ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN!! BEBEĞİMİ KAYBETMİŞ OLABİLİR MİYİM??

zeynepistan

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2012
23
5
arkadaşlar merhaba
bilgisi veya tecrübesi olanlar acil olarak bana yardımcı olabilir mi??!!
ben en son 28/12/2014 te regl oldum. 07/02/2015 yoğun kasık kramplarım ve kahverengi koyu kıvamlı ve kokulu kanamalarım başladı. 09/02/2015 te dr a gittim, ultrasonla alttan ve üstten baktı fakat herhangi bir gebelik olmadığını, dış gebelik olabileceğini söyledi. beta hcg testi istedi. yaptırdım, sonuç çıktığında dr çıkmıştı. ilk sonuç 244,0 çıktı. başka bir hastandeki nöbetçi kadın doğumcuyla görüştüm ve bu sonuca göre hamile olduğumu, fakat iç yada dış gebelik olup olmadığını anlayabilmemiz için testi iki gün sonra tekrarlamam gerektiğini söyledi. değerler iki günde bir iki katına çıkar, bu sağlıklı bir gebelik olduğunu gösterir dedi. 11/02/2015 te testi tekrar yaptırdım sonuç 531,8 çıktı. pazartesi günü için dr dan randevu aldım. fakat dün itibarı ile kahve rengi akıntı kanla karışık olmaya başladı ve bugün regl oldum.
test sonuçlarının böyle çıkması regl olacak olmamla ilgili olabilir mi??
yada gerçekten hamileysem bebeğimi düşürmüş olabilir miyim?
eşim yurtdışında yarın akşam dönecek, o gelene kadar dr a gitmeye cesaret edemiyorum.
lütfen bana yardımcı olur musunuz????

üstüne görme de olabilir.Bence sakin olun.
eşinizi beklemeden DR. gidin mutlaka.Hem kendi sağlığınız hemde varsa bebeğinizin sağlığı için.
çünkü eğer düşük tehlikesi varsa ilaç veriyorlar.

Arkadaşlar mesajlaştığımız konu kapanmış yeni tahlil sonucum 293,0 çıktı
İş için şehir dışındayım ve reglim devam ediyor

Canım muhtemelen bebeğini kaybediyorsunddur. Bende adetten iki gün önce kahverengi lekelenmem oldu. Yerleşme kanamasıdır diye hemen test yaptırdım pozitif çıktı, hamileymişim. İki gün sonra kanamaya dönüştü dr gittik kanda baktı var dedi. Muayene etti kese gözükmüyo dedi. İğne veerdi düşüğü engellesin diye. 4 gün sonra tekrar gittik hcg iyice düşmüştü. Kimyasal gebelik kendi düşer oprrasyon gerekmez dedi. Eğer değer artsaydı dış gebelik araştırılır ve kürtaj olurdun dedi. Böyle bir durum yaşadım.

Şimdi ne yapmam gerekiyor anlamıyorum p.tesi günü üç sonucuda alıp dr a gidicem umarım operasyona gerek kalmaz
Kalmaz inşallah. Muhtemelen seninki de kimyaşaldır. Hayırlısı olsun sıkma canını sağlıksız bebişler tutunamıyormuş. Ben iğneleri vurundum ama pişman oldum. Zaten düşmüştü bebeğim. O iğneler yüzünden de 20 gün kanamam sürdü. Dr hanımda demez mi düştüğünü biliyordum da ne olur ne olmaz verdim iğneleri:KK20: işte tecrübesizlik bi de kötü doktora denk geldik.

arkadaşlar merhaba
bilgisi veya tecrübesi olanlar acil olarak bana yardımcı olabilir mi??!!
ben en son 28/12/2014 te regl oldum. 07/02/2015 yoğun kasık kramplarım ve kahverengi koyu kıvamlı ve kokulu kanamalarım başladı. 09/02/2015 te dr a gittim, ultrasonla alttan ve üstten baktı fakat herhangi bir gebelik olmadığını, dış gebelik olabileceğini söyledi. beta hcg testi istedi. yaptırdım, sonuç çıktığında dr çıkmıştı. ilk sonuç 244,0 çıktı. başka bir hastandeki nöbetçi kadın doğumcuyla görüştüm ve bu sonuca göre hamile olduğumu, fakat iç yada dış gebelik olup olmadığını anlayabilmemiz için testi iki gün sonra tekrarlamam gerektiğini söyledi. değerler iki günde bir iki katına çıkar, bu sağlıklı bir gebelik olduğunu gösterir dedi. 11/02/2015 te testi tekrar yaptırdım sonuç 531,8 çıktı. pazartesi günü için dr dan randevu aldım. fakat dün itibarı ile kahve rengi akıntı kanla karışık olmaya başladı ve bugün regl oldum.
test sonuçlarının böyle çıkması regl olacak olmamla ilgili olabilir mi??
yada gerçekten hamileysem bebeğimi düşürmüş olabilir miyim?
eşim yurtdışında yarın akşam dönecek, o gelene kadar dr a gitmeye cesaret edemiyorum.
lütfen bana yardımcı olur musunuz????
canim ben hemsireyim neden hemen doktora gitmedin bi acile falan adetten dolayi beta hcg yukselmez sadece gebelik durumunda vucutta olusan bi hormon bu.kimyasal veya degil.sonucta bi dusuk olayi yasamissin yada riski hala bilemiyorum.hemen doktora gitmelisin

canim ben hemsireyim neden hemen doktora gitmedin bi acile falan adetten dolayi beta hcg yukselmez sadece gebelik durumunda vucutta olusan bi hormon bu.kimyasal veya degil.sonucta bi dusuk olayi yasamissin yada riski hala bilemiyorum.hemen doktora gitmelisin
Merhaba, öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Daha öncede söylediğim gibi bugün iş için şehir dışındaydım, tahlilide oradaki bir hastanede yaptırdım.
Reglim devam ediyor, ara sıra kramp girmesi dışında başka bir şikayetim yok. Sormak istediğim şu; bugün ki tahlil saonucunda 531 den 293 e düşmesi kesin düşük yaptığım anlamına mı geliyor? B hcg nin çok daha düşük olması gerekmiyor muydu bu durumda?

Merhaba, öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Daha öncede söylediğim gibi bugün iş için şehir dışındaydım, tahlilide oradaki bir hastanede yaptırdım.
Reglim devam ediyor, ara sıra kramp girmesi dışında başka bir şikayetim yok. Sormak istediğim şu; bugün ki tahlil saonucunda 531 den 293 e düşmesi kesin düşük yaptığım anlamına mı geliyor? B hcg nin çok daha düşük olması gerekmiyor muydu bu durumda?
beta hcg yavas yavas dusebilir dusuk durumundada yada dis gebelik vs.gibi durumlarda.basta 2 katina cikmis bu cok guzel ama dis gebelik mol gebelik veya bos gebelik olabilir.buyuzden vucut atiyo olabilir.genede yanlis.bilgi vermek istemem tabi.muhakkak gidin bi hastanenin aciline falan ertelemeyin

Arkadaşlar mesajlaştığımız konu kapanmış yeni tahlil sonucum 293,0 çıktı
İş için şehir dışındayım ve reglim devam ediyor
Boyle.cok kisinin oluyor fakat erken davranip dr a gidenler igne oluyor yatiyor,dinleniyor bebegini hayatta tutmayi basariyor.ben agustos annelerindeyom bir cok arkadasimiz ayni sekilde oldu sükür ki gec kalmadan cözduler

X