Çok acil, fare meselesi

burada söylendiği gibi merhametli bir çözüm bulmak size biraz zahmet verse de kazancınız büyük olur. size zarar vermek isteyen bir düşman değil ki farecik. yolu evinize bir şekilde düşmüş küçük, zavallı bir canlı o da. lütfen, incitmeden doğaya bırakın.

Ben de iki ay önce hiç fare olmayan evimizde fareye denk geldim.
Uzun zamnadır olduguna dair kanıt bulamadık. İlaçlamacı geldi o da bulamadı. Zehir ve yapışkan koyduk, hiç gelmedi. Giriş yeri de bulamadık. Bir daha da görmedik. Geldi kaçtı gitti. Nazar değmeisn duruma tabi
Yolunu şaşırıp gelmiş olabilir dediler. sizin de öyle olabilir ama tedbiri elden bırakmayın frekans aleti/ilaç/yapışkan/kapan vs kurun. Etrafta pislik var mı bakın.

Zamanında eski bir evde yaşadım ahşap zeminli bir ev. Orada da asma tavan vardı ve içinde geceleri fareleri duyabiliyordum. İçeri giremiyorlardı açıklık yoktu. Muhtemelen tavandan girdiler diye düşünüyorum tecrübelerime dayanarak. Yapışkanlı tuzaklar bir hayvan yakalayabilirler. Sizin bir an önce tuzak koyup evin en köşe yerlerine ve varsa tezgah altına duş kabini altına, bunun gibi dar yerlere zehir dökmeniz gerekli. Salyalarına temas etmeniz halinde hastalanma ihtimaliniz var. Sizin yerinizde olsam o tadilatı ev sahibi yapmıyorsa kendisini önce uyararak tadilatı kendim yaptırır parasını da ev sahibinden isterim. Çatı katı gibi yerlerde bu konu apartman yada site yönetimi ile yapılabiliyor diye biliyorum. Bir an önce çözüme ulaştırmaya çalışınız. Bu arada çatıdaki pimaş borulardan geçerek bir yolunu bulup eve girmiş olma ihtimali de var. Gider kapaklarının sağlamlığını değerlendirmenizi tavsiye ederim.

off yaa bayılcam :KK43: evde bu zamana kadar örümceğe akrebe rastladım , fare de çıkar mı acaba diye düşünürken bu konuya denk geldim. yeşili bol bir yerde yaşıyoruz. fare görsem tüm apartmana ilaçlama yaptırmak için seferber etmeye çalışırım herhalde

6.kata kadar cikip kapidan girmesi bir fare icin fazla medeni bir hareket değil mi 😅 bence evi iyice kontrol edin. Kartonpiyer, duvarlar vs hepsini kemirebiliyorlar. Profesyonel sekilde ilaclama yaptirin. Ilaclamanin etkisi 6 ay sürüyor en azindam kafaniz rahat eder.

Sıçan sanırım kastettiğiniz. Eğer dişiyse de hamile değilse kendi kendine çoğalma yeteneği yok. Evde başka sıçan yoktur büyük ihtimalle. Dışkılamaları hızlı, zeytin çekirdeği gibi. Girmiş olabileceği yerleri öyle tespit edebilirsiniz. İlçe belediye gelip giderleri ilaçlayabilir. Aklıma bir yöntem geldi ama biraz riskli. En iyisi ilaçlama şirketi. Hiç uğraşmayın.

Bizim binanın bodrumunda var hemde kocaman.. Merdivende uyuyordu.

Bende en üst kattayım. Dış kapımıza dikkat ediyoruz bazen ufaklıkla kapının önündeki çicekleri suluyoruz gözüm hep kapıda oluyor gelir girer diye korkuyorum.

Dış kapıya da dikkat edin binanın içindeki de girebilir.

baba evindeyken bizim ev çatı katı olduğu için büyük incir ağacı veya çam ağacından tavan arasına giriyorlardı. tam yattığım odanın köşesinde yavrulamıştı şerefsiz :KK70: dana gibi ordan oraya koşup duruyorlardı gece dua ediyordum Allahım tahta tavan delip kulağımı kemirmesin amin diye :KK70: her kış yaşadığımız bir sorundu. babam elektrik tellerini kemirir yangın çıkar diye her deliği kapatıyordu ama nafile. her şekilde giriyorlar.

Eşyaların içinde siz taşımışsınızdır belki yukarı. Poşet, ağızı açık çanta vs gibi bir şeyin içine girmiş olabilir eşyaları arabadan indirirken. Sizden önce evde olsaydı mutlaka bir yerlerde pisliğini görürdünüz.

Ben de iki ay önce hiç fare olmayan evimizde fareye denk geldim.
Uzun zamnadır olduguna dair kanıt bulamadık. İlaçlamacı geldi o da bulamadı. Zehir ve yapışkan koyduk, hiç gelmedi. Giriş yeri de bulamadık. Bir daha da görmedik. Geldi kaçtı gitti. Nazar değmeisn duruma tabi
Yolunu şaşırıp gelmiş olabilir dediler. sizin de öyle olabilir ama tedbiri elden bırakmayın frekans aleti/ilaç/yapışkan/kapan vs kurun. Etrafta pislik var mı bakın.
Biz izne cikmadan birkac gun once bulundugumuz caddede su kanalizasyon calismasi vardi. Baya kırıp döktüler. Esnaf da o gunden sonra her yere dolustular demisler eşime
fare şuan banyo mu yapıyor yani Fnskdkks arada açıp kontrol edin banyoyu yada bir kabda zehirli yiyecek koyun yiyib ölsün banyoda bari
Valla napiyo bilmiyorum shshdjf Ben açıp bakmam. Eşim de işe gitti Gelince bakicak Iceri zehir attik
Eşyaların içinde siz taşımışsınızdır belki yukarı. Poşet, ağızı açık çanta vs gibi bir şeyin içine girmiş olabilir eşyaları arabadan indirirken. Sizden önce evde olsaydı mutlaka bir yerlerde pisliğini görürdünüz.
Cok kocaman Fsrketmeden tasiyacagimiz bisey degil. Sadece mutfak tezgahinda gordum pisligini Geldigimizde hicbisey yoktu. Babam siz evde degilken evde olsa ortaligi birbirine katardi o dedi

X