz ama cok kisa bunlar. Mesela su an yatakta tekim uyanamadi cunku bir turlu. Cok moralimi bozuyor bu durum. Birlikte hicbir sey yapmiyoruz aksamlari artik. Sizce benden sogudu mu ya da ne yapayim da biraz olsun eskisi gibi olalim? Bir de bana karsi tahammulsuzlesti bence. Eskiden daha yapiciydi simdi basit basit seylerden birden sesini yukseltebiliyor bana sinir oluyorum.
Bebek biraz büyüyene kadar zaman verin. Gerçekten sorumluluğu fazla

X