Çok acil :(((

tk2010

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2010
186
4
Kızlar merhaba,

10 aylık evliyim evlendiğimizden beri eşim korunuyor (prezervatifle) hiç korumasız ilişkimiz olmadı yani hamile kalma olasılığım yok gibi birşey
adet döngümse her ay 28 gündür geçen ay 16sında oldum bu ay 13 unde olmam lazım fakat 2 gündür adet agrısı gibi agrım ve kahverengi lekelenmem var en son geçen ayda sadece agrı oldugu icin gitmiştim sağ kasık ağrısı yine yumurtan catlamış cocuk düşünüyorsan iyi birşey demişti.
yumurtlama dönemine baktıgımda oda geçen haftayı gösteriyor yumurta catlaması adete bu kdr yakınken olur mu? ağrı ve kahverengi lekeler olunca panik yaptım ayrıca sırt ağrısı ve gögüslerimde şişlik var şuan bile cok agrım var calışıyorum cıkamıyorum nolur fikri olan yazsın.
sağ kasık ve sağ bacagıma cok agrıyor

Saydığın bütün belirtiler adet belirtileri sanıyorum bugün,yarın adet olursun.
Yumurtlama olayına gelirsek olabilir tabi bazı kişilerde adete yakın olabileceği gibi 2 kere yumurtlama olabiliyor...

Kızlar merhaba,

10 aylık evliyim evlendiğimizden beri eşim korunuyor (prezervatifle) hiç korumasız ilişkimiz olmadı yani hamile kalma olasılığım yok gibi birşey
adet döngümse her ay 28 gündür geçen ay 16sında oldum bu ay 13 unde olmam lazım fakat 2 gündür adet agrısı gibi agrım ve kahverengi lekelenmem var en son geçen ayda sadece agrı oldugu icin gitmiştim sağ kasık ağrısı yine yumurtan catlamış cocuk düşünüyorsan iyi birşey demişti.
yumurtlama dönemine baktıgımda oda geçen haftayı gösteriyor yumurta catlaması adete bu kdr yakınken olur mu? ağrı ve kahverengi lekeler olunca panik yaptım ayrıca sırt ağrısı ve gögüslerimde şişlik var şuan bile cok agrım var calışıyorum cıkamıyorum nolur fikri olan yazsın.
sağ kasık ve sağ bacagıma cok agrıyor

Aynı konuyu başka yere de açmışsın, tek yere açsan da yeterli ordan da cevap verdim, burdan da cevap vereyim korunma şekliniz %100 güvenli olmadığı için her zaman hamile kalma ihtimalin vardır. Çocuk istemiyorsanız doktor tavsiye ile doğum kontrol hapı kullanabilirsin, bir zararı olmaz. Muhtemelen adetine az kaldığı için ağrı yaşıyorsundur hatta belki stresten. Doktorum adet öncesi ve sonrası kahverengi akıntıların çok normal olduğunu söylemişti. Önce kahverengi gelebilir sonra normal kırmızıya döner üç dört gün içerisinde muhtemelen. Ama adetin gecikirse sen her ihtimale karşı bir kanda gebelik testi yaptır istersen, idrar testi işini görmeyebilir.

X